برای سه بعدی کردن نقشه و پلان از چه نرم افزاری باید استفاده کرد؟

سلام به همه
برای سه بعدی کردن نقشه و پلان از چه نرم افزاری باید استفاده کرد؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

ممنون اونوقت این برنامه طوری هست که پلان, نما, مقطع رو بگیره و خودش سه بعدی ساختمان رو نشون بده؟

NAKOOT

Well-Known Member
والا من اتوکد کار نکردم ولی اگه بشه با فورمت ai (ایلستراتور) سیو کرد می شه ...

pythoN

Active Member
من یه برنامه به عنوان 3d home میشناسم . اما متعصفانه چون سیستمش یه سیستم نقشه کشی کاربردش رو بلد نیستم .
البته می دونم که کارایش اینه که نقشه رو رسم کنی و به تو یه طرح 3d تحویل بده .

hamed-ddd

Well-Known Member
ممنونم

Amir عزیز داره ولی خیلی قوی نیست و نمیشه باهاش طرحایی مثل اینایی که در لینک زیر هست کشید
http://www.thepixelartist.com/projects.htm

این چیزهایی که من دیدم کار یک دفعه نیست حوصله و دقت میخواد....شما سعی کن با یه نرم افزار سه بعدی کار کردن رو یاد بگیری ...چون بعدا هم به کارت میاد...حالا هر نرم افزاری بود ....فرق زیادی نداره...تو مبانی و بیشتر جزئیات مثل همدیگر عمل میکنند... ولی شنیدم دقت کار تو cinema 4d بالاست
موفق باشی

pythoN

Active Member
البته با تشکر از حامد .
باید بگم اینای که لینک کردی خیلی قوی تر از اونچیزیه که میخوای حتما باید با برنامه های حرفه ای کار کنی مثل 3dsmax که بنظر من توی رندر تک فریم و مدلینگ معماری قوی تره .

Mandana

Active Member
یه برنامه ی د یگه هم هست، از اسمش هم مشخصه برای چه کاری ئه
sketchup
شما می تونی یه نقشه رو مثل وقتی که روی زمین می کشن، بکشی.بعد سایر تنظیمات رو انجام میدی و مثل یک معمار، ساختمون رو برات بالا می بره
با موتورهای رندر ای مثل مکس ول هم سازگاری داره، شدیدن هم حرفه ای ئه
اینم فرومی که درباره اش هست:

http://www.pushpullbar.com/forums

موفق باشی

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه

pier

New Member
از نظر من که العان 5 ساله که کد کار ميکنم اتو کد مناسب ترين برنامه براي اين کار هست

ودرضمن اتوکد برنامه فوق العاده قوي در اين کار مي باشد

pythoN

Active Member
از نظر من که العان 5 ساله که کد کار ميکنم اتو کد مناسب ترين برنامه براي اين کار هست

ودرضمن اتوکد برنامه فوق العاده قوي در اين کار مي باشد

اره 100% اتوکد برنامه قویه هستش ولی برنامه های دیگه هم کار برد خدشون رو دارن . و منحصر به فردن .

mamad_tala

Member
با سلام به دوستان یه برنامه دیگه خیلی خوب مفید و فوق العاده قوی که من خودم هم ازش استفاده میکنم auto cad architecture است که اگه بتونی نسخه 2008 رو پیدا کنی بسیار عالی است. کار کردن باهاش خیلی راحت هستش دیوار .پنجره. پله وخیلی چیزهای دیگه رو براحتیه یک کلیک کردن میکشه

sajad_fahimi

New Member
بهترین نرم افزار برای این کار 3d max هستش که هم میتونه مدلهای خاص بسازه و هم متریال معماری بهت بده
باید خطوط بسته بکشی و تئ مکس اینپورت کنی بعد اکسترود کنی اگه از editable poly استفاده کنی عالیه
fahimi 09132019872

پیوست ها

• fahimi 09132019872.jpg
    fahimi 09132019872.jpg
    267.1 کیلوبایت · بازدیدها: 24

mohamad-art

New Member
دوست عزیز 3d home که خیلی ساده است .....با اتوکد میتونی بکشی و بعد ازش slic.3 بگیری...اگه خوب سه بعدی کرده باشی نما ها و برشهارو توی vpمیتونی بگیری

mohamad-art

New Member
اگه کار مدوله باشه اره میشه با auto cad architecture کشید وگرنه بهترین راه اتوکده به خاطر 8 رقم اعشار دقت

جدیدترین ارسال ها

بالا