مشکل اسکرول پایین صفحه

jetext

New Member
سلام
من از فالب ja edenite روی جوملا استفاده میکنم. وقتی ساب منوهای سایت رو راست به چپ میکنم یک نوار اسکرول پایین صفحه اضافه میشه و همه چیز رو خراب میکنه.
آدرس سایت: http://www.irsaze.com
فایل css
http://www.box.net/shared/hrlrd2saph

توی قسمت /* MAIN NAVIGATION وقتی rtl رو به #ja-mainnavwrap اضافه میکنم که اسکرول رو اضافه میکنه و وقتی به #ja-mainnav اضافه میکنم با اپرا و گوگل کروم زیر منو راست به چپ نمیشه. (روی قسمت دانلود که برید نشون میده)
خواهشن اگه راه حل رو میدونید کمک کنید که خیلی گیرم.
با تشکر.

jetext

New Member
یک چیز دیگه ای که هست اسکرول رو که سمت راست میکشی سه تا خط دیده میشه که تا بری روش اسکرول از بین میره و البته وقتی ماوس رو روی قسمت دانولد هم میبری اسکرول پایین صفحه ناپدید میشه.

maxpelank

Active Member
با سلام
این نوع راست پین کردن منو های قالب های تجاری اشتباه است . من در حال بازبینی کد شما هستم تا روش درست رو به اون اضافه کنم .
بعد از تغییر دوباره همینجا پست می دم .

موفق باشید

maxpelank

Active Member
من قالب رو بررسی کردم ./

یک سری تغییرات در کد سی اس اس هیت که لان می دم به شما و یک سری تغییرات هم در کد جاوا اسکریپتی اون لازم است داده شود تا درست راستپین شود /

ابتدا سی اس اس :

#ja-cssmenu li ul {
width: 16.4em;
position: absolute; /* second-level lists */
z-index: 99;
right: auto;
height: auto;
width: 15.9em;
left0;
}
این تغییر باعث می شود منو از راست پایین بایید اما این تغییر باعث راست پین شدتن متن منوی نیست .

#ja-cssmenu li {
margin: 0; /* all list items */
padding: 0;
float: right;
display: block;
background: none;
border-left: 1px solid #75AAD2;
cursor: pointer;
text-align:right;
direction : rtl;

}

اما این کدهم برای راستچین ساخت متن منو .

اما کد جاوا که منوی پایین رونده رو کنترل می کنه در تگ ul با استایل داخل تگ مقدار left رو کنترل می کنه . که باید فقط به جای left مقدار right رو کنترل کنه که با باز کردن کد جاوا اسکریپتی اون و تغییر lrft به rightمشکل حل میشه احتمالا .

ببشخید منباید برم بیرون.
بعد از ظهر میام سری میزنم ببیم چی شده .

ولی اصول کار همینه .

موفق باشید
محمد

jetext

New Member
دوست گرامی از لطف شما واقعا ممنون.

من دو تا کد بالا رو وارد css کردم و rtl قبلی که خودم داده بودم رو حذف کردم اما باز هم تو اپرا و کروم درست نشد. حقیقت اینه که من زیاد از css سر در نمیارم. نمیدونم درست طبق دستور شما عمل کردم یا نه.
اگه اجازه بدی من کل قالبی رو که مثلا فارسی کردم اینجا میذارم شما اگه فرصت داشتی تغیرات رو داخلش ویرایش کن یک جا بذار من بگیرم البته اگرم فرصت نداشتی باز هم دستت درد نکنه تا همینجاشم خیلی لطف کردی.
لینک قالب:
http://www.box.net/shared/69r1frouk7

maxpelank

Active Member
با سلام

اگر وقتی بود حتما بررسی می کنم . اما قولی نمیدم چون برنامه خودم هم مشخص نیست .
موفق باشید
محمد

jetext

New Member
دوست عزیز سلام
من تقریبا سعی کردم فرمایشات شما رو که انجام بدم همه چیز خوبه بجز Opera که تمام زیرمنوها رو دست راست صفحه باز میکنه نه زیر قسمت مربوطه.

1.PNG

منتهی داخل فایل ja.moomenu.css قسمت #ja-cssmenu li li { وقتی دستورات
direction: rtl;
text-align: right;
رو میدم منوها رو تو تمام مرورگرها درست باز میکنه ولی یک ایراد کوچیک داره که با موزیلا و اپرا (کروم و اکسپلورر مشکلی نداره) کادر منو بجای راست هنوز از چپ باز میشه.
2.PNG

ممنون میشم از راهنماییتون.
ترجیحا اگه بشه مشکل اپرا تو عکس اول رو حل کنیم خیلی بهتره.

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا