چطوري ميشه خداي مايا شد؟ (خواهش ميكنم جواب بديد)

من يه آدم معموليم كه ضريب هوشيمم بالاست و وقت هم زياد دارم و دوست دارم تو مايا حرفه اي بشم.

در ضمن بگم كه من حتي تا الان كه اين تاپيك رو مينويسم حتي سي دي مايا رو هم ندارم و اصلاْ نميدونم چه شكليه!

و همونطور كه خودتون ميدونيد هم اين برنامه هاي حرفه اي رو نمشه با ور رفتن و انگولك كردن كامل ياد گرفت و خداييش آدم به يه منبع آموزشي نياز داره.

من سوالم از شماها كه تو اين كار حرفه اي هستين اينه كه من با چه مايايي (ورژن چند؟) و با چه سي دي يا كتاب يا سايتي ميتونم مايا رو كامل ياد بگيرم؟

خواهشاْ كامل جواب بدين چون اين فقط سوال من نيست بلكه شايد سوال صد ها نفر باشه.

راستي واجبه به عرضتون برسونم كه ديگه الان بازيها رو با مكس و مايا نميسازن با برنامه جديدي به نام گيم استوديو اين كار رو ميكنند.

منتظر پاسختون هستم!

با تشكر!

ALI_TAKHTI

Active Member
رفيق شما دو تا تايپيك باز كردي با يك موضوع كه چي بشه؟؟؟؟؟
بعد هم اينكه من فكر كنم 2-3 ساله به يك جاهايي تو مايا برسي.
البته من پيغمبر مايا هستم و تو هيچ وقت خداي من نميشي :lol:

mosi-online

Member
منم لنگه ممد يوزي ام...
اينجا كه يه پيغمبر مايا پيداش شد...
خداي مايا نبود مارو راهنمايي كنه؟

3panta جان زياد فكر نكن حرفه اي هستي و من پخمم!
رفيق اگه تو هنوز خداي مايا نيستي و پيغمبرشي من همين الان خداي دسيگن با مكسم!

منظورمم از خدا شدن مايا. اسكريپت نويسيه اونه نه اين چارتا چيزي كه جنابعالي بلدي!

eqbal

Member
اين كه مايا رو چطوري ياد بگيري بايد بگم كه تو كار 3D قبل از يادگيري يه نرم افزار شرايط ديگه اي لازمه كه بايد اونارو اول داشته باشي. دوم بگم كه كي گفته ديگه با مايا و مكس و.. بازي نمي سازن. اتفاقا الان اينكارو در مورد مايا و نرمافزار هاي غولي مثل SoftimageXSIبيشتر شده مثلا بازيHalflife 2 كه يكي از قويترين موتور هاي گرافيكي رو در جهان بازي داره از XSI براي توليدش استفاده شده.

nadimi

New Member
در صورت تمايل آموزش سريع و راحت مايا با من تماس بگيريد . نديمي
تلفن 6431400
5- 8977103
حتما بگوييد آقاي نديمي

komeyl ebrahimi

New Member
سلام
اصلا فكرش رو هم نكن به قول خودتون خدا كه هيچي پيغمبرش هم روي اين كره خاكي نداريم.
البته اين حرف در مورد افراد صحت داره ولي درمورد گروه هاي مايا نه.
براي همين انقدر كار كن كه خداي مايا بشي ولي هيچ وقت انتظار نداشته باش كه بشي براي اين كار راهي نيست جز گروهي كاركردن.

يه چيز ديگه كار حرفه با مايا يا هر نرم افزار 3D ديگه لازمش داشتن دستگاه قويه.

ولي با همه اين حرف ها اگه واقعا علاقه داري هيچ وقت نا اميد نشو.

changeez

New Member
در مورد خدا شدن اونطوري كه خود شركت alias گفته در جهان الان 50 نفر هستند كه به تمامي منوها و گزينه ها و تكنيك هاي مايا كاملا مسلط هستند. يكي از چيزهايي كه تو مايا هست و كمتر كسي اونو بلد هست maya live هست كه براي خلق جلوه هاي ويژه سينمايي هستش.
اما اينو بدونين كه اصلا مايا رو براي single كار كردن نساختن يعني هميشه انيميشن رو بايد يه گروه بسازن. چون اينطوري كار تخصصي تره... اصلا تا حالا فكر كرده بودين چرا موقع نصب مايا كه يه برنامه گرافيكي هستش اينقدر موضوع وجود داشتن كارت شبكه مهمه؟ بخاطر همين قضيه كار گروهي كردنه. راستي اگر ميتونين يه كامپيوتر اپل يا يه سيستم سيليكون گير بياريد كه تو اروپا كساني كه با مايا كار ميكنن كمتر از پي سي هاي معمولي استفاده ميكنن.

=royal=

Member
آقا گرچه اين جواب من بيخوده ولي
به هر حال help جود مايا6 خيلي كامله البته زياد ياد نميده ولي در مورد انيميشن به صورت كامل توضيح داده
و البته خيلي هم زياد هست مطالبش
اگه بخوني يه چيزاي در مورد انيميشن و حقيقت مجازي و يه سري چيزاي ديگه پيدا ميكني

آقايون اگر E-mail حميد زرگرپور را گير آوردين حله!
چون در سال 2002 يا 2003 به عنوان استاد مايا شناخته شده! از كاراش : جومانجي هست...

corel

Active Member
جناب royal ! اين help كه مي گي چه جوري مي شه ديد؟ البته منطورم نصب شده روي سيستمه. چون من مايا 6خودم رو از يه سي دي كامل(كه از رو اصلي رايت كردم) نصب كردم. ولي تمام گزينه هاي منوي هلپش بصورت online فقط اجرا مي شه و در ضمن هيچي هم فايل sample تو سيستمم نصب نشده.

=royal=

Member
ببين دوست من تو براي اولين بار كه help رو اجرا ميكني بايد دكمه ي connect رو بزني تا به شبكه ي اينترانتي كه به صورت مجازي روي كامپيوترت نصب شده وصل بشي و بعد help مايا به صورت صفحات وب اجرا ميشه
---------------------
اگه نتونستي بايد توي برنامه ي مايا كه نصب شده در داخل فولدر docs بايد دنبال فايل start server بگردي و اون رو اجرا كني
الان هم دقيقا اسمش يادم نيست چون تو اين كامپيوتر مايا رو نصب نكردم

جدیدترین ارسال ها

بالا