قیمیت گذاری مدل

smspersia

Member
سلام دوستان
میشه رو این مدل که با مایا ساخته شده قیمیت گذاری کنید
مدل مایا تکسچر فتوشاپ به صورت لاو پلی
benz911.jpg

navanama

Active Member
اگه کارفرمات حقیقیه بگو 200 یا300 اگه حقوقیه بگو 400 کمتر نمی صرفه به خدا
کارهاتونو دست کم نگیرید دلار شده 4000 تومن بابا

maya_22

Well-Known Member
دوستان این قیمتا بعید میدونم کسی بیاد برای همچین کاری اونم روی یک مدل بده بحث پایین گرفتن نیست برخی وقتا باید چرخ زندگی بچرخه
مجبوری کمتر بزنی
در صورتیکه باید همین قیمتا باشه باشه ولی خواهشا قیمت های خوشگل ولی پرت به دوستان نگین که این خبرا نیست شاید دوستان ااینجوری کار میکنن که به شخصه بعید میدونم
درهرحال

به نظر من بهتره با قیمت متعادلتر کار کنی تا کار همیشه بیاد برات مگه اینکه اونقدر ارتباطاتت قوی باشه و بی نیاز باشی که حتی بگی یک میلیون

navanama

Active Member
همینه دیگه که این شده وضعمون البت تقصیر ما تنها نیست فعلاً بازار این کار خرابه وگرنه مدلسازی و انیمیشن حرفه ایی ، یقینناً به نظر من جزء مشاغل سخته
نمیدونم چرا ما تو ایران با این بازار رفتیم طرف 3d . چند ماه پیش تو فرودگاه امام یه پسره ایرانی دیدم داشت میرفت سبدنی با آیپدش ور میرفت چندتا کلیپ انیمیشن نگاه میکرد
ازش پرسیدم کار خودته گفتش اره نمونه کار داشت خفن میگفت اینجا شروع گردم صبحا تاکسی کار میکردم خرج زندگیم در میومد شبا تا صبح رندر معماری میگرفتم که فقط خرج سیگارم دربیاذ
گفت الان تو استرالیا میانگین ماهی 10000 دلاز درآمد دارم اولش فکر کردم بلوف میزنه ولی الان که باهاش ارتباط دارم میفهمم تازه شکست نفسی هم کرده

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
اگه کارفرمات حقیقیه بگو 200 یا300 اگه حقوقیه بگو 400 کمتر نمی صرفه به خدا
کارهاتونو دست کم نگیرید دلار شده 4000 تومن بابا

سلام
وقتی میگی low یعنی بازی، اگه کار واسه جلوه های ویژه بود شاید میدادن، ولی در کل این قیمت نمی ارزه، خودتون حساب کنید، این کار چقدر زمان برده؟ شما هم انصاف داشته باشین، این کار فوقش 4 روز زمان برده باشه، خوب تصور کنید 4 روز 500 هزار تا بعد واسه یه مدل low ، نه، من که انصاف رو تو کار ترکودندم هم بهم بمیگن سخت بگیر انقدر نمیدم بالای این.

همینه دیگه که این شده وضعمون البت تقصیر ما تنها نیست فعلاً بازار این کار خرابه وگرنه مدلسازی و انیمیشن حرفه ایی ، یقینناً به نظر من جزء مشاغل سخته
نمیدونم چرا ما تو ایران با این بازار رفتیم طرف 3d . چند ماه پیش تو فرودگاه امام یه پسره ایرانی دیدم داشت میرفت سبدنی با آیپدش ور میرفت چندتا کلیپ انیمیشن نگاه میکرد
ازش پرسیدم کار خودته گفتش اره نمونه کار داشت خفن میگفت اینجا شروع گردم صبحا تاکسی کار میکردم خرج زندگیم در میومد شبا تا صبح رندر معماری میگرفتم که فقط خرج سیگارم دربیاذ
گفت الان تو استرالیا میانگین ماهی 10000 دلاز درآمد دارم اولش فکر کردم بلوف میزنه ولی الان که باهاش ارتباط دارم میفهمم تازه شکست نفسی هم کرده

دوست عزیز این رو از سر دلسوزی میگم، هی هر جا میشه نشینید این رو تعریف کنید، به چند دلیل ...
1. دوستان به این حرفه علاقه دارن شما هم هر دفعه این رو تعریف میکند و روحیه ی اونها رو میارید پایین، اگه به ایرانی بودن مینازید اگه میگین کوروش والا کوروش کشورش رو تو سختی ها ول نکرد بره. مثل اونهایی باشید که تو همین دوران ما طی 8 سال به تکنلوژی رسیدن که آلمان توی 24 سال رسیدن تو همین مملکت.

همون آقایی که میگید رفتن استرالیا به نظرت اگه از اول تو استرالیا بودن میتونستن این هنر رو داشته باشن؟ نه ، چرا؟ چون اینجا بازار آزاده، همه کرک، برو اون ور باید زندگیت رو بذاری برای خرید یه نرم افزار پایه، حالا plugin ـها به کنار، وقتی حرفی رو میزنید خوب روش فکر کنید، همون آقا اگه خوب دقت میکرد میدید اونجا باید همیچن کار میکرد تا یه windows بخره حالا مکس و Vray و مایا ، و ..... چیزی نمیگیم.

بذار اینجوری بگم تا خوب متوجه بشی، یکی از کمیک کارهای ایرانی رفته بود آمریکا برای کار، وقتی رزومه خودش همراه با نرم افزارهایی که کار کرده رو گفته بود، بهش گفته بودن، شما که انقدر پول دارین چرا میخواین کار کنید؟ کفته بود چرا؟ گفته بودن: چجوری این همه نرم افزار رو خریدین؟ ...

شما هم هی نشینید هی حصرت بخورید، سعی کنید در همون حد حرفه ای بشید تا این جا هم زندگی خوبی داشته باشد، میخواین افرادی رو همینجا بهتون نشون بدم که 3 سال پیش که اوضا تورم اینجوری نبود با 2500 حقوق ماهینانه همراه با بیمه و اون هم با منت پای یه کار بود و به صاحب کار میگفت، من الان ماهی 4 میلیون هم پیشنهاد دارم ولی چون کارتون گیره ...

انقدر نشینین هی حرف های نا امید کننده بزنین، یه جون خودم یکی از عوامل بد بختی ما همین حرفای بی مورد منفی و نا امید کننده ست. آدم اگه اینکاره باشه کار میکنه حرف نمیزنه.

حق یار همه

davoodice

Well-Known Member
از زمانی که یادمونه میری صدا سیما میگن دقیقه ای 700 که اونم واسه خودشونه به ما بدن 300 . الانم همونه.

حالا سید جان با این دلار 400 تومنی کار ایشون واقعا 500 میارزه چون دلار شده 4 برابر خرجا همه 3 4 برابر اما قیمت کارای ما باید ثابت بمونه رو چه حسابی؟ فرز کنید کار 4 روز وقت برده باشه کارفا هم که اصلاح بزنه و وقت کنه ببینه و بخاد پول بده میشه 2 هفته حالا میگیم. تا کار بعدی بیاد دستشون معلوم نیست کی باشه وقی حساب کنی میبینی برجی 700 تا 1000 میندازه.
بعدشم کار ما که کار فعلگی و کارگری نیست که قیمت کار ما بالاست . مگه یه مهندس عمران میاد یه امضا میندازه پای کار چقد طول میکشه که اون قد پول میگیره یا یه دندون پزشک یه دندون رو میخاد عصب کشی کنه در عرض نیم ساعت چرا باید 150000 بگیره. جوابش واضحه چون کلاس کارها باهم فرق داره.

اما در مورد اونور اب و قضیه نرم افزار ها. من یکی از دوستام اونوره به نام reza1001 تو همین فروم هم قبلا بوده. میگه اینجا هم کسایی که میخان یاد بگیرن با همین کرکی ها کار میکنن و اینطور نیست که طرف بره هی فرتو فرت نرم افزار بخره کارکنه و کسی هم به این کار نمیگیره که اقا شما چقد پول داری که این همه نرم افزار داری. نمونه کار و میخان ازت.

اما مقایسه تکنولوژی المان با ما که کلا یه مقایسه مضحکه و بی خیال.
من نمیخام بگم کشور ما پیشرفت نکرده ها نه. اما فکر نکنیم اونا دیگه پیشرفتاشونو کردن دارن درجا میزنن. اما در مورد قضیه 24 سال و هشت سال باید بگم که من هیچی نمیگم قضاوت با خودتون برید تحقیق کنید و از اونایی که هر دو طرفو دیدن بپرسید.

کاش بجای اینکه همش بگیم نه اقا ما خیلیم خوبیم خیلی هم بهتر پیشرفت کردیم اونا فلانن و بهمانن کمی خودمونو اصلاح میکردیم (به در گفتم دیوار بشنوه)

در ضمن ساختن کار low پلی که خودش هنره.

شاید اگه واقعا این کار ما هم یه اتحادیه ای برای نرخ گذاری داشت که این اتحادیه از همین برو بچ انیمیشن و cg بودن وضع ما این نبود که ما رو به مرگ بگیرن تا به تب راضی بشیم.

اما در کل با وجود تمام این ناامیدی ها هنوز هم ادمایی هستن که کار ما رو میفهمن و با انصافن و نباید ناامید شد. اما ...

آقا من تازه عضو انجمن شدم . ولی این قیمتا که می گین خیلی توهمی . بابا اینجا ایرانه . صد البته اگر آمریکا یا کانادا بودید می تونستید بفروشید ( البته اونجا هم باید مدل ها حرفه ایی تر باشند ) . من توی انیمیشن سازی نیستم ولی برای بازی سازی حقوق ماهیانه
برای مدل ساز معمولی 700 تا 1000 می باشد ( البته اطلاعاتم برای دوسال پیش الان شاید بیشتر باشه )

maya_22

Well-Known Member
قیمتها باید بالا بره ولی واقعا نه اینجا فعلا آمریکا هست نه کسی (مردم) هنوز به طور کامل میدونه سی جی یا انیمیشن و مدل سه بعدی چی هست و چه کار ازش بر میاد
تا یاد دارم اینکار قیمت ثابتی نداشته و بیشتر توافقی بوده
منم معتقدم با این اوضاع همه دوستان اینکاره کلاس خودشون را حفظ کنن و قیمتهای پایین کار نکنن حالا بالا هم نمیگم ولی حداقل قیمت خوب و معقولی بگن

در ضمن من و شما و همه همین یک ذره دانش و تخصص که داریم از برکت آموزشهای همون خارجی هاست که داریم واینجور نیست کسی خارج باشه باید برای لاسانس نرم افزار ها خرج های هنگفت بکنه
اتفاقا هرکسی که تونسته زودتر بره خارج برد کرده خواهشا قضیه کوروش و موندن تو ایران برای ساختنو غیره را هم که به نظرم غیر منطقی هست
کوروش وقتی تو ایران کوروش شد که قدرت داشت و اثر گزار بود اگه الان تو زمان ما زندگی میکرد حتما میرفت آمریکا اونجا را آبادتر میکرد
وقتی تو این مملکت ماستو گوجه و پنیر هرروز بالا میره ولی ما ازترس ازدست دادن سفارشها مجبوریم با قیمتهای متوسط و پایین کار کنیم هرکسی هرچی رودتر بتونه بره ساختنم بزاره برای کسایی
که به جاهای مختلف وصلن و پولهای آنچنانی میگرن و گند میزنن به انیمیشنهاو ترس سرمایه گزار برای بازگشت سرمایش ..برداشت سیاسی نشه ولی پیشرفت ما مثل کسی بوده که یک خونه خراب داشته اومده نمای برون خونه را شیک کرده ببین تو 8 سال خرابه را چقدر قشنگ ساختم و لی زیر ساختها و غیره همونه که هست پیشرفت تو هرچی داشتیم تو انیمیشن نداشتیم
که اونم برای کسایی هست که یک دایره کشیدن دور خودشون ااجازه بروز استعدادها را نمیدن حاضرن کار ضعیف داشته باشن ولی طرف از حزب و همفکرای خودشون باشه
درکل هم چیمون باید به هم بیاد -یا هیچیزمون به هیچمون

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
از زمانی که یادمونه میری صدا سیما میگن دقیقه ای 700 که اونم واسه خودشونه به ما بدن 300 . الانم همونه.

