بهترین لب تاپ برای کارهای سه بعدی؟

دلیل اصلیش هم همون حمل و نقل آسون هست پس باید قیمتش بالا تر باشه

این حمل و نقل آسون هم همش مزیت نیست. عیب هایی هم داره. مثلا اینکه لپ تاپ ها گزینه بسیار مناسبی برای سرقت هستن. هم قابل حمله. هم قیمتیه. هم نمیشه ردیابیش کرد. هم اینکه ممکنه همه اطلاعات شخصیه یه نفر از طریق سرقت لپ تاپ بیوفته دست یه آدم مریض و از زندگی ساقطت کنه.
اما از اونجایی که معمولا ما pc هامونو نمی ذاریم زیر بقلمون و تو خیابون راه بریم امکان سرقتش کمتره.

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
این حمل و نقل آسون هم همش مزیت نیست. عیب هایی هم داره. مثلا اینکه لپ تاپ ها گزینه بسیار مناسبی برای سرقت هستن. هم قابل حمله. هم قیمتیه. هم نمیشه ردیابیش کرد. هم اینکه ممکنه همه اطلاعات شخصیه یه نفر از طریق سرقت لپ تاپ بیوفته دست یه آدم مریض و از زندگی ساقطت کنه.
اما از اونجایی که معمولا ما pc هامونو نمی ذاریم زیر بقلمون و تو خیابون راه بریم امکان سرقتش کمتره.

خوب اگه همه میخواستن مثل شما فکر کن که یه روزی یه دزدی میاد و لپ تاپ شما رو میدزده هیچ کس لپ تاپ نمیخرید...
تازه اگه قرار به دزدی باشه موبایل هم یه وسیله ای هست که هم از لپ تاپ کوچیک تر هست و هم راحت تر میشه دزدید!!!

بازم دلایلی که نمیشه از خریدش منصرف شد... لطفا یه دلیل درست و حسابی صرف نظر از وجود آقا دزده بیارین:wink:

خب مثل اینکه شما هیچ رقمه منصرف نمیشی ...
ولی ما تلاشمون رو می کنیم و نا امید نمیشیم!

یه دلیل دیگه:

شما pc داشته باشی برای تعویض قطعات و ارتقا قدرت انتخاب بیشتری نسبت به لپ تاپ داری. اما لپتاپ شبیه یه Black Box که فقط میتونی از همون استفاده کنی. بعضی قطعه هاشو ممکنه بشه ارتقا داد و عوض کرد اما هم هزینه اش نسبت به pc بیشتره هم قدرت انتخابت کمتره.

شما اگه از لپ تاپ استفاده کنی برای همیشه نمی تونی دو تا کارت گرافیک رو SLI کنی. برای ما که گرافیک کار می کنیم SLI یا کراس فایر گاهی ضروریه.

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
بابا جان دلیل فنی بیارین....

مسلا اگه میگفتی cpu های یه Pc همیشه قوی تر از Cpu های لپتاپ هست (در حالت متعادل و قابل مقایسه ) باز یه چیزی

حالا همه که نمیخوان sli یا کراس فایر ببندن که...

در ضمن میشه قطعاتشو ارتقا داد.... ولی خوب هزینه اون بالاست
داداش من براش از USA یه Hp هدیه آوردن اما چون از اونجا به ایران گیر بازار بود واسه پاک کردن سریع و بی دردسر عزیزان اومدن یه دستگاه مغناطیسی از زیر لپتاپ رد کردن که هار رو از نظر فیزیکی damage میزد ,و Bad sector میداد ... هیچی آخر دادین یه هارد 80 گیگابایتی رو 100 تومن عوض کردن

این جوری خوب قبول دارم...

