نظرخواهي و ارائه پيشنهاد در مورد لوگو

Amir001

Member
سلام به همگي.

من دوتا لوگو براي كارم زدم (كارم مروبط طراحي و چاپ هستش) ميخاستم هم نظرتون رو درباره اينكه كدوم بهتره بديد .

و هم اگه پيشنهادي در مورد بهتر شدنش داريد لطف كنيد.

پيشايش از توجهتون ممنون.
:rose:

پیوست ها

• sorat.jpg
    sorat.jpg
    40.4 کیلوبایت · بازدیدها: 17
  • Soratok.jpg
    Soratok.jpg
    555.8 کیلوبایت · بازدیدها: 21

Ali 59

Well-Known Member
سلام

لوگو باید گویا باشه؛ از لوگوی سمت راست چیزی دستگیرم نشد.
نیز از سمت چپی هم چیزی دستگیرم نشد و اینکه چه ارتباطی بین "سرعت" و "طرح و چاپ" وجود داره؟
اگر منظور اینه که سرعت سرلوحه کار شماست مشکلی نیست ولی نباید موضوع اصلی یعنی چاپ و طرح رو تحت الشعاع قرار بده.
چون الان لوگوی speed منو یاد مسابقات فرمول یک میندازه که این فوله...

Amir001

Member
سلام

لوگو باید گویا باشه؛ از لوگوی سمت راست چیزی دستگیرم نشد.
نیز از سمت چپی هم چیزی دستگیرم نشد و اینکه چه ارتباطی بین "سرعت" و "طرح و چاپ" وجود داره؟
اگر منظور اینه که سرعت سرلوحه کار شماست مشکلی نیست ولی نباید موضوع اصلی یعنی چاپ و طرح رو تحت الشعاع قرار بده.
چون الان لوگوی speed منو یاد مسابقات فرمول یک میندازه که این فوله...

سلام . از حسن توجهتون سپاسگزارم.

درمورد بحث اولي كه فرموديد اتفاقا من اين مورد رو سر لوحه قرار دادم و اين ايده به نظرم آمد.چون هر لوگو را بايد با كمي تأمل به معناي اصليش پي برد.تا تأمل حاكم بر آن سبب نقش بستن ( حك شدنش) در ذهن شود.
و اين خاصيت هر لوگوي به ياد ماندني است.

در مورد بحث دومتون هم خدمتتون عارض شم كه در واقع من ميخواهم با اين كار بيننده را از اتفاق متوجه سرعت در كار و يا به تعبير جناب عاليقدر (مسابقات فرمول يك ) ببرم.

اما مورد آخر كه فرموديد : ( چه ارتباطی بین "سرعت" و "طرح و چاپ دارد ) كمي جاي تعمق دارد.
اگر ايده خاصي جهت بهبود هست و دريغ نفرماييد ممنون ميشم.

اساتيد با نظرات گرانقدرشون بيشتر راهنماييم كنند.ممنون

GsGraphic

Well-Known Member
اگه اشتباه نکنم بعد یکی دو دقیقه که نگاشون کردم
فهمیدم نوشته سرعت که اصلا خوانایی ندارن هر دوتا کار
و یکی از خصوصیات اصلی لوگو ساده بودن و خوانایی اونه
که توی این کارا دیده نمیشن
مسئله ی بعدی اینکه برای طراحی لوگو شما باید ابتدا یه قالب خاصی
رو برای خودتون تعریف کنید و تمای حروفتونو نسبت به اون طراحی کنید
تا در نهایت با هم تناسب داشته باشه و چشم نواز باشن.
به نظر من شما یه مقدار کار ببینید تا ذهنتون برای طراحی
لوگو آماده تر بشه
موفق باشید:rose:

Mj

Well-Known Member
به نظرم اولی از سمت راست از نظر طاحی جالب شده ولی راستش منم ارتباطی با چاپ نمیبینم
خسته نباشی :rose:

p30graphic

Active Member
سیمرغ یا Speed ؟ مسئله این است.

سیمرغ بهتره چون اسم خاصه و صفت نیست. نگفتم خوبه فقط گفتم بهتره

نقطه های سیمرغ نمی دونم چرا منو یاد تخم مرغ میندازه.

در ضمن مهم نیست که شما از این کار چی برداشت می کنید، مهم اینه که مخاطبین چیزی رو برداشت کنند که شما مد نظرتونه

borna008

Active Member
منم برای اینکه حرفهام تکراری نشه
با همه نظرات فوق موافقم

Amir001

Member
نظرتون رو درباره اين لوگو هم بي زحمت بيان كنيد.

