فرق سپرده های بانکی در چیست؟ ( عادی، ویژه، بلند مدت )

سلام دوستان

نمی دونم جای درستی سوالم را میپرسم یا نه!!!

من چند ساعت پیش رفتم بانک که حساب سپرده بلند مدت باز کنم. فعلا با توجه به پس اندازی که دارم قصد داشتم تا ماهی 500 هزار تومان روی سپرده بذارم. وقتی رفتم بانک و گفتم می خوام سپرده بلند مدت باز کنم با 500 هزار تومان.
گفتند که سودی نداره که بخواد ارزش باز کردن داشته باشه، بهتره کوتاه مدت باز کنی تا حداقل اگر نیاز به پول داشتی بتونی هرزمان برداشت داشته باشی.
بعدشم گفتند که اگر فردا پول بخوای بذاری رو سپرده بلند مدت نمیشه و باید یک سپرده بلند مدت دیگه باز کنی.

از شانس اینقدر تند تند کار می کردند که نتونستم فرق سپرده ها را ازشون بپرسم.

1- می خوام بدونم فرق این سپرده ها به غیر از درصد سود، دیگه چیه؟
2- چرا سپرده عادی با سود 10٪ را میشه هر زمان خواستی پول به آن اضافه کنی و سود بیشتری بگیری، اما سپرده بلند مدت را نمیشه؟
3- فرق سپرده عادی، با سپرده ویژه در چیه؟ ( مثلا سپرده ویژه 6 ماه با سپرده عادی چه فرقی داره؟ )
4- فرق سپرده بلند مدت با بقیه سپرده ها چیه؟

4mee

Active Member
سلام دوست عزیز
فرق سپرده بلند مدت و عادی در سود دهی میباشد
سپرده های بلند مدت اگه دقیق بدونم تا 22 درصد سود میدن اما عادی ده درصد البته تو سپرده های عادی هم بالای ده میلیون باشه سود مثل بلند مدت حساب میشه.
در ضمن تو سپرده های بلند مدت تا تاریخ مقرر نمیتونی پولتو دریافت کنی اگرم بخوای دریافت کنی دیگه سودی تعلق نمیگیره
اما سپرده های عادی یا روزشمار هر زمان که خواستید میتونید پول یا سودتونو بگیرید.
نرخ سود دهی بانک های مختلف باهم فرق داره بانک های خصوصی سود بیشتری میدن

خیلی ممنون دوست عزیز

فقط یه مورد هنوز مونده:

فرق سپرده ویژه با سپرده عادی چیه؟

4mee

Active Member
خواهش دوست گرامی
بنده اطلاعاتی که داشتمو خدمتتون عرض کردم.
هر بانکی برای جلب مشتری سپرده های مختلف با نرخ سود متفاوتی داره با مراجعه به وبسایت بانک مورد نظرتون به نتایج خوبی برای جواب سوالتون میرسین.
موفق باشین.

من هم سایت های بانگ ها را نگاه کردم.
اما تو هیچ کدام از سایت ها نتونستم به این نتیجه برسم که فرق سپرده عادی با سپرده ویژه چیه؟

ممنون دوست عزیز
توضیحات این صفحه فقط یه جواب برام نداشت.

فرض کنید یک سپرده ویژه 6 ماه باز کردم:
-در این 6 ماه هر زمان ( قبل از سررسید ) که بخواهم می توانم افزایش موجودی انجام دهم؟

چون در سپرده های بلند مدت:
- برای افزایش موجودی حساب باید در زمان سررسید اقدام کرد و یا باید یک سپرده دیگر باز کرد.

دوستان عزیز سوالم را به این شکل اصلاح میکنم:

آیا امکان افزایش موجودی در حساب های سپرده ویژه، قبل از سر رسید وجود دارد؟

مثال: می خواهم هر ماه به حساب خود ۲۰۰ هزار تومان اضافه کنم و سود بیشتری بگیرم.

4mee

Active Member
نه دوست عزیز تا جایی که من اطلاع دارم امکانش نیس. البته بازم میگم که قوانین بانک های مختلف تفاوت داره

جدیدترین ارسال ها

بالا