من چه جوري مي تونم فايل هاي php رو با برنامه easy php ببينم.(جون اصغر كمك كنين)

ashkan_d

New Member
من چه جوري مي تونم فايل هاي php رو با برنامه easy php ببينم.(جون اصغر كمك كنين):cry: :cry: :sad:

از روش وحید جان خوشم اومد . برای جذب مشتری و منحل کردن مجید آنلاین روشی خوبی را پیش برده . دمش گرم. 20 تا لینک دانلود تو این سایت و ارسال به سایتش، پاسخگویی تو فروم بی جواب. دمش گرم

miladmovie

Active Member
zerosector گفت:
از روش وحید جان خوشم اومد . برای جذب مشتری و منحل کردن مجید آنلاین روشی خوبی را پیش برده . دمش گرم. 20 تا لینک دانلود تو این سایت و ارسال به سایتش، پاسخگویی تو فروم بی جواب. دمش گرم
شما لطف کن طرف داری کسی رو نکن !

vahidmom شما هم خودت می دونی چی کار می کنی ! به هر حال مجید آنلاین اون قدر بزرگ شده که ببینه صدها نفر خواستند این طوری سایتشون رو معروف کنند و سایتشون چند ماهی بیشتر استفاده نشده و .....

لطفا قوانین این جا رو رعایت کن یا برو توی همون انجمن خودت فعالیت کن برات آرزوی موفقیت می کنم

payamix

Member
دوست گرامی ، شما میتونید آگهی سایت خودتون رو در قسمت مربوطه همین سایت قرار بدین ، این گونه پر کردن تاپیک ها با آدرس سایت خودتون نوعی ارسال spam و عملی نادرست است.

YTERROR

Active Member
خوب حالا طریقه استفاده از برنامه Eastphp رو براتون توضیح میدم .

قبل از این کار در مورد برنامه نویسی طرف مشتری یا همون client side و برنامه نویسی طرف سرور یا server side توضیح بدم

برنامه طرف مشتری یا client side صفحاتی رو ایجاد میکنن که ثابت هستند و قادر به برقراری ارتباط با بیننده رو ندارند . مثلا هر صفحه که پسوند HTML داشته باشه با برنامه نویسی طرف مشتری ایجاد شده که همون زبان برنامه نویسی HTML هستش و با برنامه هایی مثل forntpage و یا dreamweaver میشه این صفحات رو ایجاد کرد و طریقه کار به این شکله که شما صفحه مرود نظر رو روی کامپیوتر خودت ایجاد میکنی و یک نسخه از اون فایلها رو به فضاتون توی سرور انتقال میدین و هر کاربری که آدرس سایت شما رو بزنه دقیقا همون صفحه ایکه شما توی کامپیوتر خودت ایجاد کردی رو دقیقا به همون شکل میتونه ببینه . صفحاتی که با برنامه HTML ایجاد میشه , صفحات خشک و بی روحی هستش و با کاربر ارتباط بر قرار نمیکنه ولی برنامه نویسی طرف سرور این مشکلات رو نداره .
طریقه کارکرد برنامه های طرف سرور به این شکله که برروی سرور یک بانک اطلاعاتی ایجاد میشه و یک سری اسکریپت که با زبان برنامه نویسی php نوشته شده به سرور انتقال داده میشه و یک سری فایل قالب و عکس که قالب صفحه رو ایجاد میکنه به سرور انتقال داده میشه . وقتی کاربر درخواست بازدید صفحه سایت شما رو میکنه . مفسر برنامه php که بر روی سرور نصبه میاد و فایل های مربوطه php رو میخونه و بنا به درخواست بازدید کننده و سطح دسترسی اون کاربر و با استفاده از اطلاعات موجود در بانک اطلاعاتی و همچنین با کمک گرفتن از فایلهای قالب و تصاویر موجود , صفحه مورد نیاز کاربر رو در همون لحظه میسازه و به کاربر نمایش میده . در این حالت دیگه صفحاتی به شکل فیزیکی وجود نداره و همه چیز در چند فایل با پسوند php و یک سری فایل قالب و یک دیتابیس خلاصه میشه . به این شکل صفحاتی که ایجاد میشن همیشه مرتب و کم حجم تر از فایلهای HTML هستند . فضای خیلی کمتری بر روی سرور استفاده میشه و هم اینکه با استفاده از زبان برنامه نویسی طرف سرور میشه سایتی ایجاد کرد که ده ها هزار صفحه داشته باشه و بدون مشکل فعالیت کنه و مثل برنامه نویسی طرف مشتری کاربر و وب مستر رو اذیت نمیکنه . ویژگی مهم برنامه های طرف سرور اینه که میتونه با کاربر ارتباط بر قرار کنه . یعنی کاربر میتونه توی سایت ثبت نام کنه . برای کاربر به شکل اتوماتیک ایمیل ارسال میشه . هر کاربر به نسبت سطح دسترسی که داره میتونه قسمتهایی رو توی سایت مشاهده کنه که کاربرای عادی قادر به دیدن اون بخشها نیستند و ......

خوب حالا برای اینکه بتونید اسکریپتهای طرف سرور رو بر روی کامپیوتر خودتون اجرا کنید در آغاز احتیاج به یک برنامه دارید که بتونه محیط اینترنت رو برای شما شبیه سازی کنه .
یکی از بهترین این برنامه ها برنامه easyphp هستش که میتونید این برنامه رو از آدرس زیر دریافت کنید که در زمانی که من این مقاله رو مینویسم , آخرین نسخه این برنامه نسخه 1.8 هست .

این برنامه بعد از نصب سرور apache و مفسر php و برنامه ای برای ایجاد بانک اطلاعاتی به اسم mySQL و یک برنامه برای مدیریت بانک اطلاعاتی به نام phpmyadmin رو برای شما نصب میکنه و تمامی تنظیمات لازم رو برای شما انجام میده و فقط شما باید از برنامه استفاده کنید و احتیاج به دستکاری هیچ بخشی ندارید

بعد از نصب این برنامه باید روی آیکون برنامه روی صفحه کلیک کنید که به شکل یک حرف e مشکی هستش و بعد از کلیک کردن بر روی آیکون برنامه باید یک صفحه ببینید به این شکل

amuzesh10mq.png

و همون طور که در شکل دیده میشه باید دو چراغ سبز رو ببینید و این نشون میده که سرویسهای مورد نیاز با موفقیت شروع به کار کردن و میشه از برنامه استفاده کرد . شما این صفحه رو minimize کنید و حالا باید در قسمت notification area ( گوشه سمت راست و پایین صفحه کنار ساعت ) باید یه حرف e مشکی ببینید که یه خال قرمز زیرش چشمک میزنه و این علامت چشمک زن نشون میده که برنامه فعاله و میشه ازش استفاده کرد
حالا بر روی این حرف e کلیک راست کنید باید یک صفحه ببینید به این شکل

amuzesh26wr.png

همون طور که توی شکل مشخص کردم , چهار قسمت هست که ما با این قسمتها کار داریم
گزینه شماره یا همون گزینه explore که اگر بر روش کلیک کنید یک صفحه به این شکل باز میشه

amuzesh30cb.png

شما وقتی این پوشه راباز کنید فقط یک فایل index داخلش هست و خالیه ولی در عکس مشخصه که من چندین برنامه رو داخل این پوشه قرار دادم و نصب کردم . پوشه phpbb2 هم قابل مشاهده هستش . شما باید هر پورتال یا نرم افزاری رو که میخواید نصب کنید . اول از حالت فشرده خارجش کنید و داخل این پوشه قرارش بدید.
هر فایلی در این پوشه قرار بگیره مثل اینه که بر روی کامپیوتر سرور در اینترنت قرار گرفته باشه

گزینه شماره 2 مریوط به php extension هستش . یک سری از برنامه ها احتیاج به یک سری extension نیاز دارند که به درستی کار بکنند که البته ما با بیشتر این extension ها کاری نداریم ولی شما باید php_gd2 رو از داخل این extension ها فعال کنید چون یک سری از برنامه ها به این extension نیاز دارند از جمله برنامه phpbb plus , 4image و یک سری از مدهای phpbb و یا برنامه های دیگه مثل مامبو و phpnuke هم به این extension نیاز دارند
شما باید بر روی لینک php extension کلیک کنید که بعد از کلیک کردن این صفحه باز میشه

amuzesh47xn.png

شما باید گزینه php_gd2 رو تیک بزنید و روی دکمه apply کلیک کنید و این پنجره رو ببندید
گزینه بعدی local web هست که وقتی روش کلیک کنید مرورگر شما باز میشه و یه لیست خواهید دید که دقیقا محتویات پوشه explore رو به شما نشون میده و وقتی روی لینک local web کلیک کنید باید یک صفحه به این شکل باز بشه

amuzesh50te.png

همون طور که مشاهده میکنید تمامی پوشه هایی که در پوشه explore وجود داشت در این قسمت لیست شده و شما بر روی هر کدام از برنامه ها کلیک کنید اگر نصب نشده باشه که صفحه نصبشون باز میشه و اگر نصب شده باشه , میتونید از برنامه استفاده کنید و با برنامه تمرین کنید و بهش مسلط بشید . نصب مدها رو امتحان کنید و ....

گزینه چهارم که آخرین گزینه هم هست , لینک به برنامه phpmyadmin هستش که از طریق این برنامه میتونید در بانک اطلاعتی mySQL دیتابیس ایجاد کنید و تغییرات رو در بانک اطلاعاتی ایجاد کنید . وقتی روی این لینک کلیک کنید مرورگر شما باز خواهد شد و یک صفحه خواهید دید به این شکل

amuzesh62zq.png

که شما باید در قسمتی که من با فلش قرمز مشخص کردم یک اسم وارد کنید و یک دیتابیس ایجاد کنید . تنها کاری که باید بکنید اینه که یک اسم دلخواه رو در اون قسمت وارد کنید ( اگر اسم برنامه ای که میخواهید نصب کنید رو وارد کنید خیلی بهتره چون در آینده اگر تعداد برنامه های نصب شده زیاد شده باشه , میدونید که هر دیتابیس مربوط به کدوم برنامه هستش ) و بر روی دکمه Create که در سمت راست صفحه قرار داره کلیک کنید . با این کار شما یه دیتابیس ایجاد کردین که آماده استفاده هستش و فقط در مراحل نصب باید اسم دیتابیس رو به برنامه مربوطه بدید تا با این دیتابیس ارتباط بر قرار کنه

موفق باشید
امیر عباس عبدالعلی سایت آموزشی

------------------

فرق مجید آنلاین با بقیه سایتها رو مقایسه کنید بعد طرفداری و یکم جستجو در آرشیو سایت بد نیست

موفق و پیروز باشید :neutral: وحید جان چندین بار منم بهت گفتم همه اسکریپها رو تویی یک تایپیک بزن اسکریپ جدیدی هم نزاشتی که بخوایی چند تا تایپیک باهم بزنی :neutral:

آخرین ویرایش:

vahidmom

Member
کمک میکنیم میگن چرا کمک میکنی.کمک نمیکنیم میگن چرا کمک نمیکنی.ما موندیم چی کنیم

من توی فرومم قبلا پست داده بودم گفتم دیگه چرا اینجا پست بدم بره اونجا نیگاه کنه.مردم روزی صد تا لینک الکی میبینند چه برسه به لینک من که آموزشیه

YTERROR

Active Member
کمک میکنیم میگن چرا کمک میکنی.کمک نمیکنیم میگن چرا کمک نمیکنی.ما موندیم چی کنیم

ممنون از کمک شما ولی همونطور که می دونید اینجا یک فروم و اتیران هم سرعت اینترنت پایینی داره و نباید یک کاربر که سوالی کرده آدم هی پاس پاسش کنه تا بخواد به نتیجه بگیره

من توی فرومم قبلا پست داده بودم گفتم دیگه چرا اینجا پست بدم بره اونجا نیگاه کنه

فروم مجید آنلاین چندین سال سابقه داره و چندین سال دیگه هم در آینده سابقه داره و این تایپیک بعد از یک ماه دو ماه 1 سال یا حتی 10 سال آینده هم بازم تویی فروم هستش به نظر شما مقاله آموزشی شما چند سال تویی همون آدرسی که داده اید می مونه و آیا بعد 5 سال بعد که یکی کارش گیر بود تویی فروم جستجو کرد و با این تایپیک برخورد کرد لینک شما بدردش می خوره ؟

YTERROR

Active Member
از اینکه منو ضایع کردین خیلی ممنونم

ضایع کردن نیستش اشتباه فکر نکن منم یک کاربر معمولیم 5 سال سایت دارم که خیلی از مقالاتی که در مجید آنلاین هست هم تویی اون دوره که سایتم فعال بود هست ولی تا حالا دیدی یکبار لینک سایت خودمو بدم که فلان جا هستش چون هر وقت لینک بدی کسی که سوال کرده باز باید پاشه بره تویی سایت شما رو لود کنه و ..........

ولی سایتت جالبه اگه همین شکل پیش بری نیازی به تبلیغات نیست خود افراد مثل خود من به سایتت سر می زنیم

هر سایتی از روی مطالبش معروف میشه نه از تبلیغات بهترین تبلیغ محتوای اونه اگه اسکریپهای مفید و فارسی و ... که خیلیا نیاز دارند رو بزاری همونطور که خودت می دونی همه جذب سایت می شن

ماشاالله امضاتم که پر محتواست دیگه یارو اگه Iqu هم باشه با دیدن امضا شما قبل از خوندن آموزش میره تویی سایت شما

ما دوستیم دشمنا همدیگه رو ضایع می کنند و ......

موفق و پیروز باشید

payamix

Member
vahidmom گفت:
از اینکه منو ضایع کردین خیلی ممنونم

شما از کسی طلبی چیزی دارین اینجا ؟
آقای yterror حداقل یکی دو ساعت وقت گذاشته برای شما آموزش رو نوشته و عکس ها رو قرار داده ، به جای تشکرتونه ؟

vahidmom

Member
اول اینکه این اموزش رو برای من نذاشته بودند و برای اون دوست عزیزی که سوال کرده بودند گذاشته بودند .

در ضمن از اینکه به انجمن من هم سر میزنید ممنون هستم و از این به بعد دیگه آموزشها رو اینجا میزارم و در آخر هم یه لینک به عنوان منبع میدم به فرومم.
این جوری بهتر نیست؟

یه سوال هم داشتم ؟
اگه من اسکریپت وی بولتین رو به صورت رایگان بدم ممکنه از من شکایت کنند و سایت منو ببندند
اگه میشه جواب بدید

از همه معذرت میخوام

YTERROR

Active Member
آقای yterror حداقل یکی دو ساعت وقت گذاشته

ممنون این آموزش تویی آرشیو همین فروم که 1 سال پیش توسط دوست خوبم امیر عباس ادمین فروم آموزشی و پرشن مین قدیم برای نصب پی اچ پی بی بی توسط easy PHP نوشته شده بود موجود بود ولی خوب مشکل همیشگی سوال قبل از جستجو و ......

ولی اگر کاملتر کسی خواست ادامه همین آموزش رو برای سایر اسکریپها می نویسم

پایا جان سایتت خیلی مفید و خوبه خیلی وقته تویی سایتت سر می زنم مطالب کم ولی بدرد بخور ممنون

در ضمن از اینکه به انجمن من هم سر میزنید ممنون هستم و از این به بعد دیگه آموزشها رو اینجا میزارم و در آخر هم یه لینک به عنوان منبع میدم به فرومم.
این جوری بهتر نیست؟

نرمالش و ... به همین سبکه و ازتون تشکر هم می کنیم و خیلی لطف می کنید

اگه من اسکریپت وی بولتین رو به صورت رایگان بدم ممکنه از من شکایت کنند و سایت منو ببندند

البته کار اشتباهی ولی اگه بروی هاست خودتون فایل زیپ شده وی بی رو بصورت مستقیم برای دانلود نگزارید و لینک دانلود وی بی رو به طور مثال بروی یک هاست فری بدید ایرادی نداره و نمی تونند ازتون شکایت کنند فقط نباید بروی هاست شما آپلود شده باشه و کاربران بتونند دانلود کنند

آخرین ویرایش:

vahidmom

Member
خیلی از توضیحات شما ممنونم

نظر شما چیه؟
اسکریپت وی بولتین رو برای عموم بزارم؟

YTERROR

Active Member
اسکریپت وی بولتین رو برای عموم بزارم؟

وقتی همه دارن چرا آدم خودشو انگشت نما بعضی از آدمها بکنه و یک آرم بزنه روی پیشونیش که تازه بدست آورده و ....

به نظر من همه دارن و گزاشتنش یک کار بیهوده چون کافیه تویی گوگل یا هر جایی دیگه یک سرچ کوچک بکنی . تموم

به نظر من شما اگه اسکریپی می خواین بزارید فقط فارسی باشه چون انگلیسی این قدر سایتهای زیادی هست که دارن می زارن که دیگه استقبال نمیشه فقط اسکریپی که فارسی شده باشه و بدرد یک کاربر بخوره

سایت رو می تونه مووفق کنه

vahidmom

Member
خیلی خوبه ادم با یکی مثل شما حرف بزنه

واقعا لذت میبرم از راهنمایی هات

sabasoft

Member
آقايون من مشكل دارم

Apachi فعال نمي شه ولي MySQL فعال مي شه منو ها هم خاموش ميشه به خاطر Apachi

جدیدترین ارسال ها

بالا