...::: مديران هاستينگها پاسخ بدهيد :::...

وضعیت
موضوع بسته شده است.

pooyait

Member
سلام

ممنون از نظر دوستان عزيز
جناب كيومرثي و جناب متقي قصد ايجاد جنجال نداشته و ندارم اگه هم جسارتي شد ببخشيد

جناب كيومرثي اگه سايت شما باران نيوز باشه :http://www.dnsreport.com/tools/dnsreport.ch?domain=baranews.com
http://www.dnsstuff.com/tools/ping.ch?ip=baranews.com
لطف كنيد بگيد جريان چيه؟

البته شايد من اطلاعاتم ناقص باشه.

kioumarsi

Member
oxygenws

این صحبت ها همچنان برای من مشکوک است (و اگه ناراحت نشی، بی ارزشه!!)
اگر سروری بخواد امن باشه، کاری به اطلاعات هکر نداره و امنه!!! تاثیر دونستن اینکه چه سخت افزار ها و چه نرم افزار هایی نصب داری، خیلی خیلی خیلی خیلی کمه.

اميد جان همون طور كه مي دوني متاسفانه بسياري از هك هايي كه انجام مي شه ( بيشتر در ايران ) از روي همين باگهاي نرم افزار ها است ! ( البته خود ما معمولا نرم افزار هامون بروز شده هستند ولي خوب چرا باز براي خودمون دردسر جديد ايجاد كنيم :)
براي همين ما تصميم گرفتيم كه چيزي از سخت افزار ها و نرم افزار هاي امنيتيمون نگيم تا همون چند درصد احتمال نفوذ توسط اين نرم افزار ها از بين بره و هم اين كه
وقتي يك هكر بخواد نفوذ كنه چون نمي دونه چه نرم افزار ها و سخت افزار هاي امنيتي براي اين كار نصب كرديم با مشكلات زيادي بر مي خوره ! ( كه معمولا براي همين تا وقتي كه بخواد مشخصات رو در بياره به شكست هاي زيادي مي خوره و يا بيخيال مي شه ! )

ولي معمولا كسي چنين مشخصاتي رو نمي ذاره ! مثلا من خودم تا حالا جايي نشنيدم و نديدم كه ياهو يا گوگل يا مايكروسافت مشخصات سخت افزاري و نرم افزاري سرور هاشونو رو كامل بدن !

باز هم من با secureman هامون در ايران و در ديتاسنتر صحبت مي كنم اگه اجازه دادند مشخصات رو در همين جا مي ذارم :)

یکی از دوستان تازه سروری راه انداخته بود، هنوز دامنه هم روی اون سرور تنظیم نشده بود (فقط IP) در اولین شبی که سرور up بود، چندین حمله روی سرور انجام شده بود!!!!!
این اتفاق برای خیلی از سرور ها و سیستم ها میفته، دلیل نمی شه. -----مسلما----- باید صبر کرد و دید موفق باشید

كاملا حق با شماست

ما تمام سعي خودمون رو مي كنيم ولي اين رو همه مي دونن كه ياهو و گوگل و مايكروسافت هم هك شدن و در آينده هم هك خواهند شد !
پس ما نمي تونيم بگيم كه هك نمي شيم :)
ما هم اميدواريم و سعي خود رو مي كنيم كه در آينده هم هك نشيم :wink:

با این تعریف، سیستم خونه من هم که 24 ساعته روشنه (و شاید به اینترنت وصل نیست) 100% uptime داره

اميد جان خودت خوب مي دوني كه منظور من اين چي بود :D :wink: :
پريود زمانى که در طول ان يک سيستم کامپيوتر فعال است يا صحيح عمل مى کند يک دوره زمانى که تجهيزات بدون خرابى کار مى کنند ( تمامي سايت هايي كه بر روي آن كامپيوتر (‌سرور ) هست up باشند و برنامه هاي سرور بدون هيچ مشكلي كار كنند :wink: :) )

من مشتاق تست کردن هستم

باشه مشكلي نيست .

pooyait

جناب كيومرثي و جناب متقي قصد ايجاد جنجال نداشته و ندارم اگه هم جسارتي شد ببخشيد

من هم قصد جسارتي نداشتم ولي اگه جسارتي شد از همين جا از شما و آقا اميد و تمامي دوستان معذرت مي خوام

جناب كيومرثي اگه سايت شما باران نيوز باشه :http://www.dnsreport.com/tools/dnsr...in=baranews.com
http://www.dnsstuff.com/tools/ping.ch?ip=baranews.com
لطف كنيد بگيد جريان چيه؟

دوست عزير اسم سايت سرور ما اينه baranws.com
بنابراين بايد اين لينك ها رو ببينيد

http://www.dnsreport.com/tools/dnsr...in=baranws.com
http://www.dnsstuff.com/tools/ping.ch?ip=baranws.com

با تشكر از آقا اميد و آقا پويا و تمامي دوستان

oxygenws

Active Member
کیومرثی
در مورد سیستم های امنیتی نرم افزاری و سخت افزاری بیخیال شدم، خوب نمی خوای اطلاعات بدی دیگه!! :) ولی اگر اون secureman!!!!!!! های شما اجازه دادند، من مشتاقم بشنوم.

اميد جان خودت خوب مي دوني كه منظور من اين چي بود :
پريود زمانى که در طول ان يک سيستم کامپيوتر فعال است يا صحيح عمل مى کند يک دوره زمانى که تجهيزات بدون خرابى کار مى کنند ( تمامي سايت هايي كه بر روي آن كامپيوتر (‌سرور ) هست up باشند و برنامه هاي سرور بدون هيچ مشكلي كار كنند )
اتفاقا من دقیقا سر این قضیه مشکل دارم!!!! و برام هنوز هم خیلی مبهمه. "تجهیزات" یعنی چی؟؟ نوشتی که سایت ها up باشند!! این یعنی چی؟؟ یعنی فقط اگر آپاچی اجرا شده باشه، مشکلی نیست؟؟ "برنامه های سرور" شامل چیا می شن؟؟
و آخر اینکه این درصد uptime رو چطوری محاسبه می کنید؟!!!

باشه مشكلي نيست .
باشه :) امشب ساعت 1 شما آنلاینید؟؟ سیستم رو restart کنیم و چک کنیم :) من نتیجه رو اینجا منعکس خواهم کرد.

پویا و سجاد، به خاطر بحث منطقی ممنونم :)
و همچنان منتظر دوستان دیگه هم هستم :)

Ali_ix

Well-Known Member
سلام ...
بحث خیلی جالبیه و تاپیک بسیار مفید ..از همه دوسانی که دارند جواب میدن و سوال میکنند متشکرم ...

فقط یک نکته که گفته شد مشخصات سخت افزاری و نرم افزاری سرورمون رو برای دلایل امنیتی نمیدیم جالب بود :

ببینید اگر کسی واقعا هکر باشه در کمتر از 5 دقیقه با چند مدل درخواست فرستادن به سرورتون تمام مشخصاتشو ( حتی اونایی ک خودتونم خبر ندارید ) رو به دست میاره ! پس این یک حالت ...

اگر فرد مذکور به قول آراز جوجه هکر یا خروس هکر باشه و فقط بخواد از Expolite ها استفاده کنه وضعیتش مشخصه : سایتهای معروف که Expolit های برای مشکلات این برنامه ها یا سخت افزار ها ارائه میدند جوری در اختیار عموم میزارند که همین جوجه هکرها عمرا نمیتونند ازش استفاده کنند ...

یک نمونه جالبش سورس های کامپایل نشده است که خیلی ها هنوز نمیتونند این سورسها رو درست کامپایل کنند و استفاده کنند ! :wink:

البته این توضیحات رو فقط برای روشنگری گفتم ... شما هر جور که صلاح میدونید امنیت سرورتون رو تامین کنید ....

موفق و پیروز باشید ... :)

kioumarsi

Member
با سلام

oxygenws

ااتفاقا من دقیقا سر این قضیه مشکل دارم!!!! و برام هنوز هم خیلی مبهمه. "تجهیزات" یعنی چی؟؟ نوشتی که سایت ها up باشند!! این یعنی چی؟؟ یعنی فقط اگر آپاچی اجرا شده باشه، مشکلی نیست؟؟ "برنامه های سرور" شامل چیا می شن؟؟
و آخر اینکه این درصد uptime رو چطوری محاسبه می کنید؟!!!

منظورم اينه كه مثلا اگه سرور بر فرض محال down بشه تمامي سايت ها بالا بيان ( بدون هيچ مشكلي load بشن )
نگاه كنيد
ما سرورمون هر چند دقيقه يك بار پينگ مي شه و ادمين ها در ديتاسنتر اگه ببينند كه سرور down هست مشكل رو كمتر از چند دقيقه حل مي كنند و دوباره سرور راه مي افته !
( اگر سرور restart بشه و يا down بشه تمامي سايت ها باز هم بالا مي ياد بنابر سيستمي كه بر روي سرور هست )
در صد uptime به طور رسمي توسط همون پينگ هايي كه گفتم انجام ميشه

باشه امشب ساعت 1 شما آنلاینید؟؟ سیستم رو restart کنیم و چک کنیم من نتیجه رو اینجا منعکس خواهم کرد.

باشه . من امشب ساعت 1 شب آنلاينم

Ali_ix

فقط یک نکته که گفته شد مشخصات سخت افزاری و نرم افزاری سرورمون رو برای دلایل امنیتی نمیدیم جالب بود :

ببینید اگر کسی واقعا هکر باشه در کمتر از 5 دقیقه با چند مدل درخواست فرستادن به سرورتون تمام مشخصاتشو ( حتی اونایی ک خودتونم خبر ندارید ) رو به دست میاره ! پس این یک حالت ...

اگر فرد مذکور به قول آراز جوجه هکر یا خروس هکر باشه و فقط بخواد از Expolite ها استفاده کنه وضعیتش مشخصه : سایتهای معروف که Expolit های برای مشکلات این برنامه ها یا سخت افزار ها ارائه میدند جوری در اختیار عموم میزارند که همین جوجه هکرها عمرا نمیتونند ازش استفاده کنند ...

یک نمونه جالبش سورس های کامپایل نشده است که خیلی ها هنوز نمیتونند این سورسها رو درست کامپایل کنند و استفاده کنند !

البته این توضیحات رو فقط برای روشنگری گفتم ... شما هر جور که صلاح میدونید امنیت سرورتون رو تامین کنید ....

بله حرف شما تا حد زيادي صحيح است :wink:
ولي ما سعي كرديم كه با محيط هاي مجازي كه ساخته شده است تا اونجايي كه ممكن است اطلاعات صحيحي داده نشود :)
ولي باز هم من با secureman ها صحبت مي كنم در صورتي كه اجازه بدن من مشخصات تعدادي از سخت افزار ها و نرم افزار هاي امنيتي سرور رو مي دم

دوست عزيز من فقط مشخصات نرم افزاري و سخت افزاري امنيتي سرور رو ندادم :)
بقيه مشخصات سرور رو كه دادم :wink:
حالا اگه اجازه بدن من اون ها رو هم مي دم :D :wink:

باز هم من مي گم ما تمام سعي خودمون رو مي كنيم ولي هيچ وقت تضمين 100 ٪‌ نمي ديم !
چون ما نه ياهو هستيم و نه مايكروسافت و گوگل
تازه اين ها هم هك مي شن :)

خوشبختانه تا حالا درصد uptime بودن ما 100 ٪‌ بوده
و تا الان سرور ما هك هم نشده :wink:

با تشكر از اميد عزيز و تمامي دوستان

kioumarsi

Member
راستی ما خدمون سایت baranws ( منظور سرور هست ) چک کردیم

یک بار خودمون به طور دستی رم سرور رو پر کردیم
یک بار هم Restart کردیم
هر دو بار سایت ها بالا می اومدن

با تشکر از همگی

آقا عجب بحث مفیدی شد خودم هم فکر نمی کردم به این خوبی بشه از همه دوستان صمیمانه تشکر میکنم.
مخصوصا دوست عزیز و مدیر لایق هاستینگ OxygenWS امید مهربونم و ...

kioumarsi

Member
با سلام
لطفا همراه با جواب سوال ها مشخصات سرور هاتونم بگین
مشخصات سرور اهمیت خیلی خیلی بالایی داره !

با تشکر

oxygenws

Active Member
@ سعید:
يك سيتي زن آمريكايي جهت امنيت مسايل سياسي
می دونی the planet برخی سرور هایی رو هم که از طرف آمریکایی ها خریداری شده بود، ولی مال ایران بود، بسته؟؟ :)

بله php bb و پارس وبلاگ ساخته شركت پارسيان !
لینک؟؟ من پیدا نکردم!!

بك آپ هفتگي و رايگان
در سایتتون گفتید روزانه، این تناقض برای چیه؟

php 10 .و بالا اپديت اتومات از سرور appachi
عذر می خوام، PHP تا نگارش پنجمش بیشتر نیومده :)
و تا اونجایی که من فهمیدم، شما رسلری دارید و سرور ندارید، چه ضمانتی هست که آپاچی اتوماتیک به روز بشه؟؟ با چه سیستمی؟؟؟

پهناي باند بالايي داره كه سايت هاي بزرگ رو بي نياز مي كنه !
مسلما چنین گیری به کسی نمی دادم، مگر اینکه خودش شرایط رو مهیا کنه که شما زحمتش رو کشیدید :)
آیا فکر می کنید 5 گیگا بایت برای 100 مگا بایت بالا باشه؟؟

سوالات خارجی:
سرور های شما ظاهرا لینوکس می باشد، SQL Server رو چطوری پشتیبانی می کنید؟!

@فرامرز:
ممنون میشم اگر صلاح می دونی موردی که کیومرثی هم گفته رو در بخش سوالات اضافه کنی. چون به نظر من هم می تونه مهم باشه.

@همه:
لطفا از تبلیغاتی کردن پست هاتون خودداری کنید (مثل گذاشتن لینک های سایت و ایمیل و ... در بالا و پایین و چپ و ...) یا حرف زدن های تبلیغاتی و بیهوده (بیهوده از نظر دادن علم به بقیه)

ممنون.

oxygenws

Active Member
سعید خان، ظاهرا شما فقط تیتر تاپیک و اولین پست رو خوندی و اومدی جواب دادی :)
بد نیست مابقی موارد رو هم بخونی تا بفهمی حضور من اینجا به چه مفهومیست و البته دوباره جمله خودت رو بخون:
سايان جان ممنون كه مديران هاستينگ را به دادگاه كشاندي.
و مسلما از گیر دادن به جملات و سوالات من --نباید-- ناراحت بشی. در ضمن، بهتره تمام این صحبت ها رو به مدیر سرور(!!) هم منتقل کنی.

در مورد سوال the planet بايد بگم ما از شما بيشتر به اين فكر موضوع بوديم و ما سرورمون رو تو theplanet نگرفتيم
واقعا فکر می کنید گرفتن از یک شرکت دیگه کافیه؟؟ فکر می کنید این کار رو فقط the planet انجام می ده؟ یعنی شما واقعا این قضیه رو ضمانت می کنید؟؟؟

دليلش هم اينه كه ورژن 5 الان نبايد استفاده شه چون سيستم هاي php بايد بعد از تست كامل ورژن 5 با ورژن 5 match بشند چون از نظر برنامه نويسي همونطور كه خودتون مي دونيد برنامه هاي 4 با 5 مشكلات كوچكي داره كه ما دوست نداريم كاربرانمون با اون مشكل هاي كوچيك مواجه شوند..
بد نیست به دوست عزیز، جناب حاتمی بفرمایید که بنده غیر از دونستن PHP با سرور های لینوکس و بخش مدیریت اون کار کردم و می دونم چی به چیه :) و همونطور که ایشون هم می دونند، این گزینه و اطلاعات ایشون به این دلیله که در بخش به روز رسانی آپاچی نوشته TESTING و لازمه بدونید که بنده روی سروری با بیش از 600 اکانت به PHP5 مهاجرت کردم و تنها برای چندین سایت و با چندین پورتال مشکل به وجود اومد که مشکل اصلی هم عموما به روز نبودن اون سایت های خاص بود. (اون بحث TESTING چیز دیگه ایست)

تمامي برنامه هايي كه در سرور ما قرار داره licence هستش و بازهم همونطور كه خودتون بايد بدونيد برنامه هاي لايسنس خودشون رو آپديت مي كنند
یعنی جدی شما لایسنس آپاچی رو خریدید؟؟!!!!!! :) :wink:

شما به سه سوال من پاسخ ندادی:
1-
بله php bb و پارس وبلاگ ساخته شركت پارسيان !
لینک؟؟ من پیدا نکردم!!
2- سرور های شما ظاهرا لینوکس می باشد، SQL Server رو چطوری پشتیبانی می کنید؟! (آیا در سایت جدید تغییر می کنه؟؟
3- شما سرور دارید یا رسلری؟ (این سوال نبود، اما الان می پرسم)

خوب، در مورد تبلیغات هم که گفته بودم، دوست نداشتم مورد مورد ذکر کنم، اما وقتی می بینم طرفم چندان...... خلاصه، موردهای تبلیغاتی شما رو میگم، لطفا سعی کنید دیگه تکرار نکنید:
با برنامه ي Parsportal نوشته شده ي تيم برنامه نويسي پارسيان هست.
نميشه صفراشو اينجا نوشت
و ما همه اينجا هستيم كه صنعت IT ايران رو بهبود ببخشيم و اميدوارم بتونيم دلگرمي خوبي براي هم باشيم!!

oxygenws

Active Member
بله ! صد در صد تضمين مي كنم !
بسیار عالی. به هر حال ev1 هم یکی از شرکت های هاستینگ آمریکاییست، امیدوارم این تحریم روزی دامن گیر این دیتا سنتر نشه.

همون چند ايراد ميتونه مربوط به يك سايت مهم يا دولتي و يا از مدافعان مالي يك شركت باشه !
پس بهتره بي گدار به آب نزد !
همونطور که گفتم:
مشکل اصلی هم عموما به روز نبودن اون سایت های خاص بود.
که بهتر بود در ادامه می گفتم، که با به روز رسانی، مشکل همه حل شد :)

خريديم ! اگه بخواي مي تونم برات به قيمت مناسب سفارش بدم !!
عزیزم، می دونی آپاچی open source هستش؟؟ می دونی کاملا رایگانه؟؟ ولی حالا به هر حال، یه قیمت بده ببینیم چنده :)

شما یه جا گفتی که "بله php bb و پارس وبلاگ ساخته شركت پارسيان !" من لینک اینا رو می خواستم.

بله تغييراتي خواهيم داد ! يك رابط جديد كه اگه نگي تبليغه ميگم خودمون طراحيش كرديم !
سرور ویندوز هم دارید؟؟

عرض كردم اين هاستي كه پارسيان سنتر روش است رو به عنوان يك بخش از كل سرور جدا كرديم كه حالت ريسلري دادن به كسي مي مونه !
شرمنده، اگر من با مسئولین سایت تهران دیتا تماس بگیرم و این مسئله رو ازشون بپرسم، شما مشکلی ندارید؟؟

درباره اين حرفت چشم عزيزم !
ممنونم :)

امید
امید
امید
بچه ها حالا می فهمید چرا این تاپیک را زدم!
اوه
اوه
اوه
چند وقت بود اینقدر خوشحال نشده بودم
:)

pooyait

Member
سلام

تمامي دوستان خسته نباشيد.
فكر كنم بحث بين اميد و آقاي حاتمي جالب شد.
جناب حاتمي فرمودند ضمانت 100% براي سرورهاشون ميدند!
اين حروف شما بيشتر به يك شوخي شبيه!
اين شركت معظم Ev1 در حال حاضر يكي از خطرناكترين شركتهاي ارائه دهنده سرور براي ما ايراني ها هستند.
خود من شخصا تا حالا 3 تا از دومينهايي كه توي اين شركت ثبت كردم رو فقط و فقط به دليل ايراني بودن از دست دادم!
مطمئناً از اين مطلب آگاهي كامل داريد كه مديران اين شركت كاملا يهودي و صهيونيسم مي باشند كه اينم يه نكته خطرناكه! (همانند دپلانت)
گذشته از اين وجود سرور در خود آمريكا خودش يك نوع بي اعتباري براي ما ايراني ها ايجاد مي كنه چرا كه با وضعيت سياسي موجود به طرق مختلف مي تونند ايجاد مشكل كنند ( البته سرور من هم در آمريكاست).
البته با توجه به اقداماتي كه داخل كشور داره صورت ميگيره ميشه اميدورا بود تا يكشال ديگه ديتا سنتر ملي را بيفته ( انشاءالله)

خوب تا اينجا بحث ضمانت 100% منتفي ميشه.
براي اينكه شما رو روشن كنم ميتونم شركتي رو در آمريكا به شما معرفي كنم كه مديران اون شركت همه شيعه اثني اشعري هستند و ريسلر يكي از ديتا سنترهاي بزرگ آمريكا هستند ولي با صحبتي كه من با اونا داشتم اونا هم اين مطلب رو (ضمانت 100% رو) به شدت تكذيب كردند و گفتند فقط ما مي تونيم از اطلاعاتتون قبل از جمع شدن سرور بك آپ بگيريم. همين!
اينم بگم روي سرور هاي اين شركت سايتهائي مثل سايت اكثر آيات عظام به خصوص سايت آيت الله سيستاني و سايت حزب الله لبنان قرار داره.

مطلب بعدي در مورد يك سري از بحثهاي ابتدائي هست كه فكر نمي كنم ارزش وقت گذاشتن روي اين مطالب به اين صورت رو داشته باشه. (آقا اميد روي صحبتم با شماست)

بحث ريسلر يا سرور داشتن يك شخص و يا يك شركت هم كاملا براي اهل فن مشخصه و حوزه اختيارات هر مجموعه نيز مشخصه پس اينم ديگه بحثي نداره.

بازهم منتظر نظريات ساير دوستان هستيم.
يا حق

آخرین ویرایش:

davidmors

New Member
سوالی که این وسط برای من ایجاد شده اینه که چرا با وجود قیمت های خوب و کیفیت های بالای سرور های اروپایی و حتی آسیایی تاکید روی سرور های امریکاییست.(البته سرور های استرالیا هم خوب هستند )

pooyait

Member
كيفيت و قيمت!

davidmors گفت:
سوالی که این وسط برای من ایجاد شده اینه که چرا با وجود قیمت های خوب و کیفیت های بالای سرور های اروپایی و حتی آسیایی تاکید روی سرور های امریکاییست.(البته سرور های استرالیا هم خوب هستند )

سلام و درود

دوست عزيز
شما اگه به شركتهاي آسياپي و اروپاپي مراجعه كرده باشيد پي به نكته مهمي برديد و اونهم قيمت سرورهاي اونهاست.

به جز عده معدودي از شركتهاي آسياپي و اروپاپي بقيه قيمتهاي تقريبا 2 برابر (و بعضا خيلي بيشتر)ارايه ميكنند كه اين براي هاستينگهاي ايراني در وضعيت فعلي اصلاْ مقرون به صرفه نبوده و ميتونه اونها رو كلاْ از دور رقابت ناسالم فعلي كنار بزنه.
يه تعدادي از شركتهاي اروپاپي هم وجود دارند كه قيمتهاي مناسبي اراپه مي دهند كه اونها هم مشكل ديگه اي دارند و اون بحث پهناي باند پاپين اونهاست كه اينم باز مشكل سازه!

البته من انشاء الله در آينده سعي ميكنم به صورت مطلوبي ليستي از اين شركتها رو اراپه كنم تا دوستان بتونند در انتخاب سرور و يا ريسلر بهترين رو گزينش كنند.
به هر حال اگه شما و يا دوستان نظر ديگه اي نسبت به اين موضوع داريد مطرح كنيد تا بتونيم مبحث ديگه اي رو شروع كنيم.

يا علي

وضعیت
موضوع بسته شده است.

جدیدترین ارسال ها

بالا