خبر: افتتاح مرجع رسمی mmb به زبان فارسی

asirap

Member
با سلام
بزودی مرجع فارسی MMB به زبان فارسی افتتاح خواهد شد

امکانات در نظر گرفته شده برای این وب سایت تا این لحظه »

وب سایت اصلی
انجمن
برگزاری مسابقات
تشکیل تیم ماهنامه
فروشگاه (درصورت درخواست کاربران)
آپلود سنتر
پشتیبانی از پروژه های در حال انجام
برگزاری سیستم مناقصه (حراجی) برای بدست گرفتن پروژه ها
طراحی قالب های آماده و پیشرفته برای MMB بصورت PSD و MBD بصورت رایگان ، درخواستی و فروشی

دوستان اگر پیشنهاد ، نظر و یا انتقادی دارید همینجا اعلام کنید تا من پیگیری کنم...
اگر کسی مایل به همکاری در هر زمینه ای هست میتونه از پیغام خصوصی استفاده کنه....
درضمن برای نام وبسایت (همچنین لوگو) هم اگر پیشنهادی دارید همینجا بگید در صورت موافقت استفاده خواهد شد

ممنون :rose:

asirap

Member
دوستان هیچ کس نظر خاصی نداره؟! حتی مدیران؟!
هزینه کنم یا بی خیال بشم؟!
همکاری نمیکنید؟

asirap

Member
ممنون سیلورکاور عزیز میشه بدونم واسه چی.....؟ تجربشو دارید...؟
کارای قالبش تقریبا تموم شده اینم طرح اولیه هدر:
1269515093.jpg

اما خوب اگه میفرمایید کار بی نتیجه ای هست منم دست نگه میدارم

Ehssan_it

Well-Known Member
اقا حامد قبلا خودشون یک سایت دو زبانه در زمینه بیلدر داشتند ( ولی نه در این موضوعاتی که شما گفتین ) و چند سال هم مدیر اینجا بودن و عضو انجمن و تیم اصلی بیلدر هم هستند و تجربشون از خیلی ها بیشتره و با مشکلات و موانع هم اشنا هستند ، من فکر میکنم همین جمله بیخیل شو از 100 خط توضیح برای اینکه چرا این سایت سرانجام خوبی نداشته باشه گیراتر و موثر تره.

اگر همین امکانات رو در همین انجمن ( حتی به صورت محدود تر ) ایجاد کنید بهتر از راه انداختن یک سایته.
این رو از رو تجربه خودم میگم چون شاهعد این بودم که اعضای قدیمی همین تالار خودشون یا مدیر یه تالار در یه سایت دیگه شدن یا خودشون یه سایت زدن و الان که به این انجمن ها و سایت ها میریم میبینم اخرین پستشون مربوط به ماه ها یا حتی سالها پیشه.
و یک نکته دیگه اینکه ( البته جدا از اعضای حرفه های اینجا ) افرادی که تجربه های بازاری با همین نرم افزرا بیلدر دارند ( که تعدادشون تو بقیه تالارهای مجید انلاین کم نیست ) اصلا تو این بحث ها شرکت نمیکنند.

بیخیال شو و هزینه نکن.
ولی اگه بنا به دلایل محکم خودت میخوای همچین سایتی راه بندازی خودت رو هز این انجمن جدا نکن

asirap

Member
هیچکدوم از مدیرا نظری غیر از نظر دوستان خوبم ندارن؟
میخوام به یک جمع بندی برسم

silvercover

کاربر متخصص
- بیلدر دیگه توسعه داده نمیشه و حوزه فعالیتش همچون سایر زبان های برنامه نویسی گسترده و بی نهایت نیست که بشه دل خوش به ارائه محتویات جدید از سایت های مرتبط بود.

- سایت شما اولین مرجع پارسی بیلدر نیست و بارها سایت ها و وبلاگ هایی در این رابطه افتتاح و ناپدید شدند!

- تمرکز و دست یابی به هدف مهمترین انگیزه فعالیت های این چنینی باید باشه. چرا وقتی محیط های متمرکزی مثل اینجا وجود داره صرفا هیجانات زود گذر باید پراکندگی ایجاد کنه؟

- شما چه حرف جدید یا مطلبی برای عرضه کردن در این حوضه دارید؟ قالب جدید؟ پلاگین جدید؟ ترفند جدید؟ آموزش جدید؟ مگر همه این موارد قبلا ارائه نشده؟ آیا اینقدر ذخیره دارید که برای سالیان مطلب ارائه کنید؟

- بیلدر دیگه توسعه داده نمیشه و حوزه فعالیتش همچون سایر زبان های برنامه نویسی گسترده و بی نهایت نیست که بشه دل خوش به ارائه محتویات جدید از سایت های مرتبط بود.

- سایت شما اولین مرجع پارسی بیلدر نیست و بارها سایت ها و وبلاگ هایی در این رابطه افتتاح و ناپدید شدند!

- تمرکز و دست یابی به هدف مهمترین انگیزه فعالیت های این چنینی باید باشه. چرا وقتی محیط های متمرکزی مثل اینجا وجود داره صرفا هیجانات زود گذر باید پراکندگی ایجاد کنه؟

- شما چه حرف جدید یا مطلبی برای عرضه کردن در این حوضه دارید؟ قالب جدید؟ پلاگین جدید؟ ترفند جدید؟ آموزش جدید؟ مگر همه این موارد قبلا ارائه نشده؟ آیا اینقدر ذخیره دارید که برای سالیان مطلب ارائه کنید؟

حقيقتش منم با آقا حامد موافقم چون خودمم به وبلاگها و سايتهاي مشابه سر زدم و الان ميبينم كه تقريبا غير فعال و راكد شدن.
چرا راه دور بريم همينجا و داخل همين انجمن گاهي اوقات ميشه كه روزها و هفته ها طول ميكشه تا آدم جواب تاپيكشو بگيره با اينكه خيلي از بچه ها مثل evil gates و newercom و behesht و..هميشه مرتبا نوبت به نوبت جاي همديگه رو پر ميكنن و من خودم انصافا شاهد زحمات بي دريغ اين بچه ها بودم با اين همه گاهي اوقات همين انجمن هم كارش لنگ ميمونه حالا چه برسه به شاخه شاخه شدن و..
اگه حرف تازه اي هست به نظر من هم بايد اينجا زده بشه چون فكر ميكنم كه كامل ترين مرجع در ايران براي بيلدر فعلا همين جاست.
در ضمن حامد خان واسه شما كه اين همه در زمينه برنامه نويسي توانا هستي خوب نيست كه تو نوشته هات غلط املايي داشته باشي اونم به اين صورت شفاف:
اين حوضه كه شما نوشتي همون حوض آب هستش و حوزه يعني زمينه فعاليت.

silvercover

کاربر متخصص
در ضمن حامد خان واسه شما كه اين همه در زمينه برنامه نويسي توانا هستي خوب نيست كه تو نوشته هات غلط املايي داشته باشي اونم به اين صورت شفاف:
اين حوضه كه شما نوشتي همون حوض آب هستش و حوزه يعني زمينه فعاليت.

http://tehranpic.net/images/788hmxkto3sj868snowx.png

دقیقا منظور بنده همان هست که نوشتم و اشکال املایی نیستند. :)

JavidX

Apadana Developer
سلام دوستان گرامی
به نظر من هم فکر چندان خوبی نیست (همونطور که حامد جان گفتن) دیگه mmb توسعه داده نمیشه و چیز جدیدی برایش نمیشه مطرح کرد.
(انتقاد من کاری به برنامم نداره ها! خودتون به این بنده حقیر گفتید به من که بیام و نظر بدم :))

asirap

Member
ممنون از نظرات خوبتون :)
دوستان فقط چندتا مورد هست که باید عرض کنم
خوب ببینید صرفا ایجاد این سایت برای آموزش نیست! میتونه پایگاهی باشه که با کمک دوستان از مشتریانی پروژه های آموزشی ، تبلیغاتی و در کل مالتی مدیا رو سفارش بگیریم....
از نظر قالب بله میشه قالب های جدید ارائه داد!
میشه مسابقات برگزار کرد!
میشه پلاگین ها رو با چند مثال درست و حسابی و با آموزش فارسی ارائه کرد(نه با وضع موجود! شما که از اول بودید میدونید چی به چیه!)
میشه نرم افزار های مرتبط مثل اینستالرها ،سویش،فلش،فتوشاپ،یولید ویدئو استودیو رو معرفی ،آموزش و ارائه کرد....
میشه برای نرم افزار هایی مثل آریانگار هم فعالیت کرد....
میشه دایرکتور هم توی انجمن ها آموزش داد...
میشه فروشگاه قالب و پلاگین و نرم افزار راه اندازی کرد...
میشه تیم ماهنامه تشکیل داد (نه فقط برای بیلدر! هم بیلدر و هم نرم افزار ها و آموزش های مرتبط با اون)

ممنون که با من توی این تاپیک هستید
بهرحال من منتظر میمونم تا ببینم نتیجه این همفکری چه خواهد شد
مرسی:)

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
این بحث شما چند جنبه داره،
اگر سوالتون این هست که آیا همچین وب سایتی نیاز هست که ساخته بشه...، نظر بنده این هست که خیر
اما اگر قصدتون این هست که همچین سایتی رو به هرشکل راه اندازی کنید و این موضوع از روی علاقه ی شخصیتون هست، بنده تشویقتون میکنم
ولی انتظار یک اتفاق بزرگ و استقبال بینظیر رو نداشته باشید
همونطور که دوستان هم اشاره کردن، mmb در این مرحله چیز جدیدی برای ارائه نداره که بخاد یک سایت جدید براش راه اندازی بشه و سیل کاربران بیاد به سمتش
قطعاً با راه اندازی سایت کاربرانی خواهید داشت، ولی تصور بنده این هست (از روی تجربه عرض میکنم) که تعداد این کاربران به اندازه ای نخواهد بود که رونق سایت بعنوان مثال به اندازه همین انجمن در تالار مجیدآنلاین باشه...

تمام این مواردی که ذکر کردید در جای خودشون ایده های خوبی هستن، ولی پیشنهاد بنده این هست که قبل از راه اندازی سایت مطمئن باشید که تیمی در کنارتون باشند که در همین زمینه هایی که ذکر کردید تخصص داشته باشند و از انسجام گروهتون کاملاً مطمئن باشید.

تصمیمتون هرچه که باشه، براتون آرزوی موفقیت میکنم

asirap

Member
این بحث شما چند جنبه داره،
اگر سوالتون این هست که آیا همچین وب سایتی نیاز هست که ساخته بشه...، نظر بنده این هست که خیر
اما اگر قصدتون این هست که همچین سایتی رو به هرشکل راه اندازی کنید و این موضوع از روی علاقه ی شخصیتون هست، بنده تشویقتون میکنم
ولی انتظار یک اتفاق بزرگ و استقبال بینظیر رو نداشته باشید
همونطور که دوستان هم اشاره کردن، mmb در این مرحله چیز جدیدی برای ارائه نداره که بخاد یک سایت جدید براش راه اندازی بشه و سیل کاربران بیاد به سمتش
قطعاً با راه اندازی سایت کاربرانی خواهید داشت، ولی تصور بنده این هست (از روی تجربه عرض میکنم) که تعداد این کاربران به اندازه ای نخواهد بود که رونق سایت بعنوان مثال به اندازه همین انجمن در تالار مجیدآنلاین باشه...

تمام این مواردی که ذکر کردید در جای خودشون ایده های خوبی هستن، ولی پیشنهاد بنده این هست که قبل از راه اندازی سایت مطمئن باشید که تیمی در کنارتون باشند که در همین زمینه هایی که ذکر کردید تخصص داشته باشند و از انسجام گروهتون کاملاً مطمئن باشید.

تصمیمتون هرچه که باشه، براتون آرزوی موفقیت میکنم
ممنون از نظرتون
کاملا صحیح میفرمایید
هدف من از اعلام کردن این خبر اینجا یکیش همین بود
من که خودم خدای MMB نیستم!
یکی از دلایل ایجاد این تاپیک این بود که ببینم آیا کسی همکاری میکنه با من؟!
مدیر انجمن ها میشه؟!
کسی مطلب ارسال میکنه؟!
ممکنه کاربری سوال بپرسه من حتی جواب سوالش رو ندونم! ماشالا شمایید که کاربر حرفه ای هستید...:)
همکاری میکنید؟!
آخه من جدیدا فروم mmbonline.frm.ir رو دیدم که همه همکاری کرده بودن...میخوام بدونم با من هم کار میکنید؟

Ehssan_it

Well-Known Member
آخه من جدیدا فروم mmbonline.frm.ir رو دیدم که همه همکاری کرده بودن...میخوام بدونم با من هم کار میکنید؟
میزان فعالیتش رو دیدی >
اخرین فعالیتش چند وقته پیشه ؟
اگر شما حتی برخی از ایده هاتون رو در یک سی دی مالتی مدیا پیاده کنید بهتره ار اینه که سایت بزنید.
البته اگه قرار باشه سی دی بزنید یک دنیا پند و اندرز دوستانه دارم براتون !

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزیز
چون فرموده بودید نظر بدم جسارتا عرض میکنم بنده هم با نظر جناب silvercover - nevercom و دوستان دیگه موافقم و فعالیت مستقل تو این زمینه (ضمن اینکه تشویقتون میکنم که در راه علم آموزی و تقسیم دانایی با دیگران با اطمینان و محکم قدم بردارید) به خاطر عدم توسعه این برنامه و همینطور نقص ها و مشکلاتی که شاید هرگز توسط این برنامه حل نشه توصیه نمیکنم.

البته باز هم بنده مثل سایر دوستان معتقدم ایده های جالب و خوبی دارید اما فکر نمیکنید میشه با یکم همکاری بیشتر تو سایتهایی مثل همین سایت ایده هاتون رو به مرحله اجرا بزارید تا مخاطبان بیشتری با شما همراه بشن؟

به هر حال موفق باشید دوست من

asirap

Member
میزان فعالیتش رو دیدی >
اخرین فعالیتش چند وقته پیشه ؟
اگر شما حتی برخی از ایده هاتون رو در یک سی دی مالتی مدیا پیاده کنید بهتره ار اینه که سایت بزنید.
البته اگه قرار باشه سی دی بزنید یک دنیا پند و اندرز دوستانه دارم براتون !
اینکه شما میفرمایی خیلی دردسرش زیاده! فقط کافیه آدم بخواد به پخش و توزیعش فک کنه که کلا بی خیال بشه!
دوست عزیز
چون فرموده بودید نظر بدم جسارتا عرض میکنم بنده هم با نظر جناب silvercover - nevercom و دوستان دیگه موافقم و فعالیت مستقل تو این زمینه (ضمن اینکه تشویقتون میکنم که در راه علم آموزی و تقسیم دانایی با دیگران با اطمینان و محکم قدم بردارید) به خاطر عدم توسعه این برنامه و همینطور نقص ها و مشکلاتی که شاید هرگز توسط این برنامه حل نشه توصیه نمیکنم.

البته باز هم بنده مثل سایر دوستان معتقدم ایده های جالب و خوبی دارید اما فکر نمیکنید میشه با یکم همکاری بیشتر تو سایتهایی مثل همین سایت ایده هاتون رو به مرحله اجرا بزارید تا مخاطبان بیشتری با شما همراه بشن؟

به هر حال موفق باشید دوست من
شما درست میفرمایید اما آیا من میتونم اینجا قالب طراحی کنم بزارم واسه فروش؟
اگه میشه خوب بیاید یه تیم طراحی راه بندازیم و از مشتریانی که پیدا میکنیم سفارش بگیریم
امکان پذیره؟

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
شما درست میفرمایید اما آیا من میتونم اینجا قالب طراحی کنم بزارم واسه فروش؟
اگه میشه خوب بیاید یه تیم طراحی راه بندازیم و از مشتریانی که پیدا میکنیم سفارش بگیریم
امکان پذیره؟

دوست عزیز

این مقوله ای جداست شما اگه قصد دارید قالب، نمونه، پلاگین یا ... طراحی کنید و بفروشید دو بخش تو این سایت پیش بینی شده یکی نیازمندیهاست و یکی دیگه فروشگاه اینترنتی که با هماهنگی مدیران میشه محصولاتتون رو برای فروش بزارید.

اما اینکه بیایم یک تیم راه بندازیم و کار انجام بدیم و مشتری پیدا کنیم و سفارش بگیریم و ...

دوست من فعالیت اقتصادی گروهی (با نگاه حرفه ای) به این شکل نیازمند پارامترهای مختلفی هست که باید با برنامه ریزی دقیق به مرحله اجرا گذاشته بشه.

اینکه چند نفری جمع بشن دور همدیگه و یک کاری انجام بدن رو بهش نمیگن فعالیت اقتصادی موفق (البته اگه نگاه حرفه ای به موضوع داشته باشید)

در این زمینه اگه قصد دارید به طور جدی فعالیتی رو شروع کنید پیشنهاد میکنم اول ایده خودتون بازبینی و اون رو از جهات مختلف بررسی کنید. تحلیل های swot دقیقی بدست بیارید و توجیه اقتصادی پیشنهادتون رو ارائه بدید.

در اینصورت شما وقتی سازمان رو تشکیل میدید (همون اعضایی که قرار هست با هم فعالیت رو شروع کنن) جایگاه، شرح وظایف، نظام پرداخت، توجیه اقتصادی و میزان ریسک پذیری و انعطاف فعالیت هر فرد مشخص میشه و با برنامه کاری شروع میشه.

اگه این نکات رو رعایت کنید تیم حرفه ای دور شما جمع میشن که فعالیت موفقی رو میشه باهاش شروع کرد. و نتیجه این فعالیت هم برای همه خوبه

متاسفانه این نکته در شروع بسیاری از فعالیت های اقتصادی گروهی تو ایران رعایت نمیشه و همین امر باعث میشه که نتایج مطلوبی از فعالیت بدست نیاد.

اینا رو نگفتم که مسئله رو سخت کنم و دلسرد بشید. بر حسب تجربه قبلی در بازار نکاتی رو عرض کردم تا بتونید نگاه دقیقتری به آینده پیشنهادتون داشته باشید.

جدیدترین ارسال ها

بالا