ظر شما راجع به اولین پورتال جامع ایرانی چیست؟

farsid

Member
نظر شما راجع به اولین پورتال جامع ایرانی چیست؟

با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز
امکانات برنامه به طور کاملا مختصر به صورت زیر است

اول ::داشتن کنترل پنل قوی مدیریت که شا مل امکانات زیر است
مدیریت مدیران -خبرهای مهم-ستون ها- دانلود ها-مدیریت شکلک ها-سیستم پرسش و پاسخ-مدیریت انجمن ها-مدیریت لینک ها-مدیریت قسمت ها و صفحات سایت- اخبار سایت-مدیریت خبرنامه و اعضا- مدیریت امنیتی!!که دارای چندین زیر مجموعه می باشد که در این پست نمی گنجد- مدیریت پارس پرتال-
مدیریت اعضا -و...و

دوم:: قسمت کاربران

کنترل پنل کاربران :: شامل یک قسمت حرفه بوده که به کاربر اجازه می دهد اخبار و مقالات سایت را بگونه ای غیر قابل باور در کنترل پنل خود ذخیره کند
مشخصات شخصی کاربر ::شامل جزییات و آپلود کردن صورتک
قسمت پیغام های خصوصی::قسمتی برای پیغام های خصوصی

==================================================

با صداقت تمام می گویم که :: بسیاری از قسمت ها و زیر شاخه ها را ذکر نکردم
این برنامه برای منظور های خاص شامل قسمت های خاص می شود

کاملا صادقانه می گم که واقعا نمی تونم همه قسمت ها رو توضیح بدم انشالا به زودی میفرستم روی سرور تا همه بتونن کمی از امکاناتش رو ببینن
خیلی انرژی دارم برای توصیف این برنامه ولی این برنامه اینقدر جالب هست که اگر بیشتر توضیح بدم
عزیزان میگن داره تبلیغ میکنه و از پرتال خودش دفاع می کنه پس چیزی نمی گم و قصاوت رو به عهده خود شما می گذارم تا بعد از دیدن یه نسخه بتا روی سرور نظرتون رو بگید
بعد از دیدن این برنامه فکر نمی کنم کسی از اینکه تو ایران با اینترنت کار می کنه ناراضی باشه

برای دیدن جزیات برنامه به صفحه سوم این موضوع مراجعه کنید!!!و

اگر نظر یا پیشنهادی دارید لطفا در این تاپیک بگید
================================================
پس شاد سربلند و ایرانی باشی :: قربان شما پیمان

آخرین ویرایش:
جنس ايراني ببخشيد ها 1 قرون نمي ارزه! من هرچي جنس ايراني گرفتم حالا از نرم افزار كامپيوتري گرفته تا جوراب آشغال در اومده ! علّتش هم اين هست كه ما ايرانيا مي خواهيم همه چيز رو زود عرضه كنيم! بدون تستينگ! حالا به نظر من هم وقت تلف كردن هست چون پرتال هاي خيلي بهتر از نيوك وجود داره كه فقط بايد فارسي بشوند! حالا شما چرا مي خواهين از پايه بسازين نمي دونم!

izone

Active Member
فرشيد گرامي درود بر شما.

من كه برخلاف اين دوستمون گمان دارم كار بسيار بسيار خوبي است. ما همه امكانات را داريم و از همه مهمتر تجربه پرتال هاي ديگر را كه ميدانيم چگونه درست شده اند و كار ميكنند را داريم. پس چرا خودمان اينكار را انجام ندهيم.

البته بايد بگويم كه كمي با اين دوستمون موافق هستم. اين كار كاري نيست كه عجله كنيم و بايد ابتدا گروهي تشكيل شود و پس از آن نظرات گفته و شنيده شود و ....

ولي ايراني نشان داده است كه هميشه توانا است و اينبار هم نشان خواهد داد كه ميتواند اينكار را انجام دهد. اگر در بخشهاي ديگر اين تالار ببينيم دوستان خوب و واردي در بخشهاي php و يا فتوشاپ و غيره هستند كه ميتوانند در اين راه ياري برسانند.

براي آغاز ما شايد نياز نداريم كه يك پرتال به بزرگي نيوك يا ديگر پرتالها بسازيم و ميتوانيم از ساختن چند برنامه كوچك و ابتدايي آغاز كنيم.

من كه از اين نظر شما خيلي شاد شدم و اميدوارم بتوانيم كاري انجام دهيم.

شاد و پيروز و سربلند باشيد.

farsid

Member
لطفا اگر پیشنهادی دارید ارائه کنید !!!!! این تاپیک بالاخره به درد یه کسایی می خوره حالا الان یا در آینده

به نظر من که وقت تلف کردن هست! اگر دوست دارید کار بزرگی انجام بدین اقلأ یک ماژول ایرانی بسازید نه یک سی ام اس که بسیار کار مشکلی هست و دنگ و فنگ داره ,آخرش هم درست از آب در نمیاد و همه میگن ایرانیا بد ساخته اند! در ضمن ساختن سی ام اس مهم نیست , ساپرتش مهم هست! آیا شما می توانید با خطوط پرسرعت ایران سی ام استون رو ساپورت کنید؟ آیا می توانید باگ های سی ام اس اتون رو بگیرید؟ حفره های امنیتی چطور؟ اینها سوال هایی هست که باید به خودتون جواب بدین بعد یک کاری رو شروع کنید!(البته اگر بخواهید سنجیده و درست و حسابی عمل کنید , اگر نه که هیچی!)

farsid

Member
دوست عزیز اگر من با تیمم شروع به نوشتن یه پرتال کنم اطمینان داشته باش که از ناک و خصوصا از زوپس بهتر خواهد بود!!!!این رو هم یادت باشه که درست هستش که ایرانی ها تو آی تی عقب افتاده اند ولی این دلیلی نمی شه که برنامه نویسای ایرانی چیزی از بقیه کم داشته باشند

اوكي فرض كنيم شما بسازي! شما مي تواني با خطوط ايران ساپرت داشته باشي؟ کار مشکلی هست! پس ببینید ساختن اصلأ مهم نیست بلکه ساپرت مهم تر هست! بعدش این همه Cms ساخته شده که هنوز هم در development هستند , کلّی هم امکانات دارند ولی باز شما می گی از صفر بسازیم؟
در ضمن یک چیزی رو هم بگم Cms ساختن یک روز و دو روز کار نمی بره , بلکه حتی ممکنه از ماه ها تا سال ها طول بکشه ساختنش! فکر می کنید برای یک خط برنامه نویسی چقدر وقت صرف فکر کردن , نوشتن و بهینه سازی می شود؟
من می گویم اشکالی نداره ولی اگر می خواهی موفِق باشی باید»:
1. وقتش رو داشته باشی.
2. خطوط پر سرعت داشته باش چون فکر می کنم با دیال آپ نمی تونی نه فایل آپلود کنی نه فایل بگیری نه ساپرت بدی!
3. وقت ساپرت داشته باشی.
4. اطّلاعات php فول باشه و البته به همراه Mysql و اطلاعات سروری .
5. یک گروه اقلأ 20 نفره باشین که بتونین کار کنید!
6. حفره های امنیتی رو بلد باشی!
7. یک هاست توپ سراغ داشته باشی که سایتت هی آفلاین نباشه و سرورش سرعت بالایی داشته باشه!
8. باید در حین ساخت برنامه مشکل مالی پیدا نکنی که یک دفعه Development نخوابه.
البته این ها فقط 8 موارد کلّی از اون چیز هایی هست که نیاز داری!
مسلّمأ چون تو ایران داشتن همه ی این چیزا امکانش نیست , شما احتمال 80% ممکن هست نتونی یک CMS قوی و پر طرفدار بسازی!
موفّق باشید!

farsid

Member
زکی
1.وقتش رو داشتم
کانکت می شم ADSL connect من از شرکتمون با
اطلاعات پی اچ پی خوب نبود این کارو شروع نمی کردم
واقعا فکر می کنی 20 نفر لازم داره (حیف شکلک خنده اینجا نیست)و . 4
حفره ؟ چه منحرف!قرار نیست برنامه ما حفره زیادی داشته باشه .5
عزیزم من خودم سرور دارم شما لازم نیست نگران این چیزا باشی. 6

فکر نمی کردم اینقدر بچه گانه فکر کنید البته ببخشید ها قصد توهین ندارم ولی شما از یه پرتال برای خودت یه قول
ساختی که البته تو هم تقصیری نداری احتمالا از اطلاعات کمی هستش که از این جور کار ها داری
من نمی خواستم این رو اینجا بگم ولی سر بسته بهت می گم این برنامه ی ما دیگه تو قسمت های آخر خودش هست اگه قرار باشه همه مثل شما همه چیز رو مشکل بگیرن که دیگه اینجا اومدی چی کار

راستی فکر می کنم این طرز حرف زدن نا امید کننده ی شما به دلیل اینه که شما خودت رو پشتیبان یه برنامه ی مسخره به اسم زوپس می دونی امیدوارم نارا حت نشی من بی قرض حرف زدن

موفق باشی :: پیمان

آخرین ویرایش:
برنامه ي شما رو هم خواهيم ديد جناب!
در ضمن من به شما توهين نكردم ولي شما اينكار رو كردي! اين يكي طلب من!
به هر حال برنامه اي كه 5 روزه در حال اتمام باشه از اولش پيدا هست كه همچین برنامه ی خوبی هم نیست! به هر حال جوجه رو آخر پاییز می شمارند و فعلأ که سالی که نکوست از بهارش پیداست!
در ضمن خود شما بودی که گفتی نظر بدید:
می خواستم نظر شما رو راجع به بودن یک پرتال جامع و حرفه ای پی اچ پی که ایرانی باشه و از نیوک قوی تر باشه چیه؟
اگر نظر یا پیشنهادی دارید لطفا در این تاپیک بگید
نظر می توانه منفی و یا مثبت باشه!
اگر انتظار دارید که همه بیایند نظر مثبت بدهند که باید بگم انتقاد پذیر نیستید!
احتمالا از اطلاعات کمی هستش که از این جور کار ها داری
مطمئن باشید من اطلاعاتم به اندازه ای هست که بتونم با شما کنار بیام! جناب "پروفسر"!
راستی فکر می کنم این طرز حرف زدن نا امید کننده ی شما به دلیل اینه که شما خودت رو پشتیبان یه برنامه ی مسخره به اسم زوپس می دونی امیدوارم نارا حت نشی من بی قرض حرف زدن
جناب زوپس یک برنامه ای هست که روش 2-3 سال هست کار شده و می شه! هرگز برنامه ی 2-3 روزه ی خودتون رو که احتمالأ پر باگ خواهد بود رو با زوپس "فعلأ" مقایسه نکنید! * این فعلأ رو گفتم به خاطر اینکه هنوز به نظر من رو برنامه ات کار زیادی نکردید! در آینده ممکن هست برنامه ای خوب بشه ولی تا اون موقع هم فکر کنم زوپس از موقعیّت فعلی اش پیشرفت هنگفتی خواهد کرد!
واقعا فکر می کنی 20 نفر لازم داره (حیف شکلک خنده اینجا نیست)
آقا کلّی خندم انداختی! شما فکر می کنی یک نفره و یا حتّی 5 نفره می شه یک برنامه ی موفّق ساخت؟ البته بستگی داره یک برنامه ی موفّق رو چی بشناسی!
به هر حال من واقعأ متأسفم براتون چون انتقاد پذیر نیستید با اینکه خودتون گفته بودید که انتقاد و یا نظرمون رو بگیم باز هم توهین کردید!
از لطفتون هم ممنون!
امیدوارم برنامه ی موفّقتون رو که از زوپس مسخره خیلی بهتر هست رو توی همین 2-3 روزه ببینیم!

izone

Active Member
دوستان گرامي.

با پوزش از دخالت من در اين بحث گرم و بسيار دوستانه شما.

ولي خواهش ميكنم كه همينجا پايان دهيد. زيرا اين انجمن براي اين سخنان نيست. اگر مدير اين انجمن يكي از پستهاي مرا قفل كند و يا ببندد من توهين بزرگي به حساب مي آورم. نه از سوي مدير انجمن بلكه از سوي خودم به خودم كه نوشته ام باعث شده است كه مديري را بر خلاف ميلش وادار به اين كار كرده ام. زيرا (دست كم در اين انجمنها) باور دارم كه مديران از روي غرض اينكار را نميكنند و بسيار پر حوصله هستند.

حال از شما خواهش ميكنم كه پيش از اينكار به اين بحث خاتمه دهيد.

من به شخصه چشم براه ديدن پرتال دوستمان فرشيد با هر كمي و كسري كه شايد داشته باشد هستم. مگر نيوك و زوپس از ابتدا كامل و بدون عيب بوده اند و يا هم اكنون هستند؟

از شما دوست گرامي Giant Monster هم خواهش دارم كه تلاش و زمان خودتان را روي كمك كردن به دوستاني كه از برنامه زوپس استفاده ميكنند بگذاريد و به اين اندازه كار ديگران را كوچك و كم نبينيد.

براي هر دو دوستان گرامي آرزوي پيشترفت دارم.

farsid

Member
با سلام
دوست عزیز من 6 ماه با تیمم دارم رو این برنامه کار می کنم شما می گی سه روزه !!!من این تا پیک رو باز کردم تا در مرحله آخر کارمون نظر دیگران رو هم بدونیم تا اگه لازم چیزی به هش اضافه کنیم
مثل اینکه من این تا پیک رو زدم برای پیشنهاد شما ندیده داری از پرتال انتقاد می کنی

آقا شما از اول اومدی داری از ایرانی بودن خودت گله می کنی چه ربطی به نظر درباره ی پرتال داره
به هر حال گفته بودی بهت توهین کردم من همچین قصدی نداشتم اگه اتفاق افتاده به خاطر جواب تند و یکطرفه و
زوپس گرایانه ی شما بوده
به هر حال من دیگه باشما صحبتی ندارم امیدوارم موفق باشی و شما هم 2/3 سال از عمرت رو بزاری رو زوپس و موفق باشی

راستی دوست عزیز اسم من فرشید نیست به نام کاربری من دقت کن فارسید هست ولی اسمم پیمان هستش دیگه اطلاع رسانی بسه

اگر کس دیگه ای نطری در رابطه با این پرتال داره من صمیمانه ازش می پذیرم

آقا من ديگه چيزي نمي گم! چون برام فرقي نمي كنه واقعأ باشه يا نباشه! فقط بگم که شما انتظار نداشته باش کسی ندیده الکی نظر بده!

farsid

Member
خوب این دوستمون مثل اینکه متوجه شد قضیه چیه

من صمیمانه پیشنهادات همه ی بچه ها رو گوش میدم

saied k

Member
تبريك !

[سلام
به پيمان عزيزم و همه دوستاني كه در بحث شركت كردند. از نظرات همه سپاسگزارم.
من دوست و همكار پيمان هستم و نميخواستم در مورد برنامه و بحثش بدون اجازه اون نظر بدم.
الان هم كه اين متن رو مي نويسم پيمان تو دفتر من كنار منه !

بايد بگم نظر دادن دوستان در مورد اين برنامه ميتونه مهم و مفيد باشه به شرطي كه اونا بدونن اصول برنامه نويسي اين برنامه چيه ؟
من چند لحظه پيش با پيمان نسخه 1.1 نهايي رو روي لوكال تست كردم و بايد بگم : WOW !!!!!!!!

البته دوستان و همكاران حرفه اي نيز تا چند هفته ديگر ميتونن مثل ما در شادي داشتن همچنين برنامه اي در كشورمون افتخار كنن.

فقط ميگم پيمان جان دستت درد نكنه !!

prsrportal 1.1 برنامه ايست كه براي اولين بار در ايران و حتي آسيا ساخته شده ( اينطور فكر ميكنم )
اين برنامه ميتونه اصول ساخت وب رو در ايران متحول كنه !
اميدوارم اين كار مفيد باشه و جشن خوبي براي برنامه نويسي در ايران باشه.

در پايان از پيمان عزيز ميخوام اگه صلاح ميدونه به زودي و بعد از طي مراحل قانوني ثبت اين برنامه رو روي يك سرويس جهت ديدار و بهره برداري رايگان دوستان متخصص قرار بده.

البته نسخه كامل اين برنامه به قيمت تجاري عرضه خواهد شد.

شاد و موفق باشيد.
سعيد كوچك پور
مديريت شركت پارسيان

آخرین ویرایش:

zfarhad2003

Member
نه ديگه نشد نسخه كامل به صورت تجاري عرضه خواهد شد (ديگه از اين شوخي‌ها نداشتيم)
من كلا با هر كار غير اوپن سورسي مخالفم.

izone

Active Member
دوست گرامي.

اگر شما قوانين اين انجمن را بخوانيد ميبينيد كه تبليغ تجاري در اينجا ممنوع است. اينجا انجمن برنامه هاي كدباز و غير تجاري است.

اگر هم ميخواهيد رايگان در اختيار كاربران بگذاريد كه ديگه اين همه نان به هم قرض دادن و هندوانه زير بغل هم گذاشتن نداره. (من همانگونه كه در ابتداي اين تاپيك نوشتم از كار ايرانيان بسيار شادم ولي از اين نوع تبليغات و بازار گرمي ها خوشم نمي آيد).

saied k

Member
izone گفت:
دوست گرامي.

اگر شما قوانين اين انجمن را بخوانيد ميبينيد كه تبليغ تجاري در اينجا ممنوع است. اينجا انجمن برنامه هاي كدباز و غير تجاري است.

اگر هم ميخواهيد رايگان در اختيار كاربران بگذاريد كه ديگه اين همه نان به هم قرض دادن و هندوانه زير بغل هم گذاشتن نداره. (من همانگونه كه در ابتداي اين تاپيك نوشتم از كار ايرانيان بسيار شادم ولي از اين نوع تبليغات و بازار گرمي ها خوشم نمي آيد).

سلام

اولا در انتخاب كلمات خود در پستهايتان دقت فرماييد . كساني كه شما مخاطب قرار مي دهيد ممكن است از شما بزرگتر و به هر صورت محترم باشند.

بحث دو دوست در انجمن به معناي تبليغ نيست.

ثبت و تبليغ درست اين برنامه چيزي حدود 20 ميليون تومان هزينه اوليه و جاري داره . مطمپن باشيد با يه پست تو مجيد آن لاين نميتونيم نسخه كامل برنامه رو به كسي بفروشيم.

نسخه آزمايشي هم اوپن سورس است ولي براي مصارف خاص و شخصي.
مطمپن باشيد هستند كساني كه از الان منتظر سو استفاده هستند.

به هر حال اميدوارم استفاده بعدي شما عزيزان از اين برنامه و چند برنامه جديد ما در آينده مفيد باشه.

در ضمن براي وبلاگ دوستها : به زودي يه طرح اوليه از يك برنامه مديريت وبلاگ رايگان رايگان اراپه خواهيم كرد.

موفق باشيد.

spsgorgan

Active Member
پيروز و سربلند باشيد . خوشحالم پس از مدتي گروهي به اين فكر افتاد .

izone

Active Member
ببخشيد جناب بزرگتر ولي بفرماييد كه كجاي كلمات بنده توهين آميز بود؟؟؟

اگر ميخواستم توهين كنم مانند پيمان اونقدر تند و بي احترام پاسخ ميدادم.

درضمن تبليغ تبليغ است چه مجاني در اينجا و چه حالا فرض بگيريم كه 20 ميليون مثلا بخواهيد خرج كنيد. اگر نيازي به مجيد آنلاين نداشتيد اينجا نمينوشتيد.

farsid

Member
دوست عزیزم ایزون
فکر میکنم اگه اشتباه نکنم شما مدیر انجمن نباشی نه؟
عزیزم من تند جواب ندادم شما اگه دوست داری مدیر انجمن باشی با مجید آقا یه صحبتی بکن
==========================
اگه به نوشته آقا سعید دقت کنی گفت یه نسخه فیری هم عرضه خواهد شد
یادت باشه دیگه تا زمانی که مدیر انجمن نشدی برای کسی حکم صادر نکن ما نه اینجا لینکی گذاشتیم نه چیزی
===========================
خلاصه اینقدر تنش ایجاد نکن عزیز من اینجا جایی نیست که شما هر چی دوست داری پست کنی جای حساسی
هست اگه مشکلی داری پیغام خصوصی بده
===========================
دیگه در مورد این موضوع جوابی از من نخواهی دید ما داریم یه کار فرهنگی- تجاری میکنیم
حوصله یکی به دو ندارم به اندازه کافی در دوران کودکی از این کارا کردم اگه چیزی می خوای بگی پیغام خصوصی بده
===============================
از همه ی عزیزان محترمی که این تاپیک رو می خونن معذرت می خوام اگه جوابم به این دوستمون یکم به رودر بایستی بود
===============================
قربان شما :: پیمان

جدیدترین ارسال ها

بالا