موشن ترکه تکست رو چطوری انجام بدیم؟

ALI V8

Active Member
موشن ترکه تکست رو چطوری انجام بدیم؟

دوستان یه پروژه کلاسی دارم.باید یه نفر حرکت کنه و تکستها رو آتش بزنه .تکستهای معلق در هوا.
این موشن ترک و همینطور نحوه فیلمبرداری رو چطور باید انجام بدم.
اگر تجربه ایی در این زمینه دارید لطفا در اختیار من هم بگذارید تا بتونم پروژه خوبی رو تحویل بدم.

اگر هم آموزشی ویدیویی اینترنتی خاصی رو میشناسید لینکش رو لطفا درج کنید.ممنون.
سئوال دیگه ایی هم بود در خدمتم.امیدوارم تاپیک خوبی بشه که دیگران هم استفاده کنند.ممنون.

آخرین ویرایش:

ALI V8

Active Member
az after estefadeh kon....model modemet chi hast ?

دوست من پس از چی میخوام استفاده کنم؟! از افتر استفاده میکنم دیگه.
میدونی پروژه چطور باید باشه .یه نفر یه چند قدم راه میره و چند تا تکست رو تو فضا هستند رو آتش میزنه.فقط باید تکست رو موشن ترک کرد که سر جاش بمون انگار تو فضا معلقه.
در ضمن فارسی تاپیک کن.ممنون.

cheltekeh

Member
:green:
میدونم ، Camera Traker رو نصب کن ، با موچا هم میتونی ، ..... فرقی زیادی نداره ... چقدر افتر مسلطی ؟! ...

mehrdad_hellboy

Well-Known Member
سلام بستگی به نوع دو بعدی و سه بعدی یا نوع دکوپاژت داره
که از چه ابزرای استفاده کنی
اما
سر جمع باید تصویرتو ترک کنی
بعدش هم کامپوزیت کنی متن و تصویر
حالا میتونه متنت تو دی یا تری دی باشه

ALI V8

Active Member
:green:
میدونم ، Camera Traker رو نصب کن ، با موچا هم میتونی ، ..... فرقی زیادی نداره ... چقدر افتر مسلطی ؟! ...

ممنون بخاطر توجه.ولی از موشن ترکه خود افتر باید استفاده کنم.افتر نترس مسلطم!:green:
فقط باید مشون ترک کنم و تکستها رو آتش بزنم.

ALI V8

Active Member
سلام بستگی به نوع دو بعدی و سه بعدی یا نوع دکوپاژت داره
که از چه ابزرای استفاده کنی
اما
سر جمع باید تصویرتو ترک کنی
بعدش هم کامپوزیت کنی متن و تصویر
حالا میتونه متنت تو دی یا تری دی باشه

دو بعدی وسه بعدیش زیاد کار نداریم.فرقی نداره.فقط باید موشن ترک کنم.حالا دوربین یه لرزش خفیف هم داشته باشه بد نیست.بعدش تکست رو آتش بزنم و با پارتیکل تراپکد مثلا دودش کنم که اونجا ها رو میتونم انجام بدم.
فقط در مرود ترک موشن اگر تجربه ایی دارید در اختیارم بذارید.مثلا جایی رو علامت گذاری کنم؟یا هر چی که به نظرت میرسه.ممنون.

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
دو بعدی وسه بعدیش زیاد کار نداریم.فرقی نداره.فقط باید موشن ترک کنم.حالا دوربین یه لرزش خفیف هم داشته باشه بد نیست.بعدش تکست رو آتش بزنم و با پارتیکل تراپکد مثلا دودش کنم که اونجا ها رو میتونم انجام بدم.
فقط در مرود ترک موشن اگر تجربه ایی دارید در اختیارم بذارید.مثلا جایی رو علامت گذاری کنم؟یا هر چی که به نظرت میرسه.ممنون.

دوست عزیز چطور میگید که به دوبعدی و سه بعدی بودنش زیاد کار نداریم چون دقیقا فرق و دقت نرم افزارهای ترکینگ تو همین زمینه هست

ترک دو بعدی بسیار ساده هست اما ترم 2 بعدی بسیار پیچیده میشه شما اول باید درک درستی از اینکه چی رو می خواید به تصویر بکشید در ذهنتون داشته باشید ( به عنوان مثال چیزی شبیه به استوری برد ) و بدونی که تکست فقط قرار تو تصویر عقب جلو بره یا پرسپکتیو هم میخوای که این میشه همون داستان 2 بعدی بودنش

یکی از کارهام تو زمینه ترک هست میتونی ببینی بعد بگی که چیزی که تو میخوای چجوری تا بیشتر کمکت کنم

در ضمن ما که هنوزم جرات نکردیم بگیم تو افتر مسلطیم حالا شما رو نمیدونم

ALI V8

Active Member
دوست عزیز چطور میگید که به دوبعدی و سه بعدی بودنش زیاد کار نداریم چون دقیقا فرق و دقت نرم افزارهای ترکینگ تو همین زمینه هست

ترک دو بعدی بسیار ساده هست اما ترم 2 بعدی بسیار پیچیده میشه شما اول باید درک درستی از اینکه چی رو می خواید به تصویر بکشید در ذهنتون داشته باشید ( به عنوان مثال چیزی شبیه به استوری برد ) و بدونی که تکست فقط قرار تو تصویر عقب جلو بره یا پرسپکتیو هم میخوای که این میشه همون داستان 2 بعدی بودنش

یکی از کارهام تو زمینه ترک هست میتونی ببینی بعد بگی که چیزی که تو میخوای چجوری تا بیشتر کمکت کنم

در ضمن ما که هنوزم جرات نکردیم بگیم تو افتر مسلطیم حالا شما رو نمیدونم

سهیل جان یعنی میزنی اعتماد به نفس آدم رو له و لورده میکنی!:lol:
الان سه روز بیشتر نمونده نمیتوم رو سه بعدیش کار کنم.در واقع تجربه ام کمه.ولی میتونم با CINEMA 4D و افتر در بیارم.ولی احتیاج به زمان بیشتر دارم.
همون دو بعدی رو میخوام کار کنم. از کنار فیلمبرداری کنم یه نفر به اندازه چند قدم بیارد جلو یه تکست رو آتش بزنه یا دودش کنه یا فوتش کنه هر چی!!بعد بره سراغه مثلا تکست دوم اونم همینطور.هدف از اینکار تجربه کردن موشن ترک و کارکردن با پلاگین ترپکد پارتیکولار هست دوست عزیز.:rose:
(منو یادت میاد.یه کلیپ آپلود کردم پسره معلق بود تو فضا باید درستش میکردم.یادت هست؟)

mehrdad_hellboy

Well-Known Member
دو بعدی و سه بعدی کاملا فرق داره ها :snap:
کلا با ه مفرق داره
شما اول باید دقیق بدونی که میخوای چیکار کنی
من خودم خیلی موقع ها میدونم میخوام چیکاار کنم
آخرش کار کلا یه چیز دیگه در میاد :lol:
چه برسه به اینکه ندونیم
اصلا چه معنی داره ؟؟:-?
مشت اول هزار:lol::rose:

ALI V8

Active Member
دو بعدی و سه بعدی کاملا فرق داره ها :snap:
کلا با ه مفرق داره
شما اول باید دقیق بدونی که میخوای چیکار کنی
من خودم خیلی موقع ها میدونم میخوام چیکاار کنم
آخرش کار کلا یه چیز دیگه در میاد :lol:
چه برسه به اینکه ندونیم
اصلا چه معنی داره ؟؟:-?
مشت اول هزار:lol::rose:
بابا دو بعدی حالا.غلط کردم.منو چه به سه بعدی!:green:
راهنمایی فقط.ممنون از دوستان بخاطر توجه.:wink:

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
خیلی پیچیده نکن قضیه رو .
با همون mocha ترکینگ بکن و خلاص
ابنقدر سخت نگیر به خودت .
mocha خیلی خوب جواب میده و مشکلی پیدا نمیکنی .
فقط سعی کن خیلی دوربین رو حرکت پیچیده و دایره ای و ... ندی که دیگه مجبور بشی 3d ترک کنی .:green:

ALI V8

Active Member
خیلی پیچیده نکن قضیه رو .
با همون mocha ترکینگ بکن و خلاص
ابنقدر سخت نگیر به خودت .
Mocha خیلی خوب جواب میده و مشکلی پیدا نمیکنی .
فقط سعی کن خیلی دوربین رو حرکت پیچیده و دایره ای و ... ندی که دیگه مجبور بشی 3d ترک کنی .:green:

حسین جان با موکا کار نکردم تا حالا.پیچیده اش هم نمیکنم از کنار فیلمبرداری میکنم به حالت دو بعدی.
فقط میخواستم بگم جایی رو علامت گذاری کنم مثلا دو تا ضربدر قرمز بزنم که اون دو تا علامت رو ترکینگ بکنم
بعد تکست رو بهشون وصل کنم.اینطور بهتر نیست؟

shirani

تراکینگ دو بعدی یا سه بعدی ؟
شما باید فضای که میخوای تکس بندازی را مشخص کنی اگه در حال راه رفت و اون هم توی عمق باشه باید تراکینگ سه بعدی بکنی چه با افتر چه بابرنامه سع بعدی دیگه اگه نه فقط روی یک سطح دو بعدی میخوای کار کنی مثلاً یک دیوار ثابت قاب عکس ثابت و .. باید تراکینگ دوبعدی بکنی

ALI V8

Active Member
تراکینگ دو بعدی یا سه بعدی ؟
شما باید فضای که میخوای تکس بندازی را مشخص کنی اگه در حال راه رفت و اون هم توی عمق باشه باید تراکینگ سه بعدی بکنی چه با افتر چه بابرنامه سع بعدی دیگه اگه نه فقط روی یک سطح دو بعدی میخوای کار کنی مثلاً یک دیوار ثابت قاب عکس ثابت و .. باید تراکینگ دوبعدی بکنی

درسته فعلا سه بعدی کار نمیکنم.همین یه نفر توی قاب دوربین یه حرکت عرضی بکنه یه تکست رو مثلا آتش بزنه بهد چند قدم برداره تکست دوم.همین.دوربین روی دست.

shirani

می تونید روی دیوار با چسب برق قرمز علامت گذاری بکنید البته بستگی به رنگ دیوار داره ما میگیریم دیوار غیر از رنگ قرمز بعد شما فیلم تون که گرفتی می تونی هم با خود افتر هم با موکا mocha اون ترک کنید

دیگه روش ترک تو افتر هم که باید بلد باشید توی اموزش های اندرو هم هست اموزش های این دوتا برنامه

hosein0251

اگه چندتا object طبیعی مثل قاب عکس یا حتی چیز دیگه ای هم تو کادر باشه بسه . دیگه نمی خواد مارکر گذاری کنی . :shock:
موکا خوبی ای که داره کل محدوده ای رو که ماسک می کنی ترک می کنه . :)
اگه مارکر گذاری بکنی که لازم نمیشه . دوباره زحمتت بیشتر میشه . چون باید object removal هم به پروسه کاری خودت اضافه کنی که وقت گیره یا اینکه یه object بذاری رو اونن مارکر و جاش رو پر کنی که جالب نمیشه .

مارکر ضایع مثل ضربدر قرمز و .. نمی خواد بزاری . فقط صحنه رو با چند تا شئی طبیعی پر کن ( مثل مبل و قاب عکس و یا یکی دو تا چیز که موکا خیلی خوب و سریع بتونه ترک رو از این اشیا انجام بده . :wink:

خلاصه صحنه رو شلوع باشه :green:

استارت کار رو بزن ، هر جا مشکل داشتی بیا همینجا بچه ها هستن و کمک می کنن . :rose:
بازم یادت باشه از سه محور X , Y , Z که داریم . سعی کن روی x و یا حداکثر دیگه دو محور x,y حرکت کنی . ( مهمه ):paint: و لرزش شدید نباشه که مصنوعی بشه .

برای وارد کردن دیتای های ترک از موکا به افتر به شدت پیشنهاد می کنم از اسکریپت mocha import استفاده کنید که بسیار عالی هست و دردسر کمتری داره

ALI V8

Active Member
اگه چندتا object طبیعی مثل قاب عکس یا حتی چیز دیگه ای هم تو کادر باشه بسه . دیگه نمی خواد مارکر گذاری کنی . :shock:
موکا خوبی ای که داره کل محدوده ای رو که ماسک می کنی ترک می کنه . :)
اگه مارکر گذاری بکنی که لازم نمیشه . دوباره زحمتت بیشتر میشه . چون باید object removal هم به پروسه کاری خودت اضافه کنی که وقت گیره یا اینکه یه object بذاری رو اونن مارکر و جاش رو پر کنی که جالب نمیشه .

مارکر ضایع مثل ضربدر قرمز و .. نمی خواد بزاری . فقط صحنه رو با چند تا شئی طبیعی پر کن ( مثل مبل و قاب عکس و یا یکی دو تا چیز که موکا خیلی خوب و سریع بتونه ترک رو از این اشیا انجام بده . :wink:

خلاصه صحنه رو شلوع باشه :green:

استارت کار رو بزن ، هر جا مشکل داشتی بیا همینجا بچه ها هستن و کمک می کنن . :rose:
بازم یادت باشه از سه محور X , Y , Z که داریم . سعی کن روی x و یا حداکثر دیگه دو محور x,y حرکت کنی . ( مهمه ):paint: و لرزش شدید نباشه که مصنوعی بشه .

برای وارد کردن دیتای های ترک از موکا به افتر به شدت پیشنهاد می کنم از اسکریپت mocha import استفاده کنید که بسیار عالی هست و دردسر کمتری داره
ممنون از توضیحاتت حسین جان.ولی تو ذهنم بود روی پشت بام فیلمبرداری کنم چون منظره خوبی میده.
ولی زیاد حرکت نمیدم تو همون حالت دو بعدی تو محور x.y فقط علامت گذاریش سخت میشه.مگه اینکه روی بدنه کولرها یه جا رو مشخص کنی.میشه اینکار رو انجام بدم؟

hosein0251

اره خیلی خوب میشه . همون کولر رو راحت میتونه ترک کنه .
بازیگر رو توجیه کن که زیاد نزدیک به کولر ( محل ترک ) نشه که ترکینگ زمان بر تر میشه

سلام به دوستان گلم
آقا من میخوام یکی واسم نحوه ترکینگ که تو ویدئو کلیپ ها ازش استفاده میشه رو توضیح بده.
به عنوان مثال دوربینو روی صورت سوژه ترک می کنند بعد دوربین با سر طرف حرکت میکنه
مثل کلیپ من و این تهی
ممنون میشم اگه کسی آموزشی در این رابطه داره بزاره

جدیدترین ارسال ها

بالا