برنامه نمرات دانشجویان و محاسبه میانگین

saalek110

Well-Known Member
در زیر من اسکلت کلی این نوع برنامه ها را شرح می دهم.
تا کمکی باشد.

این گونه برنامه ها یک منو دارند تا با انتخاب یکی از موارد منوها
بتوانیم یکی از کارهای برنامه را ازش بخواهیم.

ساختار این منو تقریبا در اکثر برنامه هایی که من دیدم مثل هم است. برنامه بالا را زیاد نگاه نکردم.

منو مثل ترمینال به قسمتهای مختلف برنامه هدایت می کند.

یک-
حالا یکی از قسمتها می تواند ورودی گرفتن باشد. که با دستورات ورودی گرفتن یعنی همان توابع ارتباط با مخاطب هست.
خوب گاهی تعداد زیادی ورودی می خواهد بگیرد که با حلقه سازی میشه تعداد بیشتری ورودی گرفت.
---محل ذخیره هم در آرایه است یا جاهای محتمل دیگر که الان به ذهنم نمی رسد.
و ممکنه لانه های آرایه از استراکت هایی ساخته شده باشد.

دو-
شاید برنامه شما دارای قسمت جستجو باشد.
خوب آرایه خود را با ایجاد حلقه دانه به دانه بررسی می کنید و به دنبال مورد جستجو می گردید.

سه-
قسمت نمایش: خوب می تونید کل آرایه را چاپ کنید(با تزئیناتی می تواند این کار همراه باشد)
اینم میشه قسمت چاپ.
گاهی می خواهید مرتب شده چاپ کنید. یعنی سورت هم می کنید. روشهای سورت هم اینجا به برنامه اضافه می کنید.

چهار-
ممکنه بخواهید یک مورد را تغییر را حذف کنید
که با دستکاری محل ذخیره خود(مثلا همان آرایه) ممکن است.

مولوی

New Member
دوست عزیز هیچوقت کسی نمیاد همچین برنامه ای همینجوری برای شما بنویسه!!!:cool:

شما خودت یه حرکت بکن، یه برنامه بنویس، هرجا که مشکلی داشتی بگو کمکت میکنیم!!!

اینجوری هیچکس کاری برای شما انجام نمیده!!:wink:
سلام شما در مورد برنامه نویسی مبتدی با متلب میتوانید کمک کنید هر چقدر هزینش بشه میدم.در حد مبتدی

مولوی

New Member
جواب

نیگا این برنامه حداقل تا قسمت گرفتن اطلاعات از کاربر اسون هستش و کاری نداره و فقط تو باید یه structure تعریف کنی که شامل 3 قسمت کاراکتری برای نام نام خانوادگی و ادرس داشته باشد و 3 قسمت دیگر عددی (float ) برای شماره دانشجویی معدل و شماره شناسنامه فعلا اینا رو بساز بقیش رو هم بهت می گم
تا خودت استین بالا نزنی هیچی یاد نمی گیری (و معلومه که این یه تمرین دانشجویی هستش نه ؟ )
سلا شما با برنامه ی متلب اشنایی دارین؟میتونید منو در نوشتن یه برنامه ی ساده راهنمایی کنید؟ استادمون اینو به عنوان یه پروژه داده من هیچی بلد نیستم
سوال:برنامه ای بنویسید.که ابتدا تعداد دلخواه درس مشخص کند سپس نمرات هر درس را از کاربر بگیرد و پس از محاسبه معدل ان را نمایش دهد.
نکته۱.اسم هر دانش اموز از کاربر گرفته شود
۲..تعداد دروس از کاربر گرفته شود.
۳...معدل هر دانش اموز نمایش داده شود.

kazemi_atiye

New Member
سلام. من ی پروژه نوشتم ک اطلاعات تعداد نامشخصی دانشجو رو میگیره. معدل هر دانشجو رو حساب میکنه. معدل کل هم حساب میکنه. وضغیت فعلی دانشجویان هم نشون میده. ی قسمتش گیر کردم. اگه میشه کمکم کنید. قسمتی ک گیر کردم اینکه دانشجویان شبانه علاوه بر مشخضاتی مث نام و معدل و لیست دروس دارای شهریه پرداهتی و بدهی هم باشند.
با مبحث ارث بری نوشته میشه. ک بلد نیسم. کمک!!!

جدیدترین ارسال ها

بالا