رندر نهایی مسجد نصیر الملک

Farrokh

Active Member
با سلام به تمامی دوستان

همون طور که به شما قول داده بودم رندر های نهایی از پروژه ی نصیر الملک رو بهتون تقدیم می کنم
این رندر ها حاصل تلاش بیش از دو ماه من هست و امیدوارم لیاقت حمایت همه جانبه ی هموطن هامو داشته باشه

از تمام ایرانی هایی که با رایشون در مسابقه ی اورموشن این کار رو حمایت کردند صمیمانه قدر دانی می کنم

تشکر جدا گانه هم از دو دوست عزیزم میلاد کمباری و علی رضا بغیری دارم که با نظرات و پیشنهادات تکنیکی ، هنری و معمارانشون من رو در این پروژه قدم به قدم یاری دادند

یک توضیح کوچک هم بدم که کاری که در مسابقه مورد حمایت شما قرار گرفت تست رندری از این مسجد با شکوه بود که متاسفانه به دلیل کمبود وقت تکمیلش میسر نشد

امیدوارم تکمیل شده ی این کار نظر شما رو جلب کنه

در پیوست این پست می تونید رندر اصلی به همراه کراپ هایی از سایز اصلی کار رو ببینید
و ضمنا برای دوستان سه بعدی کار هم یک عدد وایر فریم آماده کردم و در کار قرار دادم (با این توضیح که قسمت هایی مثل Lense flare ها و بازتاب ها در فوتو شاپ اضافه شدند)

برای تکسچر دهی به این کار مجبور بودم با تب لت تمام کاشی کاری ها رو از نو نقاشی کنم (چون باز تاب ها در عکس های گرفته شده برای استخراج تکسچر بسیار زیاد بود )
برای مدلسازی تقریبا وجب وجب مسجد رو با یک متر نواری ساده نقشه برداری کردم (حتی ارتفاع نیمچه گنبد ها و رواق ها )
برای تنظیم shader های پروژه از نرم افزار crazy Bump استفاده شده و در متریال ها لایه های مختلف ساخته شده اند
برای رندر این کار از vray استفاده شده و در لایه های مختلف رندر انجام شده
برای post production این کار از برنامه ی فوتو شاپ به همراه چند پلاگین استفاده شده و در آن لایه های رندر با هم ادغام شده اند (یه توضیح بدم که lens flare ها با هیچ پلاگینی ساخته نشده اند ، چون می خواستم دقیقا همون چیزی باشند که انتظارشو دارم )

سوالی یا انتقادی یا پیشنهادی باشه در خدمتم

پاینده باشید

فرخ تابنده

ورژن دوم :
تصویری که مقابل شماست ورژن دوم این پروژه هست که در آن بر روی موارد زیادی از جمله بازتاب کف (glossiness map & reflect map ) و همچنین dirt کار شده است
با تشکر از دوستانی که کار رو نقد کردند

پاینده باشید

فرخ تابنده

مقاله ی آموزشی :
سلامی دوباره به تمام دوستان

کسانی که علاقمند به دانستن مراحل ساخت پروژه ی مسجد نصیرالملک هستند می توانند در مجله ی اخیر CG arena یک making از اون رو به زبان انگلیسی بخوانند

oct10_issue.jpg

در مقاله ی making of nasir al molk mosque تمامی مراحل ساخت این پروژه به صورت کامل توضیح داده شده است

امیدوارم برای تک تک شما مفید واقع بشه
و ممنون از حمایت همه

لینک دانلود :
http://www.cgarena.com/freestuff/ezine/oct10_issue.php

39629950044241745831.jpg

پیوست ها

• Nasir al molk (beta version ).jpg
    Nasir al molk (beta version ).jpg
    1.3 مگایابت · بازدیدها: 907
آخرین ویرایش:

milad_k

Member
فرخ جان قبل از هر چیز بهت تبریک میگم کسب مقام 4 در مسابقه و نفر برتر از دید بازدید کننده ها.
اوچیکم بابا این حرفا چیه ؟؟ من که کاری نکردم حق رفاقت رو عجابت کردم.
انشاا... که پیروزی هات روز افزون
موفق و پاینده باشی

SEPINAZ

Active Member
قبلا نظرمو گفته بودم، بازم میگم خیلی عالی شده فرخ جان :wink:
از صمیم قلب بهت تبریک میگم کسب مقام چهارم رو ، ایشالله موفق تر باشی :rose:

خسته نباشی زیادتا

Mohamad

O-.-O
مبروک ,
البته همون هم که Vote اورد خوب بود , هم این که کامل شدش ئه . که دیگه این عالیه .

( فقط پاشو بیا بخش ویژه , تاریخ گرفتن شیرینی هم مشخص کن لطفا :دی )

موفق باشی
محمد

1835ali

Well-Known Member
از شیشه ها خیلی خوشم اومد . قبلاً هم خودم می خواستم یه همچین کاری رو( نه دقیقاً این همین نمارو ) بزنم .فقط اگه فرش داشت که دیگه ...
در کل منم تبریک میگم انشاءالله اول که شدی شیرینی ازت میگیرم
موفق باشی یا علی

sss2005

New Member
سلام
من به شخصه افتخار میکنم به همچنین هنرمندانی مانند شما که در کشور داریم.
واقعا زیبا و حرفه ایست - خسته نباشد.

sss2005

New Member
عالی

سلام
من به شخصه افتخار میکنم به همچنین هنرمندانی مانند شما که در کشور داریم.
واقعا زیبا و حرفه ایست - خسته نباشد.

Mandana

Active Member
نازی فرخخخخ بازم میگم خعلی خوشمل شده...کسب مقام چهارم رو به تو و خانواده محترم تبریک و تهنیت عرض می کنم:green: اما بی شوخی می عاشقه شیشه های این کار ام.خعلی خوشمل شده
موفق بباشی آقاهه:rose:

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
کارت واقعا نقص نداره.. خیلی عالی شده.. کسب رتبه رو هم تبریک میگم

مجید

BehrouzPc

پــــادشــاه فــلــــش
خیلی زیبا شده ، باز هم تبریک می گم ، موفق و پیروز باشی....

hhhhaaaa

Member
اگه کامل رو میدادی مسابقه مقام بالاتری میاوردی:wink:

چون اونی که تو مسابقست شیشش جالب نشده ولی اینو دیدم فهمیدم بهترین جا و زیباترین شیشست :)
به امید آوردن مقام های بالاتر :rose:

.:BEHNAM:.

Active Member
سلام فرخ جان
اولش که کار رو دیدم خیلی به نظرم ضعیف اومد و باورم نشد که این کار ضعیف مال شماست و روی ایرانی بودن رای رو بهت دادم
ولی واقعا رندر نهاییت فوق العادست پس چرا این رو اونجا نگذاشتی که چشم بسته رای بدیم ؟! این کلی با اون چیزی که توی سایت
گذاشتن واسه ی رای گیری فرق می کنه .
نورپردازیش بی نظیره ...
موفق باشی ^.^

جدیدترین ارسال ها

بالا