خازج كردن انيميشن از مايا به صورت فيلم

zip007

Member
سلام به همه
من انيميشن رو ساختم مي خوام به شكل كليپ در بياد كه با رندر ديده شه
چيكار كنم ؟

Hamed_8

Member
مایا خروجی به صورت Avi نداره باید با فرمت های مثل png or jpg or tga or ... رندر کنید بعد اونارو ترکیب کنید

داره ولی کیفتی که می خوای رو بهت نمیده ،
همونطور که گفتن بهتره به صورت مولتی فریم بگیرین و با یه نرم افزار تدوین کلیپش کنین

مایا خروجی به صورت Avi نداره باید با فرمت های مثل png or jpg or tga or ... رندر کنید بعد اونارو ترکیب کنید
خروجی avi داره ولی من تاحالا ندیدم کسی بخواد از avi برای خروجی تولید یا آخر بگیره . avi فقط برای تست سریع با کیفیت پایین خوبه . تازه میشه گفت playblast بهتره . مایا که نرم افزار composite نیست .
بعدش تازه avi توی mental ray یا vray خروجی نمیده . شما احتمالاً دارید با رندر خود مایا خروجی می گیرید . بهترین راه حال after effetcs یا nuke یا حرفه ایی تر avid هستش

zip007

Member
daste hame dar nakone vali 1soal dige :D cheto az maya besorate kame render begiram az animatam va ba affter efect doros konam ?

daste hame dar nakone vali 1soal dige :D cheto az maya besorate kame render begiram az animatam va ba affter efect doros konam ?
دوست عزیز شما باید یک آموزش رندرینگ و یک آموزش composite بخونید ولی بصورت خلاصه نرم افزار مایا خروجی sequence به شما میده ( مانند exr1 و exr2 و ... ) سپس شما فایل ها را بصورت sequence وارد after یا nuke می کنیم و سپس فایل ها را بصورت
یک فایل avi یا mov در می آورید . اگه توضیحات منو نفهمیدید باید یک آموزش رندرینگ و یک آموزش در مورد after مطالعه کنید ( برای after توصیه می کنم از lynda استفاده کنید چون از همه ساده تر گفته )

m2_farzan

Active Member
سلام. هزار بار قبلا گفتم که:
توی یه کتاب خوندم که یارو میگفت گرفتن خروجی مستقیم فایل ویدیویی کار مبتدیانه ایه و خروجی گرفتن فریم به فریم و وصل کردن اونا در آخر از همه جهت بهتره.
منم باهاش موافقم چون:
1- لازم نیست برای دیدن فریم های نهایی برای مدت رندر 1270 فریم صبر کنی. هر فریم که رندر شد مستقایما قابل دیدنه و این خیلی خوبه چون اگه تو کارت مشکلی باشه زود میفهمی و وقتت تلف نمیشه.
2- اگه وسط کار برق بره، کامپیوتر هنگ کنه، یا به هر دلیلی پروسه رندر متوقف بشه، کل فریم ها رو از دست نمیدی و میتونی از اونجایی که رندر متوقف شد کارو ادامه بدی.
وصل کردن فریم ها به هم خیلی آسونه نگرانش نباش.
ساده ترین راه استفاده از Quick Time هست.
1. اینترنت رو غیر فعال کنید.
2. QuickTime رو باز کنید.
3. در منوی File، روی Open Image Sequence کلیک کنید.
4. به پوشه مورد نظر رفته و فقط فایل اول از 180 فایل رو انتخاب کنید و Open رو بزنید.
5. حالا میتونید فیلم رو ببینید.
6. با رفتن به منوی File و کلیک روی Save As... میتونید فیلم رو با پسوند mov ذخیره کنید.
*حواستان باشد در مرحله 4 سرعت پخش فریم یا همون frame rate رو تنظیم کنید.
دومین راه هم استفاده از ابزار Image Sequence موجود در After FX هست که بهتر ولی یخورده طولانیتره.
موفق باشید.:rose:

یه راهی هست که از روش هایی که دوستان در بالا گفتن راهتره و کیفیت تصویر و خروجیه بهتری بهتون میده و نیازی به نصب این نرم افزار های سنگین نیست
اول اینکه فریم هاتون رو با فرمت BMP خروجی میگرید و بعد نرم افزار Convert bmp to avi رو دانلود میکنید و فریم ها رو بدون codec در داخل نرم افزار تبدیل به avi می کنید که یک مزیت خوبی که داره می تونید بعد از تبدیل بدون افت کیفیت فیلمتون رو به هر فرمتی که دوست داشتید تبدیل کنید

hvo

Member
اول اینکه فریم هاتون رو با فرمت BMP خروجی میگرید و بعد نرم افزار Convert bmp to avi رو دانلود میکنید
شما از این سیستم تست تولید گرفتید . من بیشتر شنیدم فرمت BMP اطلاعات رنگ تصویر رو کم می کنه . من خودم با sgi یا exr خروجی می گیرم

m2_farzan

Active Member
فریم ها رو بدون codec در داخل نرم افزار تبدیل به avi می کنید که یک مزیت خوبی که داره می تونید بعد از تبدیل بدون افت کیفیت فیلمتون رو به هر فرمتی که دوست داشتید تبدیل کنید

احتمالا حجم خروجیش باید خیلی زیاد باشه. بهرحال راه های زیادی وجود داره گرچه من خودم تابحال bmp رو امتحان نکردم و معمولا با tif یا exr کار میکنم.

zip007

Member
dase hame dar nakone babate rahnami.

1chize mohem man animat ro doros kardam 5ta dorbin ham daram ba 500ferem mikham render begiram cheto render begiram inaro ke 1 clip khob beshe?

amozeshi chizi hast begin man bebinam . ya az render hamaro begin chika konam , torokhoda komaaaaaak konid

zip007

Member

1chize mohem man animat ro doros kardam 5ta dorbin ham daram ba 500ferem mikham render begiram cheto render begiram inaro ke 1 clip khob beshe?

amozeshi chizi hast begin man bebinam . ya az render hamaro begin chika konam , torokhoda komaaaaaak konid

zip007

Member

amozeshi chizi hast begin man bebinam .

ya az render hamaro begin chika konam , torokhoda komaaaaaak konid

hvo

Member
سلام . دوست عزیز شما باید یک سری آموزش رو مطالعه کنید پیشنهاد می کنم آموزش های lynda رو مطالعه کنید . هنگامی که در مایا رندر خروجی گرفتید ( با batch ) سپس رندر خروجی را بصورت فیلم در می آرید ( با after ) این خیلی ساده و پیش پا افتاده است . شما پروژه ایی قبول کردید و یا در شرکتی کار می کنید . ( اگه میشه فارسی تایپ کنید )

zip007

Member
دوست عزيز من همه چيز رو درست كردم حالا مشكل من اين هست كه چجوري رندر بگيرم فرم به فرم رندر بگيره تو 5دوربيني كه به كار بردم با 500فرم
منظورم اين هست كه تو كدام بخش رندر مايا برم؟

hvo

Member
شما توی render settings به راحتی می تونید دوربین مربوطه و محدوده فریم رو تعیین کنید . مثلاً یک سری دوربین شماره یک را انتخاب کنید و رندر بگیرید و سپس دوربین های دیگر رو . اگه با منتال ری رندر می کنید نیز می توانید از سیستمی که گفتم استفاده کنید .
اگه هم قراره دورربین ها در محدوده خاصی رندر کنند یا باید دستی تنظیم کنید ( از همون frame range ) یا باید اسکریپت نویسی کنید .

maxscript

Well-Known Member
دوست عزيز من همه چيز رو درست كردم حالا مشكل من اين هست كه چجوري رندر بگيرم فرم به فرم رندر بگيره تو 5دوربيني كه به كار بردم با 500فرم
منظورم اين هست كه تو كدام بخش رندر مايا برم؟
2qxd4zteqvqycp5bocv.jpg

• Like
Reactions: hvo

جدیدترین ارسال ها

بالا