دستورات داس براي ساخت يك فايل زيپ

دوستان من به دستوري كه قابل استفاده در يك بچ فايل براي زيپ كردن يك فايل با همان نام خودش هست احتياج دارم.
ممنون

the_king

مدیرکل انجمن
دوستان من به دستوري كه قابل استفاده در يك بچ فايل براي زيپ كردن يك فايل با همان نام خودش هست احتياج دارم.
ممنون

برنامه PKZIP.EXE رو ضمیمه این پست کردم. برای فشرده سازی یک فایل zip در DOS به این برنامه نیاز دارید.

کد زیر در داخل یک فایل bat برای zip کردن فایل myfile.txt در داخل یک فایل zip با نام myfile.zip مناسب است :

کد:
pkzip -a -ex myfile.zip myfile.txt

pkzip نام برنامه است.
سوئیچ a- برای فشرده کردن و اضافه کردن یک یا چند فایل به داخل یک فایل zip بکار می رود.
سوئیچ ex- برای بکارگیری حداکثر میزان فشرده سازی بکار می رود.
پارامتر myfile.zip نام فایلی خواهد بود که قرار است محتویات فشرده در داخل آن ذخیره شود. (اولین مسیر فایلی که برنامه
دریافت می کند)
پارامتر myfile.txt نام فایلی خواهد بود که قرار است فشرده شود. می توانید با فاصله نام فایل های دیگری را هم وارد کنید.

مثلا کد زیر سه فایل C:\file1.txt و F:\Folder1\file2.txt و C:\Windows\file3.txt را در داخل فایل C:\Folder1\full.zip
فشرده می کند :

کد:
pkzip -a -ex C:\Folder1\full.zip C:\file1.txt F:\Folder1\file2.txt C:\Windows\file3.txt

پیوست ها

• PKZIP.zip
    40.8 کیلوبایت · بازدیدها: 75
ممنون

دوست عزيز من از شما تشكر مي كنم. يكي از مشكلاتي كه من در اين باره دارم اين است كه مي خواهم نام فايل زيپ شده همان اسم خود فايل باشد و من نام آن را انتخاب نكنم مثلا اگر اسم فايل test.txt هست اسم فايل زيپ شده هم test.zip باشد.
ممنون ميشم راهنمايي كنيد

جدیدترین ارسال ها

بالا