سوال در مورد مدل سازی منحنی در مکس

YAHYA2011

Member
با سلام
من میخام دیوار منحنی زیر رو در مکس مدل کنم
بهترین راه چی هست که دیوارهای صاف اطراف با این دیوار منحنی یکپارچه بشه و من مجبور نباشم قسمت منحنی رو جدا مدل کنم ؟

پیوست ها

• Snap_2012.10.02_12h43m17s_001.png
    Snap_2012.10.02_12h43m17s_001.png
    2.7 کیلوبایت · بازدیدها: 16

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
سلام
segment اون کنج رو بگیرید و بعد Chamfer و تو تنظیمات chamfer تعداد segment ـها رو ببرید بالا تا سطح منحنی نرم بشه. البت تنظیماتی هم هست مرای معین کردن مقدار منحنی.

YAHYA2011

Member
این روشی که گفتید جواب نمیده
چون من باکس کشیدم و باکس edit spiline نمیشه
حتی اگر از طریق خط و outline هم برم سگمنت رو هم انتخاب کنم گزینه چمفر خاموشه هنوز
تشکر از راهنمای شما

Yar.kh

Member
یعنی الان این یه باکسه از نمای بالا؟
اگه اینطوره باید Edge های قسمت منحنی رو زیاد کنی (با کانکت کردن) بعد با روشن کردن Smooth selection نقطه ی گوشه رو حرکت بده. برای نتیجه ی مطلوب باید تعداد نقاط اون ناحیه زیاد باشه و با مقدارهای اسموث سلکشن بازی کنی.

YAHYA2011

Member
یعنی الان این یه باکسه از نمای بالا؟
اگه اینطوره باید Edge های قسمت منحنی رو زیاد کنی (با کانکت کردن) بعد با روشن کردن Smooth selection نقطه ی گوشه رو حرکت بده. برای نتیجه ی مطلوب باید تعداد نقاط اون ناحیه زیاد باشه و با مقدارهای اسموث سلکشن بازی کنی.

میدونی دقیقا مشکل من اینه که من باکس رو ترسیم کردم ولی نمیدونم چطور اون منحنی رو توش در بیارم
یعنی تو خط صاف کشیدن مشکلی نیست ولی منحنی رو نمیدونم چکارش کنم که از توی همون باکس درش بیارم و مجبور نباشم یک شکل منحنی ترسیم کنم و بعدش بیام اضافه کنم بهش

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
از تو تب modify بهش یه edit poly بده و بعد توسط مود edge قسمت هایی که میخوای رو انتخاب کن و بعد راست کلیک از پنجره ی quad و قسمت سمت چپ پایین روی آیکن مربعی شکل جلوی کلمه ی chamfer کلیک کن و حالا با تنظیماتش چیزی که میخوای در بیار
البت این chamfer تو تنظیمات همون مادیفای Edit poly تو زیر مجموعه ی Edit Edge میتونی پیدا کنی.

حق یارت

جدیدترین ارسال ها

بالا