راهنمای خرید تبلت گرافیکی

pclord

کاربر متخصص
ممنون به خاطر توضیحات کاملت.

اگه بخوای تا 400 تومن بهترین مدل رو معرفی کنی ، چه مدلی پیشنهاد میدی؟

من تا آخر اردیبهشت میخوام یکی بگیرم،اما نمیدونم چی بگیرم،و این که مدل جدیدتری میخواد بیاد تا آخر ماه یا نه.؟

من بیشتر برای برنامه های :
Zbrush - Maya - Photoshop - Painter - Mudbox - Bodypaint -Vue

لازم دارم.

FDK

Member
سلام مطلب خوبی بود. من یکی از کسایی هستم که Genius دارم و رانیم کرده )): اصلا تو CS3 & CS4 جواب نمیده ماشالله درایورشم که ... نوکشم بعد از 2 سه ماه کار جزئی سائیده شد . به هر حال امیدوارم از چیزی که می خرید راضی باشید.

pclord

کاربر متخصص
مرسی از نظر شما،
تا جایی که میدونم قیمت مدل Intuos4 سایز A5 حدود 480 هزار تومنه! ... شما که 400 تومان داری خوب 80 تومان دیگه جمع کن و یه چیز حسابی بگیر، اینجوری مطمئن باش تا 10 سال دیگه هم از نظر تبلت مشکلی نداری و در تمام برنامه ها حساسیت به فشار داری!
من کسانی رو میشناسم که راحت 8 سال با وکامشون کار کردن و بازم قابل استفاده بوده اما مدلش دیگه قدیمی شده بوده ... در ضمن وکام آخرین درایور رو حتی برای سری های منسوخ شده هم منتشر میکنه! (پس خیالت کاملا راحت باشه :green:)

البته من Intuos4 سایز A5 Wide گرفتم شد نزدیک 580 تومن...اگر بتونی Wide بگیری بهتره، شاید حالا بعدا LCD Wide گرفتی!
از مدل جدید حالا فعلا خبری نیست، وکام هر 3-4 سال یکبار مدل جدید میده، Intuos4 هم هنوز به یک سال نرسیده که اومده!

حالا که پول داری، یکبار بخر برای همیشه!
بازم مرسی، موفق باشید

ممنون دوست عزیز

قراره یه پولی گیرم بیاد ،اگه جور شد میخوام یه سیستم جدید بگیرم که در او صورت با خرید Lcd باید تبلت Wide داشته باشم.
جایی خوندم که تبلت Wide در مانیتور های معمولی مشکلی نداره ، اما برعکس مشکل داره، درسته؟

اینی که شما خریدین 580 ازش راضی هستین؟ میخوام یه چیز خوب بگیرم ، اگه راضی هستیم بیشتر هزینه کنم و مثل شما بگیرم؟

اگه میتونی یه عکس از مدل تبلت خودت بزار.

ببخشید من سوال زیاد پرسیدم ، از همه ی کمک هات سپاسگزاری میکنم.

موفق باشی.

HamidBN

مدیر انجمن فیلمسازی
خیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــلی معرکه بود
من قبلا فکر می کردم تبلت فقط برای فتوشاپ خوبه

حالا می بینم برای پریمیر و افتر هم خوبه (پریمیر اغراق بود ولی افتر هم کارائی بالا می ده )
دستت طلا

pclord

کاربر متخصص
ای بابا شرمنده نکن مارو دیگه،
بله کاملا درسته، چون اگر wide باشه میتونی محدوده فعالیت تبلت رو از طریق برنامه وکام کاهش بدی و به اندازه مانیتور معمولی دربیاری، اما در سایز معمولی نمیتونی به تبلت طول و عرض اضافه کنی :green:
(البته در نوع غیر-وکام هم این تنظیمات وجود دارن و میتونی محدوده فعالیت رو تعیین کنی)
من تابحال ندیدم کسی از وکام ناراضی باشه، یعنی غیر ممکنه، دیگه در نوع خودش بهترین هست و اصلا چیزی رو دستش نیست! (یکجورایی مثل اتودسک مونوپولی بازی میکنه و انحصارطلبه!)
دیگه بیشتر از Intuos4 سایز A5 پول خرج کردن اشتباهه، چون چیزی اضافه تر بهت نمیده، این بهترین و پرطرفدارترین مدل و سایز هست!
در مورد عکس حتما سعی میکنم فردا یک عکس بگذارم، میدونی الان حس USB وصل کردن به موبایل نیست :-?
بازم مرسی دوست عزیزم، موفق باشی

خواهش میکنم دوست عزیز

در مورد عکس اگه مدل کامل تبلت رو بنویسی خودم براش یه عکس توی نت پیدا میکنم.

ممنون و موفق باشی. :oops:

pclord

کاربر متخصص
پیدا کردم،فکر کنم این باشه:

Wacom Intuos 4 Medium/A5 Wide

1031201.jpg

pclord

کاربر متخصص
مرسی حمید جان؛

سلام دوست خوبم، لورد،
مدل رو بصورت کامل گفتم ... WACOM INTUOS 4 سایز A5 WIDE ...دقیقا همونی که پیدا کردی خودشه...
امیدوارم هرچه سریعتر بخری...راستی حتما از هپیران بخر، این شرکت تنها واردکننده رسمی وکام هست و قیمت هم میشه گفت زیاد فضایی نیست، البته معمولا آماده ندارند و باید تو نوبت وایسی، برای همین من میگم از الان یه تماسی بگیر و ببین داستان چجوریه، قیمت چنده، چه مدل هایی الان آماده دارند.
http://www.hepiran.com
موفق باشی

attachment.php

سلام دوست عزیز

به خاطر کمک هایی که کردی مچکرم.سعی میکنم تا هفته ی آینده پول رو تهیه کنم و یکی بگیرم.

