:: تمام سوالات راجع به اينديزاين رو اينجا مطرح كنيد ::

mohcen

Member
تشکر از find replace خیلی استفاده کردم ولی اونی که گفتم رو پیدا نکردم. اینکه در کل متن تمام جملات بین دو پرانتز مثلا BOLD بشه. اگه این رو بلدید لطغا بفرمایید

krezak

Member
تشکر از find replace خیلی استفاده کردم ولی اونی که گفتم رو پیدا نکردم. اینکه در کل متن تمام جملات بین دو پرانتز مثلا BOLD بشه. اگه این رو بلدید لطغا بفرمایید

سلام مجدد
یه مقدار تخصصی شد سوالت و باید از قسمت گرپ توی قسمت فایند استفاده کنی. از کد زیر یرای پیدا کردن متن داخل پرانتز استفاده کن
\(.+?\)
تو قسمت گرپ بزن این کد رو و تو قسمت تغییر فرمت از فرمت بولد برای تغییر استفاده کن
و در نهایت اگه خواستی خود پرانتز هات از بولد در بیان پرانتز رو تو فایند سرچ کن
و حالتش رو بذا رو عادی یا رگولار
موفق باشی

attachment.php

دوستان اگه قسمتی رو بلد نبودید و جایی پیدا نکردید میتونید به صورت لاتین سرچ کنید تا به نتیجه برسید

پیوست ها

• Capture.JPG
    Capture.JPG
    159.4 کیلوبایت · بازدیدها: 27

mohcen

Member
آقا فوق العاده بود. هزارتا تشکر
اگه حوصله داری درباره grep و این که چطور این دستور رو ساختی یه توضیح بده. تو نت گشتم چیز بدردبخوری پیدا نکردم. انگلیسی هم که بلد نیستم.

krezak

Member
آقا فوق العاده بود. هزارتا تشکر
اگه حوصله داری درباره grep و این که چطور این دستور رو ساختی یه توضیح بده. تو نت گشتم چیز بدردبخوری پیدا نکردم. انگلیسی هم که بلد نیستم.

سلام مجدد
به مقاله انگلیسی هیتش در مورد گرپ که باید انگلیسی بلد باشی که بتونی متوجه بشی
من خودم با تغییرات ئ امتحان کردن به نتیجه رسیدم
جلو قسمتی که همین کد رو وارد کردی یه سری انتخاب برات داره که برای هر نوع کاراکتری
دست رو آزاد گذاشته که بر اساس اون انتخاب کنی تا به نتیجه برسی. به صورت گروهی هم دسته بندی شده
تا ازشون استفاده کنی. یبار نگاه کنی متوجه میشی.

mohcen

Member
دیروز یه ایندیزاین cc2015 نصب کردم ولی متاسفاه فایل patch رو گه زدم پیغام میداد که فایل پیدا نشد. الان بصورت تریال و 30روزه نصب شده چیکار باید بکنم.
ضمنا تو درایو سی هم نصب نکردم (شاید بخاطر این نمی تونه پیدا کنه)

krezak

Member
دیروز یه ایندیزاین cc2015 نصب کردم ولی متاسفاه فایل patch رو گه زدم پیغام میداد که فایل پیدا نشد. الان بصورت تریال و 30روزه نصب شده چیکار باید بکنم.
ضمنا تو درایو سی هم نصب نکردم (شاید بخاطر این نمی تونه پیدا کنه)

موقع نصب پچ آدرس جایی که نصب کردی رو بده
یا اینکه چپ رو ببر تو قسمت نصب شده نرم افزار نصب کن
و یا اینکه نرم افزارت رو حذف کن و مجدد نصب کن

mohcen

Member
همه راه هایی که گفتی رو رفتم ولی نشد. اگه راه دیگه ایی سراغ دارید بگید
یا سایت مطمئنی برای دانلود ایندیزاین با کرک

faride-b

New Member
افت کیفیت عکس های ایمپورت شده

سلام دوستان عزیز.
من یه مشکلی در استفاده از ایندیزاین دارم. هر بار که سندم رو می بندم و دفعه بعد بازش میکنم ویزاییش کنم همه عکسایی که قبلا ایمپورت کرده بودم دچار افت کیفیت شده و همگی رنده رنده میشن. حالت شطرنجی پیدا میکنن. هم عکسها و هم زمینه هایی که تو مستر پیج وارد کردم. البته موقع ذخیره پیغام میسینگ فونت و آپدیت رو میده اما هر موقع من آپدیت رو میزنم هیچ اتفاقی نمی افته.
هر بار من مجبورم عکسا رو تغییر بدم واقعا کلافه کننده س. ممنون میشم راهنماییم کنید.

krezak

Member
سلام دوستان عزیز.
من یه مشکلی در استفاده از ایندیزاین دارم. هر بار که سندم رو می بندم و دفعه بعد بازش میکنم ویزاییش کنم همه عکسایی که قبلا ایمپورت کرده بودم دچار افت کیفیت شده و همگی رنده رنده میشن. حالت شطرنجی پیدا میکنن. هم عکسها و هم زمینه هایی که تو مستر پیج وارد کردم. البته موقع ذخیره پیغام میسینگ فونت و آپدیت رو میده اما هر موقع من آپدیت رو میزنم هیچ اتفاقی نمی افته.
هر بار من مجبورم عکسا رو تغییر بدم واقعا کلافه کننده س. ممنون میشم راهنماییم کنید.

سلام
یکی اینکه تصاویر رو توی ایندیزاین مد نظر قرار نده و پی دی اف بگیر و کیفیت رو اونجا ببین
دوم اینکه عکس های مور استفاده رو تو یه پوشه قرار بده و بهتره کنار فایل ایندیزاین باشن و یبار لینک
پوشه رو به نرم افزار بده و دیگه مشکل خطای از دست دادن تصاویر هم پیش نمیاد

دوستان اگه کسی مشکل خاصی پیدا کرد بهتره که قسمتی از فایل رو هم بذاره تا بهتر بشه راهنمایی کرد
موفق باشیددددددددددددددددددد

spud

New Member
سلام دوستان،
1-می‌خواستم بدونم چطور میشه یک سری آبجکت (Object)با مشخصات خاص‌رو یکجا خذف کرد(delete)،به ذهن من ایجاد آبجکت استایل (Object Style)و استفاده از تب آبجکت تو پنجره Find/Change بود ولی نتونستم دیلیتشون کنم.. ممنون میشم دوستان پاسخ بدن..

2- سوال بعدیم اینه که چطور میشه یک سررسید با شماره‌گذاری اتومات تاریخها و صفحات ایجاد کرد(یعنی هم تمام صفحات از مستر master- شماره صفحه بگیرند و هم اینکه شماره تاریخ روز‌های سال رو.) تا بعنوان مثال برای سالهای مختلف ازش استفاده بشه..

faride-b

New Member
سلام
یکی اینکه تصاویر رو توی ایندیزاین مد نظر قرار نده و پی دی اف بگیر و کیفیت رو اونجا ببین
دوم اینکه عکس های مور استفاده رو تو یه پوشه قرار بده و بهتره کنار فایل ایندیزاین باشن و یبار لینک

دوستان اگه کسی مشکل خاصی پیدا کرد بهتره که قسمتی از فایل رو هم بذاره تا بهتر بشه راهنمایی کرد

سلام دوست عزیز
به نکته جالبی اشاره کردی. چون من فایل عکسام کاملا تو سیستمم پراکنده اس برخی هم رو سرور . احتمالش هست به همین علت باشه. من چک میکنم این مورد روو اگر بازم مشکل داشتم با عکس میام.
بازم ممنون

krezak

Member
سلام دوستان،
1-می‌خواستم بدونم چطور میشه یک سری آبجکت (Object)با مشخصات خاص‌رو یکجا خذف کرد(delete)،به ذهن من ایجاد آبجکت استایل (Object Style)و استفاده از تب آبجکت تو پنجره Find/Change بود ولی نتونستم دیلیتشون کنم.. ممنون میشم دوستان پاسخ بدن..

2- سوال بعدیم اینه که چطور میشه یک سررسید با شماره‌گذاری اتومات تاریخها و صفحات ایجاد کرد(یعنی هم تمام صفحات از مستر master- شماره صفحه بگیرند و هم اینکه شماره تاریخ روز‌های سال رو.) تا بعنوان مثال برای سالهای مختلف ازش استفاده بشه..

سلام
بری این کار باید از اسکریپت استفاده کنی. یعنی برا حذف همه فریم ها در ایندیزاین. راه ساده تری هم به ذهنم برسه حتما اینجا مطرح میکنم
برا سر رسید هم حتما از مستر پیج باید استفاده بشه تا شماره گذاری راحت تر انجام بشه و بتونی اتوماتیکش کنی

faride-b

New Member
خطا

سلام

9k=

دوستان کسی میدونه برای رفع این خطا باید چکار کنم؟؟
در ضمن هر از چندگاهی که باز میکنم فونت هایی که با انتظار entezar بوده بهم خورده اند و فونت پیش فرض رو گذاشته .
سپاسگزارم

faride-b

New Member
اینم تصویر خطا

سلام

9k=

دوستان کسی میدونه برای رفع این خطا باید چکار کنم؟؟
در ضمن هر از چندگاهی که باز میکنم فونت هایی که با انتظار entezar بوده بهم خورده اند و فونت پیش فرض رو گذاشته .
سپاسگزارم

attachment.php

پیوست ها

• خطا.JPG
    خطا.JPG
    48.4 کیلوبایت · بازدیدها: 60

spud

New Member
این پیام خطا به خاطر اینه که ایندیزاین فعلی شما و کامپیوتر شما این فونت‌هارو نداره، پیشنهاد میکنم یکی ازین 3 راهو:

1- از سیستم اولی که فونتهارو آوردین File>Package بگیرین،

2- عینا با همین اسم فونتهارو دانلود کنین و در مسیر C>windows>Fonts بریزید،

3- با گزینه Find Fonts که پایین همین اخطار هست فونت های جدید جایگزین کنید

آخرین ویرایش:

spud

New Member
سلام
بری این کار باید از اسکریپت استفاده کنی. یعنی برا حذف همه فریم ها در ایندیزاین. راه ساده تری هم به ذهنم برسه حتما اینجا مطرح میکنم
برا سر رسید هم حتما از مستر پیج باید استفاده بشه تا شماره گذاری راحت تر انجام بشه و بتونی اتوماتیکش کنی

نمیدونم چرا پاسخ به نقل قول صفحرو میبره به هوم پیج!!!
ممنون از پاسخ.

1-ممکنه در مورد کد اسکریپتش راهنماییم کنید،؟

2- بله شماره گذاری صفحات به صورت عادیو بلدم ولی تواین زمینه که باید همزمان شماره صفحه و شماره گذاری تاریخ (روزهای هر ماه از سال) رو به صورت تکرار شونده و اتومات داشته باشیم، نمیدونم چه باید کرد ، فقط میدونم که تکنیک خاصی دراین زمینه وجود داره..

آخرین ویرایش:

krezak

Member
سلام

نمیدونم چرا پاسخ به نقل قول صفحرو میبره به هوم پیج!!!
ممنون از پاسخ.

1-ممکنه در مورد کد اسکریپتش راهنماییم کنید،؟

2- بله شماره گذاری صفحات به صورت عادیو بلدم ولی تواین زمینه که باید همزمان شماره صفحه و شماره گذاری تاریخ (روزهای هر ماه از سال) رو به صورت تکرار شونده و اتومات داشته باشیم، نمیدونم چه باید کرد ، فقط میدونم که تکنیک خاصی دراین زمینه وجود داره..

سلام
اسکریپت مثل پلاگین است و یه امکان جدید به نرم افزار اضافه میکنه تا با اون بتونی یه سری کارها رو
به صورت اتوماتیک و راحت تر انجام بدی. دقیقا کاری که اکشن در فتوشاپ میکنه
تو سایت های خارجی میتونید سرچ کنید تا اطلاعاتی دستگیرتون بشه
برا تقویم هم فک کنم اسکریپت داره که بتونی ازش استفاده کنی تا روزها رو اتوماتیک بزنه برات
موفق باشی

jafarerfani

Active Member
سلام

جدیدترین ارسال ها

بالا