استاد پرویز مشکاتیان - Digital Painting

explosion

Banned
سلام .
این طرح رو من برای استاد پرویز مشکاتیان زدم که متاسفانه در حدود 3 هفته پیش دار فانی رو وداع گفتند .
ار بعد از فوت استاد خیلی دوست داشتم که طرحی درباره ایشون داشته باشم تا از این طریق ارادت خودم رو به ایشون نشون بدم .
برای کسانش که ایشون رو نمیشناسن میگم :
استاد پرویز مشکاتیان از بزرگترین نوازندگان سنتور و البته از آهنگ سازان بینظیر این سرزمین بود.
به جرات میتوان نوای شیرین ساز او را دلیلی بر شهرت اساتیدی همچون استاد شجریان و ناظری دانست .
متاسفانه موسیقی سنتی در این دوره مورد بی مهری بسیار قرار گرفته و استاد مشکاتیان هم از این قاعده مستثنی نبود .
واقعا جاب تاسف داره .
حرف زیاد هست ولی اگر بخوام بگم با قوانین این انجمن همسو نیست پس بگذربم ( این نیز بگذرد ) .
نقاشی دیجیتال از استاد : http://tahmores.persiangig.com/image/meshkatian.jpg
چرا غم ها نمیدانند : http://tahmores.persiangig.com/image/meshkatian poster.jpg
در طرح اصلی : درصد نور در فتوشاپ افزایش یافته است .
موفق باشید .

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
سلام
اينا 2 تاش يكيه درسته؟
خيلي خوب كار شده فقط ريشش يه مقدار حالت خيسي و بهم چسبيدگي پيدا كرده از نظر حالت مثل خز هايي كه پشت اتومبيله شده البته من عكس اصلي استاد را نديدم شايد حالتش همين بوده ولي خيلي عالي كار كردي
موفق باشي:rose:

explosion

Banned
مرسی گیلاس .
راستش میشه بهتر از اینم بشه . در عکس اصلی هم ریش ها به هم ریخته هستش ولی خیس دیگه نیست . :wink:
اکثر کسانی که در موسیقی هستند موهای به هم ریخته و ریش های بلندی دارن .
البته مطمئنا این اساتید به خاطر کار مداوم و شاید بی اعتقادی به این مسائل همچین ظاهری داشتن .
متاسفانه الان فقط از ظاهر اونها کپی برداری میشه و هنر هیچ چی ! :sad:
راستی اینم سایت استاد : www.meshkatian.ir برای علاقه مندان .
موفق باشید .

AliReza Bahrami

مدیر انجمن
دستت درد نكنه خيلي عالي شده عكس اصليش هم كاش ميزاشتي ببينيم من هر چي پينتينگتو ميبينم سير نميشم عكس خودمو بهت ميدم برام درستش كن باشه ؟ طرح يه گيلاس خشكل قرمس (قرمز) برام بزن:)
چه آهنگ سوزناكي داره اين سايتشون
manga5.gif

PrinceofCs

Well-Known Member
باید بگم یه نقاش حرفه ای داریم اینجا و خبر نداریم!:rose: این اگه رنگ بشه عالی میشه

alionline1366

Active Member
خداییش تکی جناب طهمورث خیلی حال کردم با دیجیتال پینتینگات تو خط دیزاین نرو همین دیجیتال پینتینگ کار کن :lol:

جدا از شوخی خیلی 20 شده البته با اون ایرادی که گیلاس گرفت موافقم ولی در کل عالیه با چشاش خیلی حال کردم

عکس من رو هم دست بگیر جالب میشه :green:

explosion

Banned
گیلاس عادت داره به یک چیزایی گیر میده که میره رو اعصاب !!! :lol:
ali online شما لطف داری . راستش من تمام سعیم رو میکنم که در این رشته به سطح بالایی برسم . البته فعلا کار اصلیم به قول شما Design هست . ممنون از نظرت .
prince جان تو هم که همیشه من رو خجالت میدی با این نظراتت .
گیلاس امیدوارم گیرهایی که میدی باعث پیشرفت بشه ! :wink:
در ضمن گیلاست رو هم میزنم برات . ( اگه خدا بخواد )
در آخر هم از همه کسانی که نظر دادن تشکر میکنم .
ولی یک سئوال برام پیش اومد ؟!
چند نفر از این دوستان استاد مشکاتیان رو میشناختن ؟! :-?

alionline1366

Active Member
من نمیشناختم ولی بعد این حرفت بهم بر خورد یکم گشتم تو نت حالا میشناسم :green:

MEGA WAVE

Active Member
کارت خیلی خوب شده...

تسلیت میگم درگذشت استاد مشکاتیان رو به همه علاقه مندانش.

منتها دیجیتال پینتینگ هستا ، ولی هنوز کاملاً عکس اصلی توی طرحت نمیان هست ...

منظورم اینه که بهتر نیست برای همچین کاری از اول سایه روشن ها رو و خطوط و ... غیره رو از اول بکشی تا بشه یه دیجیتال پینتینگ درست و حسابی؟

الان مثل این میمونه که عکس با یه فیلتر خاص اینجوری شده باشه!

من نمیخوام بگم شما این کار رو کردی ، نه کاملاً معلومه که روی بعضی جاها کار کردی ... ولی اونطوری بهتر میبود.

شاد زی.

Erfan

Active Member
کار زیبایی شده، فضای کار خیلی حس غمناکی به بیننده میده !
کاملاً تونستی اون حس رو القاء کنی ..

بهت تبریک میگم

explosion

Banned
هومن جان این طرح میخواد غم رو به بیننده منتقل کنه پس دلیلی برای رنگی بودنش نمیتونه وجود داشته باشه .
ممنونم از سایر دوستان .
موفق باشید .

explosion

Banned
فتوشاپم نفرین شده هست .
طرحم Flat شد تو فایل PSD !!!
این هم به غم این کار اضافه میکنه . :cry:

سلام کارت خیلی خوبه
نمیدونم شاید این حس منه اما فکر میکنم سمت راست پایین تصویر یه قسمتی از ریش استاد مشکانیان
زیادی اومده جلو و از دیگر ریشها فاصله گرفته البته نباید که همیشه همچی طبیعی باشه
لب استاد هم اگه دقت کنی یه جوریه انگار زیادی رفته رو به داخل ( پایین لب پایینی زیاد سفید شده )
البته درسته میخواستی مثل تصویر اصلی در بیاد اما اگه اینارو درست میکردی به نظر زیبا تر می یامد :paint:
اگه ایراد بیخود گرفتم معذرت
راستی می خواستم بدونم کارت رو از کجا شروع کردی و با چی ؟
کلاس رفتی یا آموزش ؟ مدل و سايز تبلتتون چيه؟ ممنون :rose:

explosion

Banned
لطف داری دوست عزیز .
راستش من نمیدونم شما چرا هر جا نظر دادی آخرش گفتی عذر میخوام و ببخشید و .... بیخیال بابا ! :wink:
در مورد سئوالاتت باید بگم من کلاس نرفتم و با کتاب کار کردم و به نظرم اگه یک نفر علاقه داشته باشه حتی بدون کتاب هم میشه که طراحی رو یاد بگیره .
برای شروع کار هم مثل بقیه با مداد سیاه شروع کردم !
تبلت هم intuos 4 سایز A4 . البته یه Gen هم دارم که اون اوایل خریدمش و بیشتر از intuos دوستش دارم .
با یک تبلت 30-40 تومانی هم میشه شام آخر کشید !!!!!! :wink:
موفق باشید دوستان .

جدیدترین ارسال ها

بالا