ظر شما راجع به اولین پورتال جامع ایرانی چیست؟

ثبت و تبليغ درست اين برنامه چيزي حدود 20 ميليون تومان هزينه اوليه و جاري داره . مطمپن باشيد با يه پست تو مجيد آن لاين نميتونيم نسخه كامل برنامه رو به كسي بفروشيم.
اين برنامه مگه چي هست كه اين همه خرج داره و فروشي هم هست؟ فکر می کنید کسی میاد 20 میلیون بده (شایدم بیشتر چون شما باید 20 میلیون رو خرج کنید و اونجوری قیمتش رو اقّلأ باید بکنید 30 میلیون) ؟ عزیز میره همین مامبو , حتی پی اچ پی نیوک رو میریزه! و یا از زوپس استفاده می کنه؟ اگر می شود لطف کنید امکانات این برنامه رو بنویسید!
من فکر می کردم اوپن سورس هست و باهاش مخالف بودم , حالا دیگه کاملأ مخالفم!(البته باز هنوز بستگی به امکاناتش داره!) امیدوارم فقط بک ماژول اخبار و یا یک انجمن ساده و یا یک ماژول ساده مقالات نباشه که اصلأ نمی ارزه! (نمی دونم چی بگم دیگه! آخه با 20 میلیون می تونی بگی مدیر اصلی زوپس بیاد برات یک سی ام اس اختصاصی بنویسه!)

farsid

Member
اولا 20 ملیون برای مثال بوده و قیمت این برنامه به طور کامل هنوز در نیومده و لی فکر میکنم سقفش 3ملیون باشه

نگران نباشید این قیمت احتمالی نسخه کامل برنامه بود

کلی میگم که امکاناتش چیزی از نیوک و زوپس و دیگر برنامه های مشابه کم که نداره خلاقت های زیادی هم در اون جای داده شده انشالا به زودی امکانات کاملش رو پست می کنم

=========================
در پناه خدا

saied k

Member
Giant Monster گفت:
اين برنامه مگه چي هست كه اين همه خرج داره و فروشي هم هست؟ فکر می کنید کسی میاد 20 میلیون بده (شایدم بیشتر چون شما باید 20 میلیون رو خرج کنید و اونجوری قیمتش رو اقّلأ باید بکنید 30 میلیون) ؟ عزیز میره همین مامبو , حتی پی اچ پی نیوک رو میریزه! و یا از زوپس استفاده می کنه؟ اگر می شود لطف کنید امکانات این برنامه رو بنویسید!
من فکر می کردم اوپن سورس هست و باهاش مخالف بودم , حالا دیگه کاملأ مخالفم!(البته باز هنوز بستگی به امکاناتش داره!) امیدوارم فقط بک ماژول اخبار و یا یک انجمن ساده و یا یک ماژول ساده مقالات نباشه که اصلأ نمی ارزه! (نمی دونم چی بگم دیگه! آخه با 20 میلیون می تونی بگی مدیر اصلی زوپس بیاد برات یک سی ام اس اختصاصی بنویسه!)

سلام

من متاسفم كه برخورد بي مورد شما دوست گرامي رو ميبينم. شما حتي پست ها رو به خوبي و با دقت نميخوانيد و فقط با عجله جبهه گيري مي كنيد.

20 ميليوني كه براي تبليغ گفتم چيزي حدود يكسال تبليغات روزنامه و مجلات تخصصي است. و ربطي به قيمت برنامه نداره. اين برنامه با كامل ترين امكانات نهايتا بين 2 تا 3 ميليون فروش خواهد رفت.
حتما مي دونيد كه برنامه هاي اپن سورس احتياج به تخصص دارند ولي اين برنامه داراي كنترل پنل آن لاين بي نظيري است كه تمامي جزييات يك سايت را آماده در اختيار مي گذارد. حتي كسي كه يك خط html هم نيدونه ميتونه با اين جور برنامه كه راهنمايي فارسي لحظه به لحظه دارند كار كند.

البته من شما رو در مورد بي اطلاع بودن از چگونگي كاركرد اين برنامه مقصرنميدونم ولي خواهش مي كنم از بحث هاي بي پايه و يكجانبه پرهيز كنيد.

به زودي يك نسخه ازمايشي روي سرور قرار ميگيره و اين امكان فراهم ميشه كه دوستان بتونن اونو تست كنن.

موفق باشيد.

saied k

Member
izone گفت:
ببخشيد جناب بزرگتر ولي بفرماييد كه كجاي كلمات بنده توهين آميز بود؟؟؟

اگر ميخواستم توهين كنم مانند پيمان اونقدر تند و بي احترام پاسخ ميدادم.

درضمن تبليغ تبليغ است چه مجاني در اينجا و چه حالا فرض بگيريم كه 20 ميليون مثلا بخواهيد خرج كنيد. اگر نيازي به مجيد آنلاين نداشتيد اينجا نمينوشتيد.

در اين مورد بايد پاسخ بدم دليل فعاليت گروهي مثل ما پيشرفت علم it در ايران است. اينكه چقدر موفق باشيم رو زمان و تلاش ما مشخص ميكنه.
حضور ما در اين انجمنها محدود به بحث اين برنامه نميشه و من با وجودي كه سايت خودم انجمن و كاربر عضو و بازديد داره مجيد آن لاين رو براي نظر خواهي مناسب مي بينم چون تعداد كساني كه با علم به مطلب در اين انجمنها فعاليت ميكنن بسيار زياد است.

در ضمن مجيد همكار و دوست من است و فعاليتش قابل احترام و غير قابل سوء استفاده تجاري است.

اميدوارم ايراني و ايراني باشيم.

izone

Active Member
saied k گفت:
در اين مورد بايد پاسخ بدم دليل فعاليت گروهي مثل ما پيشرفت علم it در ايران است. اينكه چقدر موفق باشيم رو زمان و تلاش ما مشخص ميكنه.
حضور ما در اين انجمنها محدود به بحث اين برنامه نميشه و من با وجودي كه سايت خودم انجمن و كاربر عضو و بازديد داره مجيد آن لاين رو براي نظر خواهي مناسب مي بينم چون تعداد كساني كه با علم به مطلب در اين انجمنها فعاليت ميكنن بسيار زياد است.

در ضمن مجيد همكار و دوست من است و فعاليتش قابل احترام و غير قابل سوء استفاده تجاري است.

اميدوارم ايراني و ايراني باشيم.

اگر شما در پستهاي نخستين همين بحث بخوانيد خواهيد ديد كه تنها و نخستين كسي كه از اين كار شما پشتيباني كرده است من بودم. ولي اين رفتار و گفتار شما (بويژه پيمان) كه گمان ميكنيد كه همه قصد بي احترامي و حمله را به شما دارند باعث ميشود كه ديگران را از خود برنجانيد.

من زمانيكه ديدم كه بحث پيمان و اين دوست ديگرمان به جاي علمي بودن به جاهاي ديگري كشيده شد خواستم كه بحث را پايان دهم ولي مثل اينكه دشمن شما به حساب آمدم.

من نيازي به مديريت در مجيد آنلاين يا جاي ديگري ندارم (گرفتاريهاييكه با اين 2 شركتي كه اينجا در سوئد دارم برايم كافي است) و فقط به عشقي كه به ايران دارم و از پيشرفت ايراني خوشحالم در اين مكانها مي آيم. در كنار همه اينها نيز تارنماهاي خودم و فارسي سازي نيوك و كمك به ديگران نيز هست كه با عشق و علاقه انجام ميدهم.

ولي با همه اين حرفها براي برنامه هاييكه خودم روي آنها كار كردم Wow نميكشم. بلكه با گوش باز و صبر و شكيبايي فراوان اجازه ميدهم كه ديگران كار مرا مورد انتقاد و شايد هم تشويق قرار دهند و هرگز با كساني كه مرا تشويق ميكنند اينگونه كه شما رفتار ميكنيد رفتار نميكنم.

بله من هم اميدوارم كه ايراني و ايراني باشيم و كمي هم از رفتار و گفتار و پندار نيك بويي برده باشيم.

همون طوري كه قبلأ گفتم برام فرقي نمي كنه كه برنامه ي شما وجود خارجي داشته باشه و يا نه چون ازش استفاده نمي كنم! ولي اگر مي شه لطف كنيد و امكاناتش رو بنويسيد كه آدم ببينه چرا باز هم اين برنامه 2-3 ميليون هست!(قيمت زيادي هست! برنامه ي فتوشاپ هم اوريجينالش اينقدر نيست! و فكر كنم 800$ باشه!)
موفّق باشید!

farsid

Member
مشخصات برنامه ی پارس پرتال

همونطوری که گفتم دیگه جواب پست های غیر فنی رو نخواهم داد
==========================================
امکانات برنامه به طور کاملا مختصر به صورت زیر است

اول ::داشتن کنترل پنل قوی مدیریت که شا مل امکانات زیر است
مدیریت مدیران -خبرهای مهم-ستون ها- دانلود ها-مدیریت شکلک ها-سیستم پرسش و پاسخ-مدیریت انجمن ها-مدیریت لینک ها-مدیریت قسمت ها و صفحات سایت- اخبار سایت-مدیریت خبرنامه و اعضا- مدیریت امنیتی!!که دارای چندین زیر مجموعه می باشد که در این پست نمی گنجد- مدیریت پارس پرتال-
مدیریت اعضا -و...و

دوم:: قسمت کاربران

کنترل پنل کاربران :: شامل یک قسمت حرفه بوده که به کاربر اجازه می دهد اخبار و مقالات سایت را بگونه ای غیر قابل باور در کنترل پنل خود ذخیره کند
مشخصات شخصی کاربر ::شامل جزییات و آپلود کردن صورتک
قسمت پیغام های خصوصی::قسمتی برای پیغام های خصوصی

==================================================

با صداقت تمام می گویم که :: بسیاری از قسمت ها و زیر شاخه ها را ذکر نکردم
این برنامه برای منظور های خاص شامل قسمت های خاص می شود

کاملا صادقانه می گم که واقعا نمی تونم همه قسمت ها رو توضیح بدم انشالا به زودی میفرستم روی سرور تا همه بتونن کمی از امکاناتش رو ببینن
خیلی انرژی دارم برای توصیف این برنامه ولی این برنامه اینقدر جالب هست که اگر بیشتر توضیح بدم
عزیزان میگن داره تبلیغ میکنه و از پرتال خودش دفاع می کنه پس چیزی نمی گم و قصاوت رو به عهده خود شما می گذارم تا بعد از دیدن یه نسخه بتا روی سرور نظرتون رو بگید
بعد از دیدن این برنامه فکر نمی کنم کسی از اینکه تو ایران با اینترنت کار می کنه ناراضی باشه

پس شاد سربلند و ایرانی باشی :: قربان شما پیمان

farsid

Member
عزیزم همونطوری که گفتم به زودی میزارم رو سرورمون تا ببینید ولی در حال حاضر نه

saied k

Member
parsportal

سلام

izone عزيز از اينه رنجاندمت واقعا متاسفم و اميدوارم منو ببخشي .

صحبت شما در مورد اينكه ما بايد اول يك مشخصات يا دمويي رو آماده مي كرديم واقعا درست بوده و اشتباه از ما بود پس از ما ناراحت نشو طفا ! :oops:

در مورد دمو چون كار شركت ما بسيار سنگين شده بعد از عيد و دست تنها بودن من و پيمان واقعا كار حساب شده اي نكرديم ولي به زودي ان شا ا . . . نسخه بتا را خواهيم گذاشت .

در مورد قيمت ما به دنبال سود هستيم ولي نه به قيمت اشتباه يا يك طرفه برخورد كردن. قيمت نهايي براي شركتي مناسب است كه با اين برنامه ميتونه سايتهايي رو كه الان با قيمت هاي بالاي يك ميليون ساخته ميشه رو به خوبي و سرعت بالا مديريت و اماده كنه.

فكر ميكني برنامه اي كه دوستان خوبم در شركت پارس وب اراپه مي كنند از اين برنامه ما ارزانتر است ؟
اگه اين دو برنامه رو مقايسه كنيم ميبينيم كه با توجه به امكانات فوق العاده برنامه ما قيمت مناسبتري نسبت به اين نمونه مشابه داره.
البته اين مثال رو براي قيمت زدم و اصولا parsdesign و parsportal داراي تفاوتهاي عميق در روت و كاربرد هستند.
اميدوارم اين تاپيك رو ادامه بديد و ما هم تمام تلاش خودمون رو خواهيم كرد كه نسخه ازمايشي رو هرچه زودتر اماده كنيم.

::::::: اميدوارم دوستان خوبي كه در اين انجمن داريم رو به زودي در يك جمع دوستانه حرفه اي دور هم جمع كنيم و در صورت امكان براي ادامه كار و فعاليت بيشتر و گروهي پروژه هاي جديد از تمام كساني كه داراي اطلاعات و تخصص هستند استفاده كنيم .:::::

giant master عزيز قيمت اين چنين برنامه اي رو كاربرد اون مشخص ميكنه. يك شركت كه توانايي تبليغات و جلب سفارش داره هزينه هاي اوليه اي داره كه پرداخت دو يا سه ميليون تومان براي چنين برنامه اي حتما مفيد و به صرفه خواهد بود. من توقع ندارم كسي كه براي اطلاع و تفريح يا پيشرفت خودش و يا به صورت غير حرفه اي در اين زمينه فعاليت ميكنه از اين برنامه بي بهره باشه. نسخه اي رو در نظر مي گيريم با قيمتي مناسب و در خور استفاده افراد مختلف. الان بچه هاي پارس وب هم برنامه خود را از 80 هزار تومان تا بيش از 2 ميليون تومان قيمت گذاشتند و بدون كه نسخه2ميليوني هم خوب فروش ميره.
به هر حال اميدوارم قيمت گذاري روي اين برنامه ارزش اونو كم نكنه. اگه ما مجبوريم قيمت بزاريم به خاطر مخارج جاري شركت خودمون و در ضمن جلوگيري از سوء استفاده هاست.
اگه اين كارو نكنيم مطمن باش نسخه رايگان اين برنامه خيلي زود توسط شركت هاي پر اعتبار و قوي ثبت ميشه و به فروش مي رسه . اين تجربه منه !
يه مثال برات ميزنم : فرم سفارش آن لايني رو پيمان طراحي كرد و در سايت خودمون گذاشت :
http://www.parsiancenter.com/modules.php?name=orderonline
الان ميتونم تو پيغام خصوصي بيش از ده سايت رو بزارم تا ببيني يه فرم ساده نا قابل چطور بدون رعايت اصول حرفه اي و حتي دوستي توسط دوستان و همكاران ما بكار گرفته شده !! بعضي حتي فرم اوليه ما رو تغيير نداده بودند ! !

البته ما در كشوري زندگي مي كنيم كه حق تهيه كننده آخرين چيزي كه مد نظر قرار مي گيره !
نميخوام بگم اين مثال منو بد بين كرده چون مثال هاي بزرگتري هم هست كه اينجا مناسب نيست مطرح كنم !
به هر حال اميدوارم بحث فروش و قيمت برات توجيه شده باشه !
اگه مايل باشي دوست دارم تلفني باهات صحبت كنم تا بيشتر اشنا شيم و در مورد مسايل مطرح شده شفاف سازي كنيم .
شما دوست و همكار و از همه مهمتر عزيز هم وطن من هستي ! قابل احترام و دوست داشتني !

::::::: از اين پس در اين تاپيك به بحث هاي حرفه تر در مورد برنامه خواهيم پرداخت . از پيمان هم ميخوام كمي از امكانات رو در اينجا مطرح كنه و نسخه بتا رو اماده خواهيم كرد.::::::::::::::

شاد باشيد و ايراني !!

سعيد

Ghamnevis

Well-Known Member
سلام

سعيد جان خسته نباشيد.. از صحبتهاتون اينطور بنظر ميرسه كه پرتال خوبي منتظر ماست :d !

به هر حال شديدا منتظر هستيم تا نتيجه نهايي را ببينيم...

اميدوارم موفق و پيروز باشيد
سايان

saied k

Member
سلام ساين عزيز ولي بي وفا ‌!!! همكاري با پارسيا سنتر رو فراموش كردي باشه عيبي نداره نسخه جديدش رو با اين برنامه جديده اماده ميكنم . اميدوارم خوشت بياد داريم روش كار ميكنيم.
:D
يك روز باد بي نشان ،آهسته و پاورچين
بر سر شاخه هاي شكسته ام وزيد
و بذر آفتاب را بر مزار دلم پاشيد
دلم آفتابي شد شكفتم دراقليم عشق
زمستانم بهاري شد
غافل كه جام سرد تقدير ، از گرماي عشق ترك خواهد خورد
بيادت هست ؟
من امير اقليم عشق بودم

:cool: چه شعر هاي قشنگي مي نويسي راستي !!

خبر : برنامه مديريت پوبلاگ پارسيان به زودي رايگان رايگان بر روي سرويس وبلاگ شركت پارسيان در آدرس www.parsweblog.ir قرار مي گيره. وبلاگ دوستاني كه از عدم تغييرات نوين در persianblog ناراضي هستند مي تونن در اين بلاگ سرور جديد تجربه هاي تازه اي داشته باشند !!

خبر : ما داريم برنامه اي رو آماده مي كنيم تا اولين دانشكده تخصصي كامپيوتر رو در ايران راه اندازي كنيم !
همون ارزوي هميشگي من حالا داره تحقق پيدا ميكنه ! با استاد هاي خوبي از دانشگاه هاي مختلف هم وارد مذاكره شديم. البته از استادان و دوستان خوبي كه در اين مدت در مجيد ان لاين خودشون رو نشون دادن هم استفاده خواهد شد.

ببخشيد در اين تاپيك اين مطالب متفرقه رو نوشتم ! چون كم ميام تو اين سايت اين تاپيك رو انتخاب كردم كه دوستان خوبي توش جمعند.

parsportal رو تو اين چند روز كه تو تاپيك مطرح كرديم داريم يه جور ديگه هم روش فكر مي كنيم.
فكر مي كنم لازم است با هر سختي كه شده نسخه هاي رايگان و اپن سورس رو اماده كنيم . مطمن باشيد از اينكه بچه هاي خوب ايران از اين برنامه استفاده كنند افتخار خواهيم كرد.

با سپاس از همه دوستان.

شاد باشيد و ايراني !

saied k

Member
تجربه

سلام

از دوستاني كه در زمينه هاي تجاري و توليد تجاري تجربه دارند خواهش مي كنم لطفا اطلاعات و تجربه هايي رو كه براي اراپه برنامه هاي مختلف دارن با ما در ميون بزارن.

ما تلاش مي كنيم بتونيم اين برنامه رو با قيمت كم و ان شا ا . . . رايگان عرضه كنيم.

متشكرم

سعيد

farsid

Member
نسخه بتای پارس پرتال

ممنون از ابراز نظر هاتون
===================
در مورد نسخه بتای پارس پرتال که قراره به عنوان دمو روی سرور قرار بگیره ممکن هستش نزدیک
به یک هفته طول بکشه چون من اصلا نمی خواستم
این جوری و تو این تاپیک برنامم رو معرفی کنم ولی بعد از اینکه دیدم بعضی از دوستان کم لطفی کردن و باور نداشتن که ایرانی ها هم از این کارا بلد هستن مجبور شدم یه جوری
برنامه رو معرفی کنم امیدوارم که در این مدت که احتمالا کمتر از یک هفته خواهد بود در اینجا ابراز نظر و پیشنهاد کنید منظورم اینه که اگه ایده جدیدی دارید بگید که در پارس پرتال اعمالش کنیم
===================
راستی تو چند پست پیش در باره ی قابلیت های پارس پرتال گفتم
می خواستم یاد آوری کنم که تمامی اون قسمت ها شامل زیر مجموعه های
میشه که مدیریت رو باور نکردنی میکنه
و نکته دیگه اینکه انجمن های این برنامه ساخت خود من هستش و فکر می کنم اولین انجمن باشه که در ایران ساخته می شه و انجمن ها هم مدیریت قوی داره
==================
سعید عزیز در باره ی برنامه ی پارس وبلاگ گفته بود باید بگم که فعلا در درجه اول ما به فکر پارس پرتال هستیم و بعد از پارس پرتال سریعا مشغول پارس وبلاگ خواهیم شد که تقریبا70% این برنامه هم نوشته شده و یکم کارهای جانبی داره
===================
راستی چند تا از بچه ها که تو مجید آنلاین فعال بودن و اطلاعات کافی در مورد پی اچ پی دارند برای انجمن های پشتیبانی پارس پرتال به من پیغام خصوصی بدند تا اگه شد یه قرار ملاقات بزاریم و اگه شد
برای پشتیبانی پارس پرتال شروع به کار کنند
=================
منتظر پیشنهاداتتون هستم :: پیمان

آخرین ویرایش:
دستتون درد نكنه خسته نباشيد!

من به شما قول ميدم كه خودم Devloper پرتالتون باشم :)

farsid

Member
اضافه شدن یک قسمت به مدیریت

سلام به همه ی عزیزان
ممنون از پیغام های خصوصی تون واقعا خجالت می دین با این همه محبت
به اطلاع کلیه دوستان می رساند که در حال بررسی و ایجاد یک قسمت مدیریت تبلیغات در پروژه پارس پرتال هستیم
بازم ممنون از پ.خ هاتون منتظر نظرات بقیه هم هستم

saied k

Member
بخش جديد !

سلام

فكر ميكنم اگه روزي يك بخش به اين برنامه اضافه كنيم از دستمون خارج بشه !!!

ولي اشكال نداره توكل بر خدا :

قسمت جديد تعيين كپي رايت و زير نويس سايت فقط با تايپ يك تكس و زدن يك دكمه كوچولو !!

قسمت جديد تعيين وجود يا عدم وجود بلوك ها در سمت راست و چپ بالا و پايين سايت فقط با يك دكمه ! در برنامه ايجاد شد.
همچنين اين قابليت ميتونه در كنار انجمنها به صورت برنامه ريزي شده بلوك هاي اطلاع رساني و يا تبليغاتي رو قرار بده .

اميدوارم روند نظرات دوستاني كه با پيغام خصوصي ما رو راهنمايي مي كنن ادامه پيدا كنه !

=====================================================
به اميد موفقت ايران و ايرانيان ! و همچنين پارسيان ! :cool:

saied k

Member
سايان ؟‌ !

Ghamnevis گفت:
سعيد جان برات پ.خ زدم...

موفق باشيد
سايان

مرسي سايان جان ممنون از لطف و نظرات خوبت اميدوارم در كارات موفق و مويد باشي.

خداحافظي شما از مجيد آن لاين رو به فال نيك رسيدگي به پروژه هاي در دست اقدامت مي گيرم و از خدا مي خوام تا بهت دانش و عشق بيشتر اعطا كنه !!
16 ارديبهشت روز بزرگ غمناكي براي بچه هاي مجيد آن لاين بود ! :?:

جدیدترین ارسال ها

بالا