تغییرات فایل 1 کانورتور مناسب برای فایلهای hd

همکاران

New Member
با سلام
دوستان باید اعتراف کنم که از خرید دوربین HD کاملا پشیمون هستم
1.چون حجم تصاویر زیاده و آرشیو کردن خودش مسئله ایی هست
2.افتر و پریمیر cs4 هم فایلهای MTS رو ایمپورت نمیکنه
... حالا

از چند تا کانورتور استفاده کردم برای تبدیل فوتیج ها به avi ولی نتیجه نگرفتم
در بعضی هاشون به یه ایراد برخورد کردم که دوستان می تونند نظراتشون رو بنویسند
ملاحظه میکنید که در حرکت سریع تصویر دارای دو تا فریم هست که در نواحی مشترک دارای (%100 Opacity)و نواحی حاشیه کم رنگ هست به نظر بنده در ایجاد فریم ها دارای اشکال هست
یعنی هر فریم به یک واحد فریم تبدیل نشده و به نظر از دو فریم یک فریم overlay ایجاد شده
طبق تصویر سوم می تونید مشخصات ورودی و خروجی رو ببینید

دوستان اگه اطلاعاتی در این مورد دارند لطفا به اشتراک بگذارند و در مورد کانورت و کانورترهای مناسب برای فایل های HD راهنمایی بفرمایند

البته دقیقا همین تاپیک رو در اینجاhttp://forum.majidonline.com/showthread.php?t=164506مطرح کردم متاسفانه بعد یک هفته کمکی دریافت نکردم..
منتظر هستم

پیوست ها

• Untitled1.jpg
    Untitled1.jpg
    38.5 کیلوبایت · بازدیدها: 35
  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    41.6 کیلوبایت · بازدیدها: 38
  • Untitled2.jpg
    Untitled2.jpg
    137.1 کیلوبایت · بازدیدها: 43

bahman.k70

Member
دوست عزیز مشکلت ربطی به نوع کانورتر نداره چون تغییر کانورتر فرقی نمیکنه , تو باید مقادیری رو که توی پریست یا همون پروفایل خروجی کانورتر هست رو بنا به نیاز خودت تغییر بدی .
این عکسی که گذاشتی میگه که شما تصویر 16:9 رو داری به 4:3 تبدیل میکنی ! این خودش اشتباست چون با این کار تصویرت حالت به هم فشردگی رو از دو طرف چپ و راست پیدا میکنه و کار ضایع میشه .
دوما اگه توجه کنی در پایین تر . قسمت duration طول فایل ورودی 9:856 هست ولی تو خروجی شده 9:760 . و این یعنی شما 96 فریم از دست دادید در حین کانورت .
همین باعثه به اصطلاح دوتا شدن بعضی فریم هات و بوجود اومدن اون مشکل برای پروژت میشه .
تنظیمات کانورترت رو دستکاری کنی به نتیجه میرسی .
موفق باشید :rose:

همکاران

New Member
با سلام خدمت دوست عزیز
بهمن جان تشکر از پاسخت

در مورد اینکه میگید من 16:9 رو به 4:3 تبدیل می کنم درست نیست عرض کنم که (در ریسایز من اندازه 720*405که همون نسبت 16:9 میشه رو میزارم ولی کانورتور خودش برای اینکه استاندارد (Pal DV)بشه نوار های مشکی رو اضافه می کنه و کل تصویر 720*576 میشه)

و دوست خوبم اگه دقت کنید در قسمت duration ویدئو 9:760 در ورودی و خروجی یکسان است فقط در قسمت صدا متفاوت هست که اونم منظور نظر ما نیست

و در مورد تنظیمات بگم که من با اکثر کانورتر ها (حدودا 10 کانورتر رو تست کردم) اونهایی که کیفیت مناسب می دهند در AVI همین مشکل رو دارند

بازم ازت تشکر می کنم و اگه به ذهنت موارد دیگری می آد بگو تا من این مشکلم رو حل کنم نمی دونم از این همه متخصص در بخش (پس تولید) کسی در این مورد چیزی نداره بگه ...

bahman.k70

Member
آره قسمت audio رو توجه نکردم !
حالا چرا حتما باید Avi باشه ؟
فورمت های دیگه رو تست کردی؟
wav و mp4 با کیفیت بالا خیلی خوب و ساپورت شده هم هستن .

آخرین ویرایش:

همکاران

New Member
چون AVI یه قالب برای انتقال از تصاویر بین نرم افزارها است و بهترین ساپورت ازش میشه
و در فرمت های دیگه تست کردم متاسفانه کیفیت در هر شرایط به گرد پای avi هم نمی رسه

شما خودتون از کدوم کانورتر برای فایلها (HD(*.MTS استفاده می کنید.

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
فرمت WMV و همیتطور MP4 که خیلی بهتره ..!!!
با XIlosoft Video Convertor امتحان کن .

جدیدترین ارسال ها

بالا