کمک در بر طرف کردن اشکالات یک اسکریپت

restles20

Active Member
سلام بر همگی دوستان عزیز سایت مجید آنلاین
در حال نوشتن یه صفحه نصب هستم که به مشکلاتی بر خوردم که هر چه خودم باهاشون ور رفتم نتونستم برطرفشون کنم ممنونتون میشم شما راهنماییم کنید
مشکل 1) زمانی که فیلد های مهم رو که پر نمی کنم یک پیغام خطای مناسب درج میشه ولی زمانی که فقط فیلد آخر پر بشه و بقیه خالی ببمونن پیغام ها نمایش داده نمیشن

سورس برنامه ام رو ضمیمه کردم ... ممنونتون میشم یه نگاهی بهش بندازین و مشکلات بالا رو برطرف کنن
با تشکر فراوان

پیوست ها

• Kadoos.rar
    319.7 کیلوبایت · بازدیدها: 4
آخرین ویرایش:

SA Developer

New Member
سلام
مشکل اینه که شما تو هر شرط اومدی گفتی اگر فیلد خالی نیست کادر مربوط به خطاها که برای نمایش همه خطاهاست رو مخفی کن .بهمین خاطر اگر فیلد اخر پر بشه کادر پیام ها رو مخفی میکنه.
منظور این تکه کده:

[JSS]$('article.row-fluid').css("display","none");[/JSS]

در ضمن شما کدهای تکراری زیاد نوشتی
روش درستش اینه که در اخر بررسی کنی اگر متغیر message خالی نیست کادر خطاها رو نمایش بده.

[JSS]function validateStep4(){
var massege = "";
var isValid = true;
var hn = $('#hostname').val();
var dbn = $('#dbname').val();
var dbun = $('#dbusername').val();
//var dbpass = $('#dbpassword').val();
var dbp = $('#dbprefix').val();

if(hn.length <= 0){
massege += "<li>آدرس پایگاه داده را وارد نمایید .</li>";
}

if(dbn.length <= 0){
massege += "<li>نام پایگاه داده را وارد نمایید .</li>";
}

if(dbun.length <= 0){
massege += "<li>نام کاربری پایگاه داده را وارد کنید .</li>";
}

if(dbp.length <= 0){
massege += "<li>پیشوند جداول پایگاه داده را وارد نمایید .</li>";
}

if(massege.length > 0){
isValid = false;
$('div.alert ul').html(massege);
$('article.row-fluid').css("display","block");
} else {
$('article.row-fluid').removeAttr('style');
}
return isValid;
}[/JSS]

آخرین ویرایش:

restles20

Active Member
ممنونم دوست عزیز
یه سوال دیگه هم دارم ازت
من اطلاعاتی رو که از کاربر می گیرم برای کار بر روی اطلاعات وارد شده اونها رو به صفحه complate_install.php ارسال می کنم که این صفحه در آخر قراره بر روی سرورم قرار بگیره و علتش هم جلوگیری از فاش شدن الگوریتمی که برای لاینسس برنامه ام پیش بینی کردم . حال سوال اینجاست که فایل complate_install.php که بر فرض مثال بر روی آدرس http://iranian-grop.ir/kadoos قرار گرفته هکر بهش دسترسی داره یا خیر ؟؟؟
ممنونت میشم به این سوالم پاسخ بدی

farik

Well-Known Member
باسلام..
اگه منظور اینه که کاربر میتونه بفهمه که چی تو پس زمینه میگذره ...بدون مهندسی معکوس نه..یعنی اگه خوب بنویسی کد رو نه..
اما اگه منظورت چیز دیگه ای هست..بفرمایید که پاسخگو باشیم..
موفق باشید..

restles20

Active Member
منظورم اینه که هکر می تونه به دستورات صفحه complate_install.php که فرضا در آدرس http://iranian-grop.ir/kadoos قرار داره دسترسی پیدا کنه و اون ها رو مشاهده و تغییر بده ؟؟؟

farik

Well-Known Member
اگه برنامتون باگی ناشته باشه قطعا نه..چون روی یک سرور دیگه هست...

restles20

Active Member
تو سورسی که در پست 1 ضمیمه کردم فایل smartWizard_Settings.js رو تغیر دادم و یه سری کد بهش اضافه کردم که با اضافه کردن اونها در مرحله اطلاعات مدیر سیستم گیر می کنه و به مرحله بعد نمیره
ممنونتون میشم یه نگاهی بهش بندازین و ببنین مشکلش چیه
فایل smartWizard_Settings.js رو ضمیمه کردم و لطف کنید جایگزین فایل smartWizard_Settings.js در پست اول کنید
با تشکر

پیوست ها

• smartWizard_Settings.rar
    2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

farik

Well-Known Member
مرسوم ترین اشکالات اشکالات دستورات دیتابیس هست که به injection هم معروفه...که به تزریق کدهای الوده و نهایتا کسب یوزرنیم و پسوردی که دارای دسترسی نوشتن بر روی سرور هست و نصب یک شل بر روی سرور ختم میشه...
مورد دوم اشکالات خود سرور هست..مثلا روی سرورهایی که چند تا سایت رو روی یک سرور ساپورت میکننن گاهی دیده میشه که صاحب یک سایت به سایت دیگه ای که روی سرور هست دسترسی داره...اینجور چیزا ممکنه باشه از طرف سرور..
در کل اشکال زیاده باید با یک متخصص امنیت صحبت کنین..یا خودتون دست به کار بشید..
موفق باشید..

restles20

Active Member
سلام مجدد
چون این مشکلی رو که الان پیدا کردم ادامه فایل قرار داده شده در پست 1 هستش دیگه تاپیک جدید براش ایجاد نکردم و تو همین تاپیک مشکلم رو مطرح می کنم
من مشکلات فایل نصب اسکریپتم رو برطرف کردم و رفتم سراغ نوشتن خود اسکریپت
مشکلی که دارم اینه که وقتی به صفحه اصلی لاگین می کنم و می خوام به صفحات دیگه ام مثل mod=personal? و یا mod=options? برم دوباره صفحه لاگین بالا میاد و ازم نام کاربری و رمز عبور رو می خواد و بعد از وارد کردن صفحات فوق رو نمایش میده ... خودم خیلی روش کار کردم اما نتونستم بفهمم که مشکل از کجاست
ممنونتون میشم اسکریپت رو دانلود و نصب کنید و یه نگاه بهش بندازین و راهنماییم کنید
با تشکر فراوان

پیوست ها

• Kadoos.rar
    1.8 مگایابت · بازدیدها: 21

جدیدترین ارسال ها

بالا