ریست شدن در حین بالا امدن ویندوز

kayvan.azarbarz

New Member
و حتی اگر بالا رفتن دما مشکل سیستم بود پس وقتی که سیستم ریست می شد به علت بالا رفتن دما حتما باید از دفعه قبل سریع تر ریست میکرد پس احتمال این قضیه خیلی ضعیفه حالا میرسیم به رم ببیند اگر رم خراب باشه حتما همراه ریست باید هنگ های متناوب رو هم تجربه کرده باشی و این هنگ ها هم معمولا داخل ویندوز اتفاق می افته نه زمان بوت و همیشه همراه با یه صفحه آبی یا همان Fatal Error هستند . ولی شما نگفتی که مادربرد چی هست و اصلا اینو نگفتی که این جریان از کی شروع شد و یا اصلا چک کردی دستگاهت تداخل وقفه داره یا نداره و با این اطلاعات ضعیف فقط میشه رو هوا حدس زد . دکتر ها هم که تا الان درست وزیزتت نکردن چون لازمه تشخیص درست اطلاعات درسته و اطلاعات درست با ویزیت درست ( سئوال و جواب ) بدست میاد

kayvan.azarbarz

New Member
مشخصات دستگاهت رو بگو و نگفتی که با Fatal Error یا همون صفحه آبی ( خطای مهلک ) برخورد میکنی یا نه

sogoli

Active Member
ممنون از راهنمایی دوستان...
داستان بدین شکل هست
وقتی دستگاه رو روشن می کنم ویندوز بالا میاد و بصورت متغیر بعضی وقتها بعد از 5 دقیقه یا 20 دقیقه یهو ریست میشه.
1- دما سی پی یو استاندار هست
2- سرعت فن استاندارد هست
3-صفحه ابی نمی اد
4-مادربورد گیگاست
5- کارت صدا و مودم رو دراوردم ولی باز حل نشد
6-یه وقتهایی هم وقتی ویندوز در حال بالا اومدن هست ریست میشه
7- با تغییر ویندوز مشکل حل نشد

h.khafan

Active Member
من هنوز ندیدم شما پاور رو چک کنید.
و احتمال زیاد هم از همون پاور باید باشه .(اگه از پاور باشه باید یهو خاموش شه یا ریست شه.ممکنه سیمها مشکل داشته باشن)

پاور رو عوض کنید ببینید چی میشه.

موفق باشی
حامد

h.khafan

Active Member
راستی ممکنه از نوسانات برق هم باشه یه محافظ کامپیوتر درست حسابی بگیر .

sogoli

Active Member
با تشکر...
من هنوز پاورمو تست نکردم فردا همین کار رو میکنم و جوابشو بهتون می گم.در ضمن محاظ هم دارم
راستی اون صفحه ابی رو برای چی هست؟

h.khafan

Active Member
درست نمسدونم ولی از اسمش معلومه دیگه یعنی ارور داغون .

بیشتر موقع ها با ریست کردن رفع میشه ولی علطشو من نمیدونم دوستان تو پستهای بالا گفته بودن از رمه انگار (البته شنیدم از هارد هم ممکنه باشه.)

oonjaweb

Active Member
مشكل شما از فن سي پي يو هستش مطمئنم ، چندين بار خودم اينطوري شدم...
اما تا داغون تر از اين نشده يه فكري بكن تا نسوخته سي پيوت
يه فن بخر
اصلا اگه پول داري سيستم رو عوض كن :d

sogoli

Active Member
مشكل شما از فن سي پي يو هستش مطمئنم ، چندين بار خودم اينطوري شدم...
اما تا داغون تر از اين نشده يه فكري بكن تا نسوخته سي پيوت
يه فن بخر
اصلا اگه پول داري سيستم رو عوض كن :d

سرعت فن حدود 5200 هست با این حال ممکنه باز از فن باشه؟

دوستان با عوض کردن یک قطعه نمیشه گفت که حتما سیستم درست شده چون امکان داره یک قطعه دیگه ای که خراب نیست رو جایگزین کنیم ولی اون قطعه خراب نباشه و قطعه ی دیگه ای خراب باشه که باعث خرابیه قطعات دیگه میشه . (چقدر قطعه شد) مشکلات یک سیستم به صورت آزمایش و خطا حل میشه به جز در موارد خاص که معلومه که کدوم قطعه خرابه . به نظر من این ایراد میتونه از بایوس مادربورد باشه و در هنگام بالا اومدن یه ناهماهنگیهایی پیش بیاد در غیر اینصورت پاور هم میتونه این ایراد رو به وجود بیاره چون در هنگام بالا اومدن سیستم به قدرت بیشتری نیاز داره که پاور در بعض از مواقع که به برق کافی نیاز داره با نواسانات برق موجه میشه و کشش این رو ند اره که سیستم رو بالا بیاره
یک بار پاورتون رو چک کنید
موفق باشید

sogoli

Active Member
باتشکر از کلیه دوستان که راهنمایی کردند.
بالاخره با تعویض پاور مشکل حل شد و علت اصلی خرابی پاور بود.

memphis2008

New Member
ویندوز سیستم من بالا نمیاد و قبل از صفحه ی بار گذاری ویندوز یک صفحه ی خالی و یک مکان نما در بالای صفحه ظاهر میشه ممنون میشم هر کدوم از دوستان که میدونستن کمکم کنن .
یا علی

h.khafan

Active Member
سلام:

یه تاپیک جدا میزدی بهتر بود.
یکم هم بیشتر توضیح بده. فکر کنم از ویندوزت باشه.

ویندوز سیستم من بالا نمیاد و قبل از صفحه ی بار گذاری ویندوز یک صفحه ی خالی و یک مکان نما در بالای صفحه ظاهر میشه ممنون میشم هر کدوم از دوستان که میدونستن کمکم کنن .
یا علی

دوست عزیز یک بار ویندوز سیستم رو عوض کن اگه مشکلت حل نشد خبر بده

mohammad_1ta

Active Member
سلام
کامپیوتر من پس از اینکه لودینگ ویندوز تموم شد، ریستارت میشه و 3-4 بار این عمل تکرار میشه بعد وارد ویندوز میشه...
میشه بگید مشکل از کجاست؟
(ویندوز هم عوض کردم ولی درست نشده....!)

سلام
کامپیوتر من پس از اینکه لودینگ ویندوز تموم شد، ریستارت میشه و 3-4 بار این عمل تکرار میشه بعد وارد ویندوز میشه...
میشه بگید مشکل از کجاست؟
(ویندوز هم عوض کردم ولی درست نشده....!)

میتونه از پاورتون باشه چون قدرت کافی نداره تا سیستمتون رو بالا بیاره یک بازر تست کن اگه نشد من در خدمتم

mahdiyeh_m

New Member
سلام دوست عزیز
من فکر می کنم مشکل می تونه از هاردت یا پاورت هم باشه .اون ها رو هم تست کن:wink:

mahdiyeh_m

New Member
امتحانشون کن

سلام دوست عزیز
من فکر می کنم مشکل می تونه از هاردت یا پاورت هم باشه .اون ها رو هم تست کن:wink:

اگه قبل از ریست کردن صفحه مرگ ویندوز یا همون صفحه آبیه میاد بدون یکی از قطعات مشکل داره
ولی به احتمال زیاد از فن سی پی یو هستش

جدیدترین ارسال ها

بالا