چرا از cms های آماده استفاده نمیکنیم؟

amirepsilon

Active Member
سلام
دوستان طراح وب شاید با این سوال زیاد روبرو شده باشد که چرا مثلا از cms های آماده و رایگان برای طراحی سایت استفاده نمیکنیم ؟
شاید هم بعضی ها استفاده میکنن و برای کارشون جواب داشته باشن. من میخوام بدونم در جواب مشتری چی باید بگیم؟ واقعا سیستم های خودمون چه چیزی از آماده ها دارن که از اونها استفاده نمیکنیم ؟

rezamasih

Member
سلام

دوست عزیز ممنونم از این سوالی که کردی

این حرفی را که من دارم میزنم شاید به خیلی از دوستان برنامه نویسی بر بخورد ولی همین جا من از همه ی آنها معذرت خواهی می کنم

توی ایران ما بیشترین برنامه نویسان را داریم ولی اکثر کارهایمان از اروپایی ها ضعیف تر است حتی از عربستان

من خودم بک برنامه نویس خیلی ساده و کوچیک درایران همیشه سبز هستم خیلی از مسائل را زیاد میبینم، اکثر ما ایرانیها چون نمیریم چیزی را یاد بگیریم و اگر چیزی را یاد بگیریم اصلا به کسی یاد نمی دهیم این وضعیتمان است.

ببین دوست عزیز اکثر cms هایی که ما داریم از آنها استفاده می کنیم مشکل دارند نمی خواهم نام ببرم.

برای مثال من جوملا را نام میبرم

ببخشید این حرف را میزنم ولی هرکسی از مامان جونش قهر میکنه می ره سراغ برنامه نویسی وب

همین جوملا توی بازار ایران دیگه خیلی لوس شده است به هرکسی که بگی جوملا میگن نهههههههههههههههههههههه نمیخوام خداحافظ

چون یه مشت آدم که چیزی از وب نمیدانند با cms های آماده طراحی انجام میدهند و بازار کاری را خیلی خراب کرده اند

من به شما دوست عزیزم توصیه میکنم که اگر برنامه نویسی بلدی 3ماه تمام کارو زندگی ات را بزار برروی یک cms که خودت نوشته باشی

بهت قول میدهم که خیلی موفق تر هستی،توی این بازار خراب اینترنتی در ایران

من بیشتر از 370تا سایت طراحی کردم که این حرف را دارم بهت میزنم

از سایت درجه یک دولتی گرفته که ایران را متحول کرده تا سایتی که روزی یک عدد بازدید کننده هم نداشته

با امتنان
رضا

Cisco

مدیر انجمن
ببینید الان cms های آماده ای مثل جوملا و یل وردپرس میلیون ها کاربر دارن.
یکی از مشکلاتش اینکه که چون رایگانه و اپن سورس , هکر ها میفتن به جونشون و تمام باگ ها و مششکلاتش رو پیدا می کنن و میفتن به جون سایت های مردم.
از مزایاش هم میشه به پشتیبانی , افزونه های بسیار زیاد و مهمتر از همه اینکه مثلا جوملا یک عالمه توسعه دهنده داره و اگر یک روز شرکت جوملا ورشکست بشه باز هم توسعه دهنده داره که . نداره؟
ولی cms های ایرانی هم مشکل دارن.
مثلا یکیش اینه با قیمت بالا عرضه میشن و تازه بعد از شما به کس دیگه هم می فروشن.
شاید هم یک روز شرکتش جمع کرد و رفت . اون وقت چیکار می کنین؟ تازه مثلا اگر یک پلاگین بخواین باید کلی پول بدین براتون بنویسن.
پس نتیجه می گیریم که بهتر نیست برای سایت های کوچیک و جمع و جور از cms آماده استفاده کنیم؟
و یا اگر امنیت و تک بودن سایت و هزار تا دلیل دیگه براتون مهمه بدین براتون برنامه نویسی کنن. بهتر نیست؟
موفق باشید:rose:

سلام

دوست عزیز ممنونم از این سوالی که کردی

این حرفی را که من دارم میزنم شاید به خیلی از دوستان برنامه نویسی بر بخورد ولی همین جا من از همه ی آنها معذرت خواهی می کنم

توی ایران ما بیشترین برنامه نویسان را داریم ولی اکثر کارهایمان از اروپایی ها ضعیف تر است حتی از عربستان

من خودم بک برنامه نویس خیلی ساده و کوچیک درایران همیشه سبز هستم خیلی از مسائل را زیاد میبینم، اکثر ما ایرانیها چون نمیریم چیزی را یاد بگیریم و اگر چیزی را یاد بگیریم اصلا به کسی یاد نمی دهیم این وضعیتمان است.

ببین دوست عزیز اکثر cms هایی که ما داریم از آنها استفاده می کنیم مشکل دارند نمی خواهم نام ببرم.

برای مثال من جوملا را نام میبرم

ببخشید این حرف را میزنم ولی هرکسی از مامان جونش قهر میکنه می ره سراغ برنامه نویسی وب

همین جوملا توی بازار ایران دیگه خیلی لوس شده است به هرکسی که بگی جوملا میگن نهههههههههههههههههههههه نمیخوام خداحافظ

چون یه مشت آدم که چیزی از وب نمیدانند با cms های آماده طراحی انجام میدهند و بازار کاری را خیلی خراب کرده اند

من به شما دوست عزیزم توصیه میکنم که اگر برنامه نویسی بلدی 3ماه تمام کارو زندگی ات را بزار برروی یک cms که خودت نوشته باشی

بهت قول میدهم که خیلی موفق تر هستی،توی این بازار خراب اینترنتی در ایران

من بیشتر از 370تا سایت طراحی کردم که این حرف را دارم بهت میزنم

از سایت درجه یک دولتی گرفته که ایران را متحول کرده تا سایتی که روزی یک عدد بازدید کننده هم نداشته
این دوستمون هم همین رو میگه.
زمانی که من داشتم می نوشتم ایشون هم داشته می نوشته ولی گویا ایشون زود تر تموم کردن.
در هر صورت از حرف های دوتامون نتیجه گیری کن ببین به چی میرسی خودت.

قبول ندارم .

الان ما در ایران انقدر برنامه نویس خوب داریم که اگر شرایط مهیا شود میترکونن.
خود این تحریم ها هیتلرینگ می دونید چقدر تاثیر داره؟
این عربستان که می گید اصلا کلا چند تا برنامه نویس PHP داره؟
معلومه همشون ایرانین که به دلیل بازار خوب رفتن اونجا دیگه

آخرین ویرایش:

rezamasih

Member
ببین علی آقا شما که می گید قبول ندارید که هرکی از مامانش قهر میکنه میشه برنامه نویس وب

همون برنامه نویسایی که شما هم موافق هستید که در عربستا ن خیلی جاهای دیکر هستند به خاطر همین بازار بد ایران هست که رفتند

درسته؟

پس کی این بازارو خراب کرده که مخ های برنامه نویسی ما باید بروند جاهای دیگر

من به این موضوع اعتقاد دارم که ما انسون های ایرانی حرف اول را در جهان میزنیم

به این مطلبی که پایین برات می زارم توجه کن

با امتنان رضا

rezamasih

Member
گروه خبری GSM: مجله "فوربس" داستان شگفت انگیزی از تلاش بی ثمر "استیو جابز" برای خرید شرکتی که یک جوان ایرانی بنیانگذار آن است منتشر کرد. شرکتی که امروز یکی از مهمترین رقبای سرویس iCloud اپل به شمار می رود.

به گزارش مهر، این یک داستان کمیاب از "استیو جابز" و شرکت IT یک جوان ایرانی در سانفرانسیسکو است.

این ماجرا از سال 2007 و زمانی آغاز شد که دو جوان فارغ التحصیل "ام. آی. تی" (موسسه تکنولوژی ماساچوست) به نامهای "دریو هاستون" و "آرش فردوسی" پس از پایان تحصیلات خود شرکتی به نام "دراپباکس" (Dropbox) را راه اندازی کردند.

این شرکت که با یک ایده ساده رشد کرد بر روی وب به کاربران سرویس ذخیره اطلاعات برپایه ابرهای محاسباتی را ارائه می کند.

شرکت آرش فردوسی و "دریو هاستون" تاحدی نوآورانه بود که به سرعت مورد توجه استیو جابز قرار گرفت به طوریکه در دسامبر 2009 جابز، هاستون و فردوسی را فرا خواند و آن دو را به دفتر خود در شرکت اپل واقع در کوپرتینو دعوت کرد.

هاستون که امروز 28 سال دارد در گفتگویی که با مجله "فوربس" داشت، گفت: "جابز با همان شلوار جین و تی شرت یقه 3 سانتی همیشگی حاضر بود و زمانی که لپ تاپم را بیرون آوردم تا یک نمونه نمایشی از فعالیت شرکت را به وی نشان دهم به ملایمت دستش را تکان داد و گفت: می دانم می خواهی چه کار کنی."

709457_orig.jpg

آرش فردوسی سمت چپ و جلوی تصویر، دریو هاستون سمت راست و عقب

"دراپباکس" یک سرویس ذخیره سازی اطلاعات دیجیتال است که در آن زمان بیش از 50 میلیون کاربر داشت و به همین دلیل جابز به "هاستون" و "فردوسی" برای خرید این شرکت، یک مبلغ با 8 صفر را پیشنهاد کرد.

جابز، فردوسی و هاستون باهم چای خوردند و جابز موثرانه گفت که به خرید این شرکت تمایل دارد. اما هاستون گفت: "من مصمم هستم که شرکت بزرگی را بسازم و بنابراین آن را نمی فروشم. برایم اهمیت ندارد که پیشنهاد دهنده ام کیست." (هاستون تاکید کرد که جابز برایش یک قهرمان بود باوجود این، پیشنهاد خرید را نپذیرفت).

جابز نیز به گرمی تبسم کرد و به این دو جوان گفت: "دراپباکس یک محصول نیست، بلکه یک مشخصه کاربردی است."

تلاش بی ثمر استیو جابز در متقاعد کردن "دریو هاستون" و "آرش فردوسی" نیمساعت به طول انجامید.

چند ماه بعد، جابز به آنها پیشنهاد داد که این دو بنیانگذار جوان را در عوض دیدار مجدد در "سیلیکون ولی" در دفتر کار آنها در شرکت "دراپباکس" در سانفرانسیسکو ملاقات کند، اما آن دو خواستند که این ملاقات در "سیلیکون ولی" انجام شود که این بار رئیس اپل از این دیدار خودداری کرد و پس از مدتی از سرویس iCloud رونمایی کرد.

پس از رونمایی از iCloud هاستون اینگونه واکنش نشان داد: "اه... لعنت!" و روز بعد اطلاعیه ای را برای تمام کارمندانش ارسال کرد: "ما یکی از شرکتهایی را در اختیار داریم که برخلاف نامهایی چون مای- اسپیس، پالم و یاهو سریعترین رشد را در دنیا داشته است."

در سال 2008 دارایی هاستون معادل 7.2 میلیون دلار بود. در آگوست 2011 هاستون و فردوسی 7 تن از بزرگان سیلیکون ولی را به منظور مشارکت با "دراپباکس" به سانفرانسیسکو دعوت کردند.

684919_orig.jpg

رونمایی از "آی- ابر" (iCloud)/ در آخرین حضور رسمی استیو جابز چند ماه قبل از درگذشت وی، اپل وارد دنیای ابرهای محاسباتی شد

شرکت "دراپباکس" همانند سایر سرویسهای دسترسی آزاد اولیه به کاربران اجازه می دهد که با یک حجم محدود به این سرویس ملحق شوند و از 2 گیگابایت فضای رایگان ذخیره سازی اطلاعات لذت ببرند.

این فضا برای بسیاری از کاربرانی که می خواهند مدارک خود را ذخیره کنند کافی است، اما در صورتیکه مشتری به فضای بیشتری نیاز داشته باشد برمبنای نیاز بین 10 تا 20 دلار در ماه باید حق اشتراک پرداخت کند.

زمانی که جابز در سال 2009 هاستون و آرش فردوسی را در دفتر کار خود ملاقات کرد تنها دو سال از تاسیس "دراپباکس" می گذشت و با وجود این 50 میلیون کاربر داشت. امروز این شرکت بیش از 150 میلیون کاربر دارد و علیرغم اینکه 96 درصد از کاربران تنها از فضای رایگان این سرویس استفاده می کنند درآمد Dropbox به 240 میلیون دلار در سال 2011 رسید، تا جاییکه درحال حاضر یکی از رقبای جدی iCloud اپل به شمار می رود.

شرکتی که جوان 26 ساله ایرانی "ام. آی. تی" به همراه دوست آمریکایی خود در سال 2007 تاسیس کردند در سال 2008 فینالیست رقابت TechCrunch50 شد و در سال 2011 مجله Inc. Magazine نام آرش فردوسی را در فهرست سالانه 30 کارگزار اقتصادی زیر 30 سال وارد کرد.

hidensoft

Member
یکی از مشکلاتش اینکه که چون رایگانه و اپن سورس , هکر ها میفتن به جونشون و تمام باگ ها و مششکلاتش رو پیدا می کنن و میفتن به جون سایت های مردم.
دوست عزیز رایگان یا اوپن سورس بودن حفره امنیتی محسوب نمی شه .. لطفا ابتدا یه جست و جویی در مورد اوپن سورس انجام بدید بعدا در موردش صحبت کنید.
SQL SERVER اوپن سورس نیست ولی الان هزار تا نرم افزار هست که باهاش خیلی راحت می شه Inject کرد .

Cisco

مدیر انجمن
دوست عزیز رایگان یا اوپن سورس بودن حفره امنیتی محسوب نمی شه .. لطفا ابتدا یه جست و جویی در مورد اوپن سورس انجام بدید بعدا در موردش صحبت کنید.
Sql server اوپن سورس نیست ولی الان هزار تا نرم افزار هست که باهاش خیلی راحت می شه inject کرد .
اگر دقت می کردینمی دیدین من درباره ی جوملا صحبت می کردم نه چیز دیگه .
جوملا هم اپن سورسه.

ببین علی آقا شما که می گید قبول ندارید که هرکی از مامانش قهر میکنه میشه برنامه نویس وب

همون برنامه نویسایی که شما هم موافق هستید که در عربستا ن خیلی جاهای دیکر هستند به خاطر همین بازار بد ایران هست که رفتند

درسته؟

پس کی این بازارو خراب کرده که مخ های برنامه نویسی ما باید بروند جاهای دیگر

من به این موضوع اعتقاد دارم که ما انسون های ایرانی حرف اول را در جهان میزنیم

رضا جان حرفت کاملا درسته.
ولی دلم نمی خواست این حرف اینجا زده می شد.
این جا اکثرا طراح وب و گرافیست و برنامه نویس هستند.
شاید خیلی هاشون برای شروع اومده باشن اینجا.

hidensoft

Member
اگر دقت می کردینمی دیدین من درباره ی جوملا صحبت می کردم نه چیز دیگه .
جوملا هم اپن سورسه.
کلا دلیلت مزخرفه دوست عزیز
اگر در مورد چیزی اطلاع ندارید لطفا اطلاع رسانی غلط نکنید

Cisco

مدیر انجمن
کلا دلیلت مزخرفه دوست عزیز
اگر در مورد چیزی اطلاع ندارید لطفا اطلاع رسانی غلط نکنید
میشه شما که بلدی به ما توضیح بدی و ما بدونیم؟
ثابت کنید جوملا اپن سورس نیست.

hidensoft

Member
حالت خوبه ؟ من نگفتم جوملا اوپن سورس نیست .. گفتم اوپن سورس بودن دلیل بر ضعف امنیتی نیست .. شما ۴ سایت هک کرده باشی متوجه می شی که هکر جماعت با اوپن سورس بودن یا نبودن کار نداره .. Apache اوپن سورسه .. هزار تا exploit براش هست .. IIS هم اوپن سورس نیست ولی بیشتر از Apache می تونی Exploit پیدا کنی براش

Cisco

مدیر انجمن
بله کاملا خوبه.
من گفتم هکرم؟
گفتم جوملا اپن سورسه . خوب اگر اپن سورس باشه می تونی دل و روده اش رو(تا جایی) بریزی بیرون و تمام نقاط ضعفش و باگ هاشو پیدا کنی.
فکر می کنین چرا سایتی مثل فیس بوک به این راحتی ها هک نمیشه؟
به خاطر اینکه اسکریپتش جایی پخش نشده .
به نظر شما اگر جوملا هم پخش نمی شد همین اتفاق براش نمی افتاد.:sad:

آخرین ویرایش:

hidensoft

Member
خب واضحه بحث بین من و شما بی فایدست .. شما از یک منطقی داری استفاده می کنی که من توی همین تاپیک مثال زدم که اشتباهه

گفتم جوملا اپن سورسه . خوب اگر اپن سورس باشه می تونی دل و روده اش رو(تا جایی) بریزی بیرون و تمام نقاط ضعفش و باگ هاشو پیدا کنی.
apache اوپن سورسه .. هزار تا exploit براش هست .. Iis هم اوپن سورس نیست ولی بیشتر از apache می تونی exploit پیدا کنی براش
می تونی به من بگی الان کسایی که sql server رو هک می کنند یا برای iis اکسپلویت می سازن دقیقا چطوری این کار رو انجام می دن ؟
اونها دسترسی به سورس دارند ؟

فکر می کنین چرا سایتی مثل فیس بوک به این راحتی ها هک نمیشه؟
:)

به نظر شما اگر جوملا هم پخش نمی شد همین اتفاق براش نمی افتاد.
جوملا اگر اوپن سورس نبود اینجایی که الان بود نبود.

واسم جالبه این سایت هایی که خودت لینک کردی هم جوملا هستند :)

شما اگر برنامه نویس asp.net هستی برو همونجا فعالیت کن نظر بده . اگر هم برنامه نویس php هستی که باید به اطلاعاتون برسونم php خودش اوپن سورسه .. بهتره بری روی یه زبانی که حداقل اوپن سورس نباشه یه موقع هک نشی شما.

من واقعا خودت با اوپن سورس کار می کنی بعد میای می گی اخه بده ؟‌ :دی

Cisco

مدیر انجمن
واسم جالبه این سایت هایی که خودت لینک کردی هم جوملا هستند
من نگفتم جوملا بده . گفتم بهتره برید خودتون برنامه نویسی کنین.
بحث هم نباید به ابنجا کشیده می شد .
خب واضحه بحث بین من و شما بی فایدست .. شما از یک منطقی داری استفاده می کنی که من توی همین تاپیک مثال زدم که اشتباهه
جواب من هم فقط ...سکوت:neutral::sad:

آخرین ویرایش:

hidensoft

Member
من نگفتم جوملا بده . گفتم بهتره برید خودتون برنامه نویسی کنین.
بازم می گم شما اطلاعات درستی در مورد اوپن سورس و نرم افزار آزاد و هدف هاش ندارید. بیشتر مطالعه کنید .. موفق باشید.

rezamasih

Member
هرکسی جنبه ی انتقاد نداره داخل انجمن پست ندهد

اگر کسی بخواهد ناراحت بشود خیلی بچه هست

با امتنان
رضا

Cisco

مدیر انجمن
هرکسی جنبه ی انتقاد نداره داخل انجمن پست ندهد

اگر کسی بخواهد ناراحت بشود خیلی بچه هست
فکر نمی کنم کسی ناراحت شده باشه.
همه عضو این فروم شدن که با هم چونه بزنن و یک چیز یاد بگیرن.
غیر از اینه؟
ما هم بحث کردیم تا به یک نتیجه ای برسیم.

آخرین ویرایش:

rezamasih

Member
سلام

بله درسته

بزن کف قشنگرو به افتخاره دوستمان علی آقا

:neutral:

با امتنان
رضا

amirepsilon

Active Member
لطفا تمومش کنید
الان من یک جواب درست و حسابی میخوام و هنوز قانع نشدم

iran-TEC

Member
من کاملا با حرف های hidensoft موافق هستم اپن سورس بودن هیچگاه دلیل امنیت پایین یک نرم افزار نمی تونه باشه همون طوری که یک سری هکری ها از اپن سورس بودن یک نرم افزار سو استفاده می کنن خیلی برنامه نویس ها و هکر ها هم هستند که به سرعت باگ های برنامه های اپن سورس رو رفع می کنن .

جدیدترین ارسال ها

بالا