کسانی که میخواهند بخش مایا بهترین بخش مجید آنلاین بشه بیان داخل

sidsid

Well-Known Member
بسم الله الرحمن الرحیم

الإمامُ الصّادقُ عليه‏السلام :
إنَّ لِكُلِّ شَيءٍ زكاةً، وزكاةُ العِلمِ أن يُعَلِّمَهُ أهلَهُ .

امام صادق عليه‏السلام :
هر چيزى زكاتى دارد و زكات دانش اين است كه آن را به اهلش بياموزى .

بحار الأنوار : 78 / 247 / 77 منتخب ميزان الحكمة : 246

سلام
خیلی ممنون که اهمیت دادین خواهش میکنم پستو دقیق تا آخر بخونید و روش فکر کنید
به نظر من و تعدادی از دوستان دیگه خیلی وقته که انجمن مایا داره بی محتوا میشه البته بعضی از دوستان کار های خوبی کردند مثل hamid_iranmann که تایپیک تازه کار های مایا رو ایجاد کرد و بقیه دوستان.....
اما بازم نصبت به بخش فتوشاپ و 3d max خیلی عقبیم

دوستانی که میخوان به خودشون و بقیه کمک کنند یا علی من این پستو زدم برای همین!!!
قراره یه بانک آموزش مایا به زبان شیرین پارسی احداث کنیم:cool:
مدلینگ
انیمیت
نور پردازی
رندر
تکسچرینگ
ریگ
پارتیکل
فوت فن های مایا
و........
دوستانی که تمایل دارند آموزش هایی رو تالیف یا ترجمه کنند در همین تایپیک اعلام کنند برنامه به این صورته که زمینه آموزش رو مشخص میکنید (به عنوان مثال من رندر و نور پردازی رو به عهده میگیرم) بعد معلوم میکنیم چند وقت یه بار آموزش میزاریم(من دو هفته یک بار)
لازم نیست آموزش ها خیلی پیچیده باشه مثلا آموزش اکسترود و تنظیمات آن یا تفاوت raytrace shadow با depth map shadow و تنظیمات آنها یا پیشرفته تر ریگ کردن یک دایناسور و انیمیت آن
محدودیت هم نداریم اینجا مجید آنلاینه همه میتونن maya master باشن:lol:
خوب خیلی ها شاید بگن چی گیر ما میاد:mad: این کار چند حسن تا داره مثلا شما تو پارتیکل قوی هستی اما تو اسکین کردن مبتدی یا اصلا بلد نیستی شما یه آموزش پارتیک گذاشتی یه دوست دیگه آموزش اسکین پس هم سود کردی هم ثواب در ضمن وقتی بحثی رو آموزش بدین خوتون هم مسلط تر میشین
امیدوارم مدیران انجمن هم کمک کنند چند وقت یک بار برای بهترین آموزش یه جایزه در نظر گرفته بشه
فکر کنم خیلی پر رو شدم:snap:یه موقع منو BAN نکنید :there:
عاشقتونم منتظر نظراتون هستم
کسانی هم که میخوان آموزش بدن تو همین تایپیک اعلام کنند

یا علی:rose:

sidsid

Well-Known Member
اول خودم شروع میکنم من آموزش های
نور پردازی
منتال ری
مبانی رندرینگ
متریال
و فوت فن های مایا
رو میزارم حداکثر دو هفته یک بار
در ضمن دوستان فکر نکنند وقتی کسی آموزش یک بخش رو به عهده میگیره کسی دیگه نمیتونه در اون زمینه آموزش بزاره
مثلا سه نفر میتونن آموزش مدلینگ بدن چیزی که مهمه اینه که تبلی بزاریم کنار و دست به کیبورد شیم
یا علی

sidsid

Well-Known Member
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
لازم نیست حرفه ای باشین مگه من حرفه ای هستم؟؟؟
یه سری سایت مینویسم تو اینا کلی آموزش های کوچیک و بزرگه یه آموزش رو انتخب کنید به طور دقیق انجامش بدید حالا سعی کنید نکته های اون آموزش رو در بیارید اگه انگلیسی تون خوب نیست لازم نیست دقیقا ترجمه بشه مهم مفهوم او آموزشه حتی آموزش هایی هم که تو خونه دارید مثل digital tutors gnomon workshop و... هم میتونید استفاده کنید اگر هم میتونید تالیف کنید که چه بهتر
اولویت قالب آموزش ها
آموزش ویدویی flv mkv mp4
swf
pdf
epub
متن و تصویر در خود سایت

هر موضوعی هم که توش قوی تر هستید سعی کنید همون رو آموزش بدید بهتره به نظر من حداکثر دو هفته یک بار
انیم چند تا سایت توپ
cg.tutsplus.com
cgarena.com
3dm3.com
3dtotal.com
در ضمن کسانی میخواهند آموزش بدن در صورت امکان شماره تلفن و اسم کامل خودشون رو برای به صورت پیغام خصوصی بفرستند
خیلی ممنون که اهمیت میدین:rose::rose::rose:
یا علی

CG-Student

Member
ممنون - بسیار طرح خوبی هست
بهتره که ابتدا چند آموزش تالیف بشه تا به بصورت کمی و کیفی روی این آموزش ها بحث کنیم و بعد با توجه به نیاز کاربران پیش میریم . البته اگه بقیه دوستان همت کنند که خیلی بهتر میشه

maya_22

Well-Known Member
خیلی خوبه .به شرطی که استقبال خوبی بشه هر دو سه هفته یک آموزش میزارم از نوع تالیفیش
رو مدلسازی .ریگ.ذرات.
برای آموزشم این تاپیک شلوغ میشه به نظرم هرکی خواست تو تاپیک جدیدی آموزشش را بزنه همونجا دوستانی که
اشکال دارند سوالاتشون را بپرسن.

sidsid

Well-Known Member
بسم الله الرحمن الرحیم
خیلی خوبه .به شرطی که استقبال خوبی بشه هر دو سه هفته یک آموزش میزارم از نوع تالیفیش
رو مدلسازی .ریگ.ذرات.
برای آموزشم این تاپیک شلوغ میشه به نظرم هرکی خواست تو تاپیک جدیدی آموزشش را بزنه همونجا دوستانی که
اشکال دارند سوالاتشون را بپرسن.
سلام
پیشنهاد خوبیه لینکها رو هم دسته بندی میکنیم به صورت آرشیو در همین پست قرار میدیم
خواهش میکنم هر کدام از دوستان که نظری دارن زودتر بگن تا یه قانون کلی تصویب بشه

یا علی

سلام پیشنهاد خیلی خوبیه من می تونم تو مباحث مدلینگ و دینامیک کمک کنم تکستچرینگ هم اگه نیاز باشه به این ها بیشتر از بقیه مسلط هستم آموزش هایی هم که می زارم بیشتر ترجمه های help خود مایا ( که واقعا جامع و کامله ) و آموزش هایی که از منبع های خارجی دیدم می زارم فقط امید وارم یه ریگر و انیماتور هم بیاد یه سری آموزش بده

sidsid

Well-Known Member
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
اینجا میشه تایپیک اصلی اگه مدیرا موافقت کنند میره جزوه مباحث مهم همیشه بالا میمونه
هرکی برای خودش یه تایپیک میزنه آموزش ها رو میزاره اونجا تا در صورت پرسش و پاسخ تاپیک اصلی شلوغ نشه
بعد لینکها به صورت دسته بندی در تایپیک اصلی قرار میگیره تا یک بانک آموزشی منظم داشته باشیم
یا علی

rezaoptic

Well-Known Member
یعنی هر کس یه تاپیک واسه خودش بزنه ؟
به نظرم دسته بندی تاپیک ها بر اساس موضوع باشه بهتره تا هر شخصی واسه خودش تاپیک بزنه.

sidsid

Well-Known Member
شما تایپیک خودتونو میزنید بعد من لینک هارو به صورت دسته بندی شده در پست اصلی قرار میدم اینجوری هم پست اصلی شلوغ نمیشه
هم سوالات پیشنهادات وانتقاداتی که از آموزش های شما مطرح میشه میتونید جواب بدید

sharin

Member
سلام به همگي.

خيلي خوبه كه به فكر پيشرفت خودتون و اين بخش هستيد.
چندتا پيشنهاد دارم ، اگر مناسب ديديد عمل كنيد ...

-------------------------------
همونطور كه مي دونيد يه بخشي راه افتاد تحت عنوان مدرسه ي گرافيكي امير المؤمنين ( سه بعدي )
براي اينكه انسجام بيشتري داشته باشه ، بهتره آموزش ها رو همونجا قرار بديد ، به همون سبك ، با يكي از مدير ها هم صحبت كنيد كه چطوري مي شه به اون سبك ، پست آموزش ها رو خودتون بزنيد و ...

پيشنهاد بعدي اينكه پراكنده كار نكنيد ، يكي هماهنگي رو بايد ايجاد كنه ، موضوعات مختلف رو يه تعدادي در دست بگيرند و با هماهنگي و از نقطه ي مشخصي شروع به ساخت آموزش ها كنن و در مسير از پيش تعيين شده اي حركت كنند.

اما دقت كنيد كه آموزش هاي مايا خيلي زياد و در سطح هاي مختلفي پيدا مي شه و واقعا نيازي به تاليف و ... نيست ... !!

بنظرم اگر خواستيد از اين حركت ها كنيد ، بهتره مقاله هاي حرفه اي رو به فارسي برگردونيد ، مسائل كلي و پايه اي راحت پيدا مي شه ...
اگر مي خواهيد وقت بذاريد ، دنبال راندمان بالا باشيد ...

نظر ديگه اينكه مي تونيد يه كار حرفه اي رو در يه تاپيك بذاريد و در مورد اون كار بحث كنيد ، مثلا چجوري اين رو مدل كرده ، چطوري رندر كرده و ...
در نهايت نكات قوت و ضعف رو تو كار تشخيص بديد و حرفه اي تر كارها رو تحليل كنيد ...
تجربه هاي خوبتون رو به صورت making of حالا ويدئويي يا هر چي انتقال بديد و فقط اصل مطلب رو بگيد ... ،‌ خيلي تاثير گذار هست

بنظرم اينطوري هم زودتر نتيجه مي گيريد و هم زمان كمتري از دست مي ديد ...

حالا هر جور كه خودتون مي دونيد ...
اينها فقط پيشنهاد بود....

موفق باشيد.
يا علي.

CG-Student

Member
انشاالله این تاپیک برا بحث و تبادل نظر کلی قرار میدیم و برای مرجع اموزش ها یه تاپیک جدید باز می کنیم . توی تاپیک جدید لینک و توضیحات تمامی آموزش ها رو به تفکیک موضوع قرار میدیم

یعنی هر کس یه تاپیک واسه خودش بزنه ؟
به نظرم دسته بندی تاپیک ها بر اساس موضوع باشه بهتره تا هر شخصی واسه خودش تاپیک بزنه.

رضا جان فعلا هر کی آموزش خودشو توی تاپیک خودش باز کنه بهتره .

البته برای اینکه استقبال بیشتری بشه بهتره که ابتدا در یه اطلا رسانی می کنیم و یه امضا طراحی می کنیم و به دوستان میگیم کجاهارو احساس نیاز می کنید و با توجه به نیاز ها آموزش هارو تالیف یا ترجمه می کنیم . اگه دوستان خودشون موضوع رو انتخاب کنند احتمال داره کمتر استقبال بشه .

sidsid

Well-Known Member
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام
شارین جان نظرات خیییلی خوبی دادی در مورد مدرسه ي گرافيكي امير المؤمنين هم اونجا خیلی شلوغه تایپیک ما اصلا به چشم نمیاد
بخش مایا آروم تره در ضمن شاید چندین نفر بخوان آموزش بدن اینجا دستمون بازتره باقی نظراتت هم خیلی علی بود انشاالله اجراشون میکنیم

maya_22

Well-Known Member
منم با نظر شارین موافقم ساخت میکینگ آف بهتره تا اینکه آموزشهایی که تو نت فراوان هست هم ماشالهه همه سیدید دیودی دارند
اگه بحث به سمت بهینه شدن کار بره خیلی بهتره تا آموزشا بخاد این باشه که نمیدونم چطوری اکسترود بدیم یا سایر آموزشای پایه ای
به نظرم اگه میخاهیم آموزشی بزاریماز خودمون یا ترجمه سطحش باید متوسط به بالا باشه
اینجوری دوستان مبتید خودشونم برا پیشرفتشون تلاشی میکنند تا به سطح آموزشای اینجا برسن هم دوستان با سطح متوسط یواش یواش حرفه ای تر میشن .

این تاپیک بهتره بریا بحثای کلی باشه.یک تاپیک جدید برالینکهایاصلی آموزشها و همونطور که اشاره شد هر دوستی تاپیک خودش را بزنه
فقط یک خواهش دوستان اگه میخان آموزشی بزار ترجمه یا تالیف لطفا سطحش متوسط به بالا باشه
اینجوری میشه شاهد تکون خوردن انجمن مایا بود وگرنه آش همون هست و کاسه همون

فعلا

جدیدترین ارسال ها

بالا