کلا چطوری میشه یه سایتphp نوشت ؟

sharktech

کاربر فعال
راستی چطوری میشه از localhost ایمیل فرستاد ؟

من می خواستم کدمو تست کنم که این اروری داد:

کد:
Failed to connect to mailserver at "localhost" port 25, verify your "SMTP" and "smtp_port" setting in php.ini

k2-4u

Well-Known Member
باید SMTP نصب کنید
SMTP به سرویس EMail میگن
شما . در ویندوز می توانید در .
Control Panel -> Add Or Remove Programming -> Add/remove windows components
برید .
در پنجره ای که باز شده تیک . Internet Information Servise
رو بزنید . و روش 2 بار کلیک کنید تا یک پنجره جدید باز بشه
در پنجره جدید تیک STMP Service رو بزنید و همه تیک های دیگه رو بردارید سپس ..

یک CD ویندوز بگذارین تو CD رام

و OK رو بزنید .

sharktech

کاربر فعال
بهترین راه برای گرفتن و نشان دادن آمار سایت مثل : تعداد اعضا, افراد آنلاین, افراد عضو شده در یک روز و ... چیه ؟

مثلا برای نشان دادن افراد آنلاین که به نظر من میرسه, اگه کاربری وارد شد, مثلا یه فیلدی از دیتابیس به نام state مقدارش از صفر به یک تغییر کنه و یک دستوری بیاد همه این یک ها بشماره و به عنوان اعضا آنلاین نشون بده.

Mr.Steres

Active Member
بله حرف شما درسته کدش هم به صورت زیر می شه :

هنگام تایید ورود :

PHP:
mysql_query("UPDATE users SET status = '1' WHERE username = '{$_POST['username'}' ");

دریافت کاربران آنلاین :

PHP:
$onlines = mysql_query("SELECT * FROM users WHERE status = '1'");
$onlines = mysql_num_rows($onlines);
echo 'We Have ' . $onlines . ' Online User(s)' ;

sharktech

کاربر فعال
ممنون ولی در مورد افراد مهمان چی ؟

راستی یه سوال در مورد دیتابیس برام پیش اومده و اون اینکه لازمه از این mysql_close دستور استفاده کنیم ؟

آیا در php میشه یه کاری رو به صورت اتوماتیک انجام داد ؟

مثلا همین خبرنامه ها, طرز کارشون چطوریه ؟ یا مثلا چطوری میشه تعداد ارسال یه کاربر رو در یک روز نشون داد و روز دیگه تعداد کل ارسال های کاربر محاسبه کرد ؟

Mr.Steres

Active Member
PHP:
// LastDate Posts 
$lastday = ;
$posts = mysql_query("select * from posts where pdate = '$lastday' and userid = 'TEST' ") ;
echo mysql_num_rows($posts) ;
// All Posts
$posts = mysql_query("select * from posts where userid = 'TEST' ");
echo mysql_num_rows($posts) ;

Mr.Steres

Active Member
در رابطه با افراد مهمان ... !؟ به نظرم باید از سشن استفاده کنی ! نمی دونم !؟ ولی کارهای اتوماتیک رو با Cron Jobs انجام می دن

sharktech

کاربر فعال
من برای نشون دادن تاریخ ثبت نام کاربر, همون موقع ثبت نام تاریخ میلادی رو ثبت کردم و حالا می خوام برای نمایش از شمسی استفاده کنم, اما نمیدونم چطوری اینکارو انجام بدم.

ممنون میشم کسی کمکم کنه.

مرسی

Masoud1365

مدیر انجمن
من برای نشون دادن تاریخ ثبت نام کاربر, همون موقع ثبت نام تاریخ میلادی رو ثبت کردم و حالا می خوام برای نمایش از شمسی استفاده کنم, اما نمیدونم چطوری اینکارو انجام بدم.

ممنون میشم کسی کمکم کنه.

مرسی

شما باید برای ثبت تاریخ از mktime() استفاده کنید بعدش برای نمایشش هر جوری که می خواهید نمیش بدهید با استفاده از توابعی مثل jdate که در همین انجمن موجود هست و می توانید دانلود کنید.

sharktech

کاربر فعال
حالا این چه ربطی به موضوعه ما داره :snap:
------------------
اما برای تاریخ شمسی من pdate رو پیدا کردم, تونستم تاریخ میلادی الان رو به شمسی تبدیل کنم اما نمی تونم اون تاریخی که نیاز دارم و می خوام مثلا تاریخ ذخیره شده توی دیتا بیس رو به شمسی تبدیل کنم.

آخرین ویرایش:

sharktech

کاربر فعال
ممنون ولی این که کار نمیکنه, یعنی اصلا ایمپورت نمیشه !!!

من فقط می خوام که تاریخ میلادی رو بهش بدم و اون هم شمسی کنه, همین.

sharktech

کاربر فعال
داش مسعود اشتب شده داداش, من این جمله "حالا این چه ربطی به موضوعه ما داره" رو برای اونی نوشتم که داشت تبلیغات راه مینداخت که خدا رو شکر پاکش کردن و منظورم شما نبودین.

ربطش اینه که شما اگر تاریخ رو صحیح در دیتا بیس ذخیره کنی برای نمایشش به هر شکل ، چه میلادی و چه شمسی مشکلی نداری ! :wink:

اتفاقا منم هم می خوام تاریخ به صورت میلادی ذخیره بشه و هر موقع این تاریخ رو لازم داشتم به هر شکلی که خواستم نمایشش بدم.

اما هنوز نتونستم توسط این pdate شمسیش کنم.

Masoud1365

مدیر انجمن
ببين شما اگر كه با تابعي كه گفتم تاريخ رو ذخيره كني تاريخ مثلا به اين صورت سيو ميشه 985645875 خب ! حالا وقتي كه ميخوايي نمايش بدي اگر از jdate استفاده كني تاريخ رو براي شمسي مثلا ميزني دوشنبه 21 خرداد 1388 و براي ميلادي هم مثلا 21 sep 2009 كه بازم به هر شكلي كه بخوايي در مياد :wink: يه سرچ توي انجمن در رابطه با jdate بزن پيدا ميكني .

موفق باشيد.

sharktech

کاربر فعال
من نتونستم یه ایمیل فارسی برفرستم !!!

مگه بین ایمیل فارسیو انگلیسی فرقی هست ؟!!

یه کد نمونه ای بزایرید که یه ایمیل فارسی با کمی مخلفات بفرسته :lol:

ممنون

آخرین ویرایش:

sharktech

کاربر فعال
چطوری میشه از htaccess استفاده کرد و صفحاتی رو که پیدا نشدن یا آدرسش اشتباه بود رو تنظیم کرد ؟

راستی من می خوام از یه کدی بنویسم که بیاد و اون اعضایی که از 50 تا پست بیشتر دارن رو چک کنه و بینشون به صورت شانسی یکی یکی به عنوان نفر اول تا دهم انتخاب کنه یه جورایی مثل قرعه کشی, اما موندم چطوری بنویسمش, اگه میشه یه کمکی بکنید.

sharktech

کاربر فعال
این فایل باید به چه اسمی توی روت سایت قرار داده بشه ؟

آیا تنظیمات خاصی داره ؟ آخه هر کاری کردم اون کدی رو که نوشته بودم کار نکرد مثلا همون کد ریدارکت شدن !!!

Mr.Steres

Active Member
به نظر یک فایل بدون اسم با پسوند htaccess میاد . البته داستانهایی داره در مورد اسم یا فرمتش که بنده اطلاعی ندارم :

در هر صورت باید به صورت زیر باشه :

کد:
.htaccess

جدیدترین ارسال ها

بالا