فكر ميكنم با راهنمايي هايي كه فرموديد اين بهتر شده باشه.

پیوست ها

• Speedokk.jpg
    Speedokk.jpg
    43.8 کیلوبایت · بازدیدها: 9

GsGraphic

Well-Known Member
نه دوست عزیز نشده
یا نظرات بالا رو نخوندی یا خونی و توجه نکردی

borna008

Active Member
ببین یکی از اصول لوگو نوشته که من میدونم اینه که قابل فهم باشه
به عنوان مثال در لوگوی شما اگه کسی انگلیسی ندونه و فقط روی متن فارسی تکیه کنه میخونه سرع یا سرک !!
پس به این نکته توجه کن اولین چیز برای بیننده خواندن لوگوی شما است
موفق باشی:)

H@DI-LI

Member
من نمیتونم لوگو رو بخونم.
ارتباطش با طراحی و چاپ رو هم متوجه نمیشم.

ereshkigal

Member
سلام، شما روی طراحی حروف انگلیسی مهارت بیشتری به نظر من دارید.
مشکل اصلی طرح شما از دید من عدم انسجامه. مثلاً اون طرح اولی سمت راست یک چهره ی خیلی فانتزی دیده می شه و از یه طرف یه حرف با خط نستعلیق. این دو سبک متفاوته. در طرحی که بعدا پیوست کردین هم قسمت اول دارای لبه های تیزه و قسمت دوم کلمه گوشه های مربعی داره.
در مورد خوانایی من شخصاً عقیده دارم لوگوتایپ یک هنر محصور در خواندن نیست و می تونه تبدیل به یک نقاشی بشه به شرطی که ایده آل های یک نقاشی یا یک اثر هنری صرفا فرم گرا رو داشته باشه. البته اکثریت ترجیح می دن لوگوتایپ خوانا باشه که خیلی هم خواسته ی نامعقولی نیست:) موفق باشید.

Amir001

Member
سلام، شما روی طراحی حروف انگلیسی مهارت بیشتری به نظر من دارید.
مشکل اصلی طرح شما از دید من عدم انسجامه. مثلاً اون طرح اولی سمت راست یک چهره ی خیلی فانتزی دیده می شه و از یه طرف یه حرف با خط نستعلیق. این دو سبک متفاوته. در طرحی که بعدا پیوست کردین هم قسمت اول دارای لبه های تیزه و قسمت دوم کلمه گوشه های مربعی داره.
در مورد خوانایی من شخصاً عقیده دارم لوگوتایپ یک هنر محصور در خواندن نیست و می تونه تبدیل به یک نقاشی بشه به شرطی که ایده آل های یک نقاشی یا یک اثر هنری صرفا فرم گرا رو داشته باشه. البته اکثریت ترجیح می دن لوگوتایپ خوانا باشه که خیلی هم خواسته ی نامعقولی نیست:) موفق باشید.

سلام ، از نظري كه داديد كمال تشكر رو دادم.در مورد لبه هاي تيز كه گفتيد ميخاستم به نوعي سرعت رو نشون بدم . البته نميدونم تا چه اندازه تو نشان دادنش موفق بودم ،چون اگه همه جاي كار يكنواخت ميشد قدرت سرعت پنهان بود.

ولي منم موافقم كه يه كمي لوگو ناخوانا باشه ؛ چون شخص با فكر به معناش پي ميبره و اين امر سبب حك شدنش در ذهن ميشه.

ereshkigal

Member
سلام ، از نظري كه داديد كمال تشكر رو دادم.در مورد لبه هاي تيز كه گفتيد ميخاستم به نوعي سرعت رو نشون بدم . البته نميدونم تا چه اندازه تو نشان دادنش موفق بودم ،چون اگه همه جاي كار يكنواخت ميشد قدرت سرعت پنهان بود.

ولي منم موافقم كه يه كمي لوگو ناخوانا باشه ؛ چون شخص با فكر به معناش پي ميبره و اين امر سبب حك شدنش در ذهن ميشه.

هدفتون کاملاً منطقی و قابل درکه... اما سعی کنید هر مفهومی رو که می خواید برسونید، در کل طرح رعایت کنید. اینطور هم هدف رو رسوندید هم تعادل کار رو بهم نزدین، موفق باشید:rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا