:: تمام سوالات راجع به اينديزاين رو اينجا مطرح كنيد ::

mahdiyar-graph

New Member
سلام
بچه ها یه مشکل فنی دارم!!
نشریه رو بستم تموم شده......... حالا که میخوام خروجی پی دی اف بگیرم نمیگیره
یه error میده به نام background task alert و پی دی اف نمیگیره؟؟؟؟
لطفا راهنمایی کنین

saeed54

Member
سلام دوستان

من یک فایل نشریه دارم که در اينديزاين 6 طراحی شده است.

الان با اينديزاين 5 میخوام باز کنم.پیغام میدهد که پلاگین رو باید اپدیت کنی...من متاسفانه به نسخه 6 هم دسترسی ندارم.
میتوانید راهنمایی کنید چه کاری باید انجام بدهم.؟!!:sad:

odrakoola

Well-Known Member
سلام
بچه ها یه مشکل فنی دارم!!
نشریه رو بستم تموم شده......... حالا که میخوام خروجی پی دی اف بگیرم نمیگیره
یه error میده به نام background task alert و پی دی اف نمیگیره؟؟؟؟
لطفا راهنمایی کنین

پنل background رو باز کنید و ببینید اروری که میده دقیقا چیه.... احتمالا یک عکس و یا یک فونت باعث ایجاد مشکل شده.... از پنل پری فلایت هم تمام ارورهای فایل رو برطرف کنید.

odrakoola

Well-Known Member
سلام دوستان

من یک فایل نشریه دارم که در اينديزاين 6 طراحی شده است.

الان با اينديزاين 5 میخوام باز کنم.پیغام میدهد که پلاگین رو باید اپدیت کنی...من متاسفانه به نسخه 6 هم دسترسی ندارم.
میتوانید راهنمایی کنید چه کاری باید انجام بدهم.؟!!:sad:

فایلو ببرید به سیتمی که سی اس 6 داره و فایل export کنید ... نوع فایل اکسپورتی رو هم indesign Markup انتخاب کنید تا بتونید کار رو داخل سی اس 5 باز کنید.

alirezan28

Member
سلام آقا من نسخه انگلیسی ایندیزاین را دارم...
و نسخه me نیست
هیچ جوری نمیشه که توش فارسی تایپ کرد؟

Alirezano

New Member
Footnone

سلام
چطور می تونمfoot note رو در هرجا که می خام قرار بدم؟ چرا که الان فقط میتونم در زیر صفحه فوت نوت رو داشته باشم، ولی من میخام فوت نوت رو در کنار صفحه یا مثلا در آخر فصل یا آخر کتاب داشته باشم؟
سپاس

با سلام
من سالهاست که دارم بادیزاین کار میکنم
البته خودم تمام سوالاتم را پاسخ میدم !!! اما چنتا سوال داشتم که پاسخشون رو پیدا نکردم و می خواستم بدونم دوستان متخصص ایا میتونند به این سوالات جواب بدن ممنون میشم من رو راهنمایی نمایید
1- چگونه میتوان با ادب ایندیزاین یک جدول با خانه های یک در میان مثل شطرنج ساخت به عبارتی چگونه می توان یک شطرنج ساخت ؟!!!
2- چگونه می توان برای تصاویر یک کادر یا فریم دلخواه طراحی کرد مثلا من می خوام برای تصویرم یک فریم با عکس های مختلف از پروانه بسازم !!
3- چگونه می توان ادب ایندیزاین اسکریپت نویسی کرد ؟!!
4- چگونه می توان در ادب ایندیزاین تصاویر را پرسپکتیو کرد ؟!!
5- چگونه می توان در ادب ایندیزاین فاصله بین ستونهای متنی را با تصویرهای دلخواه پر کرد مثلا من می خوام بین ستونهای متن از خطه زیگ زاگ استفاده کنم !!
6- ادامه سوالاتم رو بعد از پاسخ به سوالات بالا میفرستم !!
البته من به پاسخ چند مورد از سوالات بالا رسیدم اما بیشتر می خوام بدونم
یا علی

سلام
سوالات شما در حد کار با برنامه ورد هستن، ایندیزاین و به طور کلی برنامه های حرفه ای طراحی خیلی زیاد از تمپلیت و قر و قمیش استفاده نمیکنن در اصل ایندیزاین برنامه ای هست که برای یک گرافیست طراحی شده و فرض رو بر این گذاشته که کاربر بسیار خلاقه اما برنامه ورد به خلاقیت کاربر خودش اطمینان نداره برای همین چند نمونه جدول طراحی شده و استایل بندی شده در اختیار کاربر قرار میده به هر حال:
1. یا به طورت کاملا دستی یا با نوشتن یک اسکریپت میتونین به نتیجه دلخواهتون برسین. توجه داشته باشین که محتویات یک سطون با رنگ و نوشته قابلیت کپی و پیس کردن رو دارن یعنی شما یه جدول خام بسازین یک سطون رو به دلخواه بسازین محتویات سطون رو در سطون بعدی کپی کنین کمی خلاقیت بزارین مشکل به راحتی حل میشه
2. کادر دلخواهتون رو آماده کنین تو منوی لایبرری (کتابخانه) ذخیره کنین، هر جا لازمش داشتین بیارینش بیرون و عکستون رو پیس کنید( بازم هم میگم که شما که ورد به شما به عنوان یه کاربر بدون خلاقیت نگاه میکنه و خلاقیت رو براتون آماده میکنه اما ایندیزاین نه)
3. کتابهای لاتینی وجود دارن راجع به اسکریپت که میتونی اگر برنامه نویسی جاوا رو میدونی از اونا استفاده کنی، اگرم که نمیدونی بهتره از اسکریپت های آماده ایندیزاین و ... چمیدونم..( این سوال به نظرم مث این میمونه که بخوای به من بگی که میتونی اسکریپت بنویسی:) )
4. ایندیزاین برنامه صفحه آرایی ه، پرسپکتیو نداره، استامپ نداره، یه عالمه فیلتر نداره، و خیلی چیزیایی دیگه نداره... مث این میمونه که بپرسی مستر پیج فتوشاپ کجاست؟ به هر ایندیزاین جزو مجموعه ادوبی هست ( راستی واسه کلیه مجموعه ادوبی هم میشه اسکریپت نوشت)
5. تو مستر پیج زیگ زالتون رو بین سطون بکشین
6....

سلام
من یه مشکل خیلی بزرگ تو ایندیزاین دارم میخواستم بدونم بچه ها کسی راه حلی براش پیدا کرده
تو صفحه بندی کتاب وقتی متن با عکس با هم تو صفحه باشن متن با تصویر پایینش اتصال پیدا نمیکنه
یعنی مثلا مثل ورد نیست که وقتی متن بالا رو یه خط پایین میاوردیم متن و عکس با هم پایین بیاد
تو ایندیزاین متن میاد رو عکس
این مشکلو کسی میدونه ؟؟
مرسی از ادمین

برادر عزیز
بهت خبر خوشی که میتونم بدم اینه که این برنامه هم مث ورد میتونه عکس رو روی یه کاراکتر خاص نگه داره و با متن بالا و پایین بره
Object>Anchored object> insert

یه سوال دیگه ام دارم من اینقدر قابلیت در ایندیزاین دیدم گفتم شاید این قابلیتم داشته باشه
من اگه بتونم تو یه پروژه که دارم فونت های تمام کلماتی که مثلا در بین « » هستش رو یه فونت دیگه بکنم
یه چیزی مثلا تو find از این نوع قابلیت داشته باشه
ممنون میشم کمک کنید

آره هست
تو همون قسمت کمی جستجو کنین به راحتی پیداش میکنین
انقدر راحته که اصلا توضیح لازم نداره :)

سلام خدمت عزیزان
شرمنده اگه سوالم تکراریه! ولی چون ضروریه بی زحمت پاسخ بدید و کامل :)

بنده ایندیزاین رو روی مک نصب دارم

مشکلم اینه که وقتی زبان فارسی هست نمیتونم رو پنل هام اعداد تایپ کنم و مثلا اندازه فونت رو بزنم و ارور میده ولی وقتی زبان رو انگلیسیه میشه و مشکلی نیست

دلیلش رو کسی میدونه؟

میدونم شاید مهم نباشه ولی تو کارهای سریع مهمه!

ممنون اگه کمک کنید

منم این مشکل رو دارم
متاسفانه حق با شماست و خیلی باهاش سر و کله زدم اما به نتیجه نرسیدم

odrakoola

Well-Known Member
سلام
چطور می تونمfoot note رو در هرجا که می خام قرار بدم؟ چرا که الان فقط میتونم در زیر صفحه فوت نوت رو داشته باشم، ولی من میخام فوت نوت رو در کنار صفحه یا مثلا در آخر فصل یا آخر کتاب داشته باشم؟
سپاس

اسکریپتی هست که این کارو انجام میده ... سرچ کنید پیداش میکنید.... این اسکریپت footnote به Sidenote تبدیل می‌کنه..

mahdavizad

New Member
من یه فایل رزومه توسط ایدیزاین واسم تهیه شده بود حالا خودم میخوام اونو ویرایش کنم اما فایلی که دارم به فرمت pdf است چطور میتونم اونو در نرم افزار باز کنم ؟

odrakoola

Well-Known Member
من یه فایل رزومه توسط ایدیزاین واسم تهیه شده بود حالا خودم میخوام اونو ویرایش کنم اما فایلی که دارم به فرمت pdf است چطور میتونم اونو در نرم افزار باز کنم ؟

یک پلاگین هست که این کارو میکنه.... احتمالا برای زبان فارسی کار نکنه.... پلاگینش رایگان نیست و کرک شده اش رو پیدا نکردم....

دوستان عزیز من یه کتاب دست گرفتم واسه ص آرایی وسط های کلاس ایندیزاینم هستم هنوز شیت بندی بلد نیستم بهم گفتن با مارجین میشه اندازه داد زدم پیام میده برنامه ام سی اس5 هست
اندازه کتاب
11.5 در15.2
با در نظر گرفتن 0.5 سانتی متر برای خالی بودن حساب کردم حالا کمکم کنید چجوری باید سایز صفحه رو تو دیزاین مشخص کنم تو مارجین زدم نشد چی کار کنم؟

odrakoola

Well-Known Member
دوستان عزیز من یه کتاب دست گرفتم واسه ص آرایی وسط های کلاس ایندیزاینم هستم هنوز شیت بندی بلد نیستم بهم گفتن با مارجین میشه اندازه داد زدم پیام میده برنامه ام سی اس5 هست
اندازه کتاب
11.5 در15.2
با در نظر گرفتن 0.5 سانتی متر برای خالی بودن حساب کردم حالا کمکم کنید چجوری باید سایز صفحه رو تو دیزاین مشخص کنم تو مارجین زدم نشد چی کار کنم؟

در تنظیم اندازه کتاب باید چند مورد رو مد نظر قرار بدید.. اول میزان برشه و دوم میزان سفیدی حاشیه کار
در سایزی که دادید میزان برش رو هم در نظر گرفتید یا نه؟ منظورم اینه که که مقدار 11.5 در15.2 با برش هست یا بدون برش...
برای تنظیم سایز کتاب و میزان برش باید از منوی file قسمت document setup رو برنید... در پنجره باز شده در قسمت page size اندازه نشریه و با زدن کلید more option در قسمت bleed میزان برش رو مشخص کنید.
برای تنظیم میزان سفید هم از همون مارجین که خودتون گفتید استفاده میشه..
در پایان کار و زمان خروجی گرفتن هم بسته به اینکه میخواید خروجیتون jpg باشه یا pdf هم تنظیمات گزینه bleed باید فعال باشه تا میزان برش رو در نظر بگیره..

saba_4517

New Member
سلام ببخشيد من يه سوال دارم خواهش ميكنم جوابمو بدين در اينديزاين چطور ميشه فصل اول را كه اسم بخش رو زديم و در همه تكرار ميشه اين درست اما حالا اگر بخوام فصل دوم را بزنم در صفحه جديد ديگر فصل دوم تايپ شود بايد چكار كنم شايد بهش بشه گفت سكشن بندي. لطفا جوابم رو زودتر بدين ممنون ميشم مرسي. روز خوش

odrakoola

Well-Known Member
سلام ببخشيد من يه سوال دارم خواهش ميكنم جوابمو بدين در اينديزاين چطور ميشه فصل اول را كه اسم بخش رو زديم و در همه تكرار ميشه اين درست اما حالا اگر بخوام فصل دوم را بزنم در صفحه جديد ديگر فصل دوم تايپ شود بايد چكار كنم شايد بهش بشه گفت سكشن بندي. لطفا جوابم رو زودتر بدين ممنون ميشم مرسي. روز خوش

سلام ... من برای فصل اول توضیح میدم سایر فصول به همین تربیت تنظیم کنید... ابتدا اون فصل هایی رو که میخواهید فصل اول بخوره انتخاب کنید(از پنل پیج) سپس راست کلیک و گزینه number & section option... سپس در قسمت section marker تایپ کنید « اول » .. . سپس در مستر یه باکس متن ایجاد کنید و تایپ کنید « فصل » و سپس از منوی type گزینه insert special character و سپس marker و در انتها section marker... برای سایر فصول هم صفحاتش رو انتخاب و راست کلیک و ادامه مراحل....

کار ایندیزاینم رواز ش یه اکسپورت پی دی اف پرینت گرفتم حالا سفیدی های دور کارم هم تو پی دی اف هست پروژه ام رو میخوام بدم واسه چاپ اون وقت این ص سفید دور کارم هم چاپ میشه؟باید چی کارش کنم ؟

odrakoola

Well-Known Member
کار ایندیزاینم رواز ش یه اکسپورت پی دی اف پرینت گرفتم حالا سفیدی های دور کارم هم تو پی دی اف هست پروژه ام رو میخوام بدم واسه چاپ اون وقت این ص سفید دور کارم هم چاپ میشه؟باید چی کارش کنم ؟

سلام. منظورتون از سفیدی دور کار رو نمی‌فهمم.... اگه سفیدی ما بین متن و برش هست که باید باشه و در چاپ هم باید لحاظ بشه وگرنه کار خیلی بد چاپ میشه .. اما اگه منظورتون بلید و اسلاگ هست اون سفیدی برای در نظر گرفتن میزان برشه ... اگه لازم ندارید در تنظیمات خروجی گرفتن پی دی اف فکر میکنم تب دوم یا سوم سمت چپ هست که میشه غیر فعالش کرد.

جدیدترین ارسال ها

بالا