:: تمام سوالات راجع به اينديزاين رو اينجا مطرح كنيد ::

jafarerfani

Active Member
attachment.php

هیچ نرم افزاری کامل نیست.

faride-b

New Member
این پیام خطا به خاطر اینه که ایندیزاین فعلی شما و کامپیوتر شما این فونت‌هارو نداره، پیشنهاد میکنم یکی ازین 3 راهو:

1- از سیستم اولی که فونتهارو آوردین File>Package بگیرین،

2- عینا با همین اسم فونتهارو دانلود کنین و در مسیر C>windows>Fonts بریزید،

3- با گزینه Find Fonts که پایین همین اخطار هست فونت های جدید جایگزین کنید

فونت ها روی هر دوسیستم موجوده و من دارم استفاده میکنم نمیدونم پیغام دادنش چیه.
از طرفی Find font رو میزنم اما پاسخ نمیده و هیچ اتفاقی نمیافته.(در ضمن کانکتم به نت)

jafarerfani

Active Member
فونت ها روی هر دوسیستم موجوده و من دارم استفاده میکنم نمیدونم پیغام دادنش چیه.
از طرفی Find font رو میزنم اما پاسخ نمیده و هیچ اتفاقی نمیافته.(در ضمن کانکتم به نت)

----------------------------------
همانطور که قبل‌ها هم نوشته شد، حتی با موجود بودن همهٔ فونت ها در هر دو سیستم مبدأ و مقصد، با هر بار باز کردن ایندیزاین، این پیغام آزاردهنده نمایش داده می‌شود. بهتر است فعلاً همان close را بزنید.
تحقیق کنیم ببینیم دیگر کاربرها هم همین مشکل را دارند یا نه.

faride-b

New Member
من یه مشکل دیگه هم دارم. همه عکس های سندم لینک میشن و ارور میده که باید لینک ها آپدیت شوند.مشکل چیه؟
attachment.php

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن

پیوست ها

• خطای لینک.JPG
    خطای لینک.JPG
    19.7 کیلوبایت · بازدیدها: 43

krezak

Member
من یه مشکل دیگه هم دارم. همه عکس های سندم لینک میشن و ارور میده که باید لینک ها آپدیت شوند.مشکل چیه؟
attachment.php

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن

سلام
عسات جابجا شده
باید لینک جایی که عکسات قرار داره رو بدی. حتی
امکان داره اسم پوشه ای که عکسا داخلشه عوض شده
باشه که این اخطار رو میده.
همه عکس های مورد استفادت رو بذار تو یه پوشه و لینکشو بده نرم افزار تا مشکلت حل بشه

jafarerfani

Active Member
سلام
عسات جابجا شده
باید لینک جایی که عکسات قرار داره رو بدی. حتی
امکان داره اسم پوشه ای که عکسا داخلشه عوض شده
باشه که این اخطار رو میده.
همه عکس های مورد استفادت رو بذار تو یه پوشه و لینکشو بده نرم افزار تا مشکلت حل بشه

--------------------------------------
اول سپاس‌گزار از krezak که خوب پاسخ دادند ایشون.
بله درسته. عکس‌هایی که در ایندیزاین استفاده می‌شوند و لینک شده اند، همگی درون یک پوشهٔ ویژه باشند، دقت شود که تصاویر لینک ایندیزاین، جابه‌جا، تغییر نام یا حذف نشوند. حتی یک تصویر کوچک به کاررفته در ایندیزاین هم باید لینک بشود.
یادآوری می‌شود، عکس‌های لینک ایندیزاین، تغییر نام نشوند.

آخرین ویرایش:

sharareh84

New Member
سلام
یه فایل کتاب وردی دارم که فارسیه با کلی کلمات لاتین توی این کلمات لاتین علامتهای ()*^؟_ و ... استفاده شده
وقتی میبرمش توی ایندیزاین تمام کلمات لاتین به هم میریزه به خصوص اونا که علامت داره توش
در ضمن تنظیماتش توی ورد right to left direction هست و توی ایندیزاین هم روی default
وقتی توی ایندیزاین دونه دونه لاتیناش رو انتخاب میکنم و میزارم روی left to right direction درست میشه
ولی این خیلی زمان میبره چون لاتین ها توی متن پخشه
کسی راه ساده تری بلده؟

krezak

Member
سلام
یه فایل کتاب وردی دارم که فارسیه با کلی کلمات لاتین توی این کلمات لاتین علامتهای ()*^؟_ و ... استفاده شده
وقتی میبرمش توی ایندیزاین تمام کلمات لاتین به هم میریزه به خصوص اونا که علامت داره توش
در ضمن تنظیماتش توی ورد right to left direction هست و توی ایندیزاین هم روی default
وقتی توی ایندیزاین دونه دونه لاتیناش رو انتخاب میکنم و میزارم روی left to right direction درست میشه
ولی این خیلی زمان میبره چون لاتین ها توی متن پخشه
کسی راه ساده تری بلده؟

سلام
قسمت فایند چندین بار توضیح داده شده. خیلی کاربرد داره.
بخصوص برا رفع ایرادات.
طبق تصویر جلو برو تا مشکلت درست بشه.
بهتر بود قسمتی از فایل وردت رو اینجا میذاشتی تا راه بهتری هم بشه.
موفق باشید
attachment.php

پیوست ها

• Untitled.png
    Untitled.png
    92.5 کیلوبایت · بازدیدها: 35

sharareh84

New Member
مشکل من خود علامت نیست کل لاتین به هم میریزه

attachment.php

پیوست ها

• 111.jpg
    111.jpg
    422.5 کیلوبایت · بازدیدها: 56

krezak

Member
مشکل من خود علامت نیست کل لاتین به هم میریزه

attachment.php

سلام
فایل رو میتونی تا پیکو فایل آپلود کنی و لینکش رو اینجا یذاری
مشکلت با اختصاص یه کاراکتر استایل به متن حل میشه. خیلی ساده حل میشه
ولی بعضی قسمت ها که خیلی کمتر هستند نامزتب میشن بخاطر عدم صحیح تایپ متن
یعنی متن رو درست تایپ نکردن. رعایت نحوه تابپ متن لاتین و فارسی در کنار هم خیلی مهمه
که باید دقت کافی رو داشت تا این مشکلات پیش نیاد
البته 90 در صد مشکل شما با اختصاص کاراکتر استایل حل میشه

jafarerfani

Active Member
سلام
فایل رو میتونی تا پیکو فایل آپلود کنی و لینکش رو اینجا یذاری
مشکلت با اختصاص یه کاراکتر استایل به متن حل میشه. خیلی ساده حل میشه
ولی بعضی قسمت ها که خیلی کمتر هستند نامزتب میشن بخاطر عدم صحیح تایپ متن
یعنی متن رو درست تایپ نکردن. رعایت نحوه تابپ متن لاتین و فارسی در کنار هم خیلی مهمه
که باید دقت کافی رو داشت تا این مشکلات پیش نیاد
البته 90 در صد مشکل شما با اختصاص کاراکتر استایل حل میشه

----------------------------------------------------
از کاربر بیدار و آگاه krezak به خاطرِ پاسخ مناسب و سریع، سپاس‌گزار هستیم.
بله. استایل بندی در محیط ایندیزاین حتماً با دقت انجام شود، ترازبندی راست به چپ و ...
تایپِ درست و اصولی در محیط برنامهٔ word انجام شود، در تنظیمات word، نوشتنِ اعداد در حالتِ context. باشد و مانند اینها.
پیشنهاد می شود کلِ متن را از word کپی کرده و در ایندیزاین، پیست کنید، سپس استایل مورد نظر را اِعمال کنید، دوباره متن را از ایندیزاین به word کپی کنید، ببینید چه تغییری می‌کند؟
این بار، متن را در محیط word ویرایش کنید و در آخر به ایندیزاین منتقل کنید و همان استایل پاراگراف را به متن بدهید.
--------------------------------
نتیجه را حتماً برایمان بنویسید که به تجربه ها اضافه بشود و دیگران هم بهره ببرند.

parsaaaaa

New Member
با سلام و خسته نباشید به همه ی دوستان عزیز

به یه مشکلی برخوردم.یسری فرمول تو ورد نوشتم ک هیچکدومو ایندیزاین نمیشناسه دری وری میاره :green: چیکار کنم که بشناسه؟ یا اصلا با ایندیزاین هم میشه مثل ورد فرمول نوشت و اگه میشه چطوری؟

jafarerfani

Active Member
با سلام و خسته نباشید به همه ی دوستان عزیز

به یه مشکلی برخوردم.یسری فرمول تو ورد نوشتم ک هیچکدومو ایندیزاین نمیشناسه دری وری میاره :green: چیکار کنم که بشناسه؟ یا اصلا با ایندیزاین هم میشه مثل ورد فرمول نوشت و اگه میشه چطوری؟

-------------------
سلام.
مطلبِ این پست، بارها در همین بخش، شرح داده شده است.
شما می‌توانید در صفحه‌های قبلی، مرور کنید.
برای پاسخ به پرسش، من یک پیشنهاد سمعی و بصری خیلی ساده به شما توصیه می‌کنم.
در گوگل، واژه های کلیدی «نوشتن فرمول در ایندیزاین» یا «فرمول ریاضی در ایندیزاین» را تایپ کرده و یک ویدیو را از نتیجهٔ جست‌وجو برگزینی.
در همین سایت آپارات است.
منتها باید دقت کنی دیگر.
ویدیویی را ببینی، خوب متوجه داستان می‌شوی.
-------------------------------
نرم افزار math type را هم دانلود و نصب کنی.
----------------
نتیجه را اینجا بنویس که یک نوع پیگیری ما بشود، تجربه ها گردآوری شده و سودمند باشد.

آخرین ویرایش:

jafarerfani

Active Member
از همین تریبون اعلام کنم، آن دسته از کاربرانی که به تازگی عضو سایت مجیدآنلاین شده اند، برای آگاهی از پاسخِ پرسش ها، همه یا بیشتر صفحاتِ آن قسمتی که مد نظرشان است، را مرور کنند که هم سریع تر و هم با شرح کامل، نتیجه بگیرند.
اگر در صفحات قبلی نبود، همین جا مطرح بشود و بقیه کاربران هم آگاه شوند.
از دقت نظرتان، سپاس‌گزاریم.

آخرین ویرایش:

metal_pk

New Member
سلام دوستان عزیز. کسی هست به ایندیزاین در زمینه طراحی سر رسید و تقویم و اسکریپ نویسی و ... مسلط باشه ؟ ممنون میشم یک نفر زود پاسخگو باشه که بدجور گیر کردم
اینم ایمیله منه اگر کسی هست بتونه کمک کنه: [email protected]
شماره موبایل هم اگر ایمیل کنید که خیلی سریع تر میتونیم ارتباط برقرار کنیم
بازم مرسی

آخرین ویرایش:

MTajvidi

New Member
سلام دوستان

یک مشکل عجیب تو چندتا از پاراگرافا برام پیش اومده. بقیه پاراگراف ها در صفحات دیگر همچین مشکلی ندارند
بین حروف اول و دوم کلمه های اول هر خط در ستون دوم صفحه، فاصله میافته، تو خود ایندیزاین مشکل نداره ولی وقتی به PDF تبدیل میکنم این مشکل ظاهر میشه
attachment.php

ممنون میشم اگه پاسخ بدید

پیوست ها

• ind problem.png
    ind problem.png
    124.7 کیلوبایت · بازدیدها: 32

krezak

Member
سلام دوستان

یک مشکل عجیب تو چندتا از پاراگرافا برام پیش اومده. بقیه پاراگراف ها در صفحات دیگر همچین مشکلی ندارند
بین حروف اول و دوم کلمه های اول هر خط در ستون دوم صفحه، فاصله میافته، تو خود ایندیزاین مشکل نداره ولی وقتی به PDF تبدیل میکنم این مشکل ظاهر میشه
attachment.php

ممنون میشم اگه پاسخ بدید

سلام
این قسمت از متن رو کلیر فرمت کن. یعنی استایل هاش رو پاک کن و مجدد استایل بده بهش و یا هرجور که میخوای
تنظیمش کنی. احتمال زیاد مشکلت حل میشه.
و اگرم دنبال پیدا کردن دلیلش هستی همین قسمت متن رو تو ایندیزاین برام همینجا ارسال کن تا کالبد شکافیش کنم:cool:
موفق باشی.
دوستان پیرو صحبت دوستمون آقای باغنی نتیجه کار رو اینجا اعلام کنید تا تجربه ای برامون بشه.

MTajvidi

New Member
سلام
این قسمت از متن رو کلیر فرمت کن. یعنی استایل هاش رو پاک کن و مجدد استایل بده بهش و یا هرجور که میخوای
تنظیمش کنی. احتمال زیاد مشکلت حل میشه.
و اگرم دنبال پیدا کردن دلیلش هستی همین قسمت متن رو تو ایندیزاین برام همینجا ارسال کن تا کالبد شکافیش کنم:cool:
موفق باشی.
دوستان پیرو صحبت دوستمون آقای باغنی نتیجه کار رو اینجا اعلام کنید تا تجربه ای برامون بشه.

ممنون که پاسخ دادید.

کارایی که گفتید رو انجام دادم ولی مشکل حل نشد. جالبه وقتی سایز text box رو تغییر میدم میزان فاصله هم تغییر میکنه.
احتمالا یه جای style تعیین شده مشکل داره چون دقت کردم بقیه پاراگرافا کلمه اول هر خط این فاصله رو دارن ولی خیلی خفیف تره و قابل تشخیص نیست توی چاپ.

فایل ID رو ضمیمه کردم... بقیه صفحه هارو پاک کردم تو این فایل که سبک شه، از همین فایل PDF گرفتم مشکل نداشت برعکس فایل اصلی!!!!
در هر صورت ممنون میشم که نگاهی بندازیدو یه کالبد شکافی ایی انجام بدید، اگه مشکل دیگه ایی هم تو طرح و تنظیمات باشه ممنون میشم گوشزد کنید چون تازه کارم

ممنون

پیوست ها

• Untitled-1 -test.rar
    6.4 مگایابت · بازدیدها: 11

جدیدترین ارسال ها

بالا