Fa مشکل با اندازه ی برنامه!

ParsiPax

New Member
سلام خدمت تمامی دوستان عزیز.
بنده دارم روی یک برنامه کار میکنم برای کوکر های عزیز گوشی های نوکیا...
یکی از دوستان عزیزم مشکلی با این برنامه دارن و اون اینه که 'احتمالا بدلیل رزولوشن بالای مانیتورشون' برنامه رو خیلی کوچیک میبینن و نوشته ها براشون خیلی ریز نمایش داده میشه!
میخواستم بدون پلاگینی برای MMB هست که بتونه با تغییر اندازه ی پنجره ی برنامه، تک تک Object هارو Resize کنه و به اصلاح برنامه رو Strech کنه؟
پیشاپیش از کمک شما ممنونم:rose:

اسکرین شات از برنامه:
بنظر شما هم نوشته های برنامه خیلی کوچیکن؟
scrz.png

آخرین ویرایش:

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
خیر، باید خودتون براش کدنویسی کنید
مثال های موجود در مسیر زیر (محل نصب MMB) رو ببینید:
کد:
...\Multimedia Builder\Samples\498_examples\users\window_resize

ParsiPax

New Member
پس بهتره اندازه ی کلی برنامه رو تغییر بدم
3.gif

ممنون از کمکتون
32.gif

راستی بنظر شما هم اندازه ی فونتهای برنامه خیلی ریزه؟ یا خوبه؟
41.gif

nevercom

بنظر من ریز نیست
البته می تونید سایز فونت رو راحت تغییر بدید، با دستور SetObjectParam
کد:
Object$ = 'Text1'
SetObjectParam("Object$","FONTSIZE=14")
کد:
Object$ = 'Text1'
FontPicker()
SetObjectParam("Object$","FONTALL=CBK_Font")

sajadms

Member
به نظر من هم سایز نوشته ها واسه مانیتور هایی با رزولوشن 1280 و و بالاتر هم خوبه ولی شاید تو رزولوشن 1680*1050 یه خورده مشکل داشته باشه و ریز نشون بده که اونم با دستوری که جناب nevercom گفتن می تونی واسه این روزولیشن تغییر سایز بدی

ParsiPax

New Member
به نظر من هم سایز نوشته ها واسه مانیتور هایی با رزولوشن 1280 و و بالاتر هم خوبه ولی شاید تو رزولوشن 1680*1050 یه خورده مشکل داشته باشه و ریز نشون بده که اونم با دستوری که جناب nevercom گفتن می تونی واسه این روزولیشن تغییر سایز بدی

بله، ازشون پرسیدم رزولوشن رو، دقیقا گفتن 1680x1050 هست!
با بزرگ کردن فونت ها چینش برنامه به هم میخوره! باید یه فکر دیگه بحالش بکنم!
45.gif

sajadms

Member
یه کار خیلی خیلی ساده اینه که شما واسه این سایز از مانیتور ها یه صفحه دیگه طراحی کنین و اول برنامه چک کنین اگه روزولیشن با این مقدار برابر بود اون صفحه لود بشه

ParsiPax

New Member
بله اما این برنامه زود به زود قراره آپدیت بشه و با وجود دوتا صفحه ی جداگانه کار سخت میشه...
پلاگینی برای تغییر رزولوشن صفچه نمایش کاربر هست؟

nevercom

پیشنهاد می کنم تحت هیچ شرایطی سیستم کاربر رو دستکاری نکنید، تغییر دادن رزولوشن صفحه نمایش کاربر بدترین کاری هست که می تونید انجام بدید، من به شخصه اگه با همچین برنامه ای روبرو بشم فوراً حذفش میکنم !

تغییر اندازه ی اشیاء کار سختی هم نیست، می تونید مثلاً چند حالت بزارید برای اندازه: ریز، نرمال و درشت (بعنوان مثال) و در هر کدوم از این حالت ها اندازه و مکان اشیاء به یک مقدار از پیش تعیین شده تغییر پیدا کنه
یا مثلاً در حالت فول اسکرین این اتفاق بیفته.

کل کار با دستور MoveObject انجام میشه.
اون مثالی که معرفی کردم رو بیشتر بررسی کنید

جدیدترین ارسال ها

بالا