بهترین لب تاپ برای کارهای سه بعدی؟

.:taymaz:.

مدیر انجمن‌ها
سلام
دوستان عزیز لطفا تجربیات حودتونو از لب تاپ هایی که برای کارهای سه بعدی ( autocad,maya,3ds max,vue,...) استفاده کردین و ازش رازی بودین اینجا بیان کنید با مدل دقیق(در صورت امکان مشخصات cpu,ram,vga رو هم بزارین) و قیمت تقریبی که به یه برند مناسب برسیم
(به این خاطر تو اینجا تاپیک رو زدم که بازدید بیشتری داشته باشه تا بعدا به قسمت سخت افزار منتقل بشه مدیران محترم sorry)

و به نظرتون کدوم یکی از اینا بهتره؟!

DELL STUDIO 1558 2.8 6M

xtikgdp8mfbm3pev3y.png

* Processor:

Type : Intel® Core™ i7 M i7-720QM
Speed : 2.8 GHz
cache : 6M
* Software :

Operating System : Free Dos
* Memory :

Speed : 1067MHz DDR3
Installed : 4096 MB
* Display :

Screen Size : 15.6
Type : Widescreen LED with TruBrite Technolog
Resolution : Truelife 720p HD WLE
* Graphics :

Chipset : ATI 5470
Memory : 1024MB up to 2280MB
* Hard Drive :

Interface : Serial ATA
Speed : 5400rpm
Capacity: 500+ GB
* Optical Drive :

Type: DVD-SuperMulti drive (+/-R double layer)
* Networking/Modem :

Bluetooth : Yes
Wireless LAN (wifi) : Yes
Modem Type : No
* Power :

Battery Type : Standard Capacity Lithium-ion Battery
Battery Life : 9 Cell
* Port :

(2) USB 2.0 compliant (1) USB/eSATA combination port HDMI connector VGA video connector Integrated network connector 10/100/1000 LAN (RJ45) AC adapter connector Audio jacks (1 line-in, 2 line-out, 1 Mic-in) IEEE 1394 port 34 mm ExpressCard slot
* Card Reader :

slots : 8 IN 1
* Weight :

Starting at : 2.5 Kg.
* Other :

Security : Face Tracking Technology
Web Cam : Yes
Color : jet Black
Made in : China
Warranty : 1 Year International & Local

SONY F SERIES F12CFX/B 2.93 6M

0tbwrnrbwkqt3l28gocz.jpg

* Processor:

Type : Intel® Core™ i7 M i7-740QM
Speed : 2.93 GHz
* Software :

Operating System : Windows 7 Home P 64-bit
* Memory :

Speed : 1333MHz DDR3
* Display :

Screen Size : 16.4
Type : XBRITE-ECO
Resolution : 1600x900
* Graphics :

Chipset : GF 330
Memory : 1024MB up to 3823MB
* Hard Drive :

Speed : 7200 RPM
Capacity: 320++ GB
* Optical Drive :

* Networking/Modem :

* Power :

Battery Life : 6 CELL
* Port :

DC-In : 1- Ethernet Connection(s) : 1- HDMI™ Output : 1- Internal Microphone : 1- Microphone Input : 1- S/PDIF Output(s) : 1- USB Port(s) : 2 (USB) 2.0, 1 (eSATA)- VGA Output(s) : 1- i.LINK® Connection : 1 (4pin) i.LINK® connector (IEEE 1394)6
* Card Reader :

slots : 6 In 1
* Weight :

Starting at : 2.7 Kg.
* Other :

Color : BLACK
Made in : USA

Apple MacBook Pro MC373LL/A 2.66 4M

vsxkklqdpefrjrmlmm5o.jpg

* Processor:

Type : Intel® Core™ i7 M i7-620M
Speed : 2.66 GHz
cache : 4M
* Software :

Operating System : Mac OS X v10.6 Snow Leopard (includes iTunes, Time
* Memory :

Speed : 1066MHz DDR3
* Display :

Screen Size : 15.4
Type : LED-backlit glossy widescreen display
Resolution : 1440x900
* Graphics :

Chipset : GF 330
Memory : 512MB up to 2280MB
* Hard Drive :

Speed : 5400 RPM
* Optical Drive :

* Networking/Modem :

* Power :

Battery Type : 77.5-watt-hour lithium-polymer battery
Battery Life : up to 8-9 Hours
* Port :

# MagSafe power port # Gigabit Ethernet port # One FireWire 800 port (up to 800 Mbps) # Mini DisplayPort # Two USB 2.0 ports (up to 480 Mbps) # SD card slot # Audio line in # Audio line out # Kensington lock slo
* Card Reader :

slots : 5 In 1
* Weight :

Starting at : 2.5 Kg.
* Other :

Color : White + Black

HP PAVILION SERIES DV6-2190US 2.8 6M

8qskh3sjnl2d0z3bm3i6.gif

* Processor:

Type : Intel® Core™ i7 M i7-720QM
Speed : 2.8 GHz
* Software :

Operating System : Windows 7 Home P 64-bit
* Memory :

Speed : 1033MHz DDR3
* Display :

Screen Size : 15.6
Type : Widescreen LED with True Life Technolog
Resolution : 1366x768
* Graphics :

Chipset : GFORCE 230
Memory : 1024MB up to 2780MB
* Hard Drive :

Speed : 5400 RPM
* Optical Drive :

* Networking/Modem :

* Power :

Battery Life : 6 CELL
* Port :

4 USB 2.0 (4th shared with eSATA port), 1 HDMI connector, 1 eSata connector, 1 VGA port, 1 RJ45 ethernet connector, 1 RJ11 modem connector (configurable), 2 headphones-out, 1 mic-in, 1 IEEE 1394, consumer IR, cable docking connector
* Card Reader :

slots : 6 In 1
* Weight :

Starting at : 2.7 Kg.
* Other :

Security : No
Color : Black

آخرین ویرایش:
فقط یه چیزی بگیر که gpu بالا باشه. الان دیگه کم کم همه پردازشا داره پورت میشه روی gpu.
و همچنین گرافیکش NVIDIA باشه. فعلا شرکت های سه بعدی زیاد به Stream شرکت ATI محل نمیدن و روش کار نمی کنن.

آخرین ویرایش:

Mohammad

Member
راستش نظر من تخصصی نیست ولی من hp دارم و رو کارهایی که به cpu مربوط میشه بعد به مدت یکدفعه سرعتش میاد پایین (سی پی یوش زود داغ میکنه)
بین اینایی که گفتی به نظر من sony بهتره

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
برای کارهای گرافیکی مهمترین قسمت cpu هست. بنظرم اگر میخوای هزینه کنی ، روی cpu ئه سیستم بیشتر تمرکز کن.

منم به شخصه لپ تاپ های سونی رو خیلی دوس دارم. مخصوصا سری های f رو که واقعا هم از نظر ظاهری خیلی قشنگن
و هم از نظر سخت افزاری واقعا عالی هستن. از نظر مانیتور هم که رو دست سونی واقعا لپ تاپی وجود نداره!

pclord

کاربر متخصص
cpu بیشترین تاثیرش تو رندره، گرافیک هنگام کار با برنامه به خصوص کار با پارتیکال Ram هم تو محیط و هم رندر تاثیر داره.
پس اول cpu
دوم گرافیک
و سوم Ram بالا باشه خوبه.

من با لبتاب کار نکردم ، نمیدونم دقیق چه مدلی خوبه، اما اگه کسی میخواد بگیره به همین ترتیبی که گفتم اولویت قرار بده.

موفق باشید.

ali_118

کاربر VIP
به نظرم دنبال مدل های خرکار (صنعتی) باش که تو رندر های طولانی با گرمای سیستم مشکل پیدا نکنی
اگر هم GPU بالا میخوای مدل های گیمینگ با مشخصات فنی بالا و معمولا دو کارت گرافیک با قیمت خوب پیدا میشه اگه دنبالش باشی

لپ تاپ های BOXX هم چیزای خوبیه اگه مشکل هزینه نداری :wink:
به قول خودشون BOXX Mobile Workstations
products-img-goboxx_series.jpg

Mandana

Active Member
توصیه می کنم کلن طرف اچ پی نرو! می دو تا لپتاپ اچ پی سوزوندم با رندرهام...شانس اوردم گارانتی تعویضش تموم نشده بود اخرم دل گرفتم...شده یک روز متناوب روشن بوده می هم که کلن عادت ندارم سیستم خاموش کنم(هر چند ستمه در حق بدبخت) و توی دو هفته شاید یکبار کامل خاموش بشه.یکبارم با مغز روی زمین نسبتن سفت فرود اومده ولی تابحال به مشکلی برخورد نکردم باهاش.ولی اگر ادم بخواد بجای پی سی کلن لپتاپ داشته باشه یا بخواد بیشتر هزینه کنه طبیعتن سونی جزو بهتریناست ^.-

.:. soroosh .:.

Active Member
یه نگاهی به این لیست قیمت بنداز :
http://www.zigorat.com/zigoratnotebooks.pdf
دقیقا گزینه آخر
Inspiron 5010
من باهاش کار کردم و تو رندر خیلی خوب جواب میده و تو ویووپورت هم خیلی خوبه. شاید بشه گفت جدیدترین مدل اینسپایرن دل هست که زیگورات هم تازه وارد ایران کرده.
رو خودش ۶ گیگ رم داره و امکان ارتقاء برای رم بیشتر هم داره .
ال سی دیش اچ دی هست اما اون هم میتونی بگی برات فول اچ دی بزارن فکر میکنم ۱۲۰ تومن بیشتر میگیرن.
کارت گرافیکش هم خیلی خوبه.
به نظرم نسبت به قیمتش خیلی عالیه.
از زیگورات هم که بگیری فکر میکنم یک سال گارانتی تعویض داره و میتونی با خیال راحت رندر بگیری.
مدلهای اچ پی را که ماندانا جان گفتن و چندان جالب نیستن.
سونی هم به نظر من فقط پول دیزاینش را میگیره و الی از نظر کارایی جالب نیست چون من دو تا از فامیلامون دو بار رفتن لپ تاب سونی گرفتن با مشخصات خیلی بالا و ال سی دی ۱۷ اینج و ... اما برای هر دوشون هر دو بار مشکل پیش اومد و اصلا سیستمشون به قول معروف پکید :D
من سونی را هم پیشنهاد نمیکنم. اما کلا برند دل به نظرم از نظر قدرت و ماندگاری خیلی خوبه به خصوص برای شما که میخواید یکسره ازش کار بکشید و باید لب تاب جونداری بگیرین.
موفق باشید.

.:taymaz:.

مدیر انجمن‌ها
بله حق با دوستمون آقا ehsan_nekooee سعی کن لپ تاپی بگیری که GPU بالا داشته باشه :wink:
امین جان شما برند خاصی رو توصیه نمیکنی؟
ببینین دوستان اکثر ماهایی که اینجاییم فقط برا ارائه کار و حالا تو حالت های اضطراری از لب تاپ استفاده میکنیم شاید یه کار فورسماژور باشه و باید هم با pc و هم با لب تاپ رندر بگیریم هدف معرفی بهترین مدل از نظر کارایی هستش
اگه ببینین من حتی آپل رو هم تو بران ها گذاشتم که به یه مدل خوب برسیم البته از نظر قیمت هم مناسب باشه که بشه تهییش کرد:wink:
تا اینجاکه خوب پیش رفتیم

Erfan

Active Member
من دو سال پیش یه دونه وایو گرفتم سری F چون کارم اکثراً گرافیک هست خیلی ازش راضی هستم.
مک بوک هم عالیه، آقامون داره که هر از چند گاهی سرک میکشیم :دی به احتمال 99% یه مک هم برای خودم میگیرم چون کم نمیاره.

میخوای لپتاپ بگیری خوب دقت کن، به رنگش، قطعاتش، چه کاربردی ازش میخوای، کیفیت ال سی دی برات مهمه، ال ای دی باشه، دووم باطری، ورزنش برای جا به جایی و آخر هم زیبایی خارجیش.

به هر کدوم از اینا دقت نکنی وقتی که خریدی با دیدی مدل ها جدیدتر پشیمون میشی.

بازم نظر خودته
:rose:

Maya Man

Active Member
بنظر من اگر واقعاً نياز نداري که لب تاپ داشته باشي بهتره همين هزينه رو براي خريد يه PC با کيفيت انجام بدي.
چون لب تاپ هرچقدر هم که قوي باشه بازم تو کارهاي حرفه اي يه جايي لنگت ميزاره و مجبور ميشي بري سراغ PC
مخصوصاً تو رندرهاي با کيفيت حرفه اي.
شما اگه زيبراش کار کرده باشي بزودي متوجه ميشي که نياز مبرمي به رم بسيار زيادي داره. خوراک اينجور نرم افزارها رم زياده.
البته اصل ترتيب همون CPU ، مادربورد ، رَم ، هارد سريع و بعد يه کارت گرافيک معقول.
شما براي پردازش هاي بالا نياز به CPU بسيار قوي داري که بايد بسرعت پردازش هاي لازم رو برات انجام بده.
Ram سيستم هم بايد بالا باشه و سريع.
_ تو اکثر لب تاپ ها بيشتر از 4 گيگ رم نميبيني و اگه قابل ارتقا به رم بالاتر هم باشه هزينه ارتقا برات گرون تموم ميشه.
توي نرم افزارهاي سه بعدي نياز به رم زيادي داري. خوراک اصلي اونا رم بالاست.
شما تو يه PC ميتوني ويندوز رو 64 بيتي نصب کني که سرعت و کيفيت بيشتري رو برات به ارمغان مياره و علاوه بر اون ميتوني ميزان رم بيشتري رو روي سيستمت نصب کني. ( تا 16 و حتي 32 گيگ! )
در صورتي که در حالات ويندوز 32 بيتي ، ويندوز بيشتر از 3 گيگ رم رو شناسايي نميکنه و مابقي رم بلا استفاده ميمونه.
گرافيک براي کارهاي گرافيکي تأثيري تو رندر و خروجيه نهاييت نداره و فقط براي پيريويوي بهتر از کارت تو همون فضاي نرم افزاره کارايي داره. فقط ممکنه تو بعضي جاها لازم به گرافيک بالا باشه که اونم با اين گرافيک هايي که تو بازار ميبيني تأثيري تو کارت ندارن. ( مگر بخواي گرافيک Work بگيري که هزينش هر کدومش به اندازه پول يه سيستمه. (3، 4، 5 ميليون به بالا) و خريدش به صرفه نيست )

در کل اگه نظر شخصيه من رو بخواي بايد بگم من شخصاً لب تاپ رو براي کارهاي سه بعدي حرفه اي پيشنهاد نميکنم.
اما اگه واقعاً مصمم هستي لب تاپ بخري و پول داري فقط Apple بخر که سيستماش مختص کارهاي حرفه ايه.
ولي من ترجيح ميدم با هزينه اي که براي خريد يه لب تاپ مناسب اين کار بايد بکنم، همون رو صرف خريد يه PC قوي کنم که خيلي خيلي بهتر هم نتيجه ميده.
اگر واقعاً نياز نداري لب تاپ بخري ( مجبور نيستي که هميشه سيستمت براي کار همراهت باشه ؛ مثل برنامه نويسا) پولت رو صرفش نکن که نميرزه.
باز اگه کارت فقط تو 2 بعدي و نرم افزارهايي مثل فتوشاپ و ايلاستريتور و کورل و ... اين قبيل بود با لب تاپ هم ميشد راحت کار کرد ولي تو کارهاي حرفه اي نه.
اين نظر من بود.
موفق باشي.

mahoo painter

مدیر انجمن گرافیک وکتور
در مورد انتخاب من جدید ترین مدل xps دل رو به بقیه ترجیح میدم این مدل فقط برای کاراهای سنگین و بازی تعبیه شده امکانات خیلی عالی باطری قوی و فقط وزن ش کمی زیاده که
از هر نظر عالی و قیمت مناسبی داره

نکته
سراغ سری های e در سونی نرید
مشکل فن دارن

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
به نظرم اینم میتونه چیزه خوبی باشه
قیمت : 1230000

DELL - Inspiron N5010 / i7 - ALUMINIUM

dell-inspiron-n5010-aluminium-4.jpg

CPU: INTEL i7 740 (2.93 Ghz) / CACHE: 6.0 MB / FSB: 1066 / RAM: 6GB DDR3 / HDD: 640+ GB SATA / LCD: 15.6" Diagonal High Definition - LED / DRIVE: DVD+RW DoubleLayer / VGA: ATI 5470 - 1GB / PORTS: LAN + WiFi + eSATA + CARD READER + WebCam + Bluetooth + HDMI / 2.8 Kg / DOS / 6 CEL
360 View

آخرین ویرایش:

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
واقعا چرا هیچکی از asus حرفی نزد؟؟؟؟؟؟؟

یعنی نمیشه روش حساب کرد؟؟؟

نظروتون در مورد این چیییییییه؟
ASUS - G51JX + 3D glasses Gaming

P_500.jpg

CPU: INTEL i7-720M (2.8 Ghz ) / CACHE: 6.0 MB / FSB: 1066 / RAM: 4GB DDR3 / HDD: 640+ GB SATA / LCD: 15.6" Diagonal High Definition - LED FULL HD / DRIVE: DVD+RW DoubleLayer / VGA: Nvidia Geforce GT 360M 1GB - DDR5/ PORTS: LAN + WiFi + i-LINK + CARD READER + WebCam + Bluetooth + HDMI / 2.8 Kg / DOS / BLUE RAY / 9CELL /خيلي زيبا

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
من کلاً برای کار حرفه ای با لپ تاپ مخالم :rose:
دوستانی که مخالفت میکنن یا تایید میکنن یه دلیل بیارن تا رو مدرک و دلیل تصمیم گرفته بشه:rose:
من خودم میخوام لپ تاپ بگیرم ( با اینکه خودم PC دارم و خیلی هم از راضیم و پسر خوبیه )
برای همین کارای 3d ...
قیمتشم از 1.300 تا 1.800 میتونم بدم

یکی از دوستای من که با هم هم صمیمی هستیم و کارش تو معماری و رندر حرفی واسه گفتن داره 2-3 سال پیش dell خریده بود
بهتون بگم هنوز هم داره باهاش کار میکنه و خرج زندگی شو در میاره...
و تا الان هم آخ نگفته

من خودم موندم چی بگیرم.... بچه ها کمک کنین و طبق یه سری حرف و حدیث قضاوت نکنین
آخه بعضی ها میان میشینن پشت یه لپتاپ که نمیتونه فتوشاپ هم باز کنه ... بعد میگن آقا لپ تاپ چیه .... اله و بله جیمبله!!!

خوش بختانه سطح علمی بچه های مجید آنلاین خیلی بالاست و مطمئنن زود تصمیم گرقته میشه برای تایید نهایی لپتاپ مورد نظر

برو بچس نظر بدهییییییید
موفق هم باشید

یه دلیل برای مخالفت:

شما یه لپ تاپ میگیری 1.5 اما همین قدر اگه هزینه کنی میتونی pc قویتری بگیری تا کارهات سریعتر انجام بشه.
اما به هر حال برای کسایی که اصل Portability براشون مهمه همون لپ تاپ مناسب تره.

راستی مگه لپ تاپ میتونه فوتوشاپ رو باز کنه؟ D:

آخرین ویرایش:

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
یه دلیل برای مخالفت:

شما یه لپ تاپ میگیری 1.5 اما همین قدر اگه هزینه کنی میتونی pc قویتری بگیری تا کارهات سریعتر انجام بشه.
اما به هر حال برای کسایی که اصل portability براشون مهمه همون لپ تاپ مناسب تره.

راستی مگه لپ تاپ میتونه فوتوشاپ رو باز کنه؟ d:

خب آره این هم هست اما دقت کن کسی که میخواد لپ تاپ بگیره حتما اسم pc رو هم شنیده و پیش خودش با لپ تاپ بیشتر حال میکنه ....

دلیل اصلیش هم همون حمل و نقل آسون هست پس باید قیمتش بالا تر باشه

لطفا تمام جنبه های یه موضوع رو نگاه کنید

موفق باشی

یه دلیل واسه مخالفت ... باتری و مدت زمان کمی هست که باتری می تونه جواب بده
.
.
.

خوب فکر کنم یه چیزی به نام شارژر داره که همیشه از باطری مصرف نکنه...
به هر حال هر وسیله ای محدودیتی داره
اما نمیشه با این دلیل از خریدش منصرف شد... لا اقل من که از خریدش با این دلیل منصرف نمیشم....
مرسی

جدیدترین ارسال ها

بالا