نصب شبكه

herol3oy

New Member
سلام
اقا يك توضيح كلي براي نصب شبكه اگه لطف كنيد بدين
تعدادي كامپوتر هستش (بيشتر از دوتا) كه قراره در يك شبكه محلي به هم متصل شوند
ويندوز ها هم همه اكس پي هستند
چون وقتي تو مجيد ان لاين كمي سرچ كردم فهميدم كه تو ويندوز اكس پي اين كار زياد مشكل نيست
راستي در مورد دي ان اس هم توضيح بدين
يا اگه دارين يك تعدادي برام ادرس دي ان اس هم بزاريد
دستتتون درد نكه

ghoghnuse

Member
بايد روي تمام سيستمها چك كني كه كارت شبكه نصب شده باشه . از مسير :
1- control panel
2- system
3- hardware
4 - device manager
5- network adaptor
دقت كن روي آنها ضربدر قرمز نخورده باشه و disable نباشند . بعدش نوبت دادن اسم به كامپيوترهاست .براي اينكار وارد كنترل پانل قسمت system ميشي و در برگه computer name بر روي دكمه change كليك مي كني و براي هر كامپيوتر يك نام منحصر به فرد ميگذاري . مثلا : system1 تا system10 . يكيشون هم كه احتمالا مال استاده . اسمشو بگذار teacher .
بعدش نوبت به دادن ip به كامپيوترهاست .ip يك شماره منحصر به فرده كه مثل شماره تلفن امكان شناسايي و ارسال و دريافت ا طلاعات را بر اساس پروتوكلي خاص بين كامپيوترها فراهم ميكند . ip از 4 عدد كه هركدام محدوده اي بين 0 تا 255 ميتوانند داشته باشند و با نقطه جدا ميشوند تشكيل شده . مثلا : 122.21.244.38 . هر كدام از كامپيوترها بايد ip منحصر به فردي داشته باشه كه در 3 عدد اول از ip چهار قسمتي در اين مورد استفاده بايد يكسان و در عدد آخر متفاوت باشند . مثلا ميتوني از ين محدوده ip استفاده كني : 200.200.200.1 تا 200.200.200.10 .
اما روش تنظيم ip ها :
1- control panel
2- network connection
3- كليك راست روي گزينه local area connection و انتخاب properties از منوي باز شده .
4- كليك بر روي گزينه internet protocol (tcp/ip)
5- انتخاب دكمه properties
6- وارد كردن ip مورد نظر . مثلا 200.200.200.1
7- كليك در قسمت subnet mask براي پرشدن خودكار اين گزينه توسط windows

در اينجا تنظيمات ip تمام مي شود . در پايان با وارد شدن به پنجره my netwok place در desktop و كليك بر روي گزينه view workgroup computers بايد بتوني تمام كامپيوترها رو با نامشون ببيني . حالا اگر نميبيني احتمالا :
هاب يا سويچ خاموشه
اتصالات سخت افراري اشكال داره . براي اطمينان پس از وارد شدن به network connection دقت كن كه local area connection ضربدر قرمز نداشته باشه . چون در اينصورت معنيش اينه كه كامپيوترت به hub متصل نيست . احتمالا كابلت مشكل داره يا نودهاي روي ديوار درست نصب نشده . براي اطمينان كابل را عوض كن و يا به يكي ديگه از نودهاي روي ديوار وصل كن .
Ip تكراري وارد كردي .
موفق باشي . بدرود .

herol3oy

New Member
تشكر

سلام دوست خوبم
از ايننكه خيلي ساده و اسان به سوال من جواب دادي ممنونم

فقط يك موردي اينجا پيش مياد كه مربوط به دي ان اس هستش
اين سيستم ها قراره كه به اينترنت هم كانكت بشند
و اينكه قسمت
subnet mask
در ويندوز هاي اكس پي فكر نكنم وجود داشته باشه
چون من قبلا با
win ME
كار ميكردم اونجا بودش ولي در اكس پي نيست
پس اگه لطف كنيد در مپرد اين دو نكنه هم يك اشاره اي بكنيد ممنون مي شم

ghoghnuse

Member
سلام . براي تنظيم subnet mask از همون قسمت properties براي local area connection استفاده كن . اما dns بترتيب زير عمل كن :
روي my computer كليك راست بزن
properties
computer name
change
more
وارد كردن dns در قسمت بالاي پنجره .
موفق باشي . بدرود .

ghoghnuse

Member
سلام . براي تعريف يك كارت شبكه مجازي :
control panel
system
hardware
add hardware wizard
yes . i have already connect.....
از ليست گزينه : add a new hardware device را انتخاب كن
install hardware manually ( advance )
انتخاب network adaptors
انتخاب microsoft loop back adaptor .

موفق و شاد باشي . بدرود .

overcrash

Active Member
سلام
من یه switch دارم و میخوام دوکامپیوتر(ویندوز ایکس پی) شبکه کنم که با adsl هم کارکنند (یکی سرور و یکی کلاینت)
( کارتهای شبکه درست وصل هستند.)
هردو کامپیوتر با اینترنت کار میکردند درنتیجه هرکدوم اطلاعات ثبت شده تو کانکت شبکه اشون (ip, dns gw mask) یکسان دارند (که مطمعنا باید پاک بشوند؟!)
3.کامپیوتر اول (سرور) با usb وصل اینترنت هست (مشکلی که نداره؟)
برای اینکه کلاینتها وصل به اینترنت بشوند چه تغییراتی لازم هست ؟
ممنون کمکم کنید
(تو این پست نوشتم چون مطالب وابسته بهم بودند)

آخرین ویرایش:

overcrash

Active Member
دستگاه اول به درگاه 1 سویچ وصل هست و ip رو 200.200.200.1 گذاشتم و ماسک 255.255.255.0
دستگاه دوم به درگاه 2 سویچ وصل هست و ip رو 200.200.200.2 گذاشتم و ماسک 255.255.255.0
هردو کانکشنهای شبکه وصل هستند connected

ازکجا مشخص میشه کدوم سرورهست؟!
وقتی view workgroup computers میزنم بعد از یه مدت پیغام خطا میده که دسترسی امکان نداره و با ادمین تماس بگیرید!
مشکل کجاست؟!

shahrampesar210

New Member
من حدود 7 دستگاه كامپيوتر كه توسط ويندوز ايكس پي ساپورت ميشن رو به شبكه وصل كردم و همگي خوب كارميكنند ولي ويندوز يكي از كامپيوترها سرور 200هست كه در نتورك ان ميشود با بقيه كامپيوترها كار كرد ولي در بقيه كامپيوترها وقتي روي اين كامپيوتر كليك ميكني تا ازاطلاعاتش استفاده كني پنجره اي باز ميشه كه يوزرنيم و پسورد ميخواد چندبار يوزرنيم وپسورد نمون كامپيتر رازدم ولي وارد ان نشد براي رفع اين مشكل و نيامدن اين پنجره مرا راهنمايي كنيد

جدیدترین ارسال ها

بالا