چمن طبیعی

nsk-co

Active Member
دوستان چطور میشه یک چمن با کیفیت طبیعی ایجاد کرد
اگر در سایت توضیح کامل داده شده لطفاً لینکشو برام معرفی کنید.:rose:

Barnara

کاربر متخصص 3ds max
با استفاده از VRay Fur میشه چمن های بسیار زیبا و فرش و هر چیز دیگه ای ساخت اما زمان رندرش پیرت میکنه! اما پلاگین هایی برای ساخت چمن طبیعی هست که یه سرچ بکنی پیدا میشه.

hamidroosta

Active Member
به نظر بنده حقیر پلاگین Autograss بهترین هست البته اگه بتونی کرکش کنی
چون من دوروز گیرش بودم اینجا هم دوستان نظر دادن وتوضیح دادن ولی امان از نفهمی:wink: نتونستم نصبش کنم ولی درموردش که زیاد تحقیق کردم بسیار مفید وجالب هست تو زمینه چمن......
به امید موفقیت ایرانیان در انیمیشن......آخرش هم من..................
پیروز وسربلند باشی.....

Barnara

کاربر متخصص 3ds max
خب ف ی ل ت ر شو باز کن:green: این کار یکی از رایج ترین و مبتدی ترین و لازم ترین عکس العمل درمقابل دست انداز کوچک فیلترینگه:)
حجمش چقدره؟ میخوام بدونم اگه کمه برات آپش کنم یجا دیگه بری دان کنی.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
سلام
Hair Farm ـ سرعت رندر بالا فقط برای نور پردازی باید یه مقدار کا کنید چون GI رو قبول نمیکنه ، میتونید مو رو تبدیل به object کنید ولی باز مثل همون VRay Fur نگین میشه.
ولی اگه بتونید یه مقدار رو نور پردازیش کار کنید سرعت خیلی بالایی تو رندر داره.

من هم با Autograss خيلي موافقم . فقط من هم مشكل كرك دارم .
چطوري اين كار رو انجام بديم !؟!؟
البته پيشنهاد Bub3d هميشه بهترين پيشنهاد بوده . اما من ازش شناختي ندارم .
Bubo3d جان ميشه يكم در مورد اين پلاگين اطلاعات بدي كه كه اگر بشه بريم سمتش . يعني از Autograss بهتره ؟!؟!؟!
ممنون و متشكر .

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
سلام
ممنونم از نظر لطفت زیادت به من، عزیز
در مورد Hair Farm فقط بگم همون طور که خودتون میدونید رندر یه دسته مو خیلی سریعتر از رندر همون حجم به عنوان Geometry هستش و حالا فرق Hair Farm باید بگم مقدار حجمی که موی خود مکس در عرض 5 دقیقه رندر میکنه همون حجم توسط HairFarm 8 ثانیه طول میکشه بدون افت کیفیت.
اول بگم ساختش که بسیار آسونه فقط اگه بتویند یه مقدار با تنظیماتی مثل Thickness یا همون ذخامت یا Frizz و kink و Length بازی کنید میتونید به خوبی چم رو ایجاد کنید خوبیش هم اینه که خود متریال مخصوص hair farm هم خاصیت Translucent داره و نور ازش رد میشه هم تو سایه تاثیر گذاره هم تو حجم و دسته ای از چمن ها نور نفوذ میکنه.
شاید یاد گرفتنش زمان ببره ولی فکر کنم تو دراز مدت بهتر جواب بده و زمان کمتری برای رندر صرف کنید.
از لحاظ تکسچر دهی هم هیچ مشکلی نداره.

kami_re62

Member
چمن طبیعی رو میتونی با Multiscatter و استفاده از HQ Plants ها بسازی
امکانات Multiscatter فوق العادست ...

Bub3d فقط يه مشكل ديگه اينه كه با Autograss ميشه انواع چمنها رو انتخاب كرد و با كليك توي محيط پراكنده كرد . و بعد دوباره ميشه مدل ديگه از چمن رو انتخاب كرد .
يه سوال ديگه اين كه گفتي GI قبول نميكنه . يعني چي ؟!؟! پس نميشه با Vray نور كار كرد !؟

آخرين سوالم اين كه . اگر Zdepth بگيريم بايد به Object تبديل كنيم . چون Hair اگر به Geometry تبديل نشه ، موقع Zdepth محو نميشه . و چمن هاي انتهاي كار رو نميشه محو كرد ...

Mostafa-3D

Well-Known Member
اگه از موتور VRay استفاده میکنی Autograss خیلی عالیه و هیچی کم نداره . در حال حاظر هم نسخه 1.0.3 توسط گروه XForce کرک شده و بر روی وی ری 2 کاملا خوب کار میکنه . ولی خب اینم بدون که استفاده از پلاگین برای شبیه سازی هایی مثل چمن یه مقداری محدودت میکنه . یعنی اگه قراره روی چمن ها مانور بدی بهتره دستی مدل کنی که برای دستی هم Paint Objects گزینه خوبیه ولی اگه چمن صرفا ثابت هستن و کار خاصی باهاشون نداری همون Autograss رو بزن و خودتو اذیت نکن .

موفق باشی

*farshid*

کاربر VIP
شما اولا به یه پک مدل با کیفیت نیاز دارین
hqgrass یا r&d igrass
با ملتی اسکتر هم میتونید رو سطح مورد نظر پخششون کنین

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
من دیدم میگن Autograss کرکش نیست و مشکلاتی دارن گفتم اگه اذیت میشن با Hair بزنن در مورد Z depth هم باید بگم Hair farm میتونه Z Depth رو بگیره.
در مورد نور هم باید بگم آره هنوز مویی نیومده که بتونه به خوبی GI رو support کنه من یه مطلب خودنم توی نمایشگاه SIGGrapph 2005 ارائه ـش کردن ولی هنوز رو نکردنش. البت برای مردم رو نکردن، وقتی طرف میاد خودشو با اختراعش رو رُو میکنه معلومه راحت میرن سمتش و ازش استفاده میکنن.
کلا منظورم این بود که مو بیشتر تو کارای انیمیشن و متحرکت بهدرد میخوره به عنوان علف ازش استفاده کرد چون سبکه چون کارای شما تک فریم و still image ـه همون Autograss از این قبیل چیزا استفاده کنید.

madmaster_3d

Well-Known Member
بوبو یک آموزش ساخت چمن نسبتا واقعی هم به صورت عکسی یا تصویری بساز که همه حالش رو ببرن :)

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
چشم MAD جون ولی تا یک شنبه نمیتونم
یکشنبه از بند این کار ها رهایی میابم بعد از اون در خدتمتم عزیز.
بد جور پکیدم سر این کار :cry:

جدیدترین ارسال ها

بالا