عطا...طاهركناره و عکسي از بم كه برنده جايزه جهاني شد

sorosh

Active Member
عطاالله طاهرکناره که به اسم عطا کناره در جرايد خارجی عکسهاش چاپ ميشه برنده جايزه دوم بهترين تک عکس خبری جهان، شده.

صحبتهاي عطا را اينجا بخوانيد:
"اون روز جمعه که زلزله شد من کشيک بودم . به محض شنيدن خبر زلزله بم خودمو بعد از ۶ ساعت رسوندم اونجا.

20040220104218040220_attapicture.jpg

اين عکسو روز دوم بعد از زلزله گرفتم. دوستم منتظر من تو بهشت زهرای بم بود درحالی که ماشين، منو اتفاقی برد يک قبرستون ديگه . اسمش بهشت زهرای بورا بود.

تو ورودی قبرستان کلی جنازه روی زمين گذاشته بودن . من و چند خبرنگار ديگه پياده شديم و عکس گرفتيم .

اونجا بود که اين بچه ها رو روی زمين ديديم عموشون و پدرشون آمده بودن که ببرنشون دفنشون کنن .

عموش می گفت چرا عکس می گيرين ولی پدرش گفت چرا که نه .

اين بچه ها دوقلو بودن و اسمشون علی اکبر و قاسم بود . پدرشون اينا رو گذاشت روی دوششون و می گفت :"من اينا رو تقديم می کنم به پيغمبر، کجاست که ببينه " اينقدر صحنه دلخراشی بود که من خودم چند بار ديگه دست کشيدم و اشکم نمی گذاشت خوب ببينم دارم چيکار می کنم .

من اينا رو دنبال کردم تا اونجائی که اين بچه ها رو توی يک قبر گذاشت و دفنشون کرد.

20040219192233kenareh203a.jpg

عطا طاهر

من اين عکسو بصورت يک مجموعه پنج عکسی به خبرگزاری فرانسه دادم و در مجله "پاريماس "! همه عکسها بصورت مجموعه چاپ شد.

ولی خبرگزاری فرانسه اين عکسو انتخاب کرد و بعنوان تک عکس برای مسابقه فرستاد. "

من می خواستم بعد از عکسهای زلزله بم اين کارو کنار بزارم ولی دوستام گفتن که همين عکسها توجه جهانيان رو جلب کرده و باعث شده که ۳۸ کشور به ايران کمک فرستادن و اين يک رسالتيه که بايد ادامه بدم ."

http://www.bbc.co.uk/persian/arts/story/2004/02/040220_ag-7thday.shtml

siavash45

Member
از خبر جالبي كه داديد ممنون..ياد آوريه مصيبتي كه بر مردم خوب بم وارد شد هميشه دردناكه.

جدیدترین ارسال ها

بالا