بی بی کد اشپزخانه مدرن

سلام به همه دوستان و تبریک سال نو
اینم اخرین کار منه که تو عید انجامش دادم
روی رندر ها و تنظیمات رندر زیاد کار کردم اخرین رندر ها که اینا هستن به نظر خودم خوب شدن.
خیلی تلاش کردم که کارم خوب بشه
اون دیوار که تایل بندی شده با فلور جنریتور زدم ولی هر کاری کردم یو وی رو نمیشد تنظیم کرد

max2013+vray 2.3+ps+majic b
منتظر نظراتون هستم

Dariush (3).jpg Dariush (1).jpgDariush (2).jpg

آخرین ویرایش:

abbasi_0912

Active Member
اون دیوار که تایل بندی شده با فلور جنریتور زدم ولی هر کاری کردم یو وی رو نمیشد تنظیم کرد

نیازی به UV نیست، خود اسکریپت Floor Generator هرچیزی که میسازه
علاوه بر UV به صورت رندم offset UV و Flip UV , و همچنین به صورت رندم نیز ID داره
یک بار دیگه اسکریپت رو Run کن، توی تنظیمات اسکریپت به صورت پیشفرض همشون تیک خوردن
فقط کافیه متریال رو بهش اعمال کنی

در ضمن پرسپکتیو بکگراند با صحنه مچ نیست

موفق باشی

آخرین ویرایش:

Hamed

Active Member
درود
نمیخوام از دیده ایراد به کار نگاه کنم من الان سالهاست تو کار آشپزخونم این به همه چیز میاد الا آشپزخونه... هر قسمتی از دکور خونه در طراحی داخلی باید یه سری اجزایه اولیه رو داشته باشه حتی اگر مینمال یا مدرن باشه و در ضمن با حرفها و نکات عباسی جان هم کاملا موافقم...با تمرین موفق تر خواهی شد...

علی علی

نیازی به UV نیست، خود اسکریپت Floor Generator هرچیزی که میسازه
علاوه بر UV به صورت رندم offset UV و Flip UV , و همچنین به صورت رندم نیز ID داره
یک بار دیگه اسکریپت رو Run کن، توی تنظیمات اسکریپت به صورت پیشفرض همشون تیک خوردن
فقط کافیه متریال رو بهش اعمال کنی

در ضمن پرسپکتیو بکگراند با صحنه مچ نیست

موفق باشی

ممنمون عباسی عزیز
مواردی که گفتی رو میدونم
ولی تکسچر اصلی خیلی با چیزی که اینجا هست فرق داره
تایل هم دقیقا با ابعاد تکسچر مج هست

به نطرت الان مشکل دارن یو وی ها ؟ یا من زیادی وسواس به خرج دادم

در مورد عکس هم حق با شماست زیاد تجربه ندارم
میخاستم تو پس اس بک گراند رو اظافه کنم که بلد نیستم(یعنی نمیدونم تو مکس چی کار کنم که وقتی کارو بردم تو پی اس پشت پنجره خالی باشه) ممنون میشم کمک کنید

سپاس

درود
نمیخوام از دیده ایراد به کار نگاه کنم من الان سالهاست تو کار آشپزخونم این به همه چیز میاد الا آشپزخونه... هر قسمتی از دکور خونه در طراحی داخلی باید یه سری اجزایه اولیه رو داشته باشه حتی اگر مینمال یا مدرن باشه و در ضمن با حرفها و نکات عباسی جان هم کاملا موافقم...با تمرین موفق تر خواهی شد...

علی علی

دوست گرامی من هم مثل خودتم:rose:
6-7 سالی میشه که تو این کارم الانم 6 ماهی هست دفتر خودم رو راه انداختم:wink:
هم نصب حرفه ای بلدم هم ساخت هم ...........
-------------------------------------------------------------------------
میشه بیشتر توضیح بدین که چرا به اشپزخانه شبیه نیست:-?

سپاس

abbasi_0912

Active Member
ممنمون عباسی عزیز
مواردی که گفتی رو میدونم
ولی تکسچر اصلی خیلی با چیزی که اینجا هست فرق داره
تایل هم دقیقا با ابعاد تکسچر مج هست

به نطرت الان مشکل دارن یو وی ها ؟ یا من زیادی وسواس به خرج دادم

در مورد عکس هم حق با شماست زیاد تجربه ندارم
میخاستم تو پس اس بک گراند رو اظافه کنم که بلد نیستم(یعنی نمیدونم تو مکس چی کار کنم که وقتی کارو بردم تو پی اس پشت پنجره خالی باشه) ممنون میشم کمک کنید

سپاس

این چیزی که من میبینم احتمالا بابت چرخش خود عکس هست،
شما یک بار توی تنظیمات Bitmap کلیه تکسچر ها رو 90 درجه توی راستای W بچرخون

برای مورد دوم فقط کافیه توی تنظیمات متریال، قسمت Refraction
تنظیمات Affect channels رو روی All channels بزاری
بعد موقع ذخیره رندر، با پسوندهایی که از کانال آلفا پشتیبانی میکنند رندر رو ذخیره کنی

موفق باشی

Hamed

Active Member
دوست گرامی من هم مثل خودتم:rose:
6-7 سالی میشه که تو این کارم الانم 6 ماهی هست دفتر خودم رو راه انداختم:wink:
هم نصب حرفه ای بلدم هم ساخت هم ...........
-------------------------------------------------------------------------
میشه بیشتر توضیح بدین که چرا به اشپزخانه شبیه نیست:-?

سپاس

درود بر تو امیدوارم کارت بگیره ...یادش بخیر
ببین نه جای برای ماشینات هست نه جای برای آبچکونه ظرف نه جای برای یخچال ؟بعد این کرین به این بزرگی رو شیشه به این قطر :-?یا البته میشه گفت اون مشتری از نوع خیلی مدرنه که میخواد از مدرن هم جلو بزنه :wink: یا من عقب موندم بعد شیر آب روی دیوار وسط کار کردی؟ بعد با این چهار تا کمد 30 یا 40 سانتی طرف کارش حله؟؟؟ من شدیدا توصیه میکنم یکم به سنت دکور اهمیت بدیم حتی در کارهای مدرن

یه نکته ظریف در تکمیل صحبتای عباسی جان برای بهتر یو وی کردن floor یاparket یا سنگ هر چیز که از پلاگین Floor Generator استفاده میکنی تکسچرت رو با unwrap خیلی حرفه ای تر مدیرت کنی تا قسمت های تکراری کمتر دیده بشه

دوستدار موفقیت روز افزونه تو

علی علی

این چیزی که من میبینم احتمالا بابت چرخش خود عکس هست،
شما یک بار توی تنظیمات Bitmap کلیه تکسچر ها رو 90 درجه توی راستای W بچرخون

برای مورد دوم فقط کافیه توی تنظیمات متریال، قسمت Refraction
تنظیمات Affect channels رو روی All channels بزاری
بعد موقع ذخیره رندر، با پسوندهایی که از کانال آلفا پشتیبانی میکنند رندر رو ذخیره کنی

موفق باشی

ممنونم عباسی جان
البته یادم رفت بگم که با مولتی تکسچر مپ هارو دادم

اونجا چیزی مبنی بر روتیت کردن نیست یا من پیدا نکردم
:-?

دوست خوبم کار از نظر نور پردازی.متریال و رندر مشکلات نداره؟:)

درود بر تو امیدوارم کارت بگیره ...یادش بخیر
ببین نه جای برای ماشینات هست نه جای برای آبچکونه ظرف نه جای برای یخچال ؟بعد این کرین به این بزرگی رو شیشه به این قطر :-?یا البته میشه گفت اون مشتری از نوع خیلی مدرنه که میخواد از مدرن هم جلو بزنه :wink: یا من عقب موندم بعد شیر آب روی دیوار وسط کار کردی؟ بعد با این چهار تا کمد 30 یا 40 سانتی طرف کارش حله؟؟؟ من شدیدا توصیه میکنم یکم به سنت دکور اهمیت بدیم حتی در کارهای مدرن

یه نکته ظریف در تکمیل صحبتای عباسی جان برای بهتر یو وی کردن floor یاparket یا سنگ هر چیز که از پلاگین Floor Generator استفاده میکنی تکسچرت رو با unwrap خیلی حرفه ای تر مدیرت کنی تا قسمت های تکراری کمتر دیده بشه

دوستدار موفقیت روز افزونه تو

علی علی

مرسی حامد جان
در مورد ماشین و یخچال باید بگم که جفتشون رو به روی همین سینک هست که هنوز رندر نگرفتم ازش

این طرح هم اجرایی نیست همین طوری عید بیکار بودم تمرین میکردم

ابچک هم دیگه داره منسوخ میشه (ما تو کارهای اجرایمون هم تا جایی که بشه ابچک رو حذف میکنیم و سینک رو زیر پنجره قرار میدیم) در ضمن همچین خونه ای معمولا یه مطبخ داره که اونجا هم ابچک هست هم تمام المنت های مورد نیاز برای اشپزی اونم به سبک ایرانی:green:

حالا جزیره وسط :
اگه قرار باشه من این کار اجرا کنم هیچ وقط از شیت های بیکیفت کورین استفاده نمیکنم(الان صفحه های کوارتز با زیبایی بینظیر. وزنی خیلی کم تر.مقاومت خیلی بالا تر در مقابل نیرو.خط و خش و تراش سی ان سی و.....استفاده میشن)

من تصمیم دارم همین جزیره رو با همون استایل با پایه شیشه 1 سانت یا 2 سانت اجرا کنم اگه نابود شد کاملا حق با توه دوست خوبم

در اخر باید بگم که من هیچرتجربه ای در انرپ کردن ندارم

موفق باشی

abbasi_0912

Active Member
وجود داره دوست عزیز، قضیه ساده ی هست نخواستم بازش کنم، گفتم حتما میدونید، پیوست کردم

البته راه دیگه ای هم هست، که بعضی اوقات از این راه استفاده میکنم
شما فقط کافیه یک کپی از تکسچرهای اصلی بگیرید و کل اونها رو انتخاب کنید
و بعد روی یکی کلیک راست کنید و یکی از گزینه های Rotate رو انتخاب کنید

توی عکس پیوست راه دوم رو نیز تصویری گذاشتم

ببخشید یکم با عجله مینویسم، الان باید برم
موفق باشید

پیوست ها

• W.png
    W.png
    389 کیلوبایت · بازدیدها: 7
وجود داره دوست عزیز، قضیه ساده ی هست نخواستم بازش کنم، گفتم حتما میدونید، پیوست کردم

البته راه دیگه ای هم هست، که بعضی اوقات از این راه استفاده میکنم
شما فقط کافیه یک کپی از تکسچرهای اصلی بگیرید و کل اونها رو انتخاب کنید
و بعد روی یکی کلیک راست کنید و یکی از گزینه های Rotate رو انتخاب کنید

توی عکس پیوست راه دوم رو نیز تصویری گذاشتم

ببخشید یکم با عجله مینویسم، الان باید برم
موفق باشید

ممنون عباسی جان

جدیدترین ارسال ها

بالا