اما حالا مثلا من یا شما 3d کار میکنیم
مکان هم نداریم واسه کار به جز خونه خودمون
بعد از شانس بد ما یه خانم زنگ میزنه میگه من یه پروژه دارم میخوام واسم ببندینش ... شما هم میگین چرا که نه ... اما کجا؟؟؟؟
خوب خانم کمی موذب میشه که بیاد خونه یه پسر مجرد !
میگه بریم کافی شاپ یا کافی نت همدیگر رو ببینیم ... از اونایی که کامپیوتر های اونحا لگن هستن باید داد زد که من لپ تاپ میخوام ..
اینجا اگه لپ تاپ باشه ...هم کار رو انجام میدین هم اینکه کلاس کاریتون بالا میره ... هم اینکه با انجام این کار شما کارای بیشتری از اون طرف میگیرین هم اینکه با اون طرف دوست میشی :lol: (به خاطر این مورد هم که شده برو جون من لپ تاپ بخر :green:)

خلاصه این تاپیک زده شده تا در مورد لپ تاپ بررسی بشه که چی خوبه چی بده
موفق باشی

.:taymaz:.

مدیر انجمن‌ها
به به بحث داغ شده
ببینین دوستان عزیز من خودم pc دارم 1.5 خرجش کردم از هر نظرم ( پولی که بهشد دادم) راضیم
ولی خوب ببینین برای کسانی مثل من که دفتر ندارن شما بخوای کار رو به کارفرما نشون بدی یا مثلا تغییراتی پیش خود کارفرما بدی وجود لب تاپ بدجوری احساس میشه
درسته قطعه نمیشه زیاد عوض کرد تو لب تاپ ولی یه خوبی که داره اینه که میشه جابه جاش کرد
سیستم من بالای 30 کیلو وزنش میشه بخوام اینوور اونور ببرم پدرم در میاد ولی خوب یه لب تاپ نهایتش 3 کیلو 4 کیلو باشه اگه خیلی باشه
در مورد باطری تحقیقی که من کردم apple رقیب نداره نزدیک 10 ساعت باطری نگه میداره ولی خوب قیمتش بالاست 2.200 قیمتیه که من تو این لیست گذاشتم
این رقمو مثلا با سری F سونی مقایسه میکنی کم کمش 500 تومن اختلاف داره که رقم کمی نیست
ولی خوب به قول معروف هر چی پول بدی همونقدر آش میخوری
این که apple یه برند عالیه شکی توش نیست و یا کیس های رندر Box و یا حتی لب تاپ های box مخصوص رندر هست تو اینم شکی نیست
ولی خوب هر کسی توان خرید این جنس هارو نداره
من خودم جدیدا تو یه شرکتی کار میکنم که چون کاراشون یکیم سنگین میشه از لحاظ آبجکت و اینا یه کیس خریدن که 3.700 خرجش شد 2کارت گراف و مادربورد ایسوس و ... تجربه خیلی تلخی دارم باش مخصوصا وقتی از cad مدل هامو اینپورت میکنم (کسانی که 3 بعدی کار کردن تو cad میدونن تعداد خطوط کد خیلی بالاست) وقتی به حالت خط در میاد حجم تو مکس واقعا زور میبره ولی تو حالت معمولی خیلی رونه که فکر میکنم به خاطر gpu باشه بحث رو به تانحراف نبریم
بساری از دوستان میخوان یه مدل خوب بخرن که بشه باهاش تو شرایط استراری هم رندر کرد حالا نه رندرهای خفن در حدی که بشه نشون داد فقط
در ضمن از نظر روانی هم شکل لب تاپ برای کارفرما مهمه متاسفنه ایرانه دیگه
dell بنزم تا 1 کی 2 سال پیش عالی بود ولی این چین ..... ترکوندش و کیفیت سابق رو نداره
sony برند خاصی هست نمیشه اطمینان کرد بهش زیاد عین ماشین های ایرانخودرو خوب و بد داره
hp بی خیال
apple هم گرونه
البته قیمت و مشخصات زیگورات رو دیدم تجب کردم دلم شروع کرده به مدل های خفن با پول خفن ولی نمیدونم اون صدای فن آزار دهندش باز هست یا نه
خلاصه کمک کنید به یه جنس معقول برسیم

لیپ تاپ قابلیت های خوبی داره نظیر قابل حمل بودن وبا کلاس بودن و ... اما جای pc رو نمی تونه بگیره به دلایلی که ذکر شد.
اصلا اون ابهتی که pc داره لپ تاپ نداره :wink:

به هر حال برند Dell من شنیدم با رندر های سنگین مشکلی براش پیش نمیاد.
من تو کار لپ تاپ نیستم که بخوام دقیق تر نظر بدم.

ali_118

کاربر VIP
با توجه به اینکه هم پست بالایی و هم سروش لپ تاپ DELL رو پیشنهاد داد، به نقل از یکی از آشنایان که تعمیرات سخت افزار داره، میگفت که برگشتی های دل تو مدلای جدید خیلی زیاد شده، جدیدا آمار خیلی بالایی داره تو خرابی
و برعکس همین نظر رو در مورد Asus داشتن
من خودم دل استفاده میکنم و خیلی راضی هستم، اما این مسائل مربوط به سری های جدید وارداتی هست که احتمالا از پایین ترین رده کیفیتی برخوردارن
البته که من همچنان پیشنهاد میکنم از مدلای صنعتی این برند ها انتخاب کنین، هزینه ی اضافه ای که پرداخت میکنین راه دوری نمیره . . .

بابا جان دلیل فنی بیارین....
اینجا اگه لپ تاپ باشه ...هم کار رو انجام میدین هم اینکه کلاس کاریتون بالا میره ... هم اینکه با انجام این کار شما کارای بیشتری از اون طرف میگیرین هم اینکه با اون طرف دوست میشی :lol: (به خاطر این مورد هم که شده برو جون من لپ تاپ بخر :green:)
مرسی دلایل فنی :green:

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
الا مثله چند تا شد

1 - نشون دادن نمونه :( با یک فلش هم میشه نمونه کار برد نشون داد یا فایل نهایی پرژه را )

2- بستن کار تو کافی شاپ : (اصلاً مگه امکن پذیر )

خوب در مورد دلایل مخالفت

1 - این لپ تاپ های که شما میگید احتمالا داره رم - cpu - gpu و هر چیز دیگش بسوزه یا نه چقدر زمان میبره جایگیزینی قطعات

2 - ارتقاعش چی خیلی از اینها نمیشه ارتقاع داد

3 - عمر مفید اون کم میشه

اگه فقط برای نشون دادن نمونه کار و بست اون کار تو کافی شاپ و پارک یا هر چیز دیگه ای خب یک لپ تاپ معمولی هم میتونه اون کار انجام بده نیاز به هزینه بیشتر نیست

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.خدمت همه اساتید.
من خودم شخصا با pc موافقم اما الان دیگه سال 2011 رسیده و می بینیم که لپ تاپ ها تو کارهای حرفه ای اصلا کم نمیارن.
من یه سری تستهایی رو طی مدتی با یه فایل رفرنس انجام دادم.
فایل اورموشن ولوم 14 فایل شماره 6
139279-9ccdc3b6.jpg

1- سیستم خودم
cpu Q6600
ram 4 Gig OCZ
VGa 4870
render time= 30 min

2-لپ تاپ سونی وایو F11 GX??f دقیقا مدلش یادم نیست
cpu Corei7 720
ram 4 Gig DDr3
VGa Nvidia G310
render time= 30 min

3- سه عدد لپ تاپ dell 1558
cpu Corei7 720
ram 4 Gig DDr3

VGa 4570
و مدل جدیدش
VGa 5470
render time= 20 min

Acer 4714
cpu Corei3
ram 4 Gig DDr3
Vga G310m
render Time=80 min

HP Pavilion DV6 3190
cpu Corei7 720
ram 4 Gig DDr3
VGa 5470
render time= 20 min

نتیجه ای که من گرفتم اینه که رندر لپ تاپ رابطه 100 مستقیم با cpu داره...
من شخصا با لپ تاپ هایی که کارتهای ورک دارن حال می کنم.من شخصا معجزه dell Latitue رو پارسال دیدم.یه فایل اتوکد بسیار بسیار حجیم که سیستم خونگی باور کنین 10 مین لود کردنش طول میکشید رو درجا بالا آورد و دوربین توش مثل هولو می چرخید.حالا فکر کنین پارسال کجا امسال با این لپ تاپ های خفن کجا.اگه بتونی برای یه کارت ورک دار هزینه کنی عالی میشه.

omid3g

New Member
با سلام اگه ميشه زودتر اين مشخصات لب تاپ رو برامون بذارين دير شد
داره پولش از دستم ميره لطفا مارك و نام قطعاتي كه براي يك لپ تاپ خوب
سراغ دارين رو اطلاع بدين .خواهشن تو رندر كردن كم نياره كه اعصا ما رو خورد نكنه
ممنون

مدیر انجمن‌ها
الا مثله چند تا شد

1 - نشون دادن نمونه :( با یک فلش هم میشه نمونه کار برد نشون داد یا فایل نهایی پرژه را )

2- بستن کار تو کافی شاپ : (اصلاً مگه امکن پذیر )

خوب در مورد دلایل مخالفت

1 - این لپ تاپ های که شما میگید احتمالا داره رم - cpu - gpu و هر چیز دیگش بسوزه یا نه چقدر زمان میبره جایگیزینی قطعات

2 - ارتقاعش چی خیلی از اینها نمیشه ارتقاع داد

3 - عمر مفید اون کم میشه

اگه فقط برای نشون دادن نمونه کار و بست اون کار تو کافی شاپ و پارک یا هر چیز دیگه ای خب یک لپ تاپ معمولی هم میتونه اون کار انجام بده نیاز به هزینه بیشتر نیست
2تا کار همزمان میخوای رندر کنی که بدرد میخوره.خوب بابا من مشکلم یه چیز دیگس من مدلینگ هم میکنم بعضی مواقع کارفرمای محترم iq در سطح جلبک داره نمیشه فهمید منظورش چیه باید ادیتو جلوش انجام بدی

مدیر انجمن‌ها
سلام.خدمت همه اساتید.
من خودم شخصا با pc موافقم اما الان دیگه سال 2011 رسیده و می بینیم که لپ تاپ ها تو کارهای حرفه ای اصلا کم نمیارن.
139279-9ccdc3b6.jpg

1- سیستم خودم
cpu Q6600
ram 4 Gig OCZ
VGa 4870
render time= 30 min

2-لپ تاپ سونی وایو F11 GX??f دقیقا مدلش یادم نیست
cpu Corei7 720
ram 4 Gig DDr3
VGa Nvidia G310
render time= 30 min

cpu Corei7 720
ram 4 Gig DDr3

VGa 4570
و مدل جدیدش
VGa 5470
render time= 20 min

Acer 4714
cpu Corei3
ram 4 Gig DDr3
Vga G310m
render Time=80 min

HP Pavilion DV6 3190
cpu Corei7 720
ram 4 Gig DDr3
VGa 5470
render time= 20 min

من شخصا با لپ تاپ هایی که کارتهای ورک دارن حال می کنم.من شخصا معجزه dell Latitue رو پارسال دیدم.یه فایل اتوکد بسیار بسیار حجیم که سیستم خونگی باور کنین 10 مین لود کردنش طول میکشید رو درجا بالا آورد و دوربین توش مثل هولو می چرخید.حالا فکر کنین پارسال کجا امسال با این لپ تاپ های خفن کجا.اگه بتونی برای یه کارت ورک دار هزینه کنی عالی میشه.
قربون شما
آقا طبق معمول ترکوندی
عمو
dell Latitude از 1،000،000 هست تا 2،000،000 طبق قیمت های روز زیگورات و کلن dell Latitude تو رده کارای business& Professional هست البته Precision هم هست که قیمتش 4،850،000 :shock: یادته dell Latitude کدوم مدلش بود؟

مدیر انجمن‌ها
سلام.خدمت همه اساتید.
139279-9ccdc3b6.jpg

1- سیستم خودم
cpu q6600
ram 4 gig ocz
vga 4870
render time= 30 min

2-لپ تاپ سونی وایو f11 gx??f دقیقا مدلش یادم نیست
cpu corei7 720
ram 4 gig ddr3
vga nvidia g310
render time= 30 min

cpu corei7 720
ram 4 gig ddr3

vga 4570
و مدل جدیدش
vga 5470
render time= 20 min

acer 4714
cpu corei3
ram 4 gig ddr3
vga g310m
render time=80 min

hp pavilion dv6 3190
cpu corei7 720
ram 4 gig ddr3
vga 5470
render time= 20 min

من شخصا با لپ تاپ هایی که کارتهای ورک دارن حال می کنم.من شخصا معجزه dell latitue رو پارسال دیدم.یه فایل اتوکد بسیار بسیار حجیم که سیستم خونگی باور کنین 10 مین لود کردنش طول میکشید رو درجا بالا آورد و دوربین توش مثل هولو می چرخید.حالا فکر کنین پارسال کجا امسال با این لپ تاپ های خفن کجا.اگه بتونی برای یه کارت ورک دار هزینه کنی عالی میشه.
یه پیشنهاد
میشه با شرکت هایی مثل زیگورات تماس گرفته بشه تا یه فایل مشخص مثل همین فایل رو رو سیستم های مختلف تست کنن و نتیجه رو اعلام کنن؟! فکر کنم به نفع خودشون هم باشه

Farrokh

Active Member
من فقط بهت بگم که یکی از دوستام با کلی تحقیق رفت و یکی از لپتاپ های i7 ئه سونی رو برداشت
یه تست رندر زدیم باهاش
دیدیم سرعتش حتی از اون یکی سیستم قدیمی من که یه فنوم 9500 با 4 گیگ رم روشه باز هم کمتره (این سیستمه رو سه سال پیش بسته بودم فکر کنم :green:)

کلا من خودم اگر از احتیاج شدید هم بمیرم لپتاپ نمی گیرم
مگر اینکه یه لپتاپ دست دوم و تر و تمیز پیدا کنم که پولمو الکی نخوره تا بتونم روی خرید کیس حرفه ای مانور بدم

بهر حال بسته به هزینه ای که می تونی بکنی می تونی از لپتاپ های BOXX برداری که هم تست شده و عالی هستن و هم حرفه ای
مساله ی اصلی پول می باشد

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
سلام ...

دوستان لطفا بین این سه تا مدل dell یه نگاه کنن ببینن کدوم بهتر تره
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dell Studio 1558-D
Main-Medium.jpg

مشخصات کلی :
مشخصات کلی: لپ تاپ نوع معمولی - وزن 2.6 کیلوگرم
پردازنده: Intel 1.6 Core i7 2.8 GHz - Cache 6 MB - BUS 1333 MHz
حافظه: 6 GB DDR3
هارد دیسک: 640 GB 7200 RPM
کارت گرافیک: ATI Radeon HD 5470 DDR3 1024 MB UpTo 3579 MB
صفحه نمایش: 15.6" - Bright LED
امکانات: DVD-RW - مودم اکسترنال - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - iLink - HDMI - VGA Port
سایر مشخصات: باتری 9 سلولی - Microsoft Windows 7

1470000 تومان
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dell XPS L501-D
Main-Medium.jpg

مشخصات کلی :
مشخصات کلی: لپ تاپ نوع معمولی - وزن 2.78 کیلوگرم
پردازنده: Intel Q740 1.73GHz Core i7 2.8 GHz - Cache 6 MB - BUS 1066 MHz
هارد دیسک: 640 GB 7200 RPM
کارت گرافیک: Nvidia GeForce GT435M 2048 MB UpTo 4096 MB
امکانات: DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - HDMI - VGA Port
سایر مشخصات: باتری 6 سلولی - Microsoft Windows 7

1400000 تومان
Dell Inspiron 5010-Aluminium2
Main-Medium.jpg

مشخصات کلی :
مشخصات کلی: لپ تاپ نوع معمولی - وزن 2.7 کیلوگرم
پردازنده: Intel 720QM 1.7 GHz Core i7 2.93 GHz - Cache 6 MB - BUS 1333 MHz
هارد دیسک: 640 GB 5400 RPM
کارت گرافیک: ATI Radeon HD 5650 DDR3 1024 MB UpTo 4096 MB
امکانات: DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - HDMI - VGA Port
سایر مشخصات: باتری 6 سلولی - DOS

1200000تومان

ali_118

کاربر VIP
سلام ...

دوستان لطفا بین این سه تا مدل dell یه نگاه کنن ببینن کدوم بهتر تره

واضح و مبرهن است که اولی، به علت باس 1333 و هارد 7200rpm از بقیه مشخصات فنی بالاتری داره . . .

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
خوب پس گزینه 2 رو کنار میزنیم و میمونه اولی و سومی

در مورد گرافیکشون بحث کنیم؟ چرا با اینکه اولی 5470 هست و سومی 5650 قیمت اولی باز بیشتر از سومی هست مگه کارت 5650 قوی تر از 5470 نیست؟

آیا فقط برای برتری CPu باس مهمه ؟و اینجا که اولی سرعت 2.8GHZ هست و سومی 2.93 هست مهم نیست؟

فکر کنم این سومی ,صرف نظر از باتری 6 سلولی و هارد با سرعت دور پایین و خوش قیمت بودنش گزینه مناسبی باشه واسه خرید
دوستان بیان نظر بدن

موفق باشی

مدیر انجمن‌ها
من فقط بهت بگم که یکی از دوستام با کلی تحقیق رفت و یکی از لپتاپ های i7 ئه سونی رو برداشت
یه تست رندر زدیم باهاش
دیدیم سرعتش حتی از اون یکی سیستم قدیمی من که یه فنوم 9500 با 4 گیگ رم روشه باز هم کمتره (این سیستمه رو سه سال پیش بسته بودم فکر کنم :green:)

کلا من خودم اگر از احتیاج شدید هم بمیرم لپتاپ نمی گیرم
مگر اینکه یه لپتاپ دست دوم و تر و تمیز پیدا کنم که پولمو الکی نخوره تا بتونم روی خرید کیس حرفه ای مانور بدم

بهر حال بسته به هزینه ای که می تونی بکنی می تونی از لپتاپ های boxx برداری که هم تست شده و عالی هستن و هم حرفه ای
مساله ی اصلی پول می باشد
فرخ جان ببین دادشی مشکل مکانه برای ارائه کار، هر کاری رو نمیشه تو برد شرکت به قول یکی از دوستان بعضی ها نمیتونن بیان خونه تو کافی نیت هم سرعت در حد جلبک هستش
من سیستم دارم خونه ولی 30 کیلو رو که نمیشه جایی برد درسته
شما میخوای یه طرح رو به کارفرما نشون بدی چی کار میکنی؟؟!
در شمن کیس من خوب هست و دیگه نمیخوام زیاد خرج کنم جالب بود kingstone hyper x من بهتر از gell در اومد حالا شاید یه زمانی رم رو بردم بالا ولی
با :cpu:6600
vga:9800 nvidia
ram:4gig
Motherboard XFX nforce 680i SLI

مشکلی ندارم
لب تاپ جی پیشنهاد میکنی؟خودت با چی کار کردی؟

آخرین ویرایش:

Fa

Well-Known Member
هر كاري هم بكني نمي توني كار شاخ با لپ تاپ رندر بگيري . مخصوصاً وقتي پاي وي ري وسط باشه .

Alireza Saeedi

Active Member
به به !!
عجب موضوع خوبی رو شروع کردین !!
منم به شدت به این بحث نیاز داشتم !! :دی
من خودم یه سیستم دارم با رم 4 و سی پی یو دو هسته ای 3200 ( فک کنم :پی ) و کارت گرافیک 8500 نویدیا ( 1 گیگ ) !!
حتی برای کارای دو بعدی هم بسیار اذیتم میکنه !! ( مثلا وقتی یه بنر 5-6 متری رو باهاش کار میکنم برای یه کار 2 ساعتی 4-5 ساعت وقتمو میگیره !! ) حالا چه برسه به رندر کارای سه بعدی !! :دی
یه نوت بوکم دارم که رمش 2 گیگه و 3400 سی پی یو شه و 512 گرافیکش ( نخندین جون من :پی ) مال asus است !!
ولی انصافن از پی سیم بیشتر ازش راضیم !! :دی
به همین خاطره که عزممو جزم کردم هر دوتاشم بدم بره فقط یه نت بوکه خوب بگیرم !!
می کار تری دی حرفه ای انجام نمیدم پس نمیتونم واسه این بحث نظر تخصصی بدم !!
ولی در کل پیشنهادم اینه که اگه کار سه بعدی خیلی سنگین نمیخوایین انجام بدین ( یه چیزی در حد پروژه های معمولی و ساخت کاراکتر و اینا ) !!
لب تاپ های امروزی خودشون دست کمی از پی سی ندارن !!
ولی خوب هیچ وقت یه لب تاپ نمیتونه جایگزین خوبی برای یه سیستم حرفه ای باشه ...

جدیدترین ارسال ها

بالا