سه تا سوال خیلی خیلی خیلی آسون ( هرکی که بلده کمک کنه مرسی)با عکس توضیح دادم

امین تری دی

Active Member

دوستان برسید به داد دوستتان.:D
--------------------------------------------
من فقط سه تا سوال دارم

که به صورت Photo توضیح دادم :)

ممنون امین

پیوست ها

• 1.JPG
    1.JPG
    63.9 کیلوبایت · بازدیدها: 42
  • 2.JPG
    2.JPG
    84.8 کیلوبایت · بازدیدها: 41
  • 3.JPG
    3.JPG
    79.8 کیلوبایت · بازدیدها: 38

.:. soroosh .:.

Active Member
براي سوال جابهجايي در محور ها : به Translate اولي يك عدد اضافه ميكني و به دومي هم منفي همون عدد و اضافه ميكني . ( نميدونم منظورتون همين بود يا نه ! )

سوال دوم : من دقيق منظورتون و نفهميدم . آخه وقتي شما يك چهار ضلعي داريد نميشه كه روش و صفحه بزاريد كه چهار گوشه اون گرد باشه . ( در اينصورت سطح شما كامل پشيده نميشه .

سوال سوم : فكر كنم بتوني يك Curve ساده ( مثلا يك خط كوچيك بكشي ( بين همون مكان خالي ) بعد از ابزار Loft استفاده كني . ميتوني هم Isoparm اون قسمت و انتخاب كني بعد از Plane استفاده كني .

امین تری دی

Active Member
بابا مایا که آخرشه حتما یک راهی هست
-------------------------------------------------
دوستان برسید به داد دوستتان

sam_sam

Banned
خوب مشکل شما همش دست من است ولی الان واقعا گرفتارم . شما یه کمک به من بکنید من مشکلم حل شه من هم براتون آموزش میزارم ؟ خوبه ؟
الان من 3 ساعت است دارم دنبال motion builder میگردم . شما به من کمک کنید من اون را پیدا کنم برای دانلود من هم وقتی که می خواستم سرچ کنم براتون آموزش میزارم .

امین تری دی

Active Member
بابا دمت گردم معامله می کنی .
----------------------------------
خوب فکر می کنم توی گوگل اگه سرچ کنم با این عنوان ( دانلود برنامه های گرافیکی) شاید بتونی
پیداش کنی . اگر هم خدای نکرده نتونستی پیداش کنی بابا دمت گردم دیگه یک کمکی به ما بکن دیگه
تا مشکلم حل بشه من نوکرتم ........

امین ممنون

sam_sam

Banned
امین تری دی گفت:
بابا دمت گردم معامله می کنی .
----------------------------------
خوب فکر می کنم توی گوگل اگه سرچ کنم با این عنوان ( دانلود برنامه های گرافیکی) شاید بتونی
پیداش کنی . اگر هم خدای نکرده نتونستی پیداش کنی بابا دمت گردم دیگه یک کمکی به ما بکن دیگه
تا مشکلم حل بشه من نوکرتم ........

امین ممنون

از سروش تشکر کنین مشکل من را حل کرد . من هم وقتی را که میخواستم بزارم رو سرچ کردن آموزش براتون میزارم

فعلا

من هم بابا کار و زندگی دارم رفیق

امین تری دی

Active Member
بابا یعنی کسی نیست تو این تایپیک که جواب من رو بده . کارم گیره لطفا کمک کنید دوستان

از دوستان خواهش می کنم که به این سه تا سوال من پاسخ بدهند اگر سوال واضح نیست اعلام کنید تا دوباره مطرح کنم

ممنون امین

آخرین ویرایش:

amir???

Member
سام سام عزيز من Alias Motion Builder 6.0 Pro رو دارم ولي حجمش سنگينه نميدونم چه جوري به شما بدم حجمش با زيپ ميشه 34.1mb حالا خودت نطر بده خيلي دوست دارم اين برنامه به دستت برسه.چه جوري خودت بگو منم همون كارو ميكنم.

amir???

Member
در مورد سول آقا امين سوال 3 به نظر من اگه من اگه ميخواهي بدون setkey اين كارو بكني بايد اكسپرشن نويسي كنه دوم يه كاره ديگه ميتوني setdriven key بدي به يكي از اون شكلها همين.ديگه بيشتر بلد نيستم.در مورد سوال دوم شكل خودت رو به حالت isoparm در بيار بد كه قاب سيمي به رنگ آبي شد اون خط بالا رو كه ميخواهي سقف روش بياد انتخاب كن بد شكل روبرو يه همون شكل رو انتخاب كن بد مثل قبلي ببرش تو حالت isoparm بد كليد shift رو نگه دار و خط آبي متناظر با خط قبلي رو انتخاب كن حالا اين كارو بكن surface- loft بد از اين كار فاصله دو شكل پر ميشه يا همون كه شما گفتي يه سقف مياد روش همين.در مورد سوال اول هم اول بگو خودت چي كار كردي كه نشود بد يه كم بيشتر توضيح بده چون من دقيق متوجه نشدم شرمنده .

sam_sam

Banned
amir??? گفت:
سام سام عزيز من Alias Motion Builder 6.0 Pro رو دارم ولي حجمش سنگينه نميدونم چه جوري به شما بدم حجمش با زيپ ميشه 34.1mb حالا خودت نطر بده خيلي دوست دارم اين برنامه به دستت برسه.چه جوري خودت بگو منم همون كارو ميكنم.

امیر عزیز از لطفت ممنون هستم . ورژن 7.5 این برنامه را یکی از دوستان با محبت لینکش را به من داد و من دانلود کردم . از لطف تو ممنون هستم .

مرسی

sam_sam

Banned
سئوال اولت عزیزم بخواهی حرفه ای پر بشه کمی سخت است و باید کمی صب رکنی تا سرم خلوت بشه . الان اوج امتحانام است و باید پروزه هام را آماده کنم .

اما فعلا یه رایت کلیک کن تو مایا و isoparm را انتخاب کن بعد آخرین ازیوپارم را که خودت رو شکل دورش خط کشیدی را انتخاب و دستور planer را بزن . فعلا با همین کارت را راه بنداز تا بعد .

سئوال دومت هم بهتر از polygon استفاده کنی ولی با همین روش هم میشه ولی باید بهت اساسی یاد بدم .

سئوال سوم راحت است . ببین فقط باید بعضی از حرکت ها را برای جسمت محدود کنی . مثلا همون که میخواهی یکیش نتونه مثبت ایکس بره و یکیش برعکس .
هر کدوم را جدا انتخاب کن .برو تو اتریبیوت و گزینه اول pcube1 برای من چون از پلی گان استفاده کردم اسمش این است تو اگر از نربز استفاده کرده باشی اسمش : nurbscube1 است . حالا بین دستورات این بخش limit information را انتخاب کن :
اینجا برای همه چیز میتونی حد تعیین کنی . تو چه زاویه بچرخه یا نچرخه . چقدر بزرگ بشه یا نشه
کوجا حرکت کنه یا نکنه .
تو الان translate را انتخاب کن برای مکعب اول :
حالا trans limit x را بزار مثلا -300 و transmax x را 0 بکن . حالا جسمت را در مسیر ایکس حرکت بده ببین چه اتفاقی میافتد .
همین کار را برای اون یکی برعکس کن . راه خیلی داره این یکیش بود و راحت ترینش . یکمی دندون رو جیگر قشنگت بزاری بهتر جواب میدم عزیزکم . امیدوارم کارت را افتاده باشه .
خدایی دوست ندارم کسی دنبالم بیفته تو این تاپیک و اون تاپیک که جواب بگیره . من شرمندم ولی خدایی گرفتارم کمی . از خجالتت در میام . اگر اذیت هم شدی شرمنده . منظورم اینه که دوست دارم کمک کنم که کسی مجبور نباشه به خاطر جواب دنبال من بگرده .
فعلا داش امین فعلا

برای تصویر شماره 1 :

شما اول باید روی شی کلیک راست کنی و گزینه Isoparm انتخواب کنین . . . بد منحنی همون قسمتی رو که میخوای Planer کنی رو انتخواب . . . بد هم دیگه مشخصه : از منو یSurface --------> Planar .

شماره 3 :

به نظر من راهی جز Animate کردن نداری . البته نه انیمیشن هر دو تا موضوع.
منظور من Animation از طریق Set driven key هست که حرکت یک موضوع رو با حرکت دادن یک موضوع دیگه
تعریف میکنی که اون هم محدوده .
فقط نخواه که بهت یاد بدم چون اصلا حال دو سه صفحه نوشتن رو ندارم.

برای شماره 2 :
باید یه امتحانی بکنم . . . الان وقت ندارم ولی زود بهت میگم عزیزم . با عکس بهت نشون میدم

amin_abdi6

New Member
man mikham javabe soal haye agaye amin ro bedam.baraye soale avval mitooni az yek expression estefade koni.farz kon shekle avval smesh A va shekle dovvom esmesh B ast.az in expression estefade kon:A.tx=-B.tx
hala soale dovvom:age oon sheklhayi ke mikhay barashoon sagf besazi nurbs bashan mitooni isopram ha shoon ro be tartib agrabe haye saat entekhab koni va az menu ye surface boundary ro entekhab koni baraie narm kardan ham mitoni az "round tool,sculpt,rebuld surface"estefade koni.
hala soale sevvom:baraye inkar yek circle kheyli kheyli koochic besaz va ham sathe isoprame sath garar bede va bad az entekhabe circle va isopram gozineye loft ro entekhab kon hala cicle ro entekhab kon va ta jayi ke razi shodi harakat bede hala ba estefade az "rebuild surfae"sath ro narm kon.omidvaram be dard khorde bashe

آخرین ویرایش:

amin_abdi6

New Member
man mikham javabe soal haye agaye amin ro bedam.baraye soale avval mitooni az yek expression estefade koni.farz kon shekle avval smesh A va shekle dovvom esmesh B ast.az in expression estefade kon:A.tx=-B.tx
hala soale dovvom:age oon sheklhayi ke mikhay barashoon sagf besazi nurbs bashan mitooni isopram ha shoon ro be tartib agrabe haye saat entekhab koni va az menu ye surface boundary ro entekhab koni baraie narm kardan ham mitoni az "round tool,sculpt,rebuld surface"estefade koni.
hala soale sevvom:baraye inkar yek circle kheyli kheyli koochic besaz va ham sathe isoprame sath garar bede va bad az entekhabe circle va isopram gozineye loft ro entekhab kon hala cicle ro entekhab kon va ta jayi ke razi shodi harakat bede hala ba estefade az "rebuild surfae"sath ro narm kon.omidvaram be dard khorde bashe

Miladbat

Well-Known Member
من خیلی وقت MotionBuilder 6 کار می کنم .
نسخه standared با نسخه pro فرقی برای ما نمی کنه
فقط امکانات mocap داره که فکر نمی کنم کسی داشته باشه.
نسخه 7.5 دارم ولی نتونستم کرک کنم

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا