خازج كردن انيميشن از مايا به صورت فيلم

zip007

Member
اين چيزايي كه گفتيد مثلا بايد برم تو دوربين 1 بدش رندر بگيرم يا اين كه ميشه 9.JPG انكارو كرد كه تو عكس انجام دادم

انتوري تو prsp رندر گرفتم ولي خبري از فريم نيست همش1 نمارو رندر ميگيره

hvo

Member
دوربینی که شما توی render setting تنظیم می کنید دوربین رندر کردن است . مثلاً اگه camera1 را انتخاب کنید فایل های رندر شده روی هارد شما از نمای camera1 هستند . فکر کنم شما batch render نمی کنید . برای رندر تمام فریم ها باید از batch render استفاده کنید

zip007

Member
اره ميخوام تمام فريم ها رندر بشه با afterكليپ كنم اين batch render چجورري هست؟

يعني نياز نيست برم رو اون تنضيمات؟
راهي كه گفتيد بهتر ؟
پسوند tif سرعت رندرش بالاتر با كيفيت تر هست؟

hvo

Member
برید به قسمت render > batch render را کلیک کنید بعد از مدتی سیستم شروع به رندرینگ می کند فایل ها درون پوشه image از پروژه شما ذخیره میشن . سپس فایل های رندر شده را می تونید وارد after یا هر نرم افزار دیگه کنید . توصیه می کنیم از sgi یا exr
استفاده کنید ( tif هم خوب است ) .

hvo

Member
سرعت رندر به فرمت ربط نداره . اینم بگم همه فرمت ها از iff تبدیل میشن ( البته فقط در مایا )

zip007

Member
1سوال ديگه دوربيني كه گذاشتم كل محيط رو نمي گيره
فقط حرچي كه جلوش هست نسوه نش.ن ميده آيا تو رندر نهايي موشكلي پيش ميادۀ؟

zip007

Member
batch render خودش همه كارارو انجام ميده؟
حركت دوربين حركت ماشين رو هم رندر ميگيره؟

hvo

Member
رندر نهایی دوربینی که در render settings تعیین کرده اید را استفاده می کند ( یعنی renderable camera ) .
آقا اگه این کار یه سودی داشت یه چیزش هم با ما بده همش رو ما انجام دادیم :green: ( البته این فقط شوخی بود منظورم اینه یکم مطالع بیشتر کن اینا مسایل خیلی پایه است فقط نمی دونم چرا بقیه جواب نمیدن یعنی بلد نیستن )

hvo

Member
batch render خودش همه كارارو انجام ميده؟
حركت دوربين حركت ماشين رو هم رندر ميگيره؟
هر حرکتی که دوربین مربوطه بکنه رو رندر می گیره . حالا شمایید که تعیین می کنید چه طوری دوربین حرکت کنه .

zip007

Member
اهان پس بايد برم تودوربيني كه رندر ميخوام بعد bacht render كنم درسته؟

نه والا پولي نداره:sad:

hvo

Member
اهان پس بايد برم تودوربيني كه رندر ميخوام بعد bacht render كنم درسته؟
می خوای یه فیلم آموزشی فقط برای شما درست کنیم . آقا آزمایش کن هیچی نمیشه به خدا . یه بار تست کن ببین چی میشه بعدش تغییرات دیگه بده . ادیسون هم کلی آزمایش کرد ( البته به هم ربط ندارن !!! )
فقط renderable camera را به دوربین مورد نظر تنظیم کنید

maxscript

Well-Known Member
توضیحاتی خوب hvo جان دیگه جای سوال نمی زاره خیلی راحت می تونید طبق اون عکس که قرار گرفت شما تنظمیات رو انجام بدید دوربین رو هم انتخاب کنید اگر سیستمی با چند هسته دارید سعی کنید توی قسمت BachRender تیک Use all رو بردارید و تعداد هسته ای که دارید اونجا بنویسید

• Like
Reactions: hvo
من همه انیمیشن هایی که تا حالا ساختم با این روش تبدیل به فیلم کردم و روش های دیگه رو هم امتحان کردم به نظر من این بهترین کیفیت رو به من داده
و حجم هر فریم معلمولا بین 3 تا 4 مگ بوده و کیفیت فریم ها خیلی بالاست اسم نرم افزار pmp 2 avi 1.04 هست

bahmanj

New Member
سلام سلام. خواهش میکنم کمک کنید . من پروژه دخل مایا آماده کردم ولی نمیدونم که چظوری باید تبدیلش کنم به کلیپ . خواهش میکنم به صورت کامل توضیح بدهید
ممنون . در ضمن وقتم کمه پروژه پایانی هست باید تحویل بدم .

جدیدترین ارسال ها

بالا