موفق باشی. :oops:

mohsen_online_007

Active Member
سلام و خسته نباشید
چند سوال داشتم :
1 : اگر اون عکس مال wide هست عکس معمولی WACOM INTUOS 4 به چه شکل هست ؟!
اگر ممکن هست از دو مدل کنار هم عکس بذارید بهتر متوجه بشوم :(

2 : رینگ های رنگی که در کاور وکوم هست برای چه کاری استفاده می شوند ؟

3 : تمام اجزایی که باید در بسته بندی WACOM INTUOS 4 M باشه چیست ؟!

4 : بهترین گارانتی که میشه گرفت ؟

5 : نوک های زاپاس همراهش که به دو رنگ مشکی و سفید هستند هر کدوم کارایی خواصی دارند ؟!

و اصلاً قلم ها و سرهایی وجود داره که با دیگر قلم ها کار متفاوت تری انجام بده ؟! ( به جز شکل ظاهری )

6 : wacom ساخت کدوم کشور هست و مدل تقلبی هم داره ؟! (دو شرکت زنگ زدم گفتن چین داره و تایوان که تایوانیش خیلی کمه !)

7 : همرام اینتیوس 4 مدیوم ماوس داره یا نه ؟! ( به من گفتن نداره ! )

قیمت جدید 450 تا 430 تومان برای اینتیوس 4 مدیوم واید !

آخرین ویرایش:

shahab47

New Member
میشه یه سایت معرفی کنید که قیمتم داشته باشه من پیدا نکردم
ممنون

shine_elf

New Member
من میخوام یه تبلت بگیرم شنیدم واکوم بهترینه اما به lap tap هم احتیاج دارم اگه بخوام یه تبلت pc بگیرم که مناسب کار گرافیکی هم باشه تا قیمت 2 میلیون گیر میاد؟یا اگه یه تبلت خوب باشه و بشه به جای مانیتور هم ازش استفاده کرد چی؟!میشه یکی بطور کامل راهنماییم کنه برای کار گرافیکی میخوام ممنون میشم:sad:

mohsen_online_007

Active Member
شدن که میشه
مدل های وکومی هست که این قابلیتی که شما میخواهید رو داره
سرچ کنید توضیحاتش رو پیدا میکنید

.:BEHNAM:.

Active Member
من میخوام یه تبلت بگیرم شنیدم واکوم بهترینه اما به lap tap هم احتیاج دارم اگه بخوام یه تبلت pc بگیرم که مناسب کار گرافیکی هم باشه تا قیمت 2 میلیون گیر میاد؟یا اگه یه تبلت خوب باشه و بشه به جای مانیتور هم ازش استفاده کرد چی؟!میشه یکی بطور کامل راهنماییم کنه برای کار گرافیکی میخوام ممنون میشم:sad:

پیشنهاد من به شما
TouchSmart TX2 هست. هم لپ تاپ و هم تبلت.

Darkknight

Member
پیشنهاد من به شما
TouchSmart TX2 هست. هم لپ تاپ و هم تبلت.

تی اکس 2 یکی از بدترین مدل های تاچ اسکرینی هست که اچ پی داره - این نوع لپتاپ ها خیلی حرارتی هستند - هم سی پی یوشون ضعیف هست و هم اینکه عمر باتریش زیاد نیست -
مدل تی ام 2 با قابلیت 10 ساعت شارژ و سی پی یوی بهتر آخرین مدل اچ پی هست -

اگر فقط به عنوان یک تبلت می خواهید ازش استفاده کنید به هیچ وجهه تاچ اسمارت نخرید و یک تبلت جدا خریداری کنید

برای لیست انواع مختلف تبلت و مقایسه اونها می تونید از لینک زیر اقدام کنید
هر کدوم که مناسب بود از فروشگاه های ایرانی پرس و جو کنید شاید داشته باشند

کد:
http://tiny.cc/zga83

Mb3d

Member
خیلی عالی بود ...
خیلی مرسیییییی
من می خوام همین اینتوس 4 وکام بگیرم قیمتم کردم آخرین قیمت مدیوم 450 تومنه ... اما یه ذره تو نت دور زدم یه سری(غیر ایرانی) نوشته بودن که مدل 3 و 4 اش زیاد فرقی با هم ندارن و تازه مدل 4 اش دکمه هاش نسبت به 3 سفت تر و ناراحت تر شده ؟
کلا سوالم اینه که مزیت 4 نسبت به 3 چیه و اگه آدم مدل 3 a5 wide اش رو پیدا کنه بهتر نیست اونو بگیره ؟
مرسی
بازم مرسی از مطلب عالی و کامل

Borhan72

خسته‌ی خسته...
سلام...
شما خيلی مايه دارينا.... :green:

من تا 150 يا ديگه آخرش 200 تومن به نظرتون كدوم مدل Bamboo رو بگيرم؟؟؟
بعد Pen بهتره يا Toch And Pen؟؟؟
به هيچ وجه Intious نميشه با 200 تومن گرفت؟؟؟ :)

جدیدترین ارسال ها

بالا