نحوه ساخت کلیپ ( حسین تهی )

sbrir

Active Member
نحوی ساخت آخرین کلیپ حسین تهی رو کی میدونه
منظورم تیکه های ثابت هست همه چی ولی حسین تهی خودش میخونه

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
سلام دوست عزیز:rose:
کاری که تو این صحنه ها کردن این بوده که با یه دوربین عکاسی ، یه عکس با سرعت شاتر بالا گرفتن تا همه چیز فریز شه
بعد هم حسین رو با پرده سبز یا احتمالا روتواسکوپ جدا کردن و گذاشتن تو اون محیط
مردمی هم که اونجا هستن رو جدا کردن و وقتی ازشون رد میشه ، میره پشت مردم
اون کاغذ هایی هم که تو هوا هستن رو بعدا اضافه کردن:wink:
موفق باشید:oops:

sbrir

Active Member
اون تیکه های حرکت دوربین که توی پارکینگ هست چی ؟

سلام دوست عزيز .
توي پاركينگ با 10 تا 12 تا دوربين كار كرده . چون سرعت چرخش خيلي بالاست . و هيچ كار خواصي نكرده .
مثل فيلم ماتريكس كار كردن . ولي با نهايت 15 تا دوربين .
بقيه كار همونجور كه دوستمون گفت . با دوربين عكس گرفته شده و بعدآ كامپوزيت شده .

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
بعید می دونم . !!!!1

---------
خود بازیگر ثابت می مونه و دوربین با سرعت رد می شه و بعد ادامه حرکت .....

ولی ذوق و هنر استفاده شده تو کار بسیار بالاست . و واقعا کامپوزیت عالی شده

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
من الان پای سیستم خودم نیستم و نمیتونم کلیپ رو ببینم:-?
رفتم خونه یه نگاهی میکنم ولی با حسین جون موافقم!
چون کار سختی نیست که وسط حرکت وایسه و دوربین دورش بچرخه و ادامه بده حرکت رو!
بعد هم که سرعت حرکت دوربین رو اینقدر تند کردن شما اصلا متوجه نمیشی حتی اگه اون خواننده تو حین ثابت بودن تکون هم بخوره!
از اون سیستم Bullet Time که دوستمون گفت فکر نکنم تو ایران کلا استفاده بشه البته یه بارشو میدونم واسه تلیغ اون ماشین لباس شوییه به کار رفت ولی چون خیلی خرج برمیداره ، برای ساخت بیشتر صحنه های اینجوری یه راه دیگه رو میرن...
از این تکنیک هم که خواننده حرکت میکنه و دوربین میچرخه زیاد استفاده کردن بوشهری ها نمونش تو کلیپ گریفین بود که تو بخش بررسی کلیپ بررسی کردیم ^.^

bahman.k70

Member
کار زیاد شاخی هم نبود تابلوست که دروبین میچرخه !

یک چیزی هم بدونید بد نیست . پلان هایی که از چندین دوربین فیلم برداری و عکاسی برای تصویر گرفتن استفاده میشه چون کیفیت بالایی داره هیچ وقت بلوریش نمیکنن و تا حد ممکن از بالاترین کیفیت ممکن استفاده میکنن و نشونش میدن .
بلاخره پاش زحمت کشیدن !
تو کارهایی که رضا جان گفت همه از 1 دوربین روی ریل منحنی استفاده شده وقتی هم حرکت میکنه واسه اینکه مشخص نباشه تصویر رو بلور کردن .

راستی رضا تو که مخت خوب کار میکنه چرا شروع بکار نمیکنی ؟ کلیپی , فیلمی , تیزری چیزی بده تو بازار دادا . یا بیا با ما کار کن در خدمتتم هستیم !

آخرین ویرایش:

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
توی ساخت کلیپ نبودیم و نظر قطعی نمی تونیم بدیم اما
خب نظر من هم یک تکنیک دیگه است . روش زیر هم کاملا امکان پذیر هست
.
1-
تصاویر اشخاص دوربری شده ( منظورم روتوسکوپی نیست .. دوربری تصویر مثلا در برنامه فتوشاپ )
و با استفاده از امکانات یک نرم افزار کامپوزیت ( مثلا افترافکت )
توی محیط سه بعدی تصاویر چیده شده
( حتی صحنه ای که تهی در بین افراد حرکت می کنه )
2-
با نورپر دازی و ایجاد سایه از چندین جهت ( در خود نرم افزار مثلا افترافکت ) حالت واقعی داده شده
3-
و با Color Correction های مختلف روی تصویر کار شده که حس واقعی داشته باشه
.
یک نکته می مونه توی صحنه اول پاهای طرفی که در حال سقوط توی آب هست
رو به راحتی میشه با برش و حرکت دادن این حالت رو بوجود آورد که انگار در حال افتادن هست
در صورتیکه تمام موارد عکس های دوربری شده هستن که توی صحنه ترکیب شدن
.
دوباره کلیپ رو با این تکنیک که معرفی کردم ببینید !!! نظرتون حتما عوض میشه
.
این تکنیک ، افکار و ایده شخصی و مورد استفاده من هست
شاید نظر شخصی شما چیز دیگری باشه
.

آخرین ویرایش:

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
دور بری !
اگه کسی متوجه نشده , این منظورش روتوسکوپ بود !
.
دوست گرامی
منظور من دوربری عکس توی نرم افزاری مثل فتوشاپ بود و بعد انتقال به افترافکت ...
توی فتوشاپ فکر نکنم روتوسکوپی معنی داشته باشه !!!!
نخواستم وارد مبحث روتوسکوپی البته توی افترافکت !!!! بشم

..

sbrir

Active Member
.
دوست گرامی
منظور من دوربری عکس توی نرم افزاری مثل فتوشاپ بود و بعد انتقال به افترافکت ...
توی فتوشاپ فکر نکنم روتوسکوپی معنی داشته باشه !!!!
نخواستم وارد مبحث روتوسکوپی البته توی افترافکت !!!! بشم

..

حالا میشه به من بگید این روتو اسکپ دقیقا چیه و کجا میشه آموزش هاشیو بگیرم .. و یاد بگیرم

aligraphic

Well-Known Member
بابا چرا اینقد قضیه رو می پیچونید!!!!

reza2kn شما رو خیلی قبول دارم ولی از شما بعید بود!

توی پارکینگ تهی تا یه قسمتی می خونه بعد ثانت می ایسته دوربین روی ریل حرکت میکنه و بعد تهی ادامه میده بعد این تایم حرکت دوربین رو پایین میارن البته اینو بگم که چون دوربین 2 بعدی هستش هیچ لرزش نباید توی حرکت دوربین روی ریل باشه

دومی هم باید بگم که اصلا لازم نیست عکس بندازن در حین اینکه یه تایم کوتاهی از افراد گرفته میشه با افتر یه فریم رو تایم فریز می کنن بعد دور بری افراد با ماسک این افراد رو به چند لایه تبدیل کردن و اونها رو روی موقعیت های مختلف z گزاشتن. واسه همینه که نورپردازیشون یکیه!
دوربینی هم که حرکت می کنه دوربین افتر هستش دوربین اصلی روی افتر ثابته کروما هم فکر نکنم باشه! چون نیازی نیست فقط چند تا لایه جلوی تهی قرار گرفته
مابقی حرکات هم مال دوربین افتره!

آخرین ویرایش:

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
بابا چرا اینقد قضیه رو می پیچونید!!!!

reza2kn شما رو خیلی قبول دارم ولی از شما بعید بود!

توی پارکینگ تهی تا یه قسمتی می خونه بعد ثانت می ایسته دوربین روی ریل حرکت میکنه و بعد تهی ادامه میده بعد این تایم حرکت دوربین رو پایین میارن البته اینو بگم که چون دوربین 2 بعدی هستش هیچ لرزش نباید توی حرکت دوربین روی ریل باشه

دومی هم باید بگم که اصلا لازم نیست عکس بندازن در حین اینکه یه تایم کوتاهی از افراد گرفته میشه با افتر یه فریم رو تایم فریز می کنن بعد دور بری افراد با ماسک این افراد رو به چند لایه تبدیل کردن و اونها رو روی موقعیت های مختلف z گزاشتن. واسه همینه که نورپردازیشون یکیه!
دوربینی هم که حرکت می کنه دوربین افتر هستش دوربین اصلی روی افتر ثابته کروما هم فکر نکنم باشه! چون نیازی نیست فقط چند تا لایه جلوی تهی قرار گرفته
مابقی حرکات هم مال دوربین افتره!
سلام دوست عزیز:rose:
ازم بعید بود؟:green: مگه انسان جایزالخطا نیست؟:)
راجع به قسمت پارکینگ که نظر من هم همین بود...
راجع به اون قسمت تو بار هم که همه مردم ایستادن ، تو اون موقع این به ذهنم رسید که از عکس گرفتن استفاده کرده باشن:wink: چیزی که شما میگی هم میشه البته... چون این تصاویر با وجود اینکه تو حرکت گرفته شدن خیلی شارپ هستن نیاز به سرعت شاتر خیلی بالایی دارن ، یه دوربین عکاسی که بتونه این حرکت رو فریز کنه ، نهایتش 800 تومن هست ، ولی یه دوربین فیلمبرداری که بتونه این حرکت رو ضبط کنه خدا میدونه...

aligraphic

Well-Known Member
اول خیلی چیزا نوشته بودم بعد ویرایش پاک کردم چون ارزش نداره!

آخرین ویرایش:

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
نه من هم اشتباه می کنم ولی هدفم یه چیز دیگه بود نه اینکه خدایی نکرده فکر کنی... نه
red one!!!!
به هر حال من ازتون تشکر می کنم از اطلاعاتی که دادید نهایت اسفاده رو کردم
ولی کارتون در مورد اون تاپیک خیلی ... دلیلشم هم اون چند تا پست من بود که آقای شیرانی با من موافق بودن که شما قضیه رو به جای دیگه ای ختم کردید.
موفق باشید.

چی؟ کدوم کار ؟ خیلی ...؟:?:
این بحث ها رو تو پیغام خصوصی بانجام بدید نه تو تاپیک:wink:

جدیدترین ارسال ها

بالا