کارت گرافیک مناسب برای مکس

delfoon

Member
دوستای خوب سلام
من کار مکس به صورت نیمه حرفه ای انجام میدم
احساس میکنم گرافیکم برای وی ری فار پاسخگو نیست کم میاره مکس هنگ میکنه و تو ویوپرت چرخش روان نیست ولی واسه کارای دیگه به مشکلی بر نخوردم.
گرافیک کنونی:NVIDIA GeForce 8400 SE که XFX 512MB DDR2 هست
مشخصات سیستمم:
مین:msi Z77A-G43
سی پی یو:Intel Core i5 2500K
رم:16g 2400mhz
ورژن مکس:2011
میخواستم بدونم یه کارت گرافیک مناسب کار من چقد برام آب میخوره
و چه مدلی رو واسه کار من پیشنهاد میدین ،زیاد گرون نباشه
مرسی:rose:

کارت گرافیک حرفه ای کوادرو بخوای بخری یه تمن به بالا قیمتشونه
ولی به نظر من یه گرافیک تو حدودای 500 تا 600 بگیری دیگه مشکل ویوپرت نداری
بهتره که کارت گرافیکت از انویدیا و جیفرس باشه .

delfoon

Member
مشکل ویوپورتم زیاد اساسی نیست،فقط واسه رندر گرفتن از یه شی مثل فرش که وی ری فار "v ray fur" به اون دادیم مکس هنگ میکنه،نمیدونم شاید هم به گرافیک اصلا مربوط نباشه
نمیشه با 100 تومن تا 200 تومن یه کارت گرافیک تهیه کرد ،آخه میگن که 2011 max از سی پی یو بیشتر کمک میگیره

Barnara

کاربر متخصص 3ds max
شما باید سی پی یو رو ارتقاء بدید. من Core i7 4770K رو پیشنهاد میدم قیمت حدودا 1.100.000 یا Core i7 3770K با قیمت تقریبی 900 هزارتومان.

delfoon

Member
مطمینید از سی پی یو هست آخه سی پی یو خودم هم کم سی پیو یی نیست، i5 2500k هست
البته بی راه هم نمیگید،اگه بقیه دوستان نظر بدن که مطمین شم ممنون میشم

Barnara

کاربر متخصص 3ds max
درمورد رندر V-Ray زیاد ربطی به کارت گرافیک نداره، برای رندر توسط موتورهای رندر مثل V-Ray و Mental ray به CPU و Ram بالا احتیاج دارید و کارت گرافیک تنها در ویوپورت (مخصوصا در حالت Realistic) کاربرد داره. البته V-Ray RT از سیستم CUDA پشتیبانی میکنه اما برای V-Ray Adv هنوز چنین چیزی نشنیدم.
اگر بخواید از کارت گرافیک برای رندر استفاده کنید باید از موتور رندرهایی با این قابلیت مثل iray در مکس و Furyball استفاده کنید، ضمن اینکه اگر بخواید کارت گرافیک مخصوص این کار خریداری کنید باید از سری کارت های حرفه ای مثل Quadro یا FirePro استفاده کنید که قیمت ها بالای یک میلیون تومانه.
در آخر با خرید یک کارت گرافیک معمولی و ارزان قیمت (اما قوی تر از کارت گرافیک فعلی) تنها کمی سرعت کار در ViewPort افزایش پیدا میکنه.

*ویرایش شد*

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا