کمکککک...ارور Windows explorer has stopped working

شروع موضوع توسط ELAHEH65 ‏17 ژوئن 2012 در انجمن سیستم‌عامل

1. ELAHEH65

ELAHEH65 New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    سلام دوستان تورو خدا مشکل ویندوز لپ تاپ من رو هم بررسی کنید و کمکم کنید.
    من دو روزی میشه با اینترنت پرسرعت ویندوزم و بایوس و سخت افزارهای لپ تاپم رو آپدیت کردم. بعد یه سری اهنگ و کلیپ تصویری هم گرفتم بعد فرداش مرورگر اینترنتم باز بود و همزمان داشتم با ای دی ام دانلود میکردم و داشتم تو document ویندوزم که سون هست .کارامو انجام میدادم که یهو این ارور رو صحه نشون داد و بعد از چند ثانیه داکیومنت رو بست و کل دسکتاپ برا یک چندثانیه خالی خالی شد و دوباره ایکن ها و مرورگر و دیگرپنجره هایی که باز بودن رو آورد ولی داکیومنت بسته بودو بعد متوجه شدم تو پارتیشن ویندوز هم که میرم تا میخام یه فولدر باز کنم این مشکل پیش میاد این فلدر خاص هم نیست هر فولدری باشه فرقی نمیکنه یکباره همین ارور میاد که ویندوز اکسپلورر متوقف میشه .نمیدونم مشکل جیه هر چی بررسی هم کردم آنتی ویروسم هم آپدیت شده همست فکر نکنم ویروسی داشته باشم . این مشکل فقط تو پارتیشن ویندوزم روش نصب هست وجود داره دیگر پارتیشن ها اینچور نیست از خیلی از سایت های انگلیش زبان و فارسی هم کمک گرفتم اما بی نتیجه بود
    دوستان میشه راجبSFC/scan nowهم بگید ببینم چحوری تو ویندوز سون میشه اجراش کرد
    خواهش میکنم کمکم کنید
    ممنون میشم.

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد: ‏17 ژوئن 2012
    نوشته شده توسط ELAHEH65 در ‏17 ژوئن 2012
  2. sport414

sport414 Member

امتیاز دستاورد:
    16
    CCleaner.exe را نصب کن و رجیستری ها را اصلاح کن . امیدوارم که مشکل شما حل بشه.

نوشته شده توسط sport414 در ‏17 ژوئن 2012
    ELAHEH65 از این پست تشکر کرده است.
  3. the_king

the_king مدیرکل انجمن

امتیاز دستاورد:
    113
    ترکیب کلیدی کلید R + کلید ویندوز را فشار دهید تا پنجره Run باز بشه، عبارت SFC /SCANNOW
    رو داخلش بنویسید و OK کنید تا اجرا بشه.

بهتره که Internet Explorer رو Uninstall کرده و نسخه جدید اش یا همون نسخه قدیمی رو مجددا نصب کنید :

مشکل در ie

نوشته شده توسط the_king در ‏17 ژوئن 2012
    ELAHEH65 و SajadCG از این پست تشکر کرده اند.
  4. ELAHEH65

ELAHEH65 New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    windows explorer has stopped....

سلام بسیار ممنونم از پاسختون فقط این که فرمودی نرم افزاری هست؟ و باید از نت بگیرم یا خود ویندوز داره؟
    و میشه بگید مشکلش بخاطر چی بوده؟ و این نرم افزار کارش چیه؟
    بازم ممنونم

5. +Mohammad+

+Mohammad+ Member

امتیاز دستاورد:
    16
    بله هم توی نت و هم توی پک های نرم افزاری مث لرد و... موجود هستش...
    موفق باشید

نوشته شده توسط +Mohammad+ در ‏17 ژوئن 2012
  6. ELAHEH65

ELAHEH65 New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    پاسخ:

سلام ممنونم از پاسختون
    ولی من از اینترنت اکسپلورر که هیچ وقت استفاده نمیکنم. صلا بازش نمیکنم همیشه از فایرفاکس استفاده میکنم و فکر نمیکنم از این باشه آخه اینترنت اکسپلورر مدتهاست که رو سیستمم هست ولی هیچوقت با این مشکل مواجه نشم
    و بازم باید بگم دستور sfc/scannow رو انجام دادم تو ران اما فقط در عرض یه چشم به هم زدن یه پنجره نشون میده و بسته میشه.
    شما میفرمایید چیکار کنم؟

7. the_king

the_king مدیرکل انجمن

امتیاز دستاورد:
    113
    Explorer ویندوز خودش اگه خراب باشه مشکل اش همیشه هست و فرقی بین درایو ها نیست، نه اینکه
    ایراد فقط در پارتیشن ویندوز باشه، شما یا به خاطر دسترسی خاص اون پارتیشن مشکل دارید، یا محتویاتی
    داخل اون درایو هست که مشکل موقع نمایش شون بروز می کنه. احتمالا باید مشکلی شبیه خراب بودن Codec و ایراد
    در Thumbnail ساختن برای فایل ها یا بلایی سر ساختار فایل اون پارتیشن اومده.

اول ساختار فایل رو بررسی کنید، ترکیب کلیدی کلید ویندوز + کلید R را فشار دهید، عبارت CHKDSK /F
    را در پنجره Run نوشته و OK کنید تا بررسی اش کنه. چون موقع اجرای ویندوز قاعدتا امکان اش نیست، یک
    پیغام Y/N خواهید دید که آیا بعد از Restart شدن ویندوز این بررسی انجام بشه یا خیر. با Y پاسخ مثبت دهید و
    ویندوز رو Restart کنید و کاری نکنید تا درایو پیش از بالا آمدن ویندوز بصورت خودکار بررسی بشه.

بعد نصب کردن یک Codec کامل رو امتحان کنید :
    مشاهده خطا هنگام باز کردن فولدر حاوی فایلهای ویدیویی

نوشته شده توسط the_king در ‏18 ژوئن 2012
  8. ELAHEH65

ELAHEH65 New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    سلام بازم بابت پاسختون ممنونم
    من کارایی که فرمودید انجام دادم از چک دیسک موارد زیر رو بعد از ریستارت کامپیوتر و قبل از بالا آمدن ویندوز چک کرد .اطلاعات زیر رو در جواب اسکن درایو ویندوزم داده.
    478 large file records.
    0 bad file records.
    0 EA records proccessed
    76 reparse records proccessed
    و تا اونجایی که میدونم مشکلی نداشته.
    و بعد از این هم طبق فرمده شمااز بین لینکcodec ها این را K-Lite_Codec_Pack_880_Full را نصب کردم و لی باز هم موثر نبود باز هم همین ارور میده .و متوجه شم که بیشتر شده یعنی جدیدا تو پارتیشن دیگه هم باشم این ارور میاد یا هنگام اجرای برنامه.
    خدایی خیلی کلافم کرده..تورو خدا روش مطمئن و کا رآمدی به من بدید .فقط نمیخامویندوز عوض بشه چون تازه همچی رو آپدیت کردم.

نوشته شده توسط ELAHEH65 در ‏18 ژوئن 2012
  9. ELAHEH65

ELAHEH65 New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    تورو خدا یکی جواب من رو بده...

نوشته شده توسط ELAHEH65 در ‏18 ژوئن 2012
  10. mnh40

mnh40 Member

امتیاز دستاورد:
    16
    به نظر من برو ویندوزت رو عوض کن و انقدر هم سخت گیر نباش :green: