نیاز به همکاری برای نظر سنجی

آیا شما از جلو کشیدن ساعت ها راضی هستید؟

• مجموع رای دهندگان
    71

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
اين يعني آخر استدلال!!!
من نميدونم دم خروس رو باور كنم با قسم حضرت عباس؟
چرا؟
ميگم الان
يكي نوشت اينكار تو خيلي از كشور هاي ديگه داره انجام ميشه
يكي ديگه مينويسه ساعت 3 واسه نماز صبح بيدار بشيم زوده !
يعني من ميخوام بدونم اونايي كه تو كشورشون نماز خون نيستن ، به چه دليل اينكار روميكنن و كشور هاي كه نماز خون هستن اما دست به ساعتشون نمي زنن جرا؟ مثل عربستان ؟
آقا اين كار اصلا توجيه نداره
اگه ميگين داره .. خوب يك نمونه نشون بدين ..

دلیل شما برای انجام ندادن اینکار چیه ؟

این هم دلایل کافی امیدوارم قانع بشید
http://en.wikipedia.org/wiki/Daylight_saving_time

http://fa.wikipedia.org/wiki/تغییر_ساعت_تابستانی

hdnsoft

Well-Known Member
این در حالی است که بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد که این تغییر ساعت بیشتر داری تاثیر اسمی می‌باشد نه واقعی. اخیرا (ابتدای سال ۲۰۱۱) تحقیق در مورد تاثیر تغییر ساعت ۷۰۰ درصد رشد داشته‌است. ولی غالب کشورها همچنان بر این امر اصرار دارند، اما کشورهای پیشرفته و پر جمعیتی مثل ژاپن، چین و هند این تغییرات را اعمال نمی‌کنند
نقل قول از ويكي پديا!

shirani

همین نچسبوندن 1 سال امتحان کردن چرا نشد چون میخواستند مخالف دنیا باشند :green:

ژاپن که اگه 24 ساعت هم تاریک باشه کار میکنند ولی تو ایران از این خبرا نیست همین الان کار مفید دوتا کشور ایران ژاپن با هم مقایسه کنید

یک مثال میزنم .
شما امروز برو تو بازارشهرتون ( بازار پارچه فورشها و یا بازار هرچی که فکر میکنی شلوغ ) ساعت 7-8 که تاریک میشه ببین چه اتفاقی میافته

ولی به نظر شما ژاپن هم همینجوره :rose: این ساعت برای کشور های تنبل خیلی خوبه

sallarmelli

Active Member
چه استدلالی به به
خوب با این وضعیت بیایم سه ساعت ساعت ها رو ببریم جلو ساعت 23 هوا تازه تاریک می شه راندمان کار بره بالا .
بعد هم از اون طرف که ملت مجبورن فردا صبح ساعت 7 که هنوز سه ساعت مونه به طلوع خورشید بیان سرکار این جوری بهروری کار رو افزایش بدیم
بابا بحث انرزی هست و توی کشورهایی که عرض جغرافیایی زیادی دارند و به شیوه ایالتی اداره نمی شند به نظر من کار بی خودیه همین یک ساعت بردن ساعت ها به جلو باعث می شه طلوع افتاب توی شهری مثل تبریز فکرکنم 7:15 بشه خودشه چقدر مصرف انرزی داره.

shirani

چه استدلالی به به
خوب با این وضعیت بیایم سه ساعت ساعت ها رو ببریم جلو ساعت 23 هوا تازه تاریک می شه راندمان کار بره بالا .
بعد هم از اون طرف که ملت مجبورن فردا صبح ساعت 7 که هنوز سه ساعت مونه به طلوع خورشید بیان سرکار این جوری بهروری کار رو افزایش بدیم
بابا بحث انرزی هست و توی کشورهایی که عرض جغرافیایی زیادی دارند و به شیوه ایالتی اداره نمی شند به نظر من کار بی خودیه همین یک ساعت بردن ساعت ها به جلو باعث می شه طلوع افتاب توی شهری مثل تبریز فکرکنم 7:15 بشه خودشه چقدر مصرف انرزی داره.

کو استدلال ؟

خوب خودت داری جواب میدی فکر کنم تو مشهد اینکار برعکس بشه چون عرض جغرافیایی داره ایران :rose:
بعد این ور اونور ایران اختلاف ساعت فکر نکنم زیاد باشه نهایت 50 دقیقه

الان شما تبریز مثال زدی یک سوال به نظر شما چه موقعی توی تبریز مصرف انرژی بیشتر ؟ 6 ماه اول و یا 6 ماه دوم از هر جور حساب کن بحث اقتصادی و به صرفه بودن برای دولت ها مهم نه کمبود خواب من و شما

همین چند سال پیش اینکار کردند 1 سال هم اینجوری بود کسی حرفی زد ؟ چرا دیگه ادامه ندادند ؟

m0hammad

Member
میخوام خدمته دوستانی که با این قضیه مخالفا عرض کنم که ناراحت باشید چون 6 ماه دیگه هم مجبورید ساعتتون را عقب جلو کنید.:green: اگر شکلک زبون هم بود یکی ارسال میکردم. :lol:

ببخشید :snap: شدم.

ولی از شوخی گذشته یک قانون را نمیشه به کل جهان تامیم داد چون مثلا در کشور های نزدیک قطب خورشید کامل غروب نمیکنه.
چه بخواهیم چه نخواهیم ساعت بدن ما با خورشید تنظیم میشه. نه با اخبار. ولی اون چیزی که مهمتره تلاش انسان برای تطبیق با طبیعته.

این یک تلاشه برای استفاده بیشتر از انرژی با توجه به ساعت طبیعی بدن البته با توجه به سبک زندگی.

ممکنه سبک زندگی توی بعضی کشور ها تغییر کرده باشه مثلا آمریکا بیشترین فست فود دنیا و چین بیشترین سیگار را مصرف میکنن آیا میشه گفت که کار آنها درسته چون پیشرفتن؟

من اسمه این کار را میزارم تعدیل زندگیه ماشینی . چه با حرف های من موافق باشید چه نباشید زیاد فرقی نمیکنه فقط یادمون بمونه ساعت بدن ما با خورشید تنظیم میشه.

در مورد ویکی پیدیای فارسی: خیلی قابل استناد نیست چون خیلی سیاسی مینویسن مثلا یک مقاله میخوندم در مورد یکی از شخصیت های سیاسی تمام منابعش بی بی سی فارسی , صدای آمریکا و ..... نمیخوام نفیش کنم یا تاییدش کنم ولی به نظر من از انصاف بدور بود. راستش را بخواهید اگر این کار را نمیکردن احتمال ریاد ویکی پدیا فارسی مینوشت تو خیلی از کشور های جهان این کار انجام میشه چرا تو ایران نمیشه. آخه این چه مملکتیه ما داریم ؟ همش تقصیره آخ...... . بی خیال بعضیا مثل این یارو تو گالیور همش ساز مخالف میزنن.

یک مطلب دیگه را هم بگم: دولت یک سال دیگه عوض میشه. این موضوع موضوعیه که فرا تر از این دولت و اون دولت و این مجلس و اون مجلسه. جالبه که این کار از زمان شاه شروع شده و اون موقع هم خیلی ها بدون تحقیق مخالفت میکردن و میگفتن این کار هدفش اسلامه. برای همینه که میگن تاریخو بخونیم . جالبه حالا بر عکس شده. ببخشید خیلی حرف زدم دلم پر بود از این دوستان همیشه مخالف.

در هر صورت اگر ترجمه انگلیسی این را توی انگلیسی ویکی پدیا هم هست بفرمایید تا منبعش را بررسی کنیم.

آخرین ویرایش:

hdnsoft

Well-Known Member
:rose: تشکر میکنم از دوست خوبمون
بابا به خدا من همیشه مخالف نیستم
اما وجدانا این طرح اصلا توجیح اقتصادی و انرژی نداره !
زمان شاه و غیره و ذالک هم صحیح
اما خود شما نیگا کن ببین خدایش وقتی تو زمستون ساعت 4و نیم تو مشهدهوا تاریک میشه اما تو تابستون ساعت 7و نیم ! این یعنی چی؟
این همه اختلاف ساعت از کجا میاد از این تغییر یک ساعته الکی !
اصلا میخوام بگم این کار یعنی دخالت در اصل نظام هستی و کائنات:mad: ( اسمایلی آدم های فیلسوف :cool: )

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
تو هم دلت خوشه ها ساعت 3بیدار می شویم می خوانیم ومی خوابیم .
یعنی فرصتی برای خواب هست ولی اگه ساعت 4باشه نمیشه.

سلام مجدد چه داغ شد اینجا.من نمیدونم ایمان شیرانی کاملا منطقی جواب میده و بقیه الکی هی هم میزنن موضوع رو.
اگه جلو کشیدن چیز بدی بود 99 درصد کشور های دنیا بهش عمل نمیکردن.
و اینکه میگم 3 صبح بیدار باش دوستانی که جنم داشتن و خدمت رفتن میدونن بعد از بیدار باش توی آموزشی دیگه ساعت اداری شروع میشه.فقط باید خدمت رو تجربه کنین تا دستتون بیاد چی میگم.فشار کار سنگینی تمرین ها و ...

hdnsoft

Well-Known Member
سلام مجدد چه داغ شد اینجا.من نمیدونم ایمان شیرانی کاملا منطقی جواب میده و بقیه الکی هی هم میزنن موضوع رو.

اينكه فقط يك نفر جواب منطقي ميده و بقيه هم الكي هي هم ميزنن موضوع رو ! رو بر چه اساس نوشتين؟
اينجوري باشه خود شما هم مطلب خاصي عنوان نكردي

اگه جلو کشیدن چیز بدی بود 99 درصد کشور های دنیا بهش عمل نمیکردن.
اين 99 درصد رو از كجا آوردي؟
تا اونجاي كه دوستان منبع دادن و من رفتم نيگا كردم ، تو همون منبع معتبر ( ويكي پديا) اشاره كرده بود كه بعد از يك تحقيق علمي ثابت شده كه اين كار بيشتر جنبه رواني داره و تاثير خاصي در بحث انرژي نداره ! خيلي از كشور هاي بزرگ و صنعتي دنيا ديگه اين كار رو نمي كنن
خواستي لينك بدم خدمتنون !

و اینکه میگم 3 صبح بیدار باش دوستانی که جنم داشتن و خدمت رفتن میدونن بعد از بیدار باش توی آموزشی دیگه ساعت اداری شروع میشه.فقط باید خدمت رو تجربه کنین تا دستتون بیاد چی میگم.فشار کار سنگینی تمرین ها و ...

اتفاقا منم خدمت رفتم!
04 بيرجند ، خيلي سخت هم بود ، بعد نماز صبح ، نظافت و جارو و پارو آنكادر تخت و صبحانه ميدان صبح گاه
اما اين بازم ربطي به اين قضيه نداره ! شما اينو مي بيني امااون كسايي كه دارن روي سكو هاي نفتي خدمت ميكنن ، اونا چي بگن ؟ اصلا شرايط رو سنجيدي؟ يا فقط فكر همين 2 سال خدمت سربازي بودي؟ :-?

behrang2

Member
ایبابا:د کسایی که مشکلی با این بحث دارن برن کار آزاد کنن تا هر موقع خواستن بیدار شن(که من فکنم تو اون شرایط که آدم میبینه خواب و بیداریش فقط روی درامد خودش تاثیر میذاره حتی ممکنه دو ساعتم زودتراز همیشه بیدار شه و دیگه تنبلی نکنه:د )
و اینجوری بذارین اون کارگر بدبخت یک ساعت بیشتر کار کنه تا درامد بیشتری داشته باشه و از بی پولی نمیره:د
تنبل همیشه خواب :د جاش توی ... :)) :د

mnh40

Well-Known Member
دلیل اینکه ساعت رو جلو و عقب میکشن یکیش اینه که تو مصرف انرژی صرفه جویی بشه مثل برق وقتی تو نیمه اول سال یک ساعت جلو میکشن یک ساعت هوا دیرتر تاریک میشه و به همین دلیل مصرف برق کمتر میشه

hdnsoft

Well-Known Member
:rose: متشکرم از همه دوستان ، اما این که می گین تو مصرف برق صرفه جویی میشه ، طی یک تحقیق علمی ثابت کردن ، که این کار بیشتر جنبه روانی داره تا جنبه عملی ! لینک این مطلب تو همین تاپیک صفحه دو موجوده ،
مشکل ما در دیر یا زود بیدار شدن نیست ، اصلا مشکل فقط خواب نیست ، کاش همه این چیزا به خواب مرتبط می شد !

sallarmelli

Active Member
کسی نظری نداره
نزدیک 900 نفر تایپک رو دیدند ولی فقط 66 نفر در نظرسنجی شرکت کردند
به نظرتون بقیه می ترسن که شرکت نمی کنند؟

m0hammad

Member
یک سوال دارم این 900 نفری که منظور شماست هر بار یکی از ما به اینجا سر بزنیم یک کانتر میفته؟ یا بازدید کننده ها یونیکن؟ (یکتا)؟ اگر کسی میدونه بگه.

اگر اولین حالت باشه همین 60 تا درسته.

hdnsoft

Well-Known Member
:green سلام بقیه نمی ترسن اما خب شاید زیاد به اینکار تمایل ندارن
همون نفری چندبار بیایم چندتا کانتر میندازه درسته :دی

hdnsoft

Well-Known Member
:green: آقا من با وی بی کار کردم که میگم ،
حالا شما دوست دارین فکر کنین هر نفر قط یکبار ،
اما کلا بستگی داره ، به لاگین کردن ، و تغییر آی پی ، ولی در کل شما یک نیگا بندازین منوی سمت راست پایین نوشته فعالیت
اونجا مشخص میکنه که چند درصد بازدید داشتید و این صحبت ها :cool:

the_king

مدیرکل انجمن
من فکر نمی کنم چون یه بار بیشتر شماره نمی ندازه
یه مدیر یه نفر جواب این سوال رو بده

هر بار که از تاپیک بازدید میشه شمارشگر بالا میره، کاری نداره که قبلا بازدید کرده بودید یا نه، یعنی تعداد کاربران بازدید
کننده نیست، تعداد بازدید ها است. اما تغییرات شمارشگر رو لحظه ای نشون نمیده، چون اگر قرار باشه اینجور تغییرات
کم اهمیت همون لحظه ذخیره شوند پردازشگر فروم مدام باید در حالت درگیری برای ذخیره سازی و بازخوانی داده ها
باشه، برای اینکه فشار پردازشی فروم کم بشه، تغییرات شمارشگر رو بعد از یک مدت زمانی که نمی دونم چقدره
نشون میده.

جدیدترین ارسال ها

بالا