مشاوره خريد لپ تاپ

MaGnoM

New Member
سلام . من شهرستان زندگي ميكنم ميخوام يه لپ تاپ بخرم با اين مشخصات يه نمونه پيدا كردم ميخواستم ببينم در چه حديه و به قيمتش مي ارزه يا نه ؟

Dell inspiron 1525
cpu 1.6 core 2 due
ram 1 GB
H.D.D 120 GB
Display 15.4 WXGA Trulife
VGA 3100 Intel - 358 mb
os Dos​

فكر كنم ايرلندي باشه قيمت : 850000 تومان

saeedasg

Member
سلام دوست عزیز
مشخصاتش خوبه ولی یه چیزی راجع به قیمت لپ تاپ باید به شما بگم و اونم اینکه . اگه می بینید قیمت لپ تاپ بالاتر یا پایین تر از قیمتی هیت که شما دارید . برمی گرده به سیستم عاملی که رو لپ تاپ نصب هست که همانطور که شما گفتین اینجا DOS هست و اگه ویندوز باشه قیمتش فرق میکنه که باز مدل ویندوز هم باعث آفزایش قیمت می شه مثلا Vista از همه در حال حاظر گرون تره و موضوع دیگه ای که مطرحه گارانتی هست که گارانتی بین الملل با سایر گارانتی ها حدود 80 هزار تومن تفاوت می کنه که گارانتی بین الملل ارزون تره . در کل مدلهای DELL نسبت به قیمت مشخصات خوبی دارن فقط 2 تا مشکل دارن که زیاد به چشم نمی یاد یکی اینکه وزنشون نسبتز به بقیه لپ تاپ ها هم رده خودشون بیشتره یکی دیگه اینکه از لحاظ ظاهری تنوع ندارنئد . ضمنا اگه می خوای کمتر هزینه کنی می تونی از مدل های acer استفاده کنی .
باز هم اگه سوالی داشتی من در خدمتم .

آخرین ویرایش:

YTERROR

Active Member
+ 50 تومان هم گارانتی لب تاپ هست

قیمت این لب تاپ 950 تومان در میاد و از 2 سال پیش هم دل با این مشخصات هم قیمت بوده تویی بازار و هنوز هم هست

+ لب تاپ ارزون نمیشه بلکه مدلها تغییر می کنه که اون هم فقط قالب و ظاهر لب تاپ هست

موفق و پیروز باشید

MaGnoM

New Member
با تشكر از شما كه محبت كردين و جواب منو دادين .
نميخوام هزينه زيادي واسه لپ تاپ بكنم از طرفي يكسال ديگه هم از خريدش پشيمون نباشم و قابل ارتقا باشه .

اگر cpu سلرون باشه و core 2 due نباشه خيلي ضعيفه ؟ رو گرافيك هم تاثير داره؟ ايرلند مالزي و لهستان فرقي ميكنه ؟

YTERROR

Active Member
hp همون compaq و الان خیلی مشکل داره چون چینی هست و سخت افزاریش زود به مشکل م یخوره شما همون دل با همین مشخصات ایرلندیشو بگیرین از همه انتخابها بهتره

موفق و پیروز باشید

saeedasg

Member
منم دل رو پیشنهاد می کنم بخری . مخصوصا اگه ایرلندیش گیرت اومد .

MaGnoM

New Member
نظرتون درباره زيگورات و محصولاتش و نگارانتي ش چيه ؟

SiliconGraphicx

New Member
MaGnoM عزيز

تجربه اي كه با بعضي برندها داشتم رو برات مي نويسم . من روي اين مدلها هم ويندوز نصب كرده ام و با بعضي هاشون مدتي كار كرده ام .

sony توي ايران خيلي پرفروش هست كه بيشتر به خاطر طرح هاي زيباي و اعتبار جهاني سوني خريد ميشه ولي به نظر من جدا از طراحي و درخشندگي صفحه نمايش در بعضي مدلها كه به علت استفاده از دو لامپ فلور سنت در پشت صفحه نمايش است .
نسبت به بقيه برندها گران و بسيار حساس است .
من با سه مدل sony كار كردم سري nr- سري 740p و سري اگر اشتباه نكنم FX كه فقط سري 740 سرعت مناسبي داشت و بقيه كند كار ميكردند.آمار نسبتا بالايي هم در خرابي داره و بسيار هم سخت تعمير ميشه . پيدا كردن درايور هاش روي اينترنت پوست ميكنه !

toshiba هم كه اصلا ديگه اون toshiba ي سابق نيست و از بس به علت كاهش قيمت كيفيتش رو پايين آورده در حال حاضر تعداد كمي از فروشگاهها روي اون سرمايه گذاري ميكنند. شركت ما 5 دستگاه toshiba tecra داشت كه در عرض 3 سال عين 5 تاشون مادربردشون خراب شد همه اش هم از قسمت كارت گرافيك . و هيچ راهي هم به جز تعويض مادر برد نداشت . بعد از تعويض مادر برد به فاصله حدود 1 سال مجددا " 2 تا از اونها خراب شدند از همون قسمت .

تقريبا همه نوت بوكها ساخت چين هستش و اينكه مشكلي از اين بابت داشته باشه بيشتر از نظر رواني براي مردم زياد جا نيوفتاده والا هيچ مشكلي ساخت چين بودنش نداره . چون همه اشون تحت لايسنس شركت اصلي ساخته ميشه . الان خود IBM كل كارخونه نوت بوكش رو به چين انتقال داده و داره به اسم lenovo ساخته ميشه .

Hp هم به نظر من دستگاه بسيار خوبيه و به اندازه اي كه پول مي دهي و حتي بيشتر بهت امكانات مي ده . درصد خرابيش رو هم مي توني از تعميركارهاي مجتمع پايتخت سوال كني كه خيلي كمتر از sony و toshiba هستش . سري هاي DV اچ پي واقعا فوق العاده هستند. و مخصوص لذت بردن هستند كارت صداي حرفه اي و ديزاين زيبا و كارت گرافيك خوب و قوي .

در يك دوره اي compaq توسط Hp خريداري شد و الان بعضي مدلها با نام hp-compaq زده ميشه و بعضي ها هم compaq و بعضي هم با نشان HP. حاصل اين پيوند hp Compaq هايي بود كه حدود 3 سال بيش با مدلهاي nx5000رتبه اول در رده كامپيوترهاي مخصوص كار آفيس كسب كرد.

dell هم اگه از قيافه نه چندان زيبايش بگذريم دستگاه خوب و سريعي است من با سه مدل inspiron 6400
و سري, Xps1300به قول فروشنده ها مثل تراكتور كار ميكنه . البته بعضي مدلهاي ارزان قيمتي مثل vostro داره كه از نظر سخت افزاري config بسيار خوبي داره ولي بسيار بي كيفيت ساخته شده و به نظر من يك كمي هم كند است . كه ظاهرا " به مشكل تهويه برمي گردد.

acer هم دستگاه خوب و سريعي است و قيمتهاي مناسبي هم داره .

بالاترين رتبه هاي فروش توي دنيا هم هميشه بين HP و DELL جابجا ميشه .
باز شما به صحبتهاي من بسنده نكن و يك آماري از تعميركنندگان نوت بوك توي پايتخت بگير و بعد خريد كن.

گارانتي ها هم زيگورات و امرتات خوب هستند و تا بحال گزارش نامناسبي از عملكردشون به من نرسيده .

موفق باشي

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا