طراحی فونت برای وب سایت آموزشی

30min

Banned
سلام .
احوال شما ؟
راستش چند تن از دوستان قصد راه اندازی وب سایت آموزشی به صورت ویدئوکست رو دارن که اگه امکانش باشه من هم همکاری خواهم کرد .
چون وب سایت قرار هست آموزش های ویدئویی به صورت گسترده با طرحی جدید باشه تصمیم بر این شد که یک فونت اختصاصی هم داشته باشه .
در ابتدا قرار بود یک کاراکتر برای سایت انتخاب بشه مثلا مشابه Templatemonster اما در ادامه تصمیم بر این شد که لوگو تایپ باشه . حالا شاید در آینده باز تصمیم عوض شد :wink: .
منم طرح اصلی که عنوان سایت هست رو اجرا کردم و نسبت به حروف CGCAST سایر حروف و اعداد رو هم ساختم .
حالا طرح رو قرار میدم که نظراتتون رو در مورد استایل حروف بدونم .
در ضمن لوگو هم در زیر فونت ها دیده میشه که دو رنگ اصلی هم داریم که در قالب و منوها و تم اصلی و سی دی کاتالوگ اجرا خواهد شد .
متشکرم .

پیوست ها

• CGCAST (2).jpg
    CGCAST (2).jpg
    43.6 کیلوبایت · بازدیدها: 27
  • Untitled-2.jpg
    Untitled-2.jpg
    734.2 کیلوبایت · بازدیدها: 37

SajadCG

کاربر فعال
به عنوان یک فونت خیلی قشنگ شده.تبریک.:rose:

ولی استفاده ازش به عنوان لوگوی سایت به نظر من زیاد جالب نیست.
به نظر من استفاده از یک کارکتر خیلی جذاب تر و قشنگ تر هست.

موفق باشید.

mehdinasiri

پارس لند گروپ
این که یک تیم ایرانی تصمیم گرفتن که همچین کاری رو انجام بدن قابل تقدیر هست و اینکه تصمیم گرفتن فونت هم طراحی کنند کار نیکویی هست.
انشاا... که موفق باشید.
از رنگبندی لوگو خیلی خوشم اومد .

m0hammad

Member
خیلی قشنگه. اون cast پایین را میتونی GIF کنی که متحرک بشه ؟ با سرعت کم. تست بزن فکر کنم خوب بشه.

30min

Banned
ممنون از نظرات .
بچه ها اگر هر کدوم از حروف رو که فکر میکنید نا همخون هستش با طرح به همراه پیشنهاد اگه دارین بدین خیلی خوب .
محمد در مورد متحرک سازی در اول ویدئوها به صورت انیمیشن قرار میگیره مثل ویدئوهای دیجیتال توتورز یا آموزشهای دیگه .
حتی برنامه هایی هم برای طرح های سه بعدی هستش که رفته رفته باید درست بشن .
خود لوگو هم به تنهایی اگه طرح خوبی به نظر برسه که مثل کانال های تلویزیونی متحرک باشه خیلی خوب خواهد بود
فعلا در اول راه هست این پروژه .
در ضمن دوستانی هم که تمایل به همکاری دارن میتونن به من پیغام خصوصی بدن که معرفیشون کنم که تبلیغ هم نشه دیگه :wink:

MOSTAFA

کاربر فعال
کار جالبی شده
تایپو یا لوگو خیلی ساده هست مخصوصا وقتی با فونتی که توی سایت استفاده میشه نوشته شده سادگی بیشتر به شم میاد...
پیشنهاد میکنم اگه قراره کل سایت فقط همین فونت باشه حروف کوک هم طراحی کنید البته باید در نظر هم بگیرید که مطالب خواندنیتون زیاد نشه چون فونت های فانتزی اگه متن طولانی بشه باعث خستگی چشم میشن...
حرف 5 و s شبیه به هم طراحی شده و بهتره که شکل یکی از اونها عوض بشه چون این توی طراحی فونت اشکال محسوب میشه
ولی از استایل خود فونت خوشم اومد جالب شده
موفقیتـ:rose:

rohnaz

Well-Known Member
خیلی عالی شده .پیشنهادم فقط اینه که این کار یه Mascots عینک گنده دانشمند کم داره:oops:

MohammadGh

Well-Known Member
فونت خوبی طراحی کردی
بنظر منم اگه از یه کاراکتر استفاده کنین بهتره ، و تو ذهن می مونه :wink:

30min

Banned
مرسی از نظرات خوب بچه ها .
مصطفی به نکته خوبی اشاره کردی و البته عوضش کردم . مرسی .
اتفاقا این حالت برای o و 0 هم هست که احتمالا یک خط بین صفر میزارم .
البته خوب چیدمان و نوع و رنگ هم میتونه تو یاد بمونه ها .
چطوره ؟

پیوست ها

• Cgcast Letters.jpg
    Cgcast Letters.jpg
    91.8 کیلوبایت · بازدیدها: 5

30min

Banned
در مورد کاراکتر هم اگه کاراکتر یا فیس خاصی تو ذهنتون هست خوب بگین دیگه :d

30min

Banned
خب این هم یک نمونه فیس که میشه استفاده کنیم .
البته این میشه گفت پایه طرح هستش و فقط ساختارش رو مشخص میکنه
میخوام یک جورایی ایرانیش کنم !
سبیل هم براش گذاشتم خیلی خوب شد اما نوعش رو باید رو کاغذ طراحی کنم که فعلا حالش نیست ! باشه واسه فردا .
فقط نکته اصلی اغراق در عینک و همینطور حالت آنتن روی قسمتی از عینک .
چطوره ؟

پیوست ها

• CGCAST_MONOTYPE.jpg
    CGCAST_MONOTYPE.jpg
    57.4 کیلوبایت · بازدیدها: 1

30min

Banned
البته اسم فایل رو هم با پسوند Monotype نوشتم چون اول میخواستم مونوتایپ بزنم بعد پشیمون شدم . گفتم یک وقت باعث اشتباه نشه !

m0hammad

Member
سلام شما میتونید برای سایت یک کاراکتر هم داشته باشه البته ربطی به لوگو نداره. به نظر من لوگو تایپ بهتره چون نهایتا اسم سایت شما باید حتما توی ذهن بمونه. مثلا چیتوزو ببینید. هم اسم برند داره و هم میمونک. یا مکدونالد که هم یک ام بزرگ هم هم یک کاراکتره دلقک.

جدیدترین ارسال ها

بالا