ساخت انیمیشن کوتاه به دست دوستان مجید آنلاینی..!!

در این سایت اساتید بزرگی هستند که اظهار نظر کردن در مقابل اونها جسارته
اما به عنوان یک غیر حرفه ای در زمینه انیمیشن:green: اینو می خوام بگم ساخت انیمیشن یک کاراکتر برای 5 دقیقه اون هم توسط یک یا دو انیماتور فکر کنم کار خیلی طولانی باشه یا ممکنه از لحاظ کیفیت هم به نتیجه مطلوب نرسید
به نظرم نباید روی زمان کار انقدر حساس بود و تمرکز کرد
امیدوارم در این کار موفق باشید و با همکاری به هدف مورد نظرتون برسید :rose:

rezaoptic

Well-Known Member
یه فکری در مورد فیلم نامه به نظرم رسید گفتم بیام اینجا بگم.
میگم بریم یه قسمت از خیلی کوچیک از شاهنامه درست کنیم هم ایرونیه هم بازم ایرونیه هم اینقدر زیاد هست که حتما یه قسمتش مورد پسند اساتید قرار بگیره.

lili_story

New Member
سلام.من متاسفانه نتونستم دانلودش كنم نميدونم چرا نميشه.اما يك فيلنامه بي كلام نوشتم اتفاقا به قول يكي از دوستان نماد مجيد انلايم (پروانه) توش كار شده.بايد چجوري به دستتون برسونم؟

abbasi_0912

Active Member
خوب کم کم داره استارت کار میخوره اما هنوز هم به عضو جدید نیاز داریم و هم به یک فیلم نامه مناسب
نمیدونم چرا بچه ها در مورد فیلم نامه این دوستمون نظر ندادند
شاید نظر مثبتی نداشتند حداقل یک نظری چیزی به نظر شخصی من موضوع خوبه اما هنوز مونده تا یک فیلم نامه بشه جای کار داره

البته دیدن چند تا انیمیشن کوتاه هم میتونه کمک کنه و از این درجا زدن برای فیلم نامه گروه رو نجات بده
بچه ها به لینک زیر یک نگاهی بندازید بازهم انیمیشن هست روی هاردم هم یک چیزایی دارم سعی میکنم براتون اپلود کنم

این انیمیشن رو ببینید: http://www.daniel3d.com/pepeland/animata/pepeland-com_pepe_xvid.avi

این هم سایت

http://www.daniel3d.com/pepeland/animata/animata.htm

abbasi_0912

Active Member
خوب دوستان این هم یک انیمیشن دیگه
البته چون دیالوگ داره فکر کنم برای کار اول تو چنین سطحی زود باشه ولی برای ادمه کار گروه و انشاا... انیمیشن های بعدی دیدن همچین انیمیشن هایی خالی از لطف نیست حداقل دید بهتری نسبت به انیمیشن پیدا میکنیم

Sintel

sintels_cabin_reloaded.png

این هم صفحه دانلود با کیفیت های مختلف
http://www.sintel.org/download

E-power

کاربر متخصص
خوب دوستان این هم یک انیمیشن دیگه
البته چون دیالوگ داره فکر کنم برای کار اول تو چنین سطحی زود باشه ولی برای ادمه کار گروه و انشاا... انیمیشن های بعدی دیدن همچین انیمیشن هایی خالی از لطف نیست حداقل دید بهتری نسبت به انیمیشن پیدا میکنیم

sintel

سلام .
اینو دیدم . انیمیشن خوبیه . داستان خوبی هم داره.....:)
.
.
مرسی
.

moslancer2

Member
سلام بر دوستان عزیز... خیلی خوشحالم که میبینم داره استقبال میشه از این کار... از همه تشکر میکنم... من یک انیمیشن کوتاه هست که از جایی دانلود کرده بودم... در حدود 1 دقیقه و 52 ثانیه جالب و کامل کار شده و موضوع خنده دار و با کیفیتی داره... نکته این انیمیشن این هست که توسط افراد در حال یادگیری ساخته شده... نشد حجم کار رو کم کنم برای آپ قرار بدم ... تصاویری از کار رو قرار میدم... برای اینکه کار HD هست و حجم بالایی داره... تصاویر هم از سه کاراکتر اصلی هست که یک خانواده هستن...

داستان و موضوع کار فانتزی هست و تخیلی:

ابتدا نمایش از یک ساعت دیواری کار شروع میشه که نوید از صبح رو میده، بعد به قاب عکس های خانواده میره... بعد مادر خانه در حالتی که کمی ترس در چهره داره از همسرش میپرسه که چای بیشتر میخواد و یا نه... چهره بچه خانواده در حال هم زدن لیوان شیر نشون داده میشه که با کنجکاوی اول به مادر نگاه میکنه بعد به سمت پدر که در صحنه بعد پدر نمایش داده میشه که در حال پر کدرن فنجان چای از شکر هست و روزنامه بصورت وارونه در دستان قرار داره و به حدی شکر در فنجان هست که تبدیل به تپه شکر شده و پدر همچنان در حال ریختن شکر هست بعد بصورت خیلی خشک و جدی روزنامه رو پایین میاره و به مادر خانواده میگه که نه ممنون... سپس مادر خانواده نشون داده میشه که با همون ترس و با یک لبخند مصنوعی ظرف چای رو میذاره روی میز...
این قصه ادامه داره تا جایی که در آخر معلوم میشه خانواده در حال نقش بازی کردن هستن و این کار برای ترس از موجوداتی هست که صبح ها در یک ساعت میان و شروع به ریخت و پاش میکنن...
نکات خیلی جالبی در این انیمیشن هست. شما به خوبی میتونید حالات ترس، بیخیالی (در کودک)، شیطنت (باز هم در کودک)، نقش بازی کردن و رفتارهای مصنوعی رو به خوبی و با کیفیت در کاراکتر ها تشخیص بدین...

من باز هم سعی میکنم که تا حد امکان حجم رو برای آپ کردن بیارم پایین...
چون اینترنت منزل محدودیت حجم داره و در محل کارم هم نمیتونم سرعت رو برای آپ بیرم پایین...

اما قصد از بیان این حرف این بود که میشه در 2 دقیقه هم کار با کیفیت انجام داد...
به امید موفقیت برای همه عزیزان:rose:

پیوست ها

• 1.png
    1.png
    132.9 کیلوبایت · بازدیدها: 21
  • 2.png
    2.png
    146.7 کیلوبایت · بازدیدها: 23
  • 3.png
    3.png
    117.7 کیلوبایت · بازدیدها: 23
  • 4.png
    4.png
    141 کیلوبایت · بازدیدها: 21

lili_story

New Member
سلام.انيميشن رو ديدم بامزه بود اما به نظر من طرحي كه من دادم جاي دفاع داره.من فكر ميكنم بيشتر دوستان از فيلنامه نويسي سر رشته اي ندارند حتي شما آقاي عباسي،البته بهتون حق ميدم بلاخره تخصص شما در كار ديگريست. نتيجه كار وقتي مشخص ميشه كه اين فيلنامه تبديل به انيميشن بشه.با تشكر

abbasi_0912

Active Member
سلام.انيميشن رو ديدم بامزه بود اما به نظر من طرحي كه من دادم جاي دفاع داره.من فكر ميكنم بيشتر دوستان از فيلنامه نويسي سر رشته اي ندارند حتي شما آقاي عباسي،البته بهتون حق ميدم بلاخره تخصص شما در كار ديگريست. نتيجه كار وقتي مشخص ميشه كه اين فيلنامه تبديل به انيميشن بشه.با تشكر

سلام دوست عزیز من حق رو به شما میدم درسته تخصص من چیز دیگه ای هست و حق هم داری بگی در فیلم نامه سر رشته ای ندارم
فلیم نامه شما خوب بود اما هنوز حال و هوای اون شهر هایی که گفتید مشخص نبود چه نوع شهری؟
مدرن، نیمه مدرن، روستا شهر و ... حداقل این که تخصص من هست چون رشته خودم که معماری هست

فضاها و لوکیشن ها توی فیلم نامه هنوز مشخص نبود دقیقا چی هست چون هر کسی یک تصوری از رودخانه و گلستان و ... داره البته این نظر من هست شاید وقتی طراحی بشه بهتر بتونیم درک کنیم چون به یک طراح نیاز داریم که این لوکیشن ها رو طراحی کنه و ما بهتر بتونیم صحنه رو درک کنیم

کسی میتونه این لوکیشن هایی که توی این فیلم نامه وجود داره رو طراحی کنه؟
چون اگر توجه کرده باشید توی کارهایی که خارجی ها هم میکنند اول میان لوکیشن ها و کارکتر ها رو طراحی میکنند بعد شروع به مدل سازی میکنند

البته پیشنهادی هم دارم اینکه اون رنگ هایی که گفتید برگرفته از رنگ های کاربری مجید انلاین باشه

البته به شخصه فکر میکنم بچه ها زیاد نظر مثبتی نداشتند که نظر ندادند نه به بخاطر فیلم نامه به خاطر کلیت داستان فکر میکنم بچه ها بیشتر به دونبال ساخت انیمیشن ای هستند که توی صفحه قبل گذاشتم

بازهم ممنون از طرف همه بچه ها ازت تشکر میکنم که لطف کردی و وقت گذاشتی و چیزی که نوشته بودی رو گذاشتی اینجا و اگر چیزی گفتم که موجب ناراحتی شما شده پوزش میخواهم :rose:

lili_story

New Member
نه شما اشتباه برداشت كرديد.جوابي كه من دادم به خاطر ناراحتي نبود فقط حرفايي بود كه بايد گفته ميشد.درضمن اين نوشته من فيلنامه ي كاملي نبود و فقط يك طرح كلي بود كه من فكر كردم شما و دوستان تشخيص ميديد كه اين يك طرحه نه فيلنامه.ولي به هر حال من باز هم هر كمكي از دستم بربياد دريغ نميكنم اميدوارم كار موفق و جالبي از كار دربياد.

Majid CG

کاربر متخصص مدلینگ
من داستانتون رو خوندم داستان جالبی برا کار به نظرم اومد

فقط چند تا مشکل داشت یه مقدار داستان کلیشه ای و تکرار بود

مثل اون کلاغه که میرفت خودشو رنگ میکرد

دومی اینکه پایانش زیاد جالب نبود

به هر حال خیلی زحمت کشیدید واقعا ازتون ممنون

اگه میشه چند تا از این فیلمنامه های خوبتون بنویسید مطمئنن یکیش

خیلی خوب از اب درمیاد
:rose:

lili_story

New Member
جناب مجيد خان منم ممنونم كه وقت گذاشتيد داستان رو خونديد اما اصلا منظور من اين نبود كه داستانم رو تاييد كنيد.من ميگم اگه يه چيزي حتي بده بايد گفت بده و دليلش هم آورد.وقتي من نظر دوستان رو ندونم چطور ميتونم بهتر بنويسم.حالا اين درباره فيلنامه بود اما ممكن همين برخورد با ديگر دوستاني كه ميخوان در ساخت انيميشن همكاري كنند صورت بگيره و باعث دلسردي بشه.به هر حال از همه ي كساني كه داستام رو خوندند ممنون.

BENgraph

Member
فیلمنامه

جناب مجيد خان منم ممنونم كه وقت گذاشتيد داستان رو خونديد اما اصلا منظور من اين نبود كه داستانم رو تاييد كنيد.من ميگم اگه يه چيزي حتي بده بايد گفت بده و دليلش هم آورد.وقتي من نظر دوستان رو ندونم چطور ميتونم بهتر بنويسم.حالا اين درباره فيلنامه بود اما ممكن همين برخورد با ديگر دوستاني كه ميخوان در ساخت انيميشن همكاري كنند صورت بگيره و باعث دلسردي بشه.به هر حال از همه ي كساني كه داستام رو خوندند ممنون.

چرا ناراحت میشید دوست عزیز ؟ خب مگه بچه ها هم نظرشونو گفتند دیگه ... به نظر من هم از کلیشه رد کرده ایده زیر خاکیه !! (ناراحت که نشدی :green:)

ببینید هر چیزی رو آدم باید سر جای خودش ارائه بده ... تو مکانی که دوستان محو انیمیشنی مثل فالن آرت هستن استقبال از چنین فیلمنامه ای پیش ا پیش مشخصه :rose:

................................

یه نکته :
از لحاظ تکنیکی لطفا کارهای پیکسار رو فراموش کنید (چون با این وضعیت هر ثانیه ش 6 ماه ساخت و سر هم کردنش طول میکشه (هم فنی هم نیروی انسانی) یه متد سبک و جذاب و تقریبا راحت انتخاب کنید ... مثل کارهای دو بعدی یا سه بعدی های گری اسکیل ، یا چمیدونم یه کاری که نیاز گروه رو به سیستم های حرفه ای و رندرهای آنچنانی رفع کنه ...

برای شروع هم ابتدا یه مدیرتولید میخوایم (کسی که پروژه رو دست بگیره) - یه چند نفر فیلمنامه نویس (آشنا به فن) - یه طراح شخصیت و از همه مهمتر کارگردان و تهیه کننده (که کار رو رهبری کنن ... تا اینا مشخص نشه تا ده سال دیگه هم اینجا بیاید هنوز داردن اعلام آمادگی می کنن :green:

جدیدترین ارسال ها

بالا