یعنی چی 300؟ شما کار رو دقیقه ای 300 میگیرید؟ من الان دارم فقط انیمیت میکنم دقیقه ای 350 چه جوری شما کار میگیرید دقیقه ای 300؟ نه مافیا داریم نه هیچی. مگه میشه اصلا، اون دقیقه ای 700 هم باور نکردینه، شما تورتون رو جای اشتباه پهن کردین، من توی این 7 سال کاریم باید بگم همون سال اول بود که یه کار گرفته بودیم دقیقه ای 600 حالا چجوری شما میگین من نمیدونم داوود جان.

حالا سید جان با این دلار 400 تومنی کار ایشون واقعا 500 میارزه چون دلار شده 4 برابر خرجا همه 3 4 برابر اما قیمت کارای ما باید ثابت بمونه رو چه حسابی؟
من نمیگم قیمت ما باید ثابت بمونه، ولی این کار راحت بگم کار دو روزه اون هم به صورت عادی حالا اگه شما یا من کار پیدا نمیکینم و دنبال کار نمیریم ما بین زمان های آزادمون که پولش رو نباید تهیه کننده بده که دوست عزیز وگرنه تصور کن این مدل 2 روز طول بشکه نه 3 روز، ما 27 روز کاری داریم، هر سه روز میشه 500 تا حالا 500 ضرب در 9 میشه 4500 در ماه، حالا دیدی قیمتی که گفتی بالاست. این مدل فوقش یه روز و نصفی کار یه نصف روز هم uv و یه روز هم تمسچر میخواد و تمام.

کسی هم به این کار نمیگیره که اقا شما چقد پول داری که این همه نرم افزار داری. نمونه کار و میخان ازت.
این چیزی که من گفتم یه واقعیت بود که برای طرف اتفاق افتاده بود و درضمن بله کرک استفاده میکنن ولی مثل ما نه، چون پلیس دارن ، اگه مثل ما بودن که الان اونور هم مثل اینجا مثل مور و ملخ اینکاره ریخته بود و یکی از کارای پر در آمد و پر مخاطب از نظر علاقمه مندی این رشته نبود، حتما گیرهایی دارن که مثل ما این همه 3d نریخته. انی رو با یه محاسبه ساده میشه به دست آورد.

اما مقایسه تکنولوژی المان با ما که کلا یه مقایسه مضحکه و بی خیال.
نمیدونم چرا این روزها دوستان ما انقدر منظور ما رو بد متوجه میشن، داوود جان تو رفیق منی ولی میشه بگی من تو پست بالایی کجا خودمون رو با آلمانی ها مقایسه کردم رفیق؟ خواهشا تو پست بعدی بگو من کجا مقایسه کردم.

من دارم میگه انقدر قر قر نکنیم، ببینم اونایی که هی قر قر میکنن کار انجام میدن یا اونایی که فکر میکنن و تو فکر پیشرفتن. درضمن حتما باید مستندی که از جلسه خصوصی سران صهیون و آمریکا رو خصوصی گرفتن بذارم که یه مسئول صهیون گفت: من میدونم مهندسان ایرانی دارن با چه سرعتی پیشرفت میکنن، سرعتشون رو به چشم میبینم شما متوجه نیستید.
من دارم میگم ما میتونیم، نمیگم اینجا گل و سنبله، خواهشا دقت کنید رو حرف ها الکی یه چیزی از توش در نیارید. خواهش میکنم.

اما فکر نکنیم اونا دیگه پیشرفتاشونو کردن دارن درجا میزنن.
واقعا داوود جان واسه تو متاسفم برای این نوع تفکر، آخه دوست من علم مگه حد هم داره؟ خوب همه علامی علم میگن علم هیچ حد و مرزی نداره، بعد تو عزیز میگی اونا به پیشرفتشون رو کردن درجا میزنن؟ مگه تو مسلمون نیستی اون هم در همون حدی که من میدونم، مگه نمیگن از 27 پله علم تا قبل ظهور آقا ، انسان فقط 2 الی 3 پله پیشرفت کرده، بعد درجا زدن و به اوج رسیدن یعنی چی؟
از زبنو انیشتین میگم که در مورد پرفسور حسابی به شاگرد های دیگه ـش میگفته: میگفت من حسابی رو از همه بیشتر دوست دارم چون اون زمانی که پدران ما همدیگر رو میخوردن پدارن اینها جلسه های علمی برگذار میکردن.
حالا ما باید این میدون رو دوباره مال خودمون کنیم، حالا یه اینجا گل و سنبل باشه چه نباشه.

اما در مورد قضیه 24 سال و هشت سال باید بگم که من هیچی نمیگم قضاوت با خودتون برید تحقیق کنید و از اونایی که هر دو طرفو دیدن بپرسید.
چه ربطی داره عزیز؟ چرا همه چیزو قاطی میکنی، من میگم ما برای مثال تو یکی از علوم برای ساخت یه فن آوری توی 8 سال به اون محصول رسیدیم اونا توی 24 سال میگی برو اونو اونجا ببین؟ خدایشش خودت قضاوت کن، این جواب تو ربطی به حرف من داشت فدات شم رفیق.

که اونم برای کسایی هست که یک دایره کشیدن دور خودشون ااجازه بروز استعدادها را نمیدن حاضرن کار ضعیف داشته باشن ولی طرف از حزب و همفکرای خودشون باشه

خواهشا اونهایی که انیمیت خوب بلد هستن در حد اونور خودشون رو به ما معرفی کنن تا ما باز با جمعا 3نفر انیماتور خودمون رو تیکه پاره نکنیم، یا برای برنامه ریزی انیمیشن بلدمون برنامه ریزی برای بردن کار به خارج از کشور نکنیم، خوب این هنر مندانی که میگین رو میشه بگین بینا سمت ما چون ما هم مسلمون قبول میکنم، هم غیر مسلمون، مسیحی، بودایی، ولایت مدار، ضد. و . لا یت ، خلاصه ما دنبال انیماتور هستیم، خواهشا ونهایی که میگین استعداد دارن رو معرفی کنید ممنون.

فقط این رو بگم تو این 7 سال کارم تو هر گروهی من کار کردم با از بالا تا پایین دولت مشکل داشته، یعنی باید خودمون رو درست کنیم.
حق یار همه

آخرین ویرایش:

perna

Member
سلام
وقتی میگی low یعنی بازی، اگه کار واسه جلوه های ویژه بود شاید میدادن، ولی در کل این قیمت نمی ارزه، خودتون حساب کنید، این کار چقدر زمان برده؟ شما هم انصاف داشته باشین، این کار فوقش 4 روز زمان برده باشه، خوب تصور کنید 4 روز 500 هزار تا بعد واسه یه مدل low ، نه، من که انصاف رو تو کار ترکودندم هم بهم بمیگن سخت بگیر انقدر نمیدم بالای این.

دوست عزیز این رو از سر دلسوزی میگم، هی هر جا میشه نشینید این رو تعریف کنید، به چند دلیل ...
1. دوستان به این حرفه علاقه دارن شما هم هر دفعه این رو تعریف میکند و روحیه ی اونها رو میارید پایین، اگه به ایرانی بودن مینازید اگه میگین کوروش والا کوروش کشورش رو تو سختی ها ول نکرد بره. مثل اونهایی باشید که تو همین دوران ما طی 8 سال به تکنلوژی رسیدن که آلمان توی 24 سال رسیدن تو همین مملکت.

همون آقایی که میگید رفتن استرالیا به نظرت اگه از اول تو استرالیا بودن میتونستن این هنر رو داشته باشن؟ نه ، چرا؟ چون اینجا بازار آزاده، همه کرک، برو اون ور باید زندگیت رو بذاری برای خرید یه نرم افزار پایه، حالا plugin ـها به کنار، وقتی حرفی رو میزنید خوب روش فکر کنید، همون آقا اگه خوب دقت میکرد میدید اونجا باید همیچن کار میکرد تا یه windows بخره حالا مکس و Vray و مایا ، و ..... چیزی نمیگیم.

بذار اینجوری بگم تا خوب متوجه بشی، یکی از کمیک کارهای ایرانی رفته بود آمریکا برای کار، وقتی رزومه خودش همراه با نرم افزارهایی که کار کرده رو گفته بود، بهش گفته بودن، شما که انقدر پول دارین چرا میخواین کار کنید؟ کفته بود چرا؟ گفته بودن: چجوری این همه نرم افزار رو خریدین؟ ...

شما هم هی نشینید هی حصرت بخورید، سعی کنید در همون حد حرفه ای بشید تا این جا هم زندگی خوبی داشته باشد، میخواین افرادی رو همینجا بهتون نشون بدم که 3 سال پیش که اوضا تورم اینجوری نبود با 2500 حقوق ماهینانه همراه با بیمه و اون هم با منت پای یه کار بود و به صاحب کار میگفت، من الان ماهی 4 میلیون هم پیشنهاد دارم ولی چون کارتون گیره ...

انقدر نشینین هی حرف های نا امید کننده بزنین، یه جون خودم یکی از عوامل بد بختی ما همین حرفای بی مورد منفی و نا امید کننده ست. آدم اگه اینکاره باشه کار میکنه حرف نمیزنه.

حق یار همه

حق با شماست ولی هیچ کس برای استفاده شخصی شما از نرم افزار های گرون قیمت در آمریکا با شما کاری نداره
برای استفاده تجاری هستش که شما باید نرم افزار رو خریداری کنید
مشکل اینجاست که توی ایران توی هر مغازه ای تشریف ببرید انواع کینگ ریخته با همه نرم افزار ها و جالب اینجاست که روی هر بسته دی وی دی حق انتشار و کپی رایت رو هم چاپ می کنند!
اتفاقا از نظر من شرایط توی خارج از کشور خیلی آسون تره
کجای دنیا مثل ایران شما باید حقوق 2 ماهتون رو بدید تا بتونید 3dmax یاد بگیرید ( با توجه به کلاس های 700 تا یک میلیون و دویست هزار تومانی )

maya_22

Well-Known Member
خواهشا اونهایی که انیمیت خوب بلد هستن در حد اونور خودشون رو به ما معرفی کنن تا ما باز با جمعا 3نفر انیماتور خودمون رو تیکه پاره نکنیم، یا برای برنامه ریزی انیمیشن بلدمون برنامه ریزی برای بردن کار به خارج از کشور نکنیم، خوب این هنر مندانی که میگین رو میشه بگین بینا سمت ما چون ما هم مسلمون قبول میکنم، هم غیر مسلمون، مسیحی، بودایی، ولایت مدار، ضد. و . لا یت ، خلاصه ما دنبال انیماتور هستیم، خواهشا ونهایی که میگین استعداد دارن رو معرفی کنید ممنون.

فقط این رو بگم تو این 7 سال کارم تو هر گروهی من کار کردم با از بالا تا پایین دولت مشکل داشته، یعنی باید خودمون رو درست کنیم.
حق یار همه

همین دیگه سید جان مسِّله اینه که میگی انیمت نه انیمیشن ما بحثمون روی گرفتن کل پروژه هست برای کار بلند سینمایی

ب
وگرنه من خودم پیشنهاد دقیقه 800 هزار انیمت هم داشتم ولی رد کردم چون خودت میدونی عمده زحمت را انیماتور دستی میکشه
فرض کنیم یک کار 90 دقیقه ای شما نه 350 بخای 500 بدیو بر فرض بعید همشم بدی یکنفر بزنه که میشه 45 میلیون برای کاری که حداقل انیمتش هست
مدلسازو رندرمن و غیره هم سرجمع 100 میلیون بدی بقیهع پول کجا میره خودت حساب کن
برا همینه انیماتورا یا کلا هرکسی تخصص داره یا اینجا کار نمیزنه یا کم و اکثرا با خارج ارتباط داره

یعنی یک کار سینمایی که 500 تا یک میلیاردهرینش هست و یک موسسه بزرگ مثل فارابی حوزه هنری یا جاهای دیگه یا حتی سرمایه گزار شخصی باید سرمایه بزاره
یا نمیزاره یا نمیده یا اعتماد نمیکنه با وجود اینکه از لحاظ ضمانتها کارهای لازمم میکردیم ولی نشده
اونوقت متوجه میش دایره چقدر مهمه

به نظرت منصفانه هست نه دیگه برای همین دوستان خودم با اینکه پیشنهاد دقیقه ای یک میلیونم دادم بهشون رفتن خارج خودت کافی یک حساب بکنی اوقت متوجه میشی اوضاع چه جوریه

چون خودمون دنبال گرفتن پروژه سینمایی کامل هستیم یک حرفای شده ولی اونقدر پیچونده شدیم که واقعا کلافه شدیم برای همین تا حدودی بیخیال گرفتن ایندست کارا شدیم و عمده کارمون ساخت تیزر هست که تونستیم برای شرکتهای خارج نیز کارایی بزنیم و ارتباطایی برقرار کنیم ///////////
منظورمن هم از دایره و اینا اینه//
که احتمالا خودت میدونی ااوضاع چه طوری هست و کیا با چه روشهایی دارن چه کارهایی با چه قیمتهایی میزنن موفق باشید

navanama

Active Member
واقعاً از ماست که برماست،، سید جان تا حدی درست میگه یه زمانی تو شهرمون 2 نفر رندر معماری میگرفتن الان ببین چه خبر شده !!!!!!!
ولی یه مسئله آیا شما 3d رو راحت و بدون دردسر یاد گرفتی مسلماً خیر دوستمون مثال جالبی زد دندانپزشک واسه نیم ساعت 200 میگیره مطمئنم زحمتی که واسه پزشک شدن کشیده بیشتر از مشقت یه 3d کار حرفه ایی که واسه حرفه ایی شدن کشیده نیست . بعد سید بزرگوار حرف از 2روز و سه روز میزنه . البته این فقط نظر شخصی منه و یقیناً دوستان صاحب نظر تر از من هستن
در خصوص حق رایت اینم بگم تا موقعی که کشورهایی مثل ایران هست اونوری ها هم غمی ندارن من که 2 ماهی یه بار یه کارتون app واسه این دوستمون میفرستم سیدنی ، ولی خب تو بحث پلاگینها یکم محدودیت دارن ولی همه دنیا زیرزمین داره برادر

3dream

Member
بچه ها همه میدونیم وضعیت اینجا چجوریه، این دوستمون که این مدل رو زده میتونه 200 قیمت بده که نه سیخ بسوزه و نه کباب.

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
فرض کنیم یک کار 90 دقیقه ای شما نه 350 بخای 500 بدیو بر فرض بعید همشم بدی یکنفر بزنه که میشه 45 میلیون برای کاری که حداقل انیمتش هست
مدلسازو رندرمن و غیره هم سرجمع 100 میلیون بدی بقیهع پول کجا میره خودت حساب کن
سلام
من الان منظورت رو متوجه نشدم، یعنی چی؟ الان با حدود 150 میلیون کار رو بستی؟ الان این خوب بود یا بد؟ من اصلا متوجه حرفت نشدم، اول بگم مگه میشه یه کار خوب زیر دو سه میلیارد هم بست؟ ( سینمایی منظورمه ) با 1.5 میلیارد هم زیر سواله و ریسک، این هزینه هم که گفتم اینجور نیست که تهیه کننده نصفش یا 30% رو بخوره، یه قیمت معمول برای تهیه کننده و خرج معقول برای کارکنان و هنرمندای کار.

به نظرت منصفانه هست نه دیگه برای همین دوستان خودم با اینکه پیشنهاد دقیقه ای یک میلیونم دادم بهشون رفتن خارج خودت کافی یک حساب بکنی اوقت متوجه میشی اوضاع چه جوریه
دقیقه ای یه میلیون برای چی؟

چون خودمون دنبال گرفتن پروژه سینمایی کامل هستیم یک حرفای شده ولی اونقدر پیچونده شدیم که واقعا کلافه شدیم برای همین تا حدودی بیخیال گرفتن ایندست کارا شدیم و عمده کارمون ساخت تیزر هست که تونستیم برای شرکتهای خارج نیز کارایی بزنیم و ارتباطایی برقرار کنیم ///////////

عزیز ما هم در شُرف همین کار هستیم، یعنی فیلم نامه ای که ارائه دادیم مورد تایید بوده، ولی ما خودمون به این بسنده نکردیم ، نمونه کارهایی داریم، همونطور که دیدی و قبلا گفتم دو بار هم نامزد جشنواره فجر شدیم و یه بار هم دیپلم گرفتیم حتی مایی که برای فارابی کار کردیم جایزمون بابت نامه نویسی یکی به یه کار 3 ثانیه ای داده شد، منظورم چیه؟ یعنی تا حدودی کار خودمون رو بلدیم ولی ما به تایید فیلم نامه و آشنایی و اعتمادی که به کارمون دارن بسنده نکردیم چون وجدان کاری داریم، شروع کردیم خودمون هم برای این که ببینیم اوج کیفیت کاری که میتونیم بکنیم و در چه حده، هم خودمون رو تو چالش بندازیم هم پتانسیل بچه ها رو کشف کنیم، یا اینجوری نبوده که بگیم: خوب ما که تا بحال 3 تا انیمیشن بلند کار کردیم، 4 تا تیزر 5 تا هم جلوه با این سابقه یا علی پول رو بگیر و برو کار کن، مگه به همین سادگیه، الان داریم یه شورت فیلم میزینم هم کیفیت رو به سفارش دهنده نشون بدیم هم به شدت خودمون رو بندازیم تو چالش و هم استعداد بچه ها رو روُ کنیم. بخوایم هم مثل بقیه و کیفیت بقیه کار کنیم بلدیم ولی این یعنی در جا زدن، یا انجام نمیدیم تا خوب انجام میدیم.

نه عزیز سینمایی بستن به این راحتی هم نیست که خودت هم بهتر از من میدونی، سینمایی اونی نیست که پول بیت المال رو بریزی تو جیب هنر پیشه ها تا بیان چهرشون و صداشون رو بذارن تو کار تو تا مثلا حرفا کارت زیبا بشه یا این که کل کار رو با جمعا 10 الی 15 نفر ببنیدی.

کار خوب الان برای ما ها کاریه که حداقل 15 نفر فقط تو بخش انیمیت داشته باشی.

الان هم بدون اگه این شورت فیلم ،خود ما رو راضی نکنه حتی اگه فیلم نامه هم تایید شده باشه ما دست به این کار نمیزنیم، چون درک میکنیم کار خوب چیه و دور ریختن پول مردم چه بلایی لااقل بعد مرگ سرمون میاره.

تا همه هم به فکر جیب خودشون باشن همینی که هست، حالا هر کس به شکلی به فکر جیب خودشه.

یه چیز هم بگم اوج فاجعه رو دریابی، من امدم تو این تاپیک پست زدم که: دوست عزیز خواهشا انقدر امواج منفی نده به دوستان، که هر جا این داستان رو تعریف میکنی؛ بعد همه امدن به سمت من جبهه گرفتن، یعنی وقتی من به فکر دوستان هستم و دارم چیزی میگم به نفع اونا ست، شما عزیزان سریع میاین و همه حرف های من رو به سمت دیگه مکشین و جور دیگه برداشت میکنید، این یعنی وقتی شما همکارهای من متوجه حرف من نمیشید چجوری میخوان اون بالایی ها متوجه حرف شما بشن، شما هایی که خودتون از اونا انتقاد میکنید الان حمایت من رو به ... تبدیل کردین.

همه این ها هم با لحنی دوستانه و دور از هر گونه بد خلقی و جبهه گیری نوشتم.

همتون رو دوست دارم چون خدا شما رو دوست داره :rose:

حق یار همتون.

آخرین ویرایش:

maya_22

Well-Known Member
سلام
من الان منظورت رو متوجه نشدم، یعنی چی؟ الان با حدود 150 میلیون کار رو بستی؟ الان این خوب بود یا بد؟ من اصلا متوجه حرفت نشدم، اول بگم مگه میشه یه کار خوب زیر دو سه میلیارد هم بست؟ ( سینمایی منظورمه ) با 1.5 میلیارد هم زیر سواله و ریسک، این هزینه هم که گفتم اینجور نیست که تهیه کننده نصفش یا 30% رو بخوره، یه قیمت معمول برای تهیه کننده و خرج معقول برای کارکنان و هنرمندای کار.
سلام
ببین منظورم درکل روی کل کار هست یعنی من چلونده شده کار را گفتم یک میلیارد برای سینمایی ....وگرنه دیگه همه میدونن با چه هزینه ای شاهکار بهرام خان با دلار هزارتومانی اونروز ساخته شد یا هزینه ساخت انیمیشنهای بلند تو خارج از 200 میلیون دلار به بالاست

میگم پولی که قراره ساخت و هزینه و کشف استعداد . و خرج و برج بچه ها و سیستم و اینا بشه ششاید در کل یک دهم کل بودجه باشه
بقیه پول کجا میره اونوقت همین میشه که میبینی هررزو عقب گرد پولها حیف و میل استعدادها سرکوفته بازار کار خراب قیمتها پایننتر و مهاجرتها شروع میشه
شما یک حساب سر انگشتی بکن ببین واقعا همه پول صرف ساخت کار و هزینه نیروها و سیستما میشه یا دم اینو اونا دیدن و باند و باند بازی و دلال و اینا
اونوقت همین میشه که از بقیه فرصت سوزی میشه افراد همرا پیدا میکنن و دایره هررزو تنگ و تنگتر میشه و قیمتها پایین میاد یکی مبا کار متوسط پایین میره تو عرش مالی یکی با کارای خوب
و حرفه ای ورشکسته میشه
======================
ممنظورم با کس خاصی تو انجمن نیست ولی
کسایی که تو دایره آقایون هستن و کار های بلند میگرن و حتی همون صبا از کار میزنن و وجدان کاری ندارن فکر نکنن پولی به جیب زدن و نه اینجا نه اونور حساب کتابی تو کار نیست
متاسفانه اوضاع خرابتر از اونی هست که تو ظاهر بر میاد بیشتر توضیح میدم

دقیقه ای یه میلیون برای چی؟
انیمت برای یک کار حرفه ای و خوب نه الزاما سینمایی با اون بودجه که گفتی // مثلا به خود شخص من برای کار سینمایی دقیقه 800 پیشنهاد دادن که نرفتم چون کار حرفه ای میخاستن ولی میخاستن کیلیویی حساب کنن منم گفتم بقالی سرچهارراه هستش نخود کیلیو فلان عدسم فغلان انیمیت مخصوصا حرفه ای دیگه دقیه ای اونم با این قیمتا بر نمیتابه

میتونم بپرسم ازت شما برای انمیاتور چه شکلی یا سایر تخصصها چقدر حاضر پرداخت کنی ؟تا با دوستانم صحبت بکنم و بررسی بکنیم
؟
به قول ما مطمین باش ما هم اول چاه را میکنیم بعد منار را میدزدیم یعنی اگه به کار و انجام خوبش اطمینان نداشتیم هیچوفت نمیرفتیم سطمت این نوع کارار

ه چیز هم بگم اوج فاجعه رو دریابی، من امدم تو این تاپیک پست زدم که: دوست عزیز خواهشا انقدر امواج منفی نده به دوستان، که هر جا این داستان رو تعریف میکنی؛ بعد همه امدن به سمت من جبهه گرفتن
بکسی امواج منفی نداده نه من نه اون دوستمون و کسی هم جبهه گیری نکرده شاید جسارتا شما چون به بالایی وصلی مثل ماهی که داخل آبه و مدام هی میگه آب کو /هستش
وقتی کمی بییایی این پایینا و منصفانه قضاوت کنی میبینی حقیقت و واقعیت اون چیزی نیست که هست میخای چند ت شرکت نام ببرن که ورشکست شدن با کارای خوب ولی نداشتن رابطه
کلا بیخیال بشیم و به قول تو همش تعریف کنیم و گل بگیم و گل بشنویم خیلی بهتره
ولی میدونم با ایرن روال برا انیمشن ایران آخر علی میمونه و حوضش
یا حق

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
یا هزینه ساخت انیمیشنهای بلند تو خارج از 200 میلیون دلار به بالاست
شما مثل این که زیاد از روی اطلاعات نمیگی رفیق، کجا بالای 200 دلار، من هنور انیمیشنی ندیدم ( البت فانتزی) بالای 150 میلیون باشه، همین الان به سایت حرفه ای imdb سر بزن تا ببینی بودجه ها چقدر هست.
برای نمونه چند تاش رو همینجا میذارم تا دوستان ببینن، با یه سرچ ساده تو google به این صورت، مثلا imdb ice age 4 movie راحت پیج در میاد و هزینه و فروش و دیگر اطلاعات به دست میاد.

The Lorax

Budget:

$70,000,000
(estimated)
Opening Weekend:

$70,217,070 (USA) (2 March 2012)
Gross:

$213,949,505 (USA) (20 July 2012)

Ice Age: Continental Drift

Budget:

$95,000,000
(estimated)
Opening Weekend:

$46,629,259 (USA) (13 July 2012)
Gross:

$161,317,423 (USA) (1 February 2013)

Brave

Budget:

$185,000,000
(estimated)
Opening Weekend:

$66,323,594 (USA) (22 June 2012)
Gross:

$237,282,182 (USA) (11 January 2013)

دقیقا همه رو کپی کردم و این brave هم تا بحال بالاترین بودجه رو داشته دوست عزیز حالا چه جوری بالای 200 میلیون شما میگی من نمیدونم. این ها بالای 250 میلیون دلار فروش نکردن چه جوری شما پایه بودجه رو از 200 شروع کردی؟

شما یک حساب سر انگشتی بکن ببین واقعا همه پول صرف ساخت کار و هزینه نیروها و سیستما میشه یا دم اینو اونا دیدن و باند و باند بازی و دلال و اینا
ما از خدا خواستیم تا الان هم اینجوری نبوده که هی بخایم دم این و اون رو ببینیم، ما تا بحال به شکر خدا نون دلمون رو داریم میخوریم لطف بیش از حد خدا، مشکل ما اینه که همه چیز رو فیزیکی و دنیوی میبینیم.

میتونم بپرسم ازت شما برای انمیاتور چه شکلی یا سایر تخصصها چقدر حاضر پرداخت کنی ؟تا با دوستانم صحبت بکنم و بررسی بکنیم
بیبن دوست عزیز اون چیزی که ما میخوایم تو ایران پیدا نمیشه، نمیگم تو ایران انیماتور خوب نداریم، داریم ولی اون چیزی که ما میخوایم نیست، کسانی هم گفتن هست، حتی افرادی که تو منتور درس خونده بودن هم نمونه کارهاشون رو دیدم که آب سردی بود روی تمام بدنمون.
ما حتی میخواستیم تعداد اینکاره رو بعنوان مجری کار بفرستیم اونور برای این که هم سر پروژه باشن هم از اونوری ها یاد بگیرن و بیان اینور در کنار ما هنرمند تعلیم بدن، ولی بعضی دوستان واقعا لطف دارن و نمیشه رو مرامشون ساب خوبی وا کرد که فردا رو ولمون نکنن و هر موقع ما کاری داشتیم ما رو ارجح تر ار بقیه بدونن.
اگه انیماتور در حد اون ور دارین دور و برتون لینک vimeo ـی چیزی بدین تا نمونه ببینم و بیشتر صحبت کنیم رفیق.

بکسی امواج منفی نداده نه من نه اون دوستمون و کسی هم جبهه گیری نکرده شاید جسارتا شما چون به بالایی وصلی مثل ماهی که داخل آبه و مدام هی میگه آب کو /هستش
وقتی کمی بییایی این پایینا و منصفانه قضاوت کنی میبینی حقیقت و واقعیت اون چیزی نیست که هست میخای چند ت شرکت نام ببرن که ورشکست شدن با کارای خوب ولی نداشتن رابطه
کلا بیخیال بشیم و به قول تو همش تعریف کنیم و گل بگیم و گل بشنویم خیلی بهتره
ولی میدونم با ایرن روال برا انیمشن ایران آخر علی میمونه و حوضش

اون دوستمون هر جا میشست این رو تعریف میکرد من هم خطلب به ایشون گفتم ، حالا یه چیزی دیده بود همش می امد میگفت، خوب نیست هی موج منفی بدیم، و میشه بگی من کجا تعریف کردم از اوضا؟
من وصل به هیچ جا نبودم و نیستم، من همیشه دارم واسه بقیه کار میکنم و از اونهایی نیستم تا یه کاری یادد میگریم بگم خوب بسم الله برم یه گروه تشکیل بدم، خوب نیست این نوع قضاوت، شما چه میدونی وقتی حتی کار رو به ما پیشنهاد میدن ما بدون دلال بازی میگیم اینقدر میخواین بسم الله نمیخواین دوستان بهتر از ما هم هستن، ما تنها جایی که رشوه دادیم اینجا بود که یه بار از این مامورای اماکن امد دم درد دفترمون که تابلو بودن امدن روشوه بیگرن، کارگردان ما فکر کرد قانونه ولی برادرم داستان رو گرفت و با یه 50 تومن دکشون کرد، ما نه زیر آب کسی رو زدیم که زیرآبمون رو زدن و کارمون رو دزدین، نه رشوه دادیم که حتی کاری هم امده سمتمون فرستادیم یه سمت دیگه.
مشکل ما ها اینه که تو دست این و اون دنبال روزیمون میگردیم دریغ از این که روزی ده افلاک یکی دیگه ست. وقتی تفکرت رو درست کنی اون هم کاراها رو برات درست میکنه، جوری که خودت هم میمونی تو کف مثل من، ( ادعا و ریا نیمکنم ولی ) آره، من به الا وصلم دقیا اون بالایی اونه که داره روز به روز به من و کار من حال میده.
انگار من متوجه نمیشم کسری بودجه چیه؟ یا تهیه کننده داره وام میگیره تا پول منو بده بعد ما ها، یا بعد 6 ماه پولم رو از یه کار دیگه میگیرم، یا یه سیمرغم + جایزه ـش رو تو سن 24 سالگی با نامه گرفتن، یا 3 سال پیش 10 میلیون حقوق با 6 میلیون سرمایه ام تو یه پروژه به باد رفت یا برادرم 100 میلیون 3 سال پیش برای یه پروژه ضرر دید و و و و ...
اگه الان اینجام و خدا بهم لطف داره دلایلی داره، من هم تو شهریار بزرگ شدم، بابام کارمند بوده، الان راننده تاکسی، اولین دفتر مسخرمون توی چهار راه طالقانی کرج بود که سماغ سق میزدیم، برادرم به لطف خدا دیده شد تو یه کاری و بردنش سر کار، من همون بودم که صندلی پای کامپیوترم جوری بود که باید یه طرفش میشستم تا از هم باز نیشه و نافتم. من همونی ام که 5 سال با help خود مکس و مایا کار یاد گرفتم و رفتم سر کار و تو ماه دوم از supervisor کار بیشتر حقوق گرفتم. من نه رشوه دادم که الان اینجام نه کسی رو میشناختم.

اگه الان هم اینجام به لطف خداست و ( تعریف از خودم نشه) کیفیت خوبی که کار کردیم دوست عزیز.

اینها رو گفتم چون این جمله ـت ( شما چون به بالایی وصلی ) خیلی اذیتم کرد. چون وقتی کارت رو خوب انجام بدی و خودت رو جلو ببری 100% بینشون جا پیدا میکنی، مثلا وقتی یه جلوه امد گفتن میخوایم به فلان جشنواره برسه، ما گفتیم اولا نمیرسه دوم هزینه انقدر، شاخشون در امد، ما هم گفتیم میخواین به دیگرون بدین ولی ما پول زیاد میگریم کار خوب انجام میدیم، اون ها رفتن و کار رو به گروه دیگه که شناس هم هستن دادن، کار به اون جشنواره کودک نرسید که هیچ، تو جشنواره فجر هم از بدی کار، حتی تایید هم نشد برای پخش، خوب این سیاسته که فردا روز طرف خودش میاد سمت ما، ما رشوه نمیدیم و به بالایی ها وصل نیستیم.

و سلام، نامه و حرف تمام. من این تاپیک رو واسه خودم میبندم.

حق یار همه

آخرین ویرایش:

maya_22

Well-Known Member
فقط برای توضیح
1قیمت200 میلیون را کلی گفتم و نه روی قیمت پایه منظورم رقمهای بالا در همین حدو حدود بود

2سید جان اگه ناراحت شدی من عذر میخام و قبل از جمله اصلیم کلمه شایدم گفتم که کوتش نکردی تو نقل قول

3من نگفتم شما اهل باندبازی هستی

مشکل ما ها اینه که تو دست این و اون دنبال روزیمون میگردیم دریغ از این که روزی ده افلاک یکی دیگه ست. وقتی تفکرت رو درست کنی اون هم کاراها رو برات درست میکنه، جوری که خودت هم میمونی تو کف مثل من، ( ادعا و ریا نیمکنم ولی ) آره، من به الا وصلم دقیا اون بالایی اونه که داره روز به روز به من و کار من حال میده.
والا شما که تو دل آدما نیستی که ببینی کیا روزی رسو ن میدونن .خوش به حالت اینقدر مطمینی که سیمت را به بالایی وصل شده میدونی

ما هم برا خودومن اونقدر اعتبار داریم که بتونیم به لطف خدا برای خارج کار بزنیم
و کارهایی هم داخل با قیمتهای مناسب بزنیم

اگه انیماتور در حد اون ور دارین دور و برتون لینک vimeo ـی چیزی بدین تا نمونه ببینم و بیشتر صحبت کنیم رفیق.
والا اینجور رکه شما گفتی فکر کنم فقط باید بری پیکسار ولی میتونی
شما نمونه از سطح کاری که میخای و قیمتی که میخای بدی را بگو
==================
در کل من نه قصدم کل کل با شما یا هر کس دیگه ای هست و نه مشکلی با شما دارم
فقط کمی از وقایع را گفتم که حرف به اینجا کشید حرفای من تحلیل وضعیت انیمیشن ایران هست
تا دوستانی که علاقه دارن بدونن وضعیت چه شکلی هست و واقعا اگه عشق ندارن نیاین سمت اینکار

نه ناراحت کردن شما
اصلا

درکل همه چی خیلی آرومه و انیمیشن خیلی اوضاعش خوبه و همه بدون هیچ رابطه ای راحت کار میگیرن و پرداختها خیلی زیاد و مهمتر از همه به موقع هستش اصلا باید بگیم پیکسار دفتر اصلیش را بیار ایران بزنه
موفق و سربلند باشید:rose:

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا