انتقال از my bb به vB4 و مشکلات encoding

bahadorkhan

Member
سلام
من برای ایمپورت کردن همه راه ها رو رفتم.اما به نتیجه نرسیدم.هر نوع Collation واسه utf و انتخاب کردم برای هر 2 DB مبدا و مقصد.
به هر راه و روشی و ترفندی که می شد رفتم اما نتیجه ای نداشت.
فقط یه چیز باقی مونده.اونم php.ini هست که با هاستینگ مکاتبه داشتیم گفته که این تنظیمات پیش فرض رو داره.
حالا من دیگه نمی دونم واقعا راه دیگه ای هست ما از دست این یونیکد و مصائبش راحت بشیم یا نه
الان قشنگ 3-4 روز کامل وقت منو گرفته
بخاطرش 20-30 صفحه فرم های فارسی و لاتین خوندم
چشمم دیگه از هر چی وی وبی فراریه

لینک عکس ها اگه مشکلی برای نمایش داشتند :

کد:

داخل Impex
01.jpg

اینم یکی از تنظیمات کولیشن که البته به utf های دیگه مثه utf-bin , ... هم تغییر داده و تست کردم.
02.jpg

اینم نمونه هایی از حروف فارسی که تو همون مراحل اول مشخص بود که کار نخواهد کرد.البته من تا آخرش میرفتم.
در ضمن حرف مرورگر و تنظیمات اون رو نزنید چون من از 4 تا مرورگر متفاوت امتحان کردم : کروم - فایرفاکس- سفری - اپرا ، و روی همه encoding رو تغییر دادم.
03.jpg

و این هم نتیجه نهایی که با هم میبینیم :

04.jpg

در رابطه با زبان و فایل xml مربوط به اون من از مای پرشین فروم بصورت سه بخشی گرفتم و حالت ای مختلفش رو امتحان کردم.البته بنظرم زبان هیچ ارتباطی با ایپورت کردن نداره.اما به هر حال من وقتی به روشی که در اینجا کفته بود عملکردم زبان فارسی من رو ؟ نشون میداد.که در نهایت زبان فارسی رو بصورت دست نخورده آپلود کردم.

نکته دیگه اینکه من یکی از ورژن های mybb رو دارم میارم روی آخرین ورژن vB 4.1.0 PL2 و بنظرم مشکلی نداره!

باز هم اشاره میکنم من همه کولیشن های uhf رو برای دیتابیس مبدا و مقصد امتحان کردم. علتش هم این خطا بود که ایمپکس میداد :

کد:

کد:
mysql error: Illegal mix of collations (latin1_swedish_ci,COERCIBLE) and (utf8_general_ci,IMPLICIT) for operation

نکته دیگه اینکه من دیتا بیس مبدا رو بک آپ(دانلود) گرفتم و در کنار دیتا بیس مقصد ( روی همون هاست مقصد) آپلود کردم تا سرعت ایمپکس شاید کمی ارتقا داشته باشه.
نمی دونم چقد مهمه ولی از سی پنل استفاده میکنم و mysql , php هر دو آخرین نسخه ها هستند.

اگه توضیح دیگه ای لازم بود بفرمایید میگم خدمتتون.

با سپاس

v.b.f1

Active Member
با سلام خدمت دوست عزیز

اول از همه چیز دوست عزیز شما نسخه پایینتر ویبی رو امتحان کردید مثلا نسخه 3.8.5

دوما منم یه مدت واسه ارتقای ویبی از 3 به چهار با همین مشکل روبرو شدم اما کلی جون کندم تا فهمیدم چطوری درست میشه راه حل من این بود از سی پانل هاست وارد phpmy admin شدم بعد دیبی مورد نظر رو انتخاب کردم
بعد کد زیر رو در دی بی خودتون ذخیره کنید فکر کنم مشکلتون حله:

کد:
ALTER TABLE `package` CHANGE `productid` `productid` VARCHAR( 25 ) CHARACTER SET latin1 COLLATE latin1_swedish_ci NOT NULL

البته یه جورایی مشکوک میزنه اصلا با زبون انگلیسی چی متنایی که داخل مطالب وجود داره وقتی زبان انجمنتون انگلیسیه انگلیسیهاشو نشون میده یا نه

منتظرتونم امیدوارم حل شه

bahadorkhan

Member
فک نکنم به ورژن vB ربطی داشته باشه
چون Impex بشکل مسقیم بین دو dB اتباط برقرار میکنه و در نهایت vB فقط ورودی ها رو آپ دیت میکنه.

ولی اینم بعنوان یه راه حل مطرحه و تست میکنم.چون به هر حال Impex تا vB4.0 تضمین کرده.

اما در مورد این کد که داره collation رو از هرچیزی که هست به latin1_swedish_c تبدیل میکنه! اگه کارکنه خیلی جالب میشه.چون اصلاً این UTF نیست.بلکه لاتینه.اما تستش میکنم.
لازم بذکره که من با collation های utf مطابق هم (برای مبدا و مقصد) امتحان کردم
ولی باز امتحان میکنم.
بهر حال ممنون از پاسخ تون دوست عزیز:rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا