سوال در مورد طراحی مشبک

با سلام خدمت اساتید عزیز ! می خوام تو فتوشاپ یه طرح مشبک بزنم . مثلا " طرح لانه زنبوری یا یه طرح هندسی ساده مثل مربع . کل صفحه ( A3) رو می خوام اینجوری بپوشونم و تعیین کنم که قطر Line ها چقدر باشه . ابزار اتوماتیک یا روشی برای انجام اینکار هست ؟

moshabak.jpgممنون .

آخرین ویرایش:

dvdtools

Banned
با اجازه استارتر از دوستان هر کسی بلد بود به منم بگه یا زحمت بکشه واسم پخ کنه

rrss

Active Member
سلام به دوست خوب خودمMazyarPivot عزیز
چطوری عزیز دل بلادل ما رو نمیبینی خوش میگذره ؟ کم پیدا شدی ؟؟؟، امیدوارم که خوش وسلامت باشی

و اما در جواب شما دوست گلم باید عرض کنم که:

ابتدا یه سند جدیدمیسازیم
بک گراند رو با رنگ مشکی پر میکنیم توسط آلت و بک اسپیس alt+backspace
یه لایه جدید ساخته و ابزار پنpen tools را انتخاب کرده و یه خط به صورت عمودی رسم میکنیم به این ترتیب که ابتدا در بالا ی سند در بیرون از کادر کلیک و سپس با نگه داشتن دکمه شیفت در پایین سند بیرون از کادر کلیک تا یه خط راست ترسیم بشه 1 khat.JPG سپس با زدن دکمه آA ابزار path selection tool را انتخاب کرده و روی خط کلیک تا دو نقطه بالا و پایین انتخاب شود سپس در حالیکه دکمه آلت alt را نگه داشته ایم خط را کمی به راست درگ میکنیم تا یه کپی ازش بسازیم 2khat.JPG
سپس در حالیکه ابزرا آ path selection tool انتخاب است دو خط را انتخاب کرده و سپس به راست درگ میکنیم تا یه کپی از دو تاخطی که ساختیم درست شه دقت میکنیم که فاصله ها برابر باشه سپس در حالیکه ابزار آ path selection tool هنوز انتخاب است این چهار خط را انتخاب و با ماوس به راست درگ میکنیم تا ازشون کپی بگیریم دقت میکنیم که فاصله ها عایت شوند و انتقدر اینکار را ادامه میدهیم تا به صورت افقی صفحه سند پر بشه kolle khotoot2.JPG
سپس فاصله های خطها را سعی میکنیم درست کنیم تا خطوط فاصله شان مثل هم و به یک اندازه باشند سپس ابزارمداد pencil از تولباکس را انتخاب و در ناحیه کار راست کلیک کرده و یه قلم مویی که هاردنسش صد درصد باش رو انتخاب کرده و سایزش رو مثلا 3 قرار میدیم pencil tool size.JPGسایز pencil تعیین کننده ضخامت خطوط شماست و رنگ فورگراند رو سفید انتخاب میکنیم
سپس با زدن دکمه آ path selection tool از کیبرد ابزار را انتخاب کرده و همه خطوط ساخته شده را انتخاب کرده و راست کلیک و گزینه stroke path را انتخاب کرده واز لیست باز شو گزینه pencil را انتخاب میکنیم دقت میکنیم که گزینه simulate pressure تیک نداشته باشه و اوکی حال با زدن دکمه اینتر از کیبرد خطوط محو میشن
سپس لایه را با زدن ctrl +j داپلیکیت کرده و با زدن ctrl + t فری ترانسفرم کرده و در حالیکه هنوز فری ترانسفرم فعال است روی کار راست کلیک و روتیت 90 درجه را انتخاب کرده و با نگه داشتن آلت و شیفت از کیبرد دکمه هندل چپ را به چپ درگ میکنیم تا به اندازه محیط کارمون ،لایه را تغییر سایز بدیم و سپس اینتر را میزنیم تا سایز اعمال بشه و تمام

اگه نواقصی بود معذرت میخوام به خوبی خودتون ببخشین امیدوارم که مفید باشه:)

آخرین ویرایش:
به .... ! چطوری رفیق ؟ شما ستاره سهیل شدیدو ما کم سعادت ! من که هستم همین روزاست که از فروم بندازنم بیرون ، از بس همه جای فروم سرک می کشم .

واقعا" ازت ممنونم بابت آموزش ! زحمتت شد . خیلی آقایی کردی. انشالله جبران کنم رفیق !

:rose::oops:

دقیقا همون چیزی بود که می خواستم . دستت طلا !

جدیدترین ارسال ها

بالا