سوالات در مورد ( مدلسازي - دايناميك - رندر ) تا حدي ميتونم جواب بدم .( فقط مايا )

samoel_love

Banned
من امروز تازه با اين سايت آشنا شدم و مي خوام اينجا تا جايي كه ميشه آموزش بدم . زياد ور نمي زنم فقط دوست دارم با نمونه كارهاي هم آشنا شويم . اگر سوالي بود بپرسين بتونم جواب ميدم .
اين هم يه نمونه كارم :

war201.jpg

فعلا باي
:twisted:

ToFaN

Well-Known Member
اي ول داش
دمت هر چي انسانه مثل شما گرم
من خيلي سوال دارم
اميدوارم در كنار هم اوقات خوشي داشته باشيم
واست يه پيغام زدم اگه ميشه يه چك كن لطفا

samoel_love

Banned
سلام
درس اول اگر تازه مي خواهيد شروع كنيد .آقا جون همون اول نرو دنبال گنمون و 48 تا دي وي دي بخر !
بابا جون من الان 1 سال است كه دارم 24 ساعت مايا كار ميكنم و همون پارسال 5 تا سي دي خريدم و هنوز نتونستم تا آخر همشون را حرفه اي كار كنم ! خدايي فكر نكنم بيشتر از من وقت گذاشته باشي پس نرو دنبال 48 تا دي وي دي . اگر دوست داري حرفه ايي بشي . من خودم اين كار را كردم و دارم نتيجه ميگيرم . پس اين شاخه و اون شاخه نكن . بعدش ببين از چه بحثي تو مايا خوشت مياد ! بعدش بيا تا درس دوم را بدم بهت .
فعلا تا بعد :twisted:

samoel_love

Banned
بحث رندر كردن

سام ميليك
ميدوني رندر كردن خودش يه تخصص است كه چه متريالي را با چه tetxtur ادغام كني و به كارت اعمال كني كه خروجي كه تو دوست داري بهت بده و من خودم به شخصه زياد وقت اين كار را ندارم و ترجيح ميدم بجاي اينكه وقت بذارم و 1 روز مدل بسازم و 3 روز باهاش ور برم كه متريال بگيره آخرش هم اوني كه ميخوام نشه ! اصلا متريال نميدم .فقط يه نور پردازي حرفه اي و يه متريال خمير مانند ميدم و 3 روز را 3 تا مدل ديگه ميسازم .
ببين اگر درست متريال ندي ارزش كارت از بين ميره و ممكنه كار خيلي قوي كرده باشي اما با متريال نادرست كارت خيلي بد جلوه كنه . پس اگر خداي متريال هستي فقط بجسب به بحث رندرينگ مايا و بي خيال بقيه .
در پست بعدي نشون ميدم كه كار خوب با رندر و متريال بد چي ميشه !
فعلا

samoel_love

Banned
اينجا سال به سال كسي نيست ؟

اينجا سال به سال كسي نمياد ؟سر بزنه ؟من الان شايد 5 ساعت است اينجام اما خبري نيست ؟چرا ؟

آموزش ها خوب نيست ؟ پس اسن آمار و ارقام ها مال چند وقت است ؟بازديد ها ؟
نميدونم ؟كسي اينجا نيست ؟يه ادمين هم نمياد حالمون را بپرسه ! :razz:

samoel_love

Banned
نور پردازي

بعضي وقتها لازم نيست كه حتما متريال را عوض كني براي داشتن مثلا رنگي بهتر . ميتوني با عوض كردن رنگ نورت اين كار را انجام بدي . در دو نمونه زير خيلي راحت با عوض كردن رنگ نور اين چند حالت بدست آمد .

13.jpg

14.jpg

17.jpg

اين لوگوي اصلي مايا است و با استفاده از تكنيكهاي انيميشن و مدل سازي ساخته شده است .

modjtaba

Member
1.
vaghti az PROJECTION UTILITY estefadeh mikonam texture-e ashya'e barik tar mishe
rahe hal chie?mmm
2.
chejoory mishe map-y ro ke be chand ta object midim ye kary konim ke
map ro bar asase BoundingBox-e hemeye oon ashia rooye oonha bendazim?THX

abotaleb

New Member
سلام خيلي از اشنايت خوشحالم
سوالي در مورد ساختن مدل حيوانات مي خواستم
با تشكر!
ايول؟

bodi

New Member
System

samoel_love گفت:
من امروز تازه با اين سايت آشنا شدم و مي خوام اينجا تا جايي كه ميشه آموزش بدم . زياد ور نمي زنم فقط دوست دارم با نمونه كارهاي هم آشنا شويم . اگر سوالي بود بپرسين بتونم جواب ميدم .
اين هم يه نمونه كارم :

war201.jpg

فعلا باي
سلام
من يك مشكلي با سيستمم دارم
مشخصات سيستم : 3.2 - 2 مگ كش - رم 1 گيگ - هارد 200 ساتا - مين برد DFI - گرافيك 256/256 بيت
سيسم در حالت رند كم مياره و دير اجرا ميشه و همينطور در موقع ران كردن برنامه مايا
لطف كنين نظر بدين

samoel_love

Banned
bodi گفت:
سلام
من يك مشكلي با سيستمم دارم
مشخصات سيستم : 3.2 - 2 مگ كش - رم 1 گيگ - هارد 200 ساتا - مين برد DFI - گرافيك 256/256 بيت
سيسم در حالت رند كم مياره و دير اجرا ميشه و همينطور در موقع ران كردن برنامه مايا
لطف كنين نظر بدين

دوست من اين مشكل تو نيست و در فكر حل اين مشكل نباش چون در توان تو و من نيست اين كار .چون سيستم من و تو براي رندر ساخته نشده است . براي اين كه راحت رندر بگيري بايد يه رندر ماشين بگيري كه مشكلت حل شه . و سيستم مورد نياز ببين دوست تو هر چي سيستم بگيري باز به مشكال ميخوري من خودم خيلي دنبال اين موضوع رفتم كه سيستم خدا بگيرم اما پيدا نكردم . اما از همه بهتر اپل است اگر ميتوني اپل بگير.

hosein2005

New Member
سلام بچه ها من 2 سال هست که مایا کار میکنم .اما سوء تفاهم نشه .مایا انقدر بزرگه که فکر کنم یه 5 سال باید آدم بشینه پشتش تا حرفه ای شه.من هم سوال دارم هم میتونم به بعضی سوالات پاسخ بدم.
نمونه کارام هم تو پست بعدیم میذارم.
آقای سامول خواستم ببینم تو مبحث دینامیک اگر مثلا یک سکه ای که gravity بش اضافه شده چگونه میشه اینو بغیر از key/ edit ... به فریم داخواه برد و از فریم اول اجرا نشه؟
خیلی ممنون
بای بای

samoel_666

Banned
salam mard khobei . man alan flate khodam nistam, ke betonam tozihe kamel bedam barat . vali hatman dar poste badei kamel barat tozih midam . khosh hal shodam . rastei agar mitonei to on yekei tapikam benevis amozesh maya 6.5 ba sam
mer30
bye

maxpal97

Active Member
سلام دوستان بزرگم .
منم هم عشق مدل سازی و دینامیک هستم و با رندر و ... کاری ندارم به دلایلی ...

حالا چطور پیشرفت خودم رو سرعت ببخشم و یا از این حد فوق ابتدایی چطور جلوتر برم ...

samoel_666

Banned
khosh be saadatet ke honar darei . rastei 10 sal hast ke maya omadeh ? mishe begi avalin verjeneh maya key omad ke shoma darei 10 sal kar mikonei ? dar zemn khoda ma inja ehteyaj be khoda dashtim
nemoneh kar bezar ta iman beyarim va soalatemon ra matrah konim va az shoma eltemas doa darim .dar zemn khoda ta hala az shoma asarei nadideh bodim to iran !

montazerim

samoel_666

Banned
khoda dar zemn to bayad ta hal aehtemalan 10 ta oskar gerefteh bashei ? chon habib zargar por ke oskar gerefteh nemigeh man khoda hastam va mishe befarmaeid kodom perojeh khoda ra anjam dadid va che salhaei maya master shodin . chon hame khodahaye maya maya master hastand . mamnon misham etelatei bedin ! felan khoda ba ejazeh

mamali132002

Active Member
ببخشیدا ولی اینجور آدم ها کلا ادعا دارن ... یکی میگه 10 سال وب کار کردم یهو میبینی نکته های ساده رو هم نمیدونه ولی یکی یهو میاد 1 سال کار میکنه اون یکی رو میخوره...

منتظر نمونه کار شما هستیم.

mamali132002

Active Member
ببخشیدا ولی اینجور آدم ها کلا ادعا دارن ... یکی میگه 10 سال وب کار کردم یهو میبینی نکته های ساده رو هم نمیدونه ولی یکی یهو میاد 1 سال کار میکنه اون یکی رو میخوره...

mamali132002

Active Member

جدیدترین ارسال ها

بالا