کلا چطوری میشه یه سایتphp نوشت ؟

sharktech

کاربر فعال
با سلام

نمیدونم که این موضوع قبلا بحث شده یا نه :)

اصلا روش خاصی برای ساخت یه سایت وجود داره ؟ استاندارد خاصی داره ؟

مثلا چطوری میشه یه گالری ساخت که کاربر بعد از عضو شدن یه چندتا عکس برای گالری ادد کنه ؟

آیا میشه از پروژهای دیگه استفاده کرد و اونو به شکل دلخواه درآورد ؟

اگه میشه کدوم راحت تره, اینکه از اول شروع به نوشتن سایت کنیم یا یه پروژه ای رو که میشه تغییرش داد ؟

ببخشین که سولاتم زیادن

مرسی

Mr.Steres

Active Member
در رابطه با استاندارد های وب ، بله طراحی وب استاندارد های خاص ه خودش رو داره ، همه این استاندارد ها تعریف شده و این به هنر شما برمیگرده که چطوری ازش استفاده کنی !

البته در ایران ....

شما باید با هدف و ساختار کلی برنامه نویسی اشنا باشی ، این پروژه ها رو می شه به چندین روش انجام داد که باز به برنامه نویس بر می گرده و آموزش برنامه نویسی کار یک تاپیک نیست !

استفاده از پروژه های OpenSource رایگان و ازاد ه و شما می تونی اون رو تغییر بدی و به اسم خودت تمومش کنی ! ( البته بستگی به لایسنس داره ) ولی آزاده ...

من خودم ترجیح می دم بنویسم کدی رو تا از اماده استفاده کنم ! چون اون وقتی که شناسایی کد دیگران می بره کمترش رو نوشتن کد خودم می بره .

sharktech

کاربر فعال
حالا چندتا آموزش خوب سراخ داری ؟

تجربه یا توصیه ؟

مرسی

Mr.Steres

Active Member
خروجی ای که php به شما می ده نوشتاری ه . شما برای کار و درک درست طراحی وب ابتدا Html , Css رو یاد بگیرید سپس به سمت php بیاد

آموزش هم توجه به سورس و کدهای دیگران به نظر من بهترینه !

www.w3schools.com/

sharktech

کاربر فعال
راستی اگه پررویی نباشه چندتا سایت برای دانلود اسکریپت های آماده معرفی کنید که توش همه نوع اسکریپتی پیدا بشه.

sharktech

کاربر فعال
آقا ما این HTML و CSS و PHP و Myqsl رو یاد گرفتیم.

حالا چطوری مثلا یه گالری عکس درست کنیم که کاربر عضو بشه و توی این گالری عکس بزاره ؟

چطوری باید نوشته بشه که بعد از تکمیل بشه تمشو عوض کرد یا زبانشو تغییر داد یا یه چیزهای جدید بشه بهش اضافه کرد ؟

شما برای ساخت یه سایت همیشه از صفر شروع میکنید ؟

یه چهار چوب کلی وجود نداره که بشه از توی اون هر چی دل بخواد بیرون بکشی ؟ و لازم نباشه که همه چی رو از اول بنویسی ؟

ببخشین سولام زیاده

k2-4u

Well-Known Member
آیا میشه از پروژهای دیگه استفاده کرد و اونو به شکل دلخواه درآورد ؟
یک زبان Open Source قابلیتش اینه که قابل ارتقاع و تغییر است
php هم یک زبان Open Source است
که شما می توانید اسکریپ هایی که با php نوشته شده رو با یک برنامه ساده ای مثل notepad باز کنید
نگاه کنید , تغییر بدین , یا ...

در اسکریپ های php هم معمولا
چند چیز مجزا دیده میشه
1. کد های html و CSS
2. کدهای javascript
و 3 . (که خیلی کم و کوتاه استفاده میشه) دستورات sql است که 90% mysql هستند

قا ما این HTML و CSS و PHP و Myqsl رو یاد گرفتیم.

حالا چطوری مثلا یه گالری عکس درست کنیم که کاربر عضو بشه و توی این گالری عکس بزاره ؟

چطوری باید نوشته بشه که بعد از تکمیل بشه تمشو عوض کرد یا زبانشو تغییر داد یا یه چیزهای جدید بشه بهش اضافه کرد ؟

شما برای ساخت یه سایت همیشه از صفر شروع میکنید ؟

یه چهار چوب کلی وجود نداره که بشه از توی اون هر چی دل بخواد بیرون بکشی ؟ و لازم نباشه که همه چی رو از اول بنویسی ؟

ببخشین سولام زیاده

برای این کار شما ابتدا
1 . نقشه سایت مورد نظر رو روی ورق میکشید
2. ظاهر سایت رو به وسیله javascript / HTML / CSS و عکس های مورد نظر رو هم با برنامه photoshop درست کنید
3 . سپس برنامه مورد نظر رو با php بنویسید و کد های که در مرحله قبل ایجاد کردین رو در برنامه قرار بدین

آخرین ویرایش:

sharktech

کاربر فعال
آخیش بالاخره یکی جواب داد , ممنون
-----------------
نقشه سایت چیه ؟؟؟

یعنی دستورات ظاهر سایت با خود سایت جدا نوشته میشه ؟؟

البته اینم بگم که این سوالات از اونجا نشات میگیره که من هیچ تصوری از طراحی سایت با php ندارم, پس اگه میشه یه توضیح کلی بدین.

مرسی

k2-4u

Well-Known Member
خواهش می کنم

نقشه سایت چیه ؟؟؟

یعنی دستورات ظاهر سایت با خود سایت جدا نوشته میشه ؟؟

البته اینم بگم که این سوالات از اونجا نشات میگیره که من هیچ تصوری از طراحی سایت با php ندارم, پس اگه میشه یه توضیح کلی بدین.

مرسی
کلا با php نمیشه هیچ چیز ظاهری درست کرد php فقط و فقط Text خروجی میده
که اون text ها می تونه کد html / css و javascript باشه
بله در کل ظاهر سایت باید با این 3 زبان طراحی بشه
بعد اگر لازم شد از php استفاده کنید

sharktech

کاربر فعال
البته ببخشینا ولی این نقشه سایت یادتون رفت :wink:

اگه روش کار رو هم توضیح بدین ممنون میشم.

راستی نرم افزاری برای نوشتن کد وجود داره ؟ منظورم برنامه های notepad و اینجور برنامه ها نیست, برنامه ای مثلhttp://forum.majidonline.com/forumdisplay.php?f=25Dreamweaver .

k2-4u

Well-Known Member
لبته ببخشینا ولی این نقشه سایت یادتون رفت
خب شما اگر بخواین از روش های علمی استفاده کنید باید UML و RUP (مهندسی نرم افزار) یاد بگیرین
که . بیشتر کاربر ها اصلا با اینا کاری ندارند . حتی خیلی ها نمی دونن چیه .
شما باید یه تیکه کاغذ بیاری و . شروع کنی به روش خودت سایت رو بکشی .
مثلا یه مربع 4 تا جا واسه نوشتن و ......

راستی نرم افزاری برای نوشتن کد وجود داره ؟ منظورم برنامه های notepad و اینجور برنامه ها نیست, برنامه ای مثلDreamweaver .
بله برای طراحی ظاهر صفحه برنامه های زیادی است
که به نظر من بهترینش همون Dreamweaver است
ولی php یک زبان . حرفه ای است (یعنی مثل HTML از پیش نوشته شده نیست)
پس نباید انتظار داشته باشید که برنامه ای باشه که خودش برای شما کد بسازه

sharktech

کاربر فعال
چه کدی باید توی صفحه نوشته بشه تا اون صفحه کامل فارسی باشه ؟ منظورم نوشته ها و محل قرار گیریشون از راست به چپه.

در ضمن من می خوام یه صفحه ای درست کنم که یه سایت دیگه توی اون صفحه قرار بگیره. مثلا دوتا لینک باشه که با کلیک روی یکیشون سایت گوگل لود بشه و اگه روی لینک بعدی کلیک بشه سایت یاهو بازشه.

dimebag

New Member
چه کدی باید توی صفحه نوشته بشه تا اون صفحه کامل فارسی باشه ؟ منظورم نوشته ها و محل قرار گیریشون از راست به چپه.

در ضمن من می خوام یه صفحه ای درست کنم که یه سایت دیگه توی اون صفحه قرار بگیره. مثلا دوتا لینک باشه که با کلیک روی یکیشون سایت گوگل لود بشه و اگه روی لینک بعدی کلیک بشه سایت یاهو بازشه.

encoding صفحه در میزارید
بین دو تگ <head>
HTML:
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />

در تگ body برای راست به چه میزارید

HTML:
 <body dir="rtl">

برای سوال سوم اگر منظورتون اینه که سایت گوگل رو توی سایت خودتون باز کنید iframe اگر هم که لینک معمولی که

HTML:
<a href="address" > google </a>

sharktech

کاربر فعال
راستی من می خوام برای یادگیری یه اسکریپت گالری درست کنم, چندتا سوال داشتم.

اولا اون طوری که من فهمیدم, طرز کار php به این صورته که فقط با دیتا بیس کار داره و یه جدولهایی رو توی دیتا بیس ایجاد میکنه و در این جدولها یه اطلاعاتی رو مینویسه و در لحظه ای که کاربر بخواد دوباره از روی این جدولها میخونه و یا اونا رو ادیت مکنه,و این html و css و javascript به این خاطر وارد وب شدن که رابط کاربری بین انسان و دیتابیس باشن و یه جورایی این محیط رو زیباتر و کاربردی تر و انعتاف پذیرتر کنن, درسته ؟

حالا ما یه اسکریپتی داریم که مثلا 100 کاربر توش ثبت نام کردن, و اینا موقع ثبت نام , نام کاربری , رمز عبور و ایمیل رو ثبت کردن, حالا میشه دوباره برای این کاربرها یه چندتا جدول دیگه درست کرد, مثلا یه جدول هم برای سایتشون که سایتشون رو هم وارد کنن؟ اگه میشه چطوری ؟

چند تا سوال دیگه دارم که بعدا میپرسم, یکم نوشته هام زیاد شد.ممنون

Mr.Steres

Active Member
ببنید با php شما هر کاری رو می تونی انجام بدی از محاسبات ریاضی بگیر تا برس به مسائلی مثل چیزی که شما گفتی که البته بستگی به هنر و دانش برنامه نویس داره !

بله شما می تونی در هر زمانی با یک کوئری تغییراتی توی تیبل هات ایجاد کنی :

کد:
alter table `users` add website varchar(255) ;

sharktech

کاربر فعال
ممنون.اما نگفتین درک من از php و وب درسته یا نه !!!

من الان شکل ظاهری سایت رو توی dreamweaver طراحی کردم, اما هر چی کد php توش مینویسم اجرا نمیشه !!!

زیر تگ title نوشتم, نشد !!!
زیر تگ html نوشتم نشد !!!
زیر تگ body نوشتم بازم نشد !!!

کدم هم خیلی سادس, فقط گفتم رشته "hello world" رو چاپ کنه, اما کار نمیکنه.

sharktech

کاربر فعال
PHP:
<?php
echo "hello world !";
?>
فهمیدم مشکل از کجاس, تنظیمات dreamweaver برای اینکه صفحات رو در localhost نشون بده چیه ؟

آخرین ویرایش:

dimebag

New Member
خود dreamweaver رو استفاده نکنید برای دیدن لوکال
برنامه xampp رو بگیرید نصب کنید که هم تمام php و آپاچی رو لوکال داشته باشید هم mysql رو
بعدشم در بروزر برید به آدرس 127.0.0.1 و اونجا صفحات رو تست کنید
ببینید php یک زبان برنامه نویسی سطح بالا و پویا هست تفاوت بسیار عمده داره با html و css و البته java script
اگر تازه شروع کردید توصیه میکنم برید به سایت w3schools.com و تمام مقالاتش رو بخونید تا پایه کار دستتون بیاد

pouya saadeghi

Active Member
چطوری میشه کدهای php رو روی ویندوز تست کرد؟ منظورم اینه که چطور میشه php رو روی ویندوز نصب کرد؟

جدیدترین ارسال ها

بالا