كمك براي خريد مادر برد

iman2005

Member
سلام
چه مادر بردي براي سي پي يو 2800 64 بيتي اي ام دي خوبه كه قيمتش هم 90 - 100 تومن باشه ؟؟؟؟

knox

Member
:) سلام ايمان جان.خوب با اينكه كار رسمي من سخت افزار نيست و طراح سايت هستم ولي يه پيشنهاد خوب واسه خريد مادربورد بابودجه اي كه تو گفتي دارم اونم مادربرد گيگا مدل GIGABYTE K8U-939 AMD ATHLON 64 CHIPSET ULI DUAL DDR400 هست كه قيمتش 95 تومن هست.ولي موقع خريد دقت كني كه اصلشو بخري يعني فقط از نماينده گيگا خريد كني.اميدوارم كه به دردت خورده باشه.
:D خوشحال ميشم كه به وب سايت رسمي من هم سري بزني.

با تشكر - رضا - وب مستر 15 ساله

reloto

Member
البته من يه نكته رو هم بگم كه خودم مادربورد گيگا دارم و ظرف 4سال 3بار بايوسش پريد.
همينطور يه بار Headsink كارت گرافيكم ازش كنده شد.
با اين تفاسير چون بيشتر مادربوردها توي تايوان ساخته ميشن فكر نكنم فرق چنداني بين مدلهايي مثل MSI,Giga,DFI,... باشه.
موفق باشي

شما میخوای پردازنده سوکت 754 بخری که بعدا برای آپگرید مشکل پیدا میکنی چون سوکت 754 تقریبا از رده خارج شده و مشکل دیگش عدم پشتیبانی اکثر پردازنده های سوکت 754 از دوال چانل هست...

بهتره یه مقدار پولتو بیشتر کنی و یه پردازنده 3000 سوکت 939 با قیمت حدود 150 + یک مادربرد 939 به همراه PCI-E تهیه کنی که نمونه خوبش ABIT AX8 هست حدود 110 تا 120 ...البته با خزید این مادربرد باید کارت گرافیک AGP خودت رو بفروشی و یه کارت PCI-E بگیری که این هم باز یه مقدار هزینه داره...

اما اگه بودجه برای تعویض کارت گرافیک نداری میتونی یه مادربرد سوکت 939 با باس AGP بگیری که نمونش MSI Neo2 هست... حدود 90 فکر میکنم باشه...

rax

Member
saeed_violinist گفت:
شما میخوای پردازنده سوکت 754 بخری که بعدا برای آپگرید مشکل پیدا میکنی چون سوکت 754 تقریبا از رده خارج شده و مشکل دیگش عدم پشتیبانی اکثر پردازنده های سوکت 754 از دوال چانل هست...

بهتره یه مقدار پولتو بیشتر کنی و یه پردازنده 3000 سوکت 939 با قیمت حدود 150 + یک مادربرد 939 به همراه PCI-E تهیه کنی که نمونه خوبش ABIT AX8 هست حدود 110 تا 120 ...البته با خزید این مادربرد باید کارت گرافیک AGP خودت رو بفروشی و یه کارت PCI-E بگیری که این هم باز یه مقدار هزینه داره...

اما اگه بودجه برای تعویض کارت گرافیک نداری میتونی یه مادربرد سوکت 939 با باس AGP بگیری که نمونش MSI Neo2 هست... حدود 90 فکر میکنم باشه...

البته سخنان سعيد خان كاملا بجا و منطقيه....

الان اتلون 2.8 سوكت 74 حدود 120-130 فروش ميره...منطقيه 20-30 هزار تومن اضافه براي 3000 هسته وينايس پول بديم و در عوض براي مادربرد همون كه سعيد خان گفت يعنيMSI K8N Neo2 معمولي نه پلاتينيوم رو كه حدود 80 هزاره بخريد..تقريبا همون ميشه كه بايد بشه....

من فكر ميكنم اگه پولتون براي خريد يه گرافيك PCIe كه معمولي ترين و به صرفه ترين مدلش حدود 116 هزار در مياد(Leadtek PX6600 128MB 128bit) ميتونيد جور كنيد براي برد بريد به سراغ
Chaintech VNF4-Ultra كه حدود 103 هزار براتون در مياد....

بهر صورت اينجور مواقع تصميم گرفتن سخت ميشه...

اگر سوكت 754 رو مجبور شديد انتخاب كنيد حالا به هر دليل Asus K8N-e با 83 هزار انتخاب خوبيه...و در درجه بعد دي اف اي و.....

Arman_gh

New Member
اقا کسی Main Board با چیب ست NF4 Ultra به جز مارک msi سراغ نداره اخه میگن کارت صدای اکثرشون مورد داره در ضمن آقا سعید این Abit چطوره

ابیت به نظر من بهترین تولید کننده مادربرد هست و کیفیت قطعاتش خیلی عالیه ، مخصوصا رگلاتور ها و خازن هایی که استفاده میکنه محشره...

مینبورد با چیپستی که میخوای Abit An8 هست حدود 125 تومن با گارانتی شاب...خیلی آخرشه !!!

ghoghnuse

Member
saeed_violinist گفت:
ابیت به نظر من بهترین تولید کننده مادربرد هست و کیفیت قطعاتش خیلی عالیه ، مخصوصا رگلاتور ها و خازن هایی که استفاده میکنه محشره...

مینبورد با چیپستی که میخوای Abit An8 هست حدود 125 تومن با گارانتی شاب...خیلی آخرشه !!!

ابي آقا سعيد معلومه كه تحقيق نكرده حرف نمي زنه . منم يك روزهايي دشمن درجه يك abit بودم ولي وقتي كارم شد سيستم بستن به تعداد زياد و ديدم از هر 100 مدربرد گيگا 3-7 تاشون مشكل جزيي يا كلي دارند قيدشو زدم .و asus ترجيح دادم . اما abit تنها مشكلش اينه كه يك كمي ديرتر از بقيه وارد شده و تبليغاتش هم كمه . مگر نه تو رده بندي بهترينها هميشه abit دو يا چند مادربرد داره . ميتونيد براي اطمينان به سايت : http://www.motherboards.org/ranking/motherboards مراجعه كني . بدرود .

ghoghnuse

Member
saeed_violinist گفت:

ابي آقا سعيد معلومه كه تحقيق نكرده حرف نمي زنه . منم يك روزهايي دشمن درجه يك abit بودم ولي وقتي كارم شد سيستم بستن به تعداد زياد و ديدم از هر 100 مدربرد گيگا 3-7 تاشون مشكل جزيي يا كلي دارند قيدشو زدم .و asus ترجيح دادم . اما abit تنها مشكلش اينه كه يك كمي ديرتر از بقيه وارد شده و تبليغاتش هم كمه . مگر نه تو رده بندي بهترينها هميشه abit دو يا چند مادربرد داره . ميتونيد براي اطمينان به سايت : http://www.motherboards.org/ranking/motherboards مراجعه كني . بدرود .

حقیقتش خودم هم از ابیت خوشم نمیومد..فکر کنم به خاطر اسمش بود البته در سال های دور وقتی 486 داشتم مادربردش ابیت بود ولی اون وقتها زیاد به این چیزا توجه نداشتم... اما چند ماه پیش بود که یه مادربرد Abit Ax8 برای خودم خریدم و واقعا افسوس خوردم که چرا همه این مدت گیر داده بودم به گیگابایت !!!

ابیت واقعا کیفیت مادربرد هاش خوبه ، خازن های با کیفیت بالا ، رگلاتور های قوی ، پایداری بالا و مونتاژ عالی... البته ابیت با گارانتی شاب تو ایران هست اما تا حالا گذرم به گارانتیش نخورده که ببینم خدماتشون چطوره اما اگه بهتر از آواژنگ یا الماس باشه میشه گفت Abit دیگه انتخاب شماره 1 هست....

H_R_M

Member
بچه ها نظرتون راجع به Epox چيه ؟ کسي تا حالا بسته يا استفاده کرده ؟

Hwt

Active Member
alireza-metal گفت:
من موندم از طرفداري از يك مارك چي به شما ميرسه خدايشش
162.gif

هر جا ميري ميگي انلي فلان ! مگه تيم فوتباله كه تعصب داري پسر جان.

سعيد جان نظر شما راجب DFI nf3 چيه ؟

Hwt گفت:
من موندم از طرفداري از يك مارك چي به شما ميرسه خدايشش
162.gif

هر جا ميري ميگي انلي فلان ! مگه تيم فوتباله كه تعصب داري پسر جان.

سعيد جان نظر شما راجب DFI nf3 چيه ؟

حاجی جون بنده کمتر از اونم که در مقابل پرسش شما نظر بدم !

اما از مارک DFI بدم میاد ! ولی میدونم که DFI nForce4 SLI DR یه مادربرد خفنه !

Hwt

Active Member
saeed_violinist گفت:
حاجی جون بنده کمتر از اونم که در مقابل پرسش شما نظر بدم !

اما از مارک DFI بدم میاد ! ولی میدونم که DFI nForce4 SLI DR یه مادربرد خفنه !
162.gif

جالبه . ميشه بگي واسه چي بدت مياد
162.gif

rax

Member
saeed_violinist گفت:
من نفهمیدم علت خصومتت با Abit چیه [:d[/QUOTE

کی میگه بده...منو میگی...اوس سعید من که خودم ابیت میخرم نمیگم چی خریدم...بگم علیرضا %$#%$#^%

ولی در کل الان واسه 754 با توجه به اقت قیمتها بین K8N-e Asus و Abit KV8-Pro باید انتخاب کرد..یکی با PCIe و یکی بدونش...

جدیدترین ارسال ها

بالا