مشكل در مورد عكس سياه و سفيد

niloofar4

New Member
سلام
از اساتيد محترم يه خواهش دارم
من وقتي يه عكس رو تو فتوشاپ سياه .و سفيد ميكنم بعد وقتي پرينت ميكنم عكسم به ابي شبيه تا به سياه و سفيد :cry:
يه راه بهم بگين كه عكس سياه و سفيدم همون سياه سفيد چاپ بشه

sirvan

Member
از این مسیری که میگم میتونی عکست رو سیاه و سفید کنی
Image/Mode/Grayscale
در ضمن میتونی از پالت Channels بجز مود Index میتونی ببینی که با چه ترکیبی از رنگهای اصلی (بسته به مود رنگی)تصویرت رو میبینی یا میره رویه کاغذ .
کاربرد زیاد این پالت رو من تو چاپخونه ها دیدم که مثلا کارت ویزیت رو میخان! با فقط دو رنگ درآرن.

hr2z

Member
سلام بهترين حالت همون از ر اه
Image>Mode>Grayscale
هستش اما يه احتمال هم هست كه پرينترت مشكل داشته باشه

aminem

Member
احتمال زياد از پرينتره . چون فكر نميكنم ايشون از راه ديگه اي به جز راه معمولش ش براي سياه و سفيد كردن استفاده بكنه.

niloofar4

New Member
سلام
پرينتر من HP CP1700 اين مدل پرينتر هست A3
1 سال خريدم
اما منتظر يه پرينتر جديد هستم كه متشكل از 8 رنگ است پرينتر من 4 رنگ داره 365000 خريدم ولي اين جديده فكر كنم 330000 باشه
تا يكي يا دو هفته ديگه وارد ايران ميشه ميگن سياه سفيد رو عين خودش در مياره
تو كاتالوگش نوشته كه مختص photo هست .
يه چيز ديگه
من فقط از خود كاغذ hp مات و گلاسه استفاده ميكنم
فقط يه ذره گرونه
راستي اگه كسي كاغذ hp خواست به من بگه ( از هر نوعش )

niloofar4

New Member
dar zemn man baladam che jory siyaho sefid konam rangesh ro ham to manotior khob mibinam vali vagty parinet mishe abi mishe ya sabz mishe aslan on chizi ro ke to monitor mibinam dar nemiyad

iwd_admin

Member
پس شما براي پرينت عكس استفاده ميكنين ؟

چون فكر نميكنم ايشون از راه ديگه اي به جز راه معمولش ش براي سياه و سفيد كردن استفاده بكنه
راستي شما چطوري سياه سفيد كردين؟

Scorpio

Member
دوست عزيز شما ميتوني از همون روشي كه دوستان گفتن بري و انجام بدي .... Image>Mode>Grayscale ... ولي براي اينكه پرينترت درست سياه و سفيد بگيره مقدار Color=Black & White بذار ... اگه اين كار رو كني كارتريچ RGB غير فعال ميشه و محاله كه رنگي بگيره ... البته اگه كارتريچ Black تموم شده باشه اين كار عملي نيستش ...

موفق باشيد

علي

javidasemani

New Member
با سلام
مشكلي كه شما داريد يك مشكل ساده و در عين حال مهم مي باشد . براي تنظيم رنگ چند راه وجود داره كه اينجا ذكر ميكنم .
اول اينكه براي سياه و سفيد كردن عكس از گزينه Image > Adjusments > desaturate استفاده كنيد . وقتي كه اينطوري چاپ كردين و عكس چاپ شده متمايل به رنگ آبي شد به راحتي مي تونيد با Color balance از عكستون آبي رو كم كنيد يعني بهش زردي بدين . در اينصورت درسته كه عكستون متمايل به زرده اما وقتي كه چاپ ميشه و پرينتر به عكس آبي ميده همون رنگ مابين يعني رنگ اصلي چاپ ميشه . دليل استفاده از گزينه desaturate به اين دليله كه وقتي عكس سياه و سفيد شد باز هم ميتونيد از ابزارهاي رنگ مثل color balance استفاده كنيد اما تو گزينه Grayscale نميشه و شما محدود ميشين .
راه دوم اينكه از تنظيمات خود پرينترتون استفاده كنيد و مي تونيد رنگ آبي رو كم كنيد . البته اگه پرينترتون همچين گزينه اي داشته باشه .
من از پرينتر Canon i9100 استفاده ميكنم. كه هم تنظيمات رنگ داره و هم اينكه كيفت عكسهاش بد نيست . در ضمن 6 رنگه كه هم براي چاپ طرح و هم براي Photo مي باشد . اما با اينهمه به دوستان عزيز پيشنهاد ميكنم كه پرينتر شركت hp بگيرن . چرا ؟ چون اشكالي كه اين پرينتر من داره اينكه هدش رو خودشه اما پرينتر hp رو كارترجش هست و شما نگراني در مورد خراب شدن هد ندارين و با هر بار عوض شدن كارتريج يك هد نو هم بدست ميارين .
در ضمن براي تنظيم رنگ يك راه ديگه هم هست . اون هم استفاده از فايلهاي icc مي باشد . البته من در اين مورد اطلاع زيادي ندارم . فقط مي دونم براي كاليبره كردن استفاده ميشه .
از دوستان عزيز مي خوام كه اگه در مورد استفاده از فايلهاي icc چيزي ميدونن لطف كنن به ما هم ياد بدن .
در ضمن من در مورد تنظيم رنگ ( كاليبره كردن ) توي همين انجمن يك تاپيك زدم و اونجا مفصل چيزايي رو كه ياد داشتم نوشتم . اين هم لينكش :
http://forum.majidonline.com/viewtopic.php?t=6686
راستي نيلوفر خانم مزيت استفاده از كاغذهاي hp چيه و حتما بايد پرينتر هم hp باشه ؟ كاغذهاي Canon چي . تو بازار هست ؟

sirvan

Member
سلام
آخرین تیر رو اینجوری شلیک کنید:
همون تصویری که تو مود Grysacle [ست رو ببرید رویه مود RGB بذارید و تصویرو یه بار تستی پرینت بگیرید
احتمالن دیگه آبی نخواهید داشت.

niloofar4

New Member
salam
maziyate estefade az kagaze hp ine ke rang ro zende be adam mide
yani rangi ke ro kagaz mipashe khili zendetar va tabeetare nesbat be kagazye mojod dar bazar
nemidonam ke kagaze canon to bazar bashe ya na vali vasaton miporsam

niloofar4

New Member
hp ye kgaz dare be name kagaze bom
vagean chapesh aliyeeeeeeee
vali khob ye zare geroneee
albate nagofte namone ke kagaze ilford va oriental az noe matesh ham khili khobeeeeeeeee

alii

New Member
niloofar khanoom boro too Photoshop va baad axet ro baz kon va boro IMAGE>ADJUSTEMENTs>CHANNEL MIXER bad oon tike akhari ro por kon (Monochrome) bbad ok kon baad yezare LEVEL behesh bedeh Baad CTRL+B ro bezan va Khate Akhari va COLOR LEVELS morabae Akhari ro Bezan -10 ya harchi ke bishtar mikhad ta yekami axet zeytooni besheh baad pirint ok

sfsf

New Member
سلام، من يك مشكلي با پرينتر رنگي كانون مدل MP510 پيدا كردم: وقتي پرينت سيا ه وسفيد يا رنگي ميگيرم ، به صورت راه راه كم رنگ و پر رنگ مي شه... من يك سالي ميشه كه از پرينتر استفاده ميكنم و توي اين مدت هم حداقل هفته اي يك بار پرينتر رو روشن مي كردم تا هدش نسوزه، رنگ هم به اندازه كافي داره، قبلا كيفيت عالي داشت پرينت كه ميكردم :paint:اما حالا يكدفعه خراب شده:sad:... پرينت رنگي هم كه مي گيرم بيشتر رنگش مايل به قرمزه وكلا كيفيت عكس خوب در نمياد:-?...لطفا من را راهنمايي كنيد... دعاي خير من پيشاپيش براي هر كسي كه به من جواب بده:neutral:

جدیدترین ارسال ها